2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Hayat tarzını biraz değiştirerek kilo vermek mümkün. Aşağıda bazı ipuçları verdik. Bunlara uyulduğu zaman belli bir fayda sağlayacağı kesin. Daha aşağıda ise hangi besinde kaç kalori olduğunu gösteren bir kalori cetveli var. Bu kalori listesi ile alınan kalori miktarı hesaplanabilir.

Gazetelerde veya dergilerde okuyup, çevreden duyulan, sizlere uygun olup olmadığı konusunda emin olunmayan diyetler yerine, yeme-içme alışkanlığını, yaşam tarzını biraz değiştirmek ve uygun derecede spor yapmak elbette daha doğrudur.

1- Kilo almanın en önemli nedenlerinden biri yemek aralarında atıştırmaktır. Atıştıracağın zamanlarda su iç!

2- Buzdolabını boşalt. Böylece hem para harcamazsın hem de seni atıştırmaya iten neden yok olur!

3- Yeterince uyu. Böylece, yiyerek alacağın enerjiyi uyurken toplamış olursun!

4- Alkol, ekmek ve karbonhidratlardan uzak dur!
5- Mutlaka kahvaltı yap. Bu sana gün içinde harcaman gereken enerjiyi verecektir ve öğlen yemeğinde çok acıkmıyor olacaksın!

6- Öğün aralarında yemek yeme isteği doğduğunda, sevdiğin bir müziği dinle. Araştırmalara göre müzik dinlediğinde de sevdiğin bir yemeği yediğinde de beyninin aynı bölgesi uyarılıyor.

7- Ayakta hiçbir şey yeme!

8- Yeşil çay iç. Araştırmalar gösteriyor ki, yeşil çay içmek vücuttaki kalorilerin yakılmasında çok etkili. Günde 3 bardak yeşil çay içmeye çalış!

9- Yediğin şeye konsantre ol. Televizyon seyrederken, bir şeyler okurken ya da e-maillerine cevap verirken yemek yeme!

10- Asansör kullanmak yerine merdivenden çık!

Ahan da daha bu yazıyı okurken üç maddeyi çiğniyorum bile:KK53::KK53: Yok yok bende umut yok :44:

Valla yorulmaya razıyım, sabah erkenden kalkıp gün içinde bir sürü iş yapıp bitiren insanlar var ya acayip özeniyorum. Hem maddi hem manevi işler... Başını yastığa koyunca "Şunu yapamadım bunu yapamadım" yerine "Oh ne güzel bugünüm dolu dolu geçti." diye düşünüp huzurla uyumak...

olur yavrim olur
senide yola getirecem merak etmeeeeeeeeeeeeeee
accık sıkacan dişini gariiiiiiiiiii

Saat 11:45, kakaolu kek ve çayla kahvaltı (!) yapıyorum, çocuğu uyutmuşken de buraya bakıyorum :KK52: İşe giderken daha kolay ya evdeyken daha zor oluyor valla. Bugün firariyim :KK52:

bitiful, kağan,ruza, burçak, selerm, add, ferda,tutku taaa gerilerden gedi, ısılsarem, estarabim aklıma gelmeyenler nerdesiniz ulaa :105: :105:

selam yoklamada beni unutmuşsun buradayım :)

geçmiş olsun diyen arkdaşlar saolun benim bebeşi uçurmdan beşiğini indirmeyen arkadaşlar varsa indirin,
kağanın annesi tuğbacım diş pastasının resmini koyda biz de bakalım ben de yapmak istiyorum fikir olur en azından bizede,
dişi çıkan arkadaşım inci taneniz hayırlı olsun

Bayanlar Merhaba,
Ben de 2013 ocak annesiyim. ve bir konuda sorum olacak sizlere:
kızım 2. aydan itibaren emmeye başladı. 3. aydan sonra da yatağa uzanarak emzirmeye ve orada uyutmaya başladım. 5 aydır süregelen bu kötü alışkanlığı 2 gündür değiştirme aşamasındayım. kızımı kendi yatağına koyunca uyusun istiyorum. Bununla ilgili okuduğum bir kaç yazı var. deneyimlerin ve genelin bahsedildiği yazıda uyku eğitiminin çocuğun kişilik gelişimi ve uyku aralarında uyandığı zaman direkt anneyi aramama alışkanlığı kazanması ve diş çürüklerinin önlenmesi açısından önemli olduğu vurgulanmış. bilhassa çalışmaya da başlarsam uyutma seanslarının çok da uzun olması tercih edilecek bir şey değil.
Daha önce uyku eğitimini deneyen, başarılı olan, tavsiyeleri olanlar var mı aramızda?
Not: kızım sallanmaktan hoşlanmıyor, uyurken sadece emmek istiyor ve emzirme dışı yaptığım her şey onu dakikalarca ağlatıyor.

selam yoklamada beni unutmuşsun buradayım :)

geçmiş olsun diyen arkdaşlar saolun benim bebeşi uçurmdan beşiğini indirmeyen arkadaşlar varsa indirin,
kağanın annesi tuğbacım diş pastasının resmini koyda biz de bakalım ben de yapmak istiyorum fikir olur en azından bizede,
dişi çıkan arkadaşım inci taneniz hayırlı olsun

ayy canım ben seni nasıl atlarım :KK17: :KK17: :KK54:

pasta tarifini ben yazmıştım görmüştün dimi arada kaynadı mı yoksa

Akvaryum floryada canim yenibosnadan edirne istikametine giderken sağda florya cikisindan ciktiktan sonra floryanin icinden gecmeniz gerekecek ibb tesislerinin yaninda.

