2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
hamileliğimden itibaren hemen hemen her gün okuyorum ardada yazıyorum sohbetleriniz çok güzel maşallah fakat ben bir türlü dahil olamadım ailem uzakta ben istnbuldayım bebişim 18 ocak doğumlu kız 72 cm sadece 7kg anne sütü alımı 6,5 aylıkken kesildi bütün günüm onu beslemeye çalışmakla geçiyo istanbul buluşması olursa katılmayı çok isterim yakınımda kimsem olmadığından pek dışarı çıkmıyorum kızımın hiç arkadaşı yok benimde çok düzgün insanlarsınız maşallah sizlerle sürekli iletişimde olmak isterim booool sohbetler diliyorum

merhaba bende ist.anadolu yakasındanım sen neresinden

bence en çok kullanılan çıtçıtlı badi uzn kollu olması çook daha iyi oluyo 3 lü set şeklinde satılanlar en güzel hediy bence yada ev içinde giyilecek tabanı lastikli çoraplar önümüz kış malum 1 yaşa göre alınan hediyeler çok makbule geçiyor kendimden biliyorum:KK1:
hosgeldin canım
tavsiyelerin için çok teşekkür ederim

ruza ferda artık mama sandalyesi kardeşiyiz :KK52: :KK52: :KK52: mavi-yeşil olanı aldım yanında da kızıma my little pony aldım yine :KK52: kızı olanlar 3 yaştan sonra bunların hepsi pony at, barbie hastası oluyorlar. erkeklere giydir pantalonu wer araba oynasın :86:
Hayırlı olsun canım

hayırlı olsun canım
kıskandımmm çekemedim ben seniii çatladımmm
ben de aynısından alacam
:KK53:

Yavrularrrrr napaniz kuzular napiyorr benim oglan hicbisey yemiyor ya

Gunde kac öğün yediriyonuz bebislere bide bi ogunde ne kadar yediriyosunuz bana degisik bi tarifler falan verin ya yemiyor çocuk hiçbişey deli olcam :KK5:

Ist ben varim ama ben koca zannetmiyorum izin vermez cok isterim ama :KK31:

Bende aynen öyle aliyorum yeminle bazen bagiriyorum valla üzülüyorum sonra :KK17:

2 ogun bazen daha cok yemek isterse 3 ogun. gerisinde emziriyorum. bazen de yogurt veriyorum ekstra olarak. en az 500 ml sut alabilmesi icin.

uzun uzun yazdım hepsi silindi tekrar yazmaya çoküşendim
herkese selam eder çok öperim
eylemsevcan diyette arada kaçamak yapıyorum ama daha düzenli yapmaya başlıycam
reputablecim Bayram tatilinin 2. Yarısında buradayım başında memlekete gidicez ben Kdz ereğlideyim canım beklerim hatta çok sevinirim

karadeniz eregliden gecerken el sallarim artik sana canim :KK1: ben merkeze gidiyorum malesefff. :KK50:

repu ve istanbuldaki diger zilliler ortada buluşalım repuuuuuuuuu yavrum bakırköy nasıl bahçelievlere de yakın sayılır bana da bir denizotobüsü mesafesinde gelirim yani bitttt ve ferda sizce nasıl bakırköy size uzak mı başka istanbullu kim var laynnnnnnnnn yazsın bakem :KK53::KK52::KK52::KK52:

repu ve istanbuldaki diger zilliler ortada buluşalım repuuuuuuuuu yavrum bakırköy nasıl bahçelievlere de yakın sayılır bana da bir denizotobüsü mesafesinde gelirim yani bitttt ve ferda sizce nasıl bakırköy size uzak mı başka istanbullu kim var laynnnnnnnnn yazsın bakem :KK53::KK52::KK52::KK52:

bakirkoy super olur bana :KK52: ama diger arkadaslara sormak lazimm

teyyyy teyyyy :KK64: :KK64: :KK64: :KK64:

tuba anladın sen onu :KK64: bişey sorcam mama sandalyesini ahanda şimdi alcam, lacivert mi açık mavi mi? eşim lacivert deyor. ısrarla diyor hatta :KK47: ben ruzadakini beğendim. hemen cevap gelmezse açık maviyi alcez dedim eşime :86: cevap wermeyin he mi :86:

ben de anlamak istiyooomm:KK37::KK37::KK37::KK37: ben de alacam mama sandalyesi,hangi marka aldın?çok yemek yiyor ya benim oğlan mama sandalyesini de kullana kullana eskitiriz artık...:KK14::KK1:

oğlum çok iştahsız...farklı bir şeyler deneyeyim diyorum...kızlar neler yapıyorsunuz siz kuzucuklara?biraz tarif alabilir miyim?

