2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
emiliminde sıkıntı olmaz daha iyi olur hatta..

yazlık tan bahsediyorsun da bizim burası kışa döndü resmen inanılır gibi değil buz gibi dışarısı :KK14: uzun kollu giydirdim bugün ikisine de
tokatta mıydın sen, orası öyleyse kars nasıldır:nazar: karsta kesin kışlık uyku tulumu alicim de üstünü örtmeyi sevmeyecek sanırım

kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrr inanamıyorum kızım emekliyor resmen artık emekliyorrrrrrrrr arkamdan geliyorrrrrrrrrrrrrrrr :KK52::KK52::KK52::KK52:

sürünme bitti dört ayak pozisyonunda emekliyoruz :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

bakınız çok ciciler.. bayrama kadar keçe alacak yer bulabilirsem önlükten we badinin tişört halini yapacam :122: kızıma da siyah olandan :122:

Ohh maşallah hamarat hatun.
Benim yengemde bebek mevlütünde dağıtmak için pempe lavanta keseleri yapmış.Çok güzel olmuş.Yaratıcı insanları çok seviyorum:KK9:

benim kızımda markete ekmek almaya gidiyoooooooooo :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

yok artık daha neler 6,5 aylık bebek nasıl çekyattan tutup kalksın yaaa bazen insanlar abartının dibine vuruyoo yaniii :KK52:

kızım mammmm mmmaaa tarzı bişeyler diyoo bide anneeeeeeee diyo bu ikisi net anlaşıyoo onun dışında kuyruuguna basılmış kedi gibi bas bas bagırıyoooooooooooo:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

:KK51::KK51::KK52::KK52: al benden de o kadar.

kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrr inanamıyorum kızım emekliyor resmen artık emekliyorrrrrrrrr arkamdan geliyorrrrrrrrrrrrrrrr :KK52::KK52::KK52::KK52:

sürünme bitti dört ayak pozisyonunda emekliyoruz :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Oyy maşallah:nazar::nazar:.İlk kutlayan ben olayım.:KK9::KK9::KK9:Darısı benimkinin başına

benim kızımda markete ekmek almaya gidiyoooooooooo :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

yok artık daha neler 6,5 aylık bebek nasıl çekyattan tutup kalksın yaaa bazen insanlar abartının dibine vuruyoo yaniii :KK52:

kızım mammmm mmmaaa tarzı bişeyler diyoo bide anneeeeeeee diyo bu ikisi net anlaşıyoo onun dışında kuyruuguna basılmış kedi gibi bas bas bagırıyoooooooooooo:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

oyle deme, benim oğlanın arkadaşı 7.5 aylıkken kendi kendine kalkıyodu tutunmadan :KK1: oyle afacan ki, 5 aylıkken oturdu, 6 aylıkken emeklemeye başladı. şimdi 8 aylık yakında yürür herhalde :KK53:

:emir_bebek:

günaydın hanımlar mutlu haftalar

hafta sonum berbat sayılırdı kızıma ek mama hazırladım cam tencere patladı mutfakta sanki bomba patladı şükür kızım mutfakta degildi her yer cam kırıgı icinde kaldı

akşam acildeydik gözleri kıpkırmızı oldu kızımın acile gittik tahlil ve enjeksiyon dedi doktor tahlil için damar bulamadılar delk desik ettiler enjeksiyonda atesten geldik sanmıslar bizde iğne ates yapar anladık yarım saat soguk suya tutturdular atesi olmayan cocugu sonuc cocuk doktorunun son sözü ben bakamam gözlerine uzmana gidin sabaha kadar iç çeke çeke ağlayan kızım başında nöbet tutan ben ve esim bu akşam kendi doktoruna gitcez hala kırmızı gözleri

işe geldim bu halde kızımı bırakıp

Off Allah korumuş çok geçmiş olsun, geldi mi üst üste geliyor işte:KK43: Nasıl oldu bebiş daha iyi mi?

sağlık ocağı hemşiresinden azar yedim bu arada. bir yaşına kadar et tavuk verme, et suyunu da yarı yarıya sulandır öyle koy çorbasına dedi. kahvaltısına ceviz fındık koyuyorum gün aşırı dedim. ne çabuk büyüttün sen bu çocuğu dedi.. bir yaşından önce onları da verme dedi. bir yaşına kadar mamayla büyüsün dedi. :26: mama da yiyor ki, akşamdan sonra hep biberon maması veriyorum. off ne yapacağımı şaşırdım ben... :KK36:

Kusura bakmasınlar da hiçbiri net olarak bir şey bilmiyor, herkes kendi dediğine doğru diyor; Allah nasip eder de bir çocuğum daha olursa kafama göre yapıcam her şeyi, bu bıdığım çekiyor acemiliklerimi:)

doktorda cok diyor ama ne yapiyim masallah cok istahli bi bebek ne versem yiyor oyle gunde iki defa mama yiyor aksam yatarken sabah kalktiginda veriyorum gun boyuda yogurt sebze yemekleri kompot corba ne olsa yiyor:KK1::KK1::KK1:doydugunu bilmiyor buda beni cok korkutuyor obez olucak diye:18::18:kilolu bebekleri bende cok seviyorumda daha almasa keske :KK50::KK50:

Merak etme canım, benim yeğenim bebekken tosun ötesi bir şeydi, bir resimleri var elinde biberon, gözler çekilmiş tombişlikten, gülmekten ölürsün. Şİmdi çubuk kraker gibi. Ailede çok şişman yoksa yürümeye başlayınca bir şeycik kalmaz.

bakınız çok ciciler.. bayrama kadar keçe alacak yer bulabilirsem önlükten we badinin tişört halini yapacam :122: kızıma da siyah olandan :122:

Canım hiç arama henüz bulmadıysan, ben aylarr önce odasına süs yaparım, oyuncak yaparım diye 10-12 renk almıştım şeritler halinde, öylece poşette duruyor, elime alabileceğimi de hiç zannetmiyorum bu saatten sonra. 20 cm.lik filan uzun şeritler halinde. İstersen gönderebilirim.

Maaşallah bebişe büyümüş de emeklemeye başlamış tatlımmm, Allah nazardan saklasın, çok güzel yaa darısı başımıza.:nazar:

kızlar, görümcemin düğünü var netten bebiş için kıyafet bakabileceğim alabileceğim site var mı ?

Canım ben unnado ve butik bebeden bir şeyler alıyordum, ama kampanyaların bitiş tarihlerine dikkat et çünkü kampanya bitmeden göndermiyorlar.

Bugün geçmeyen öksürüğümüz için doktora gittik, çok şükür ciğere inmemiş, nefes borusu tahriş olmuş. Antibiyotik ve balgam söktürücü verdi. Ondan mı bilmiyorum, çok huzursuz, saat ondan beri birkaç kere uyandı ağlaya ağlaya. Galiba ilaçlar dokundu:KK43:

Bugün kaşığa alerjimiz olduğunu fark ettim! Elimle ne verirsem yiyor, ama kaşıkla verince istemiyor. Başka kaşık aldım, pakette iki tane vardı birini eline verdim oyuncak gibi, alışsın diye. Bir süre de fazla zorlamamaya karar verdim. Birkaç kaşık yiyor, sonra sıkılıp ağlamaya başlıyor, ben de bırakıyorum, üstüne mama veriyorum. Nasıl alışacak böyle bilmiyorum. Daha üç aylıkken filan içmediği mamasını kaşıkla veriyordum yiyordu. Şimdi niye böyle oldu anlamıyorum.

Maaşallah sizinkilere, bizim bıdıkta daha bir hareket yok, neredeyse oyun halısının dışına bile çıkmıyor. Sınırlarını biliyor yavrum:KK9: Sadece yatakta beraber uyurken bana yer bırakmıyor, uykuya dalana kadar köşe kapmaca oynuyoruz :) Konuşma desen kendi kendine... Ara sıra efeler gibi he he heeeeey diye yüksek perdeden bağırıyor. Bir de peltek bir tıs tıs tısss var :KK52: Bazen de "da" diyoruz. Ben konuşurken dinleyip gülüyor, alkış dediğimde dikkat kesilip gülümsüyor o kadar... Ne yapalım daha vakti gelmedi herhalde. Acelemiz yok, ama ben işe başlamadan bir şeyler çıksa da gözüm o konuda arkada kalmasa...

japonla yapıştırınca daha sağlam olur :KK51: yıkayınca çıkmaz

ben de ciddi araştırma içindeyim, yanı başımda sivasta fabrika warmış bir koşu el atayım siparişle :KK1:

siparişlinizi alayım:KK42::KK42::KK42:canım bana özelden msj atabilirsin ihtiyacın olursa:KK19:
bu ara çok keyfim yok nedense ama yazılanları okuyorum takipteyim:KK53:

günaydın kızlar mutlu günler

yaren mama sandalyesi aldım

kızımda çok şükür iyi akşam doktoruna gittik bu kadar pipirikli olma bu adamı öldürürsün dedi :) bilmiyorki pipirikli olan eşim beni o öldürüyor :)

tokatta mıydın sen, orası öyleyse kars nasıldır:nazar: karsta kesin kışlık uyku tulumu alicim de üstünü örtmeyi sevmeyecek sanırım

owww karsı düşünemiyorum, donacanız orda :KK24:

maaşallah maaşallah :nazar: :nazar: benim oğlan kendi çapında sürünüyor daha , yuvarlanarak gidiyor bir de :emir_bebek:

Canım hiç arama henüz bulmadıysan, ben aylarr önce odasına süs yaparım, oyuncak yaparım diye 10-12 renk almıştım şeritler halinde, öylece poşette duruyor, elime alabileceğimi de hiç zannetmiyorum bu saatten sonra. 20 cm.lik filan uzun şeritler halinde. İstersen gönderebilirim.

