2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
heee benim jeton da köşeli anamm... yeni anladım valla... :KK52: alemsiniz he.. :KK52::KK52:

ne yapıyonuz leynnn fingirdek hatunlar ,

neye gülüyonuz olum ben anlamadım fransiz mıyım neyim ? :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

ısırmayla ilgili soru sormuştum. cevaplayan arkadaşlar teşekkürler... etrafımdakilere de sordum ortak cevap bebişiniz memenizi ısırırsa burnunu kısa süreli sıkmak...aklınızda bulunsun
bebişi hasta olanlara acil şifalar dilerim bu arada

sağol canım :KK43: bir havaalanı olaydı şurda pek iyi olurdu.. :KK43:

annemle konuştum nasıl ağlıyor, 27 yıl hiç ayrılmadı yanımdan çok zor gelecek diyor :KK5: :KK5:
ayy kıyamam anlayabiliyorum:KK50: biz de anamla öyle olmuştuk.. ama şimdi o uzaklara annemi de getirdim, hem torununa bakıyor hem diz dizeyiz yine:KK23::KK52:

kızlar oğlum buraya geldiğimizden beri öksürüyor sürekli değil ama ara ara, geldiğimizde aile hekimine gitmiştik hava değişimindedndir demişti.kuru bi öksürük zaten içten gelmiyo belli de. arada da ishal oldu geçti. ama bugün ikinci ishalli bezi:KK50: napsam ki bi çözüm önerisi olan var mı dr a götürmeden önce deniyim..:26:

kızlar oğlum buraya geldiğimizden beri öksürüyor sürekli değil ama ara ara, geldiğimizde aile hekimine gitmiştik hava değişimindedndir demişti.kuru bi öksürük zaten içten gelmiyo belli de. arada da ishal oldu geçti. ama bugün ikinci ishalli bezi:KK50: napsam ki bi çözüm önerisi olan var mı dr a götürmeden önce deniyim..:26:

canım benim oğlan da dün bütün gün öksürmüş. sanki numara yapar gibi. kesik kesik. gece de 3-4 defa öksürdü. sabah peditus verdim yarım ölçek. bugün iyi diyor halası. hiç öksürmemiş. bilmiyorum neden olduğunu.

bir de tavuk, et, balık işini nasıl yapıyorsunuz tarif alabilir miyim?

önden suda haşlıyorum canım. pişmesine yakın sebzelerini ve baklagillerini atıyorum. pişince de blendırdan geçiriyorum.