ogluma incir veriyim accik dedim. saldirdi birakmiyo sipa. 1 taneyi bitirdi daha istiyo :KK1: dokunur mokunur diye vermiyorum :26:

oğlum çok iştahsız...farklı bir şeyler deneyeyim diyorum...kızlar neler yapıyorsunuz siz kuzucuklara?biraz tarif alabilir miyim?

benim oglan istahsiz oldugunda hemen hemen hicbirseyi yemek istemiyor. kuru ekmek kuru pilav vs seviyor sadece.

istahi yerindeyse

yayla corbasi ( 1 yumurta sarısı, 1 cay bardagı yogurt, 3 cay bardagı su, 1 corba kasıgı pırınc, nane, azıcık tereyagını hep beraber hıc ara vermeden pırıncler yumuşayana kadar karıştırarak pişiriyorum)
karisik sebze corbasi (1 kucuk patates, 1 kucuk havuc, bir kac dilim pırasa, 5-6 dilim kabak(ya da karnıbahar) haşlıyorum blenderdan geçiriyorum.
tavuklu sebze corbasi yarım göğüs, az havuç, az patatesi zeytinyağında hafif kavuruyorum, kaynar su ekleyip iyice pişiriyorum. biraz parçalı olacak şekilde robotta çekiyorum.
mercimek corbasi ( bunu kendimize yaptığımdan ayırıyorum, tuz ve baharat eklemeden.)
haslanmis patates + haslanmıs yumurta
bazen makarna ve değişik sebzeleri(iç bezelye,mısır,kabak vs) yumuşak olacak şekilde haşlıyorum ufak parçalar halinde kopararak veriyorum.
tabii çoğunlukla yaptıklarım artıyor, ertesi gün veya akşam veriyorum.

şimdilik bu kadar :KK1:

Bizm dr werme dmışti bna,bn dayanamyip bi kez 2 tjnne ydırmiştm o gún 3 defa fln kaka yapnca bn d wermdm daha..

günde 3 kere kaka yapıyo zaten paçalarından akacak demek şimdi :26:

kücücük incirdi ya, inşallah sıkıntı olmaz.

evet artık arada sanki farklı şeyler yemek istiyorlar,sıkılıyorlar,yemek istemiyorlar.bence de burada paylaşsak günlük yemeklerini değişik fikirler edinmiş oluruz.ben bugün kabak yemeği yaptım soğan sarımsak kırmızı biber ve dereotuyla normal zeytinyağlı kabak yemeği yapar gibi yaptım,tuz koymadan.pütürlü şekilde ezdim yedirdim.yarın da kıymadan bi şeyler yapayım diyorum ama karar vermedim sizce ne yapayım??
ogluma incir veriyim accik dedim. saldirdi birakmiyo sipa. 1 taneyi bitirdi daha istiyo :KK1: dokunur mokunur diye vermiyorum :26:
fazla yerse ishal olabilir.kabızsa yesin rahatlasın:KK1:

ben de bugün y.mercimek kıyma kabak maydanoz domates 1 tane soğan lı çorbayaptım
biraz salladım elime geçeni kattım ama yemedi
:KK53:

eşim bu kez eti yerine ülkerin bebek bisküvisini almış oğlum daha çok sevdi:KK51:

Tubi hep kiskaniyorsun beni al bakalim :KK53:
12m e-bebekten baby plus marka aldim. Umarim hayrini goruruz :) degisik bisey olarak tereyagi pekmezle kek yaptim bugun ogluma yedircem tabi yerse . Yapmamdaki sebep kiim kek yerken saldirmasi. Ben de ona ozel yaptim. İstahsiz ogluna balik yagi dene bakalim. Tereyagi kullan yemeklerde az. İstahina etki eder umarim. Bu arada sana anlatirim ben anladigimiz seyi :KK53:

X