senden alsam :KK17: merkezde bulunabilecek bişeydir ama eşime bağlıyım gitmek için o da izin vs. barama yakın ancak gidiş olur herhalde.. o zamanda işime yaramaz.. araba kullanamıyorum :KK17: zaten kullansam basıp gidecem aklıma estiğinde :KK1:

siparişlinizi alayım:KK42::KK42::KK42:canım bana özelden msj atabilirsin ihtiyacın olursa:KK19:
bu ara çok keyfim yok nedense ama yazılanları okuyorum takipteyim:KK53:

ah canım neyin war :26: ferdanın elinde warmış uyarsa ondan alayım :KK51:

Son düzenleme:
owww karsı düşünemiyorum, donacanız orda :KK24:

maaşallah maaşallah :nazar: :nazar: benim oğlan kendi çapında sürünüyor daha , yuvarlanarak gidiyor bir de :emir_bebek:

senden alsam :KK17: merkezde bulunabilecek bişeydir ama eşime bağlıyım gitmek için o da izin vs. barama yakın ancak gidiş olur herhalde.. o zamanda işime yaramaz.. araba kullanamıyorum :KK17: zaten kullansam basıp gidecem aklıma estiğinde :KK1:

ah canım neyin war :26: ferdanın elinde warmış uyarsa ondan alayım :KK51:

Tamam canm ben göndereyim, adresini yollarsın. Yarın evime döneceğim inşaallah, perşembe gönderirim.

maşallahh... :nazar: :nazar: :nazar: yerim ben onuu... allah'ım hep güzel günler göstersin inşallah canım. çok sevindim. darısı başımıza.... :emir_bebek: :nazar:

ooo emeklemeye baslayanlar olmus masallah:nazar:benim oglusumda done done her yere gidiyor:nazar:surunmeye niyeti yok:KK1:sunnet yaptiran arkadaslar bana yardimci olurmusunuz cuma gunu turkiyeye gelicem 1 aylik tatilimiz var bide cok dugun var oralara gidecem bu arada gider gitmez oglumu sunnet yaptirsam ne kadar surede iyilesir zaten 1 aylik bi tatalim var burnumdan gelmesini istemiyorum kararsiz kaldim yaptirsammi acaba:44::44:

ooo emeklemeye baslayanlar olmus masallah:nazar:benim oglusumda done done her yere gidiyor:nazar:surunmeye niyeti yok:KK1:sunnet yaptiran arkadaslar bana yardimci olurmusunuz cuma gunu turkiyeye gelicem 1 aylik tatilimiz var bide cok dugun var oralara gidecem bu arada gider gitmez oglumu sunnet yaptirsam ne kadar surede iyilesir zaten 1 aylik bi tatalim var burnumdan gelmesini istemiyorum kararsiz kaldim yaptirsammi acaba:44::44:

canım ben oğlumu sünnet ettirdim. ben de ankaraya tatile gittiğimde yaptırdım. 2-3 hafta kalacaktım, aynı senin gibi düşündüm ben de. tatilim burnumdan gelir mi diye ama çok şükür hiç ama hiç korktuğum gibi olmadı. oğlumun neredeyse hiç ağlaması sızlaması olmadı. benim dikişli sünnet değildi ama. çokk çabuk iyileşti. hiç endişe etme, kestir gitsin.. :KK53: :KK9:

canım ben oğlumu sünnet ettirdim. ben de ankaraya tatile gittiğimde yaptırdım. 2-3 hafta kalacaktım, aynı senin gibi düşündüm ben de. tatilim burnumdan gelir mi diye ama çok şükür hiç ama hiç korktuğum gibi olmadı. oğlumun neredeyse hiç ağlaması sızlaması olmadı. benim dikişli sünnet değildi ama. çokk çabuk iyileşti. hiç endişe etme, kestir gitsin.. :KK53: :KK9:

ankarada hangi hastanede yaptirdin canim bende ankaraya gelicem ordan sivasa gidecem

maş. ne güzel ..

peki alayım açık adresi :86: ben pek meraklıyımdır böle şeylere, el işi ne warsa yaparım tipimden pek belli olmaz ama beceririm yani :111:

hayır çok basit, el becerisi olan herkes yapabilir..

ah canım bilirim :KK43: nerdesin? biz de bayram da yalnız olucaz gurbetteyiz aynen :KK43: belki izin olayını ayarlayabilirse eşim bir ihtimal memlekette olabiliiriz

ben de çok yapardım eskiden ama şimdi malum

günaydın kızlar,

tşk ederiz teyzeleri sagolun darısı sizin meleklerinize inş.kızlar
:KK76:

çok komik ama bu hali ben mutfaga gidiyorum hemen arkamdan hareketleniyo
:KK52::KK52::KK52::KK52:

dedektif gibi sürekli peşimde
:KK52:biri beni takipliyoooo:KK52:

bebek eşyalarından çok değişik süslemeler yapılıyor eskiden önemsemezdimde bebeğim olunca öğrendim artık kime hediye götürcek olsam süsleyip gönderiyorum bez pasta çok yaptım götürdümson dönemde tütü yapıyorum kızlara erkeklere çoraplarlardan gül bodydan gül tüllerle süsleyip öyle hediye götürüyorum :) simdi bir arkadaşıma hazırlıyorum bir paket bez torbası süsleyip götürcem :)

X