Selerm sutu falandami icmiyo? Bak bizde daha gecmedik ek gidaya 2 gundur zorla veriyorum gunluk 500-600 cc sut iciyor o kadar..kilosu normal bu ay 400 gr almis..emziriyosan sutun olmayabilir yada gercekten irsi kendine yuklenme fazla..
Canım doğru düzgün emmiyor sütüm de çok yok ama emse ona yeter emmeyi bıraktıktan sonrada sıkıyorum süt oluyor biberon almıyor emmediğinde arada sağıyorum birinden 60-75 arası çıkıyor yaa canım çok iştahsız eskiden de. Çok emmezdi ama 300-500 gr alırdı 2 ayda 160 gr almış
kiloya hiç takılma sağlıklı olsun yeter kof kilo ne işe yarar
benimkiler de zayıf ama takılmıyorum hiç
zayıflar ama çok kuvvetliler
kolları bacakları çok güçlü
yaşıtlarına göre çok erken döndüler hareketlendiler
zaten hareketten dolayı da kilo alamıyorlar
benimkiler de 7,7,5 arası kiloları
bazı gerizekalılar -ki akşam bahçede bi tanesi de bunlardandı ,illa mama ver kilo alsınlar
sütüm yetiyor mamaya gerek yok diyorum olsun olsun ver diyorlar
dedimki ben kilolarından gayet memnunum sütüm yettikçe de mama verecek kadar aptal değilim
zayıf çocuklar gerçekten kendini daha çabuk atıyor hareket kabiliyetleri daha gelişmiş oluyor
kilo hareketi engellyor
nasılki biz büyük insanlarda zayıf insanlar daha atak çevik olur kilo engel olur herşeye bebekler de öyle
o yüzden hiç takılma sağlığı olsun yeter
benim hamsilerim 3,5 aylıkken döndüler,5,5 aylıkken oğlum 7 aylıkken kızım emekliyordu
şimdi yürümelerine çok az kaldı 1 aydır ikisi de oturuyor ,tutunup kalkıyorlar ,kalkıp kalktıkları yerden oturarak iniyorlar :nazar:adım atıyorlar azıcık zorlasam yürüyecekler ama uğraşmıyorum
ben de mesela 2750 doğmuşum ve 8 aylıkken hem yürüyormuşum hem de konuşuyormuşum
sanırım bana çektiler
doktorumuz çocuk nöroloğu 2 dalı var ,çocukları beyinsel gelişim olarak da inceliyor ve 2-3 ay yaşıtlarından önde diyor doktor hareketleri tavırları yaptıklarıyla:nazar: ben de o yüzden kilolarına hiç takılmıyorum
hem kızım manken oğlum da üçgen vücut olsa fena mı olur :KK1:
sağlık herşeyden önemli emin ol buna..
ilerde gelişimsel olarak yaşıtlarından geri kalmasın da kilo alarak kalsın
kilo nasılsa istemesen de büyüyünce alınıyor hiç merak etme
canım benimki de hareketli ama ancak 6-7 aylıkların döndü şimdi desteksiz oturuyor öyle ayağa falanda kalkmaya çalışmıyor aksine otururken yatmaya çalışıyor daha emeklemedi bile yaa dişide yok yani gelişimide etkileniyor gibi geliyor

ishal için muz yedirebilirsin bizimki ne zaman muz yese 2 gün kabız oluyor bu yüzden muz yediremiyorum

daha balık vermedim sadece tattırdım 9. Aydan sonra vericem
Köy tavuğunu haşladım buzluğa attım suyuyla çorbalara ekliyorum
kıymayıda ya çorbaya ekliyorum yada etli dolma veya köfte yapıyorum

Canım doğru düzgün emmiyor sütüm de çok yok ama emse ona yeter emmeyi bıraktıktan sonrada sıkıyorum süt oluyor biberon almıyor emmediğinde arada sağıyorum birinden 60-75 arası çıkıyor yaa canım çok iştahsız eskiden de. Çok emmezdi ama 300-500 gr alırdı 2 ayda 160 gr almış

canım benimki de hareketli ama ancak 6-7 aylıkların döndü şimdi desteksiz oturuyor öyle ayağa falanda kalkmaya çalışmıyor aksine otururken yatmaya çalışıyor daha emeklemedi bile yaa dişide yok yani gelişimide etkileniyor gibi geliyor

ishal için muz yedirebilirsin bizimki ne zaman muz yese 2 gün kabız oluyor bu yüzden muz yediremiyorum

daha balık vermedim sadece tattırdım 9. Aydan sonra vericem
Köy tavuğunu haşladım buzluğa attım suyuyla çorbalara ekliyorum
kıymayıda ya çorbaya ekliyorum yada etli dolma veya köfte yapıyorum
yok gelişimini etkilemez korkma sen ,biraz tembel çıkmış o kadar ,kilo ile gelişimin alakası olabilirmi ,sadece hareket kabiliyeti artar bu da kiloya yansır ama seninki az emiyormuş kilosunda onun da etkisi var
sütünün kalitesi de düşmüş olabilir kimi insanda oluyor bu
sen takılma kilosuna boşver
gelişimi de her bebek aynı olmaz

yok gelişimini etkilemez korkma sen ,biraz tembel çıkmış o kadar ,kilo ile gelişimin alakası olabilirmi ,sadece hareket kabiliyeti artar bu da kiloya yansır ama seninki az emiyormuş kilosunda onun da etkisi var
sütünün kalitesi de düşmüş olabilir kimi insanda oluyor bu
sen takılma kilosuna boşver
gelişimi de her bebek aynı olmaz
Haklısın canım galiba oğlumun yapısı böyle ama acaba ben mi besleyemiyorum bir seyleri eksik mi yapıyorum diye de düşünmekten kendimi alamıyorum

