2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
canım benim oğlan da dün bütün gün öksürmüş. sanki numara yapar gibi. kesik kesik. gece de 3-4 defa öksürdü. sabah peditus verdim yarım ölçek. bugün iyi diyor halası. hiç öksürmemiş. bilmiyorum neden olduğunu.
size de geçmiş olsun canım.peditus öksürük şurubu mu?

önden suda haşlıyorum canım. pişmesine yakın sebzelerini ve baklagillerini atıyorum. pişince de blendırdan geçiriyorum.

ben de suyunu katıyorum da etin kendisini de koyuyorsun değil mi?

Canım doğru düzgün emmiyor sütüm de çok yok ama emse ona yeter emmeyi bıraktıktan sonrada sıkıyorum süt oluyor biberon almıyor emmediğinde arada sağıyorum birinden 60-75 arası çıkıyor yaa canım çok iştahsız eskiden de. Çok emmezdi ama 300-500 gr alırdı 2 ayda 160 gr almış

canım benimki de hareketli ama ancak 6-7 aylıkların döndü şimdi desteksiz oturuyor öyle ayağa falanda kalkmaya çalışmıyor aksine otururken yatmaya çalışıyor daha emeklemedi bile yaa dişide yok yani gelişimide etkileniyor gibi geliyor.
canım kesinlikle öyle düşünme, kilosu biraz yemediğinden biraz genetiktir gelişiminde bi problem yok bence hareketliymiş oturuyo da diyosun,gelişiminde problem olsa daha durgun olurdu.bu dönemde maalesef hepimizin bebeklerinin kilo alımı çok çok azaldı.

ishal için muz yedirebilirsin bizimki ne zaman muz yese 2 gün kabız oluyor bu yüzden muz yediremiyorum.
kız bak bu hiç aklıma gelmemişti aynen ben de pek yediremiyorum hemen kabız oluyo iki üç günde kakası düzeliyo.hemen yediricem şimdi:KK56:

daha balık vermedim sadece tattırdım 9. Aydan sonra vericem
Köy tavuğunu haşladım buzluğa attım suyuyla çorbalara ekliyorum
kıymayıda ya çorbaya ekliyorum yada etli dolma veya köfte yapıyorum

köy tavuğu buluyomuşsun ne güzelll,o daha iyi..

ishal için pirinçte yedirilebilir.geçmiş olsun

bu da aklımda bulunsun sağolasın canım:21:

Amaaan kendileri haklı olsalar zaten söylenirler, haksız olsalar da yediredikleri için kızıp ona söylenirler boşveeeeer sıkma canını. Allaaaah sende de mi migren var canımm Allah yardımcın olsun bende de var o illet :KK14:

Canım muz yedirsen meyve olarak. Bir de mamalarını pirinçli versen belki işe yarar.
arkadaşlar da demiş hemen deniycem ferdacım :KK34:

Canım ben tavuğu haşlayıp didikliyorum, sebzeyle beraber blenderdan geçiriyorum. Kıymayı da toptan kavurup bir yemeklik bir yemeklik ayırarak buzluğa atıyorum, sebzesini yaparken atıyorum içine. Balık henüz vermedim.

kıymayı ben de dediğiniz gibi yapıp veriyim bari artık,balık da bollaşşsın balığın tadını alsın bebelerimiz. balık canım istedi ya:KK56::KK52:

neye guldunuz tahmin ettigim sey mi acaba :KK53:

oglum yemek yemeyi birakti bu arada. sadece emiyor, haliyle yetmiyor :KK5:

kız burçak ben seni ekledim di nereye kayboldun?

bılemedım ben de bı baktım yoksun,dedım ekledı sora da benı beenmedı sildi sanırsam sonucta bı vaveyla dıılım :KK37::KK37::KK36:
bacım kabul ettım tekrardan davetını ama simdi oldu sanırsam:KK8::KK8:

günün olayları :

1. ülker' den çeneni kapat paketi geldi :86: içinde ne ararsan war çükülataalar gorfetleeer :86: bahsetmişimdir şikayet başvurusu ettiydim gofretten bişey çıkmıştı naylon gibi ama artık hiç önemli değil :KK52: :KK52: ben takmam öyle şeyleri afiyetlen yerim artık :KK52: :KK52: :KK52: sözde numuneyi alacaklardı benim beklentim de sadece bu idi ne gereeeek wardı rica ederim :KK52: :KK52:

2. kışlık domates için 10 kg istedim eşimden gitmiş pazara 20 kg almış anam ağladı (hakikaten ağlıyor da hani ama domates için değil kardeşim içün :KK37: görmemişin kardeşi gurbete gidince böyle oluyor işte hem görgüsüz hem eziğim :KK53: :KK53:
neyse domateslere kavanoz yetmedi dolaba atcam :KK47: :KK47:

tuğba napıyon gı anladın sen onu :86:

günün olayları :

1. ülker' den çeneni kapat paketi geldi :86: içinde ne ararsan war çükülataalar gorfetleeer :86: bahsetmişimdir şikayet başvurusu ettiydim gofretten bişey çıkmıştı naylon gibi ama artık hiç önemli değil :KK52: :KK52: ben takmam öyle şeyleri afiyetlen yerim artık :KK52: :KK52: :KK52: sözde numuneyi alacaklardı benim beklentim de sadece bu idi ne gereeeek wardı rica ederim :KK52: :KK52:

