2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
doktorda cok diyor ama ne yapiyim masallah cok istahli bi bebek ne versem yiyor oyle gunde iki defa mama yiyor aksam yatarken sabah kalktiginda veriyorum gun boyuda yogurt sebze yemekleri kompot corba ne olsa yiyor:KK1::KK1::KK1:doydugunu bilmiyor buda beni cok korkutuyor obez olucak diye:18::18:kilolu bebekleri bende cok seviyorumda daha almasa keske :KK50::KK50:

doktorda cok diyor ama ne yapiyim masallah cok istahli bi bebek ne versem yiyor oyle gunde iki defa mama yiyor aksam yatarken sabah kalktiginda veriyorum gun boyuda yogurt sebze yemekleri kompot corba ne olsa yiyor:KK1::KK1::KK1:doydugunu bilmiyor buda beni cok korkutuyor obez olucak diye:18::18:kilolu bebekleri bende cok seviyorumda daha almasa keske :KK50::KK50:

benim oğlum da iştahlı canım maşallah.. :nazar: acıkınca assoliste bağlıyor direk.. :KK53: iyice hareketlenince atar kilosunu merak etme. :emir_bebek:

bende süt alerjisi yine hortladı sandım korktum ama sadece yüzünde pütürler oldu gözleri ilk defa böyle oldu cildinde yok birşey kasıntıda yok ama uykusuzluk var bende araştırırken kızamık belirtilerindede gördüm bunları o yüzden acile gittim yoksa kendi doktorumu beklerdim boşuna eziyet ettiler kızıma

Cnm alerjide vucut farkli gepkiler verebiliyor olumsuz bisey cikmicak tatlim
Ay bizimde sabah randavumuz vardi kosa kosa gittik ne varda gittik bilmem kabus gibi 9 saatti

sağlık ocağı hemşiresinden azar yedim bu arada. bir yaşına kadar et tavuk verme, et suyunu da yarı yarıya sulandır öyle koy çorbasına dedi. kahvaltısına ceviz fındık koyuyorum gün aşırı dedim. ne çabuk büyüttün sen bu çocuğu dedi.. bir yaşından önce onları da verme dedi. bir yaşına kadar mamayla büyüsün dedi. :26: mama da yiyor ki, akşamdan sonra hep biberon maması veriyorum. off ne yapacağımı şaşırdım ben... :KK36:

1 yaş mı? sağlık ocağı hemşirelerini ciddiye almıyorum bir sağlıkçı olarak :KK53: 3 parça et çok sadece yanlış anlama da, et yemesi lazım çocuğun.. ben tavukla başlıycam kırmızı eti 8. ayda falan werdim kızıma o zaman başlarım yine

sağlık ocağı hemşiresinden azar yedim bu arada. bir yaşına kadar et tavuk verme, et suyunu da yarı yarıya sulandır öyle koy çorbasına dedi. kahvaltısına ceviz fındık koyuyorum gün aşırı dedim. ne çabuk büyüttün sen bu çocuğu dedi.. bir yaşından önce onları da verme dedi. bir yaşına kadar mamayla büyüsün dedi. :26: mama da yiyor ki, akşamdan sonra hep biberon maması veriyorum. off ne yapacağımı şaşırdım ben... :KK36:

Tatlim.olurmu ole sey anlamiyorum.bu ebeleri bi yasina kadar mama olurmu biz 6.5aylikken corbalari et ve tavuk suyuna 7.5 aylikkeb ise tavuk kiyma.ve ete basladik.gelisimi icin cok onemli

bana da fazla gelmişti bu et olayları hatta yazmıştım da
yani ağırdan almak lazım
birden öyle ete geçilirse bence hata edilir
daha yeni yeni alışıyorlar çünkü
daha damak tatları oluşacak alışacaklar da ondan sonraa ete tavuğa geçilmeli

çocukların bağırsakları da alt üst olur bunları hazmetmeye uğraşırken
mamalar bağırsaklara göre yapılıyorya ağır olmaz ondan demiştir hemşire

bence de biberon maması daha ii ,ben sütümün içine katıyorum gece bir kere veriyorum gece maması
hem doyurucu oluyor hem de vitamin mineral herşey var içinde

gündüzleri biberon mamasına gerek yok ama azar azar verilmeli ,meyve yoğurt çorba şeklinde
ben bu sabah kahvaltıyla başladım
3 cicibebe ,yarım yumurta sarısı ,sütümle karıştırdım verdim ama bunu ikisi beraber ancak yedi
çünkü bizimkilerin ağzından pamukçuk oluşmuş
ek gıdaya bayılan oğlum almıyordu bir kaç gündür meğer ondanmış yavrum acıyor ağzı sanırım
geçince normale döner sanırım çünkü oğlum çok iştahlıydı
karpuzu eline ver kendi çatalla yer o dereceydi yani

ben çrba olarak karıştırmayacağım bi süre alışana kadar tarhana vereceğim
zaten en sağlıklısı da o hem besleyici hem şifa ..
kreşe verince ,yani bayramdan sonra orda nasılsa alıştırırlar yemeğe diyorum

benim oğlum da iştahlı canım maşallah.. :nazar: acıkınca assoliste bağlıyor direk.. :KK53: iyice hareketlenince atar kilosunu merak etme. :emir_bebek:
:KK1::KK1:aynen benimkide oyle insallah atar bende onu umut ediyorum:KK31::KK31:
benim ki 9400, 50 gr fazla senin oğlan :emir_bebek: maaşallah.. benim kinin boyu da 72 cm :nazar: :nazar: :nazar:

massallah seninkide tosunmus:KK1::KK1:sen emziriyorsun sutun yariyor demekki masallah:nazar::nazar::nazar:

herkes bir sey söylüyor bence sadece doktorunu dinle onun dediği yolda devam :)

bizim doktorda vardi kıymayı ama henüz vermedim aksam semizotundan corba verdim onu da sevmedi :)

