2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Dün vereceğim mercimek çorbasını yaktım :) Sonra dışarı çıktım, yanıma yoğurdunu almak istemedim ekşir diye. Bazen de ikindi vakti ne vereceğimi şaşırıyorum, sütlaç veriyorum. Her gün muz veriyorum dediysem mutlaka her gün değil de, bugün vermeyeyim diye sıkıntı yapmıyorum yani, mesela dün sabah kahvaltısına koydum biraz, öğlende elmayla armut verdim. Önceki gün meyve olarak vermiştim, önceki gün vermedim galiba filan... Bu arada bu sabah kahvaltısına suya koyup yumuşattığım ve ince ince kıydığım kuru üzümü koydum, hepsini yedi :KK34:

maşallah,benimki ezilmiş ekmeği bile çıkarıyor,ben de buldum neden yemediğini pütürlü
şeyleri yemiyor bi de tat istiyor

çok cici ve şeker bir kızın var add :nazar:şimdiden ayaklanmış bu arada :) saç bandı bant şeklinde ama geniş bayağı ,pazardan 1 tlye aldım ,ucuz bulunca her renk ve modelden farklı farklı aldım 4 tane :)) pazar gibisi var mı yaa:)) oğlumun takımını da 10 tlye aldım pazardan :)) ucuz ve güzel şey buldum mu kaçırmam :)) ben muz verdiğimde içine mutlaka zeytintağı döküyorum ki kabız olmasın diye ,gerçi sabah kahvaltısına da döküyorum az bir şey .. aynen yaa diş değil bu işler bence yediklerinden de olabilir dönemsel de ,bekleyip göreceğiz artık geçermi geçmezmi diye ne yapalım .ben de demin havuç ve kabak püresi karıştırıp verdim ,daha ilk tattılar o yüzden 8-9 kaşık verdim

sagol canım,

çok güzel saç bandı çok begendim ogluşunun takımı da çok güzel bende yrn pazara gidecem bizim burda eve yakın iyice bi bakayım bakam evet bende ucuz bulunca alıyom zaten çocugun yedi helal giydigi haram derler hemen küçüldügü için kıyafetleri :KK52:

aynen bekleyecez de işe başlama tarihimiz yaklaşıyoo ama daha uyku düzenini oturtamadık yaaaa :18:

taksit taksit yazıyorum kusura bakmayın.. :KK17: gelen giden oluyor sürekli aklım karışıyor.. :78:
ferdacım.... senin bebişin de çok tatlı.... :nazar: gözler renkli mi.... ısırırım onun o yanaklarını bennn...... :nazar:

sagol canım,

çok hareketli hiç durmuyo ve beni çok yoruyoo :KK17:

narsul başın sagolsun canım rabbim geride kalanlara uzun ömür versin :KK5:

ferdaaaaaaa ogluşun çok tatlı agzı yüzü batmış sıpanın :KK9:

badem şekeri geçmiş olsun nasıloldu oglanın çüküüsü ? :KK52:

vaveyla avatarımı begendin bacım sagolasın bende senin avatarını begendim bide sana bişey soracam soruyorum neden avatarlarında hep kemen çalan hatunlar oluyoo ? çok merak ettim yoksa sende mi keman çalıyon bacım ?

sagol canım ayakta çok az duruyo dizlerinin üzerinde bu pozisyonda çekyatlara, beşigine, tv sehpasına tutunuyo ayaga kalkmaya çalışıyoo :nazar::emir_bebek:bilmiyorum ben ve eşim 13-14 aylıkken yürümüşüz ama bu çok yaramaz yaa böyle hareketli olunca da kafayı çok çarpıyoo heryere çok düşüyoo :KK19:

ah kıyamam ben ona... acele etme yavrucum, zamanı gelince yürürsün sen... :emir_bebek: Allah nazardan korusun canım. maşallah. benim oğlan pek totosunu kaldıramıyor. ayakta zor duruyor.:KK1:

ilk defa duydum çok güldüm bardakla dolaşan bir cocuk :)) ama iyi akıl işi Türk milletinin pratik zekasına hayranım

kağıt bardaklar var ya, onun kapalı kısmını kesip pipisine yerleştiriyorsunuz. bantlıyorsunuz. (alerji yapmayan bantlarla) pipi beze sürtünmediği için bebek rahat hareket ediyor. :emir_bebek:

Allah razı olsun canım.o yazdığın beni çok korkuttu. çok mu uzun süre izlemiş acaba?gün boyu filan?
sünnetiniz hayırlı olsun canım :nazar::nazar:Allah mürüvvetini de göstersin
korkutmak istemezdim canım yaa kızın annesi bakıyormuş çocuğa oda iş yaparken acıyormuş ne kadar olduğunu tam bilmiyor Allah'tan belirtileri erken farketti de 1 yıl boyunca tvyi hiç açmayıp sürekli oyunlar oynayarak çocuk normale döndü ben de bunun için ev de Tv'yi oğlum uyuyunca açıyorum biraz fazla abartıyorum belki ama alıştım artık

bademşekeri geçmiş olsun kurtardınoz hayırlısıyla sıra bizde
selerm ben de tv açmoyorum oğlum uyanıkken hiç,yoksa bakıyor
babası da izlemiyor,dahaiyi oldu walla sohbet ediyor insan
ohh beee,

sünnetiniz hayırlı olsun canım :nazar::nazar:Allah mürüvvetini de göstersin
korkutmak istemezdim canım yaa kızın annesi bakıyormuş çocuğa oda iş yaparken acıyormuş ne kadar olduğunu tam bilmiyor Allah'tan belirtileri erken farketti de 1 yıl boyunca tvyi hiç açmayıp sürekli oyunlar oynayarak çocuk normale döndü ben de bunun için ev de Tv'yi oğlum uyuyunca açıyorum biraz fazla abartıyorum belki ama alıştım artık

amin.hepimiz görelim bebişlerimizin mürvetini.hatta belki ozamanlardada devam eder burası gelinlerimizin damatlarımızın fotosunu paylaşırmışız:)))))))

ama iyi oldu canım uyardığın. bende tüm gün evin içinde sıkılıyorum.bebekle ilgilenirken filan insan sıkılıyo.o yüzden açıyordum.artık daha az açıyorum

bademşekeri geçmiş olsun kurtardınoz hayırlısıyla sıra bizde
selerm ben de tv açmoyorum oğlum uyanıkken hiç,yoksa bakıyor
babası da izlemiyor,dahaiyi oldu walla sohbet ediyor insan
ohh beee,

canım çok sağol.hadi bakalım Allah kurtarsın sizi de.insanın üzerinden yük kalkıyor.ayrıntılı istersen anlatırım.yaaa ama canın hiç sıkılmıyor mu bütün gün?tv izleme evden çıkama..eeee çok fazla insanda yoksa mesela memlekette değilsen. kitapta okuyamam ki ağlıyor istiyor.alıncada yırtıyor

Kizlar oglum bugün hic bisey yemedi 5kasik mamayla duruyor onuda kustu keyfide yoktu ama bu son uc saattir belki 20kere kustu ard arda nanelimon kaynatttim veerdim simdi zorla uyuttum uyur ins başka ne yapabilirim akıl verin ne olur acile gitsem mi? :KK14:

çok geçmiş olsun.oğlun nasıl şimdi?

mama sandalyesi soran biri vardı kimdi unuttum adını

sandalyemiz dün geldi eve gidince kurdum çokda begendim en ok içine oturan kızım begendi mağazalardakinin aynısı kalitesid malzemeside aynı ücreti 139 tl idi en çokda renklerini beğendim kızım da ona oturmaya bir hevesli :)))

nasıl bir mama sandalyesi acaba? markası şekli? ben portatif istiyorum ama kararsızım

ben de evdeyken televizyon açmıyorum. ama halasındayken ne yapıyor bilmiyorum. ben onlara her gittiğimde tv kapatıyorum. oğluma tv izletmek yasak diyorum. görümceme geçen de dedim, bebeklere tv izletmek otizme neden oluyormuş diye.. bugün gittim yine açıktı tv. :KK50: mamasını falan reklamları izleterek yediriyor. benim evde tv açıksa mama yedirirken özellikle kapatıyorum. gerek yok çünkü, oğlum yiyor zaten. ben söylüyorum sürekli ama kendim söyleyip kendim dinliyorum... :KK24:

bu bebek gelişimi neyle alakalı sizinkiler daha çok şey yapıyo sankı 2-3 hafta fark ediyor mu o kadar