2. kışlık domates için 10 kg istedim eşimden gitmiş pazara 20 kg almış anam ağladı (hakikaten ağlıyor da hani ama domates için değil kardeşim içün :KK37: görmemişin kardeşi gurbete gidince böyle oluyor işte hem görgüsüz hem eziğim :KK53: :KK53:

eh napam işte oğlana okuma yazma öğretiyom söktü sayılır:KK53:
konserveyi+dolaplığı nasıl yaptın benim geçen sene iyi olmadıydı
öptüm seni can kuşşşş
:KK54:

bılemedım ben de bı baktım yoksun,dedım ekledı sora da benı beenmedı sildi sanırsam sonucta bı vaveyla dıılım :KK37::KK37::KK36:
bacım kabul ettım tekrardan davetını ama simdi oldu sanırsam:KK8::KK8:

deme öyleeee üzme beniiiii:KK37:niye beğenmeyim canım oğluma almayıcm yaa:KK55:
güzel hatunsun güzelll

seviyom kızz sizi de ammma onu başka seviyommm:KK19::KK48:

eh napam işte oğlana okuma yazma öğretiyom söktü sayılır:KK53:
konserveyi+dolaplığı nasıl yaptın benim geçen sene iyi olmadıydı
öptüm seni can kuşşşş
:KK54:

ben her sene 100 kg civarı yapıyorum :KK53: :KK53: :KK53: anlatayım :

domateslerin bir kısmını doğruyorum az pişirip (rengi az değişecek kadar) az tuz zeytinyağı ekleyip kavanoza doldurup kapağını sıkıca kapatıp ters çeviriyorum. bir kısmını da ince kıyılmış biberle pişiriyorum menemenlik yada sosluk oluyor.. dolaba da pişirmeden poşetliyorum. ama genelde konserve yapıyorum.. böyle artarsa dolaba atıyorum. dolaba kabuklu tümden de konulabilir ama benim yerim olmuyor.

huhuhu

bende domates yaptım kızlarrrrrrrrrrrr bacımlan beraber :KK52::KK76:

ne yapanız ?

ben yimeklerimi yaptım kocişimi bekliyom gelsede yesek artık birbirimizi amaaaaaaaaaaaan yemekleri diycektimmmm :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

günün olayları :

10 sn bir domates soyarım doğrarım yani bana 5 dk iş anam o senin beceriksizliğin:KK33:

haha sizin dilinize düşülmesin valla çok pis ti'ye alıosunuz hatunu,az diilsiniz cidden:KK53::KK53:

bişe sorcam belkı konuşulmuştur ama hatırlayamadım bu demir ilacının saati var mı? bn vermeme ragmen kızım kansız cıktı tahlılınde nerede yanlış yapıorum acaba:KK5:

Kiz kagan hangi cocuga ogretiyon len bebeyemi:))
ya ispanak kavurdumda tuzsuz muzsuz bebege versem bisi olurmu soganlari kavurdumya o bakimdan..
Burcak sabahlari iyiymis vermek oyle yapiyorum sut yada kahvaltidan yarim saat kirkbes dk once veriyorum yani uyanir uyanmaz..yemeklerle beraber olmuyo cunku oyle yap sende..9-10 damla veriyorum HERGÜN..

Benimde konservelerimmm var 20 siseee..ama anam yapti ben ugrasamam:KK53:

Son düzenleme:
Naber sekerler? Ben de bu demir damlasini arada unutuyorum ya.. İnsallah kansiz degildir yavrucum..

Vave gule gule ye sekerim. Bize de bir iki kavanoz gonderirsin artik.komsuda piser.....
Tugba kiz senin gibi marifetli hatun gormedim ben... Pardon gordum, unutmusum..

Kiz kagan hangi cocuga ogretiyon len bebeyemi:))
ya ispanak kavurdumda tuzsuz muzsuz bebege versem bisi olurmu soganlari kavurdumya o bakimdan..
Burcak sabahlari iyiymis vermek oyle yapiyorum sut yada kahvaltidan yarim saat kirkbes dk once veriyorum yani uyanir uyanmaz..yemeklerle beraber olmuyo cunku oyle yap sende..9-10 damla veriyorum HERGÜN..
Ver gitsin bisey olmaz canim... Sen de gule gule ye.benim de annemle ablam yapti domateslerimi sagolsunlar.. Kurban bayraminda gidince alicam. İnsallahh..

haha sizin dilinize düşülmesin valla çok pis ti'ye alıosunuz hatunu,az diilsiniz cidden:KK53::KK53:

bişe sorcam belkı konuşulmuştur ama hatırlayamadım bu demir ilacının saati var mı? bn vermeme ragmen kızım kansız cıktı tahlılınde nerede yanlış yapıorum acaba:KK5:

Ayy... Vermene ragmen kansizsa korktum valla. Ben unutuyordum arada.bi tahlil yaptirayim 9. Ay asisinda.ben de sabahlari veriyorum.

X