:KK1::KK1:aynen benimkide oyle insallah atar bende onu umut ediyorum:KK31::KK31:

massallah seninkide tosunmus:KK1::KK1:sen emziriyorsun sutun yariyor demekki masallah:nazar::nazar::nazar:

emziriyorum ama 1.buçuk ayda sadece 200 gr aldı 4.5 aylıkken 9200 dü. sütüm kalitesini kaybetti sanırım.. boy uzayınca da tosunluk kalmadı :KK1: ek gıdaya geçtik ama fazla yemiyor daha yerimizde sayıyoruz böyle kalacak sanki :KK51:

Kizlar benim oglumda 1.5 kg 1 kg alirdi 6 aydan sonra dustu ve bu ay 45o gr aldi:KK43: geceen ayda 3oo gr

Son düzenleme:
günaydın hanımlar mutlu haftalar

hafta sonum berbat sayılırdı kızıma ek mama hazırladım cam tencere patladı mutfakta sanki bomba patladı şükür kızım mutfakta degildi her yer cam kırıgı icinde kaldı

akşam acildeydik gözleri kıpkırmızı oldu kızımın acile gittik tahlil ve enjeksiyon dedi doktor tahlil için damar bulamadılar delk desik ettiler enjeksiyonda atesten geldik sanmıslar bizde iğne ates yapar anladık yarım saat soguk suya tutturdular atesi olmayan cocugu sonuc cocuk doktorunun son sözü ben bakamam gözlerine uzmana gidin sabaha kadar iç çeke çeke ağlayan kızım başında nöbet tutan ben ve esim bu akşam kendi doktoruna gitcez hala kırmızı gözleri

işe geldim bu halde kızımı bırakıp

geçmiş olsun inşallah ciddi birşeyi yoktur.
cam tencere olayı da çok korkunçmuş, en korktuğum şeylerden biri mutfakta yaşanacak bu tarz kazalar.

Sayilir cnm aras in alerjisi nuksetti heryeri parca parca kizardi cok kotuydu hemen acile gittik yatirdilar kan ttahlil serim vb iste umit beyke karar aldik alerji uzmanina.gittk persembe sonuckar cikicak

aa evet hatta doktorun adını banadfa vermiştin bende gitcem o doktora en kısa zamanda bu haftada işten izin almam mümkün değil beraber çalıştığımız arkadaş izinde onun gelmesi lazım

inşallah sizinde temiz çıkar herşeyiniz bitsin gitsin artık şu alerji kuzulardan ya

geçmiş olsun inşallah ciddi birşeyi yoktur.
cam tencere olayı da çok korkunçmuş, en korktuğum şeylerden biri mutfakta yaşanacak bu tarz kazalar.

tesekkürler bir kaç dakika bende şokta kaldım eşim geldi içeri götüdü beni

aa evet hatta doktorun adını banadfa vermiştin bende gitcem o doktora en kısa zamanda bu haftada işten izin almam mümkün değil beraber çalıştığımız arkadaş izinde onun gelmesi lazım

inşallah sizinde temiz çıkar herşeyiniz bitsin gitsin artık şu alerji kuzulardan ya

tesekkürler bir kaç dakika bende şokta kaldım eşim geldi içeri götüdü beni

Insalla cnm sonucu bilir ona gore davraniris en azindan
Hastaneyi ararsin cnm gitmeden calisma saatlwri hwrgun farkli cunku dr u baya arastirdik uzun yillar amerikada calismis alerji alaninda pek.cok odul almis
Insalla.kurtulur kuzucuklar

Insalla cnm sonucu bilir ona gore davraniris en azindan
Hastaneyi ararsin cnm gitmeden calisma saatlwri hwrgun farkli cunku dr u baya arastirdik uzun yillar amerikada calismis alerji alaninda pek.cok odul almis
Insalla.kurtulur kuzucuklar

inşallah canım ya bitti derken tekrar hortluyor malesef kökünde kazınsa tamamen bitse hadi şimdi iyi de ilerde büyüdüklerinde yediklerine nasıl dikkat ettircez bilmiyorum

inşallah canım ya bitti derken tekrar hortluyor malesef kökünde kazınsa tamamen bitse hadi şimdi iyi de ilerde büyüdüklerinde yediklerine nasıl dikkat ettircez bilmiyorum

Sorma tatlim meseka kirmisi ete cikarsa cokuzulurum.okadar seviyoki kus gibi agziniaciyo gunah bebeme yumurta ceviz simdiden elendi zaten rabbim deemansiz vernesin ama cok zor dedigin gibi bide yasak cekerya isimis zor mandalina

X