Haklısın canım galiba oğlumun yapısı böyle ama acaba ben mi besleyemiyorum bir seyleri eksik mi yapıyorum diye de düşünmekten kendimi alamıyorum
kendini neden suçluyorsunki hem sen ne yapmış olabilirsin
benim oğlan 6.ayında o ay sadece 200 gram almıştı ,şaka gibi:) çünkü o ay aşırı hareketliydi çılgınlar gibiydi ve hiç süt içmiyordu çok az içiyordu
ama sonraki ay biraz içmesi düzeldi ve 450 gram aldı
şimdi bunda suçum var mı benim
yani durduk yere kendini de suçlayıp moralini bozma
hem sütüne yansır hem de bebeğe
ben ne zayıf bebeler gördüm sonradan tosun olan

estarabim, bituful, ruza sagolasiniz, oglumun atesi 37.5 ilac vermiyorum artik. dr burnunanbogazina bakti bogazi hafif kizarik dedi, calpola devam et atesi cikarsa dedi.

test vs yok tabii :) bu gece oglum iyi uyudu masallah. ama ben uyuyamiyorum. esimle dosemeleri yikayacaktik. hali yikama makinesiyle( burada kiralanan buyuk profesyonel tipler var) esim yine cok bilmis bana el surdurmedi her yeri kendi yapti, tabii bir yonden isime geldi ama lafimi dinleseydi, suya bogdu halilari dogru durust de cektirmedi, dedim uzerinden susuz gec bir kere kokacak halilar, yok yine suyla gecti. artik izlerken sinir basti naparsan yap diyip diger odaya gectim. su an 3 gundur kurumadilar, 1 gun butun camlar acik bekledi ama fayda etmedi. su an les gibi koku gelmeye basladi. dun hava da sogudu cam acamiyoruz cok, gerci yatak odasi haric acik hala. yine de kokuyor, yaz sonuna yaptigimiz icin beni sucluyor bir de, yahu adam bir kere de sucunu kabul et. laf dinlemezligini kabul et. tamam yaz sonu kotu fikirdi ama ben daha baslamadan soyledim ona, yanlis yaptigimi bu yuzden daha dikkatli olmamiz gerektigini. dinlemeyeceksen ver ben yapayim dedim vermedi de. adamin ne hali yikayasi varmis :KK47:

cok sinirlendirdi beni, halilar koktugu icin degil sadece konusmalari beni oldurecek. kabul etse ah bilemedim dese yok!!!

suan hem kokudan hem de bu koku nasil gidecek diye stresten migrenim tuttu. evim halisi yikanmis cami gibi kokuyo :KK14: :KK14:

kusura bakmayin icimi bi yere dokmem gerekti.

aaayyy bayilazaaaaim

Amaaan kendileri haklı olsalar zaten söylenirler, haksız olsalar da yediredikleri için kızıp ona söylenirler boşveeeeer sıkma canını. Allaaaah sende de mi migren var canımm Allah yardımcın olsun bende de var o illet :KK14:

Canım muz yedirsen meyve olarak. Bir de mamalarını pirinçli versen belki işe yarar.

Canım ben tavuğu haşlayıp didikliyorum, sebzeyle beraber blenderdan geçiriyorum. Kıymayı da toptan kavurup bir yemeklik bir yemeklik ayırarak buzluğa atıyorum, sebzesini yaparken atıyorum içine. Balık henüz vermedim.

X