Pierloti yi gorme sansiniz varsa gidin bir cay icin derim eyupten teleferiğe binip cikabilirsiniz. O kadar cok yer varki ortaköyde kumpir, tophanede nargile, galata kulesi, yeni taksim, camlica tepesi saymakla bitmez :) topkapi,dolmabahce saraylari,ayasofya camii,yerebatan sarnici etiler..bebek..adalar turu varda var..internetten bi on calisma yap:KK1: yaninda olursa heryere gidebilirsin kolayca..

ben de istiyorum ben de.. istanbula hiç yolum düşmedi, zaten ters tarafta :KK1: çok arkadaş akraba war halamlar orada ama bir türlü gidemedik.. yaşanılası değil de gidip görülesi gezilesi bir yer bana göre..

oğlum kızımın başını belası oldu :KK53: sabahları kapısına dayanıp serenad yapıyor , kapıdan alınca çığlık çığlığa ağlıyor tekar gidip "abbaaa abbaaa" diyor ağzını yidiimin :) kızım yerde otursa direk üstüne atlıyor tutunup kalkıyor saçını çekiyor :86: bunları yaparken nasıl sevinç çığlığı atıyor.. 2 çocuk ne kadar güzelmiş diye hayranlıkla izliyorum ikisini:)

Son düzenleme:
sabah kahvaltı öncesi 1 kupa b.ılık limonlu su,
kahvaltıda;1 tabak peynir
:KK17: 1 domates salatalık,bal yidim
sanırım bugün tam olmadı,
amaaa yemek aralarında atıştırırım ben onu bitirdimmi tamamdır benim iş
birde kahvaltıdan önce 15 dk egzersiz yaptım
:KK34:

bitki çayı ile yeterli bilgi toplayamadım siz içecek misiniz?:KK53:
sirkeli ballı su sütümü çok azalttığı içün içemiyorum,
funda suyu içerken oğlum emmek istemiyordu acep tadı süte mi geçiyor
:KK52:
selam eder nanaklardan öperim:KK54:

oğlum kızımın başını belası oldu :KK53: sabahları kapısına dayanıp serenad yapıyor , kapıdan alınca çığlık çığlığa ağlıyor tekar gidip "abbaaa abbaaa" diyor ağzını yidiimin :) kızım yerde otursa direk üstüne atlıyor tutunup kalkıyor saçını çekiyor :86: bunları yaparken nasıl sevinç çığlığı atıyor.. 2 çocuk ne kadar güzelmiş diye hayranlıkla izliyorum ikisini:)

ayy ne güzel özendim şimdi. 2.yi yapsammı hemen:) dedim bir an.sonra zorluğu düşündüm kafam karıştı:KK53:

selam arkadaşlar nasılsınız giremedim bende bayagıdır.iş güç bitmiyor.ruza burçak bende buluşmanıza çok sevindim.bebişleriniz çok tatlı:nazar: ya bende çok merak ediyorum hepinizi keşke görebilsem.

kızlar annem hiç çıkmıyor aklımdan.93 gün oldu kaybedeli.çok özlüyorum.son kez de göremedim.sanki ölmemiş evde,arayınca yine telefonunu o açıcak, bana öyle geliyor.kardeşim nişanlıydı.düğün tarihi biraz geri çekildi.yaza düşünüyorlardı.aralıkta olucak.babam dersen kötü durumda.yalnızlıktan korkuyor, evlenmek istiyor haliyle.5 kız kardeşiz hepimiz evliyiz.(küçügümüz evlenince öyle olucak)sımsıkı sarıldık birbirimize.kopmayalım dagılmayalım diye.aklıma geldikçe kafayı yıyesim geliyor.nasıl alışcam bilmiyorum.evde dışarda zorla gülmekten sıkıldım artık.ne yapıcam bilemiyorum.içim sıkılıyor paylaşmak istedim istedim kusura bakmayın

selam arkadaşlar nasılsınız giremedim bende bayagıdır.iş güç bitmiyor.ruza burçak bende buluşmanıza çok sevindim.bebişleriniz çok tatlı:nazar: ya bende çok merak ediyorum hepinizi keşke görebilsem.