gün bile fark eder canım. her çocuğun olgunlaşma düzeyi farklı. bazısı erken emekler, geç konuşur, bazısı erken konuşur, geç emekler, bazısı erken yürür... çocuktan çocuğa değişir. o nedenle kıyaslama yapmak doğru değil. :KK42:

ben de evdeyken televizyon açmıyorum. ama halasındayken ne yapıyor bilmiyorum. ben onlara her gittiğimde tv kapatıyorum. oğluma tv izletmek yasak diyorum. görümceme geçen de dedim, bebeklere tv izletmek otizme neden oluyormuş diye.. bugün gittim yine açıktı tv. :KK50: mamasını falan reklamları izleterek yediriyor. benim evde tv açıksa mama yedirirken özellikle kapatıyorum. gerek yok çünkü, oğlum yiyor zaten. ben söylüyorum sürekli ama kendim söyleyip kendim dinliyorum... :KK24:

canım zor bişey başkasının bakması.bugün aklıma geldi benimde. ben bu bebişi bakıcıya bıraksam yani kim olduğu önemli değil akraba ya da değil. o nasıl bakardı diye. çünkü ben bile bazen açsammı diyorum tvyi....heralde bir bakıcı anneden çok sevemez,düşünemez

basınız sağolsun canım Allah rahmet eylesin ve geride kalanlara sabır versin

tekrar geçmiş olsun canım bi çırpıda iyileşsin

masallah yavrularına kızının bacakları tam ısırmalık Allah nazarlardan korusun:nazar::nazar:

yerim ben bu bıdığı :))) 41 kere Maşallah :nazar::nazar:

ben 1-2 aydır ütülemiyorum zaten hiç sevmem ütü yapmayı( saçma oldu kim sever ki)

Maşallah çok çok tatlı :nazar::nazar: Pek de hareketli galiba Allah nazarlardan korusun:nazar:
teşekkür ederim :KK16:
delikız.... seninkilere de bayıldım..... maşallahh... :nazar: gelin damat gibi olmuşlar.... :nazar: Allah nazarlardan korusun.... :nazar: :KK54: öp benim yerime ikisini de....
teşekkür ederim :KK16: öperim tabi ne demek :KK16:
sagol canım,

çok güzel saç bandı çok begendim ogluşunun takımı da çok güzel bende yrn pazara gidecem bizim burda eve yakın iyice bi bakayım bakam evet bende ucuz bulunca alıyom zaten çocugun yedi helal giydigi haram derler hemen küçüldügü için kıyafetleri :KK52:

aynen bekleyecez de işe başlama tarihimiz yaklaşıyoo ama daha uyku düzenini oturtamadık yaaaa :18:
aynen yaa çok çabuk küçülüyor valla sürekli kıyafet almak zorunda kalıyoruz , kreşte daha çok lazım olacak ,hatta geçen netten uygun fiyata oğlana altlı üstü takımlar aldım tanesi 7 liradan :) butikbebede indirim vardı :) kısakol tişört şortlu takımlardan ,her gün değişir kreşte çünkü ,ya bizim gündüz uyku düzenimiz var ,gece de vardı ama 1,5 aydır yalan oldu belki zamanla gece de düzelir diye umut ediyorum ,gündüz sabah ve öğleden sonra belli saatlerde uyutuyorum ben ,kreşte de öyle olmasını isteyeceğim düzenleri bozulmasın diye
ya neden insanlar anlamak istemiyorlarki sen yokken neden açıyorlar ,kolaya kaçmasalar da şu bebeleri biraz düşünseler olmuyor mu .:KK47:

canım zor bişey başkasının bakması.bugün aklıma geldi benimde. ben bu bebişi bakıcıya bıraksam yani kim olduğu önemli değil akraba ya da değil. o nasıl bakardı diye. çünkü ben bile bazen açsammı diyorum tvyi....heralde bir bakıcı anneden çok sevemez,düşünemez
3-5 dakkadan bir şey olmaz ki. şu anda bir yetişkin kadar net görüyolar zaten. uzun süreli ben de açmıyorum mesela tv yi. annem diyoki zaten hemen sıkılıp başka şeye odaklanıyo :KK70: merak etme sen diyo. ama naparsan yap kontrol edemezsin bakan kişiyi.

X