kızlar annem hiç çıkmıyor aklımdan.93 gün oldu kaybedeli.çok özlüyorum.son kez de göremedim.sanki ölmemiş evde,arayınca yine telefonunu o açıcak, bana öyle geliyor.kardeşim nişanlıydı.düğün tarihi biraz geri çekildi.yaza düşünüyorlardı.aralıkta olucak.babam dersen kötü durumda.yalnızlıktan korkuyor, evlenmek istiyor haliyle.5 kız kardeşiz hepimiz evliyiz.(küçügümüz evlenince öyle olucak)sımsıkı sarıldık birbirimize.kopmayalım dagılmayalım diye.aklıma geldikçe kafayı yıyesim geliyor.nasıl alışcam bilmiyorum.evde dışarda zorla gülmekten sıkıldım artık.ne yapıcam bilemiyorum.içim sıkılıyor paylaşmak istedim istedim kusura bakmayın

canım benim Allah sabır versin. hayatta en zor şeylerden biridir. anne sonuçta.... yasını yaşaman normal. bu şekilde belkide biraz daha alışacaksın.aa şunu söyliyim 5 kız kardeşinin olması çok güzel.bak yapayalnızda kalabilirdin. ya tek çocuk olsaydın yada ne biliyim ilgisiz bir erkek kardeşinde olabilirdi.belki böyle kötünün kötüsüde var dersen kendini toparlayabilirsin.asla sönmeyecek bir ateş olsada kalbinde,yaşamaya mecbursun.çünkü sende bir başkasının annesisin

bir sürü şey yazdım internet kopmuş silindi.. pöffff..... :KK4:

dün gece ütüyü bitirip gelecektim ama ütüler dağğ gibi olunca gece 12 buçukta bitti, sonra da yattım zaten... gelip foto yükleyecektim albüme ama yalan oldu... artık bugün eve gidince yüklerim inşallahhhh....

özledim sizi yaa.... :KK19: şu işler bi düzene otursaydı iyi olacaktı... :KK30:

canlar... Allah'a emanet olun... :KK19: :KK54:

canım çok zor.. Allah sabır versin... unutulacak gibi bir acı değil bu... :KK50:

Kızlar herkese selam

Biraz moralim bozulduda benim oğlum fazla kilo almamış bu ay sizinkiler kaç kilo. ben tarttığımda 8200 çıkıyordu sağlık ocapına görütmüş annem kızamık aşısı için 7,700 çıkmış.saçma saçma konuşmuş hemsirede

selam gençler ve kendini genç hissedenler,

kzımı izleyip begenenlere çokkk tşk ederiz imza almak yada fotograf çektirmek isteyenler lütfen randevu alınızzzzzzzzz :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

ruza ve burçak yosması buluşmuş ohhhh valla iyiyimiş :KK52::KK52::KK52:

bende dügündeydim anammmmmmmm 3 gündür kınaydı dügündü gelin almaydı derkene yoruldum eşimin kankasının dügünüydü haliylee koşturduk :21::21::21::21::21:
bugün de evi temizledim kıza çorba yaptım ahanda hemen geldim yanınıza:KK52::KK52::KK52::KK52:

lale canım rabbim sabrını verir inş.bol bol dua et anacıgına çok zor ama bak 5 kardeş sıkı sıkı sarılın birbirinize babanada zor :KK5:

vav ne yapan kele bacım ?

kagan ne yapanız ?

eylemmmm zayıflıycam diye ne paraladın kendini be yosmaaaaaaaaaaaaa:KK52::KK52::KK52:

ela nerdesin,repu nerdesin,selerm nerdesin,delikız nerdesin,ruza nerdesin demiycem burdasın :KK52:burçak zilliside burda:KK52:

ve adı aklıma gelmeyenlr nerdelerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr:KK52::KK54:

selam gençler ve kendini genç hissedenler,

kzımı izleyip begenenlere çokkk tşk ederiz imza almak yada fotograf çektirmek isteyenler lütfen randevu alınızzzzzzzzz :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

ruza ve burçak yosması buluşmuş ohhhh valla iyiyimiş :KK52::KK52::KK52:

bende dügündeydim anammmmmmmm 3 gündür kınaydı dügündü gelin almaydı derkene yoruldum eşimin kankasının dügünüydü haliylee koşturduk :21::21::21::21::21:
bugün de evi temizledim kıza çorba yaptım ahanda hemen geldim yanınıza:KK52::KK52::KK52::KK52:

lale canım rabbim sabrını verir inş.bol bol dua et anacıgına çok zor ama bak 5 kardeş sıkı sıkı sarılın birbirinize babanada zor :KK5:

vav ne yapan kele bacım ?

kagan ne yapanız ?

eylemmmm zayıflıycam diye ne paraladın kendini be yosmaaaaaaaaaaaaa:KK52::KK52::KK52:

ela nerdesin,repu nerdesin,selerm nerdesin,delikız nerdesin,ruza nerdesin demiycem burdasın :KK52:burçak zilliside burda:KK52:

ve adı aklıma gelmeyenlr nerdelerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr:KK52::KK54:

burdaaaaaaaaaaaaa beni saymamışsın :KK14: bu arada merak ettim de bakem hangisi senin kızın :)))

topikten arkadaşlık isteği gönderdiğim kişiler kabul edin bakem çabuk:KK52:
yoksam konuşmam sizle ben de bakacam ruza ferda size merak ettim,
vave sana aylar önce yolladım ama tık yok
:KK30:

X