2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
kızlar ya =) hamilelik hadi 9 ay bizim kaldı 3 ayımız doğum acısıda sıkıntı ama hemen arkasından meleklerimiz elimize verilecek bir yandan ağlıcağız bir yandan mutlu olacağız=) kıyafet eşyada şimdiki heyecanımızda asıl söze geleyim şu ev işleri varyaaaa!!!! bunun altından kalkamıyorum of of sabahtan akşama kadar internette olsam ne mutluyum vakit çabuk geçiyr bulaşık ütü çamaşır yıka as topla katla=( evi süpür ortalığı topla bebişlerde gelince heryer oyuncak kaynıcak(çok almayı düşünmüyorum ama ben abartırım gibide geliyor )of kızlar bide yemek yapmak derdi ...şimdi saat 11.30 olmuş hazırlanıp işe git sonra yine eve gel çalış !!!!ne bu bizim çilemiz tamam bebişimizde olunca altını değiştir yükümüz 2 kat artacak offff=((((işlerin altından kalkamıyrm birini yapsam diğeri kalıyr birde araya misafir girince =)))

Yaaa... Sadece cocuklarımız olsa. Bir de kocalar onların yanındaaaa......
Evdeyim sesim çıkmıyor işe bi başlaayım. Pijamaları bornozları ortalığa atmayı:KK53:

Cemrecim, canım bende Ank dayım.şimdi muayenehaneye gidiyorum ama doğumum büyük ihtimal tedavimin yapıldığı hastanede olcak.Akay hast. de sanırım.tedavi sonrası hamile kalanlar 10. haftaya dek hastanede muayene ediliyor, sonra iş yoğunluğundan kaynaklı olarak hastane yada muayenehane seçimi bize bırakılıyodu, bide dr umuzu bırakamadık.Tolga Ecemişe gidiyorum.sen hangi hastaneye gidiyosun canım ?

Hımmm ben de Balgat koru ya gidiyorum canım. Aydan biri ye..

Ya magnezyum olayı son günlerde konumuz.bende geceleri kalça yada bacak ağrısı yaşayıp uyuyamıyorum, özellikle sol felç gbi.bende 3. aydan beri kalsiyum kullanıyrum günlükte süt kesin.dozu mu artırmalı acab a? dr a sorayım.doğumu geciktirmesi iyi değil mi ? aa dr zaten sezzeryanarı son hafta alıyo acaba ilacında mı etkisi var bekletmesinde ?

Kızlar merhaba çok uzun zamandır yazmadım ama takip ediyorum sizleri. Bizde minik bir kız geliyor :KK17:

Şu magnezyum konusunda bildiğim bir şeyi paylaşmak istedim. Bir makalede okumuştum kalsiyum vücuttan magnezyumu atıyormuş. Magnezyumun %80 ide kemik iliğinde olduğu için vücutta tüm bu kramp ve kalça ağrılarının sebebi oymuş. Bebekle alakası yok magnezyum mineral sadece gönül rahatlığı ile alın. Ben bir dönem kalçam yüzünden felçli gibi yürüyemedim bile. Şimdi şükür halime :)

benim cok moralim bozuk suan :KK43: sabah kontrolum vardi dr hersey yolunda bebekte iyi 1 kilo olmus dedi suyuda iyi plesanada iyi sorun yok dedi gayet memnun ciktik seker testi yaptirdim simdi int sonuclarima baktim aclik 114 50 gr glikozdan sonraki 193 cok moralim bozuldu tiroitimde daha kotuye gitmis ilac kullanmma ragmen onuda seker tetikliyormus drumun musait olmasini bekliyorium suan bundan sonra ne olucak bilmiyorum umarim diyetle duzelir :KK43:

Kızlar istanbulda yaşayan arkadaşlara bir sorum olacak. Eminönü'nde bebek şekerleri falan satan dükkanları araştırdım netten biraz en değişik şeyler jolie diye bir mağazada sitesinden bakın isterseniz yeni ürünlerin içinde melek arı modeller falan var. Yolu düşen olursa sorarmı acaba nette yazan fiyatlara şeker falan dahilmi yani ikram edilmeye hazır hâli ile mi satılıyor. Tel ile bilgi vermiyorlarmış sanırım.

benim cok moralim bozuk suan :KK43: sabah kontrolum vardi dr hersey yolunda bebekte iyi 1 kilo olmus dedi suyuda iyi plesanada iyi sorun yok dedi gayet memnun ciktik seker testi yaptirdim simdi int sonuclarima baktim aclik 114 50 gr glikozdan sonraki 193 cok moralim bozuldu tiroitimde daha kotuye gitmis ilac kullanmma ragmen onuda seker tetikliyormus drumun musait olmasini bekliyorium suan bundan sonra ne olucak bilmiyorum umarim diyetle duzelir :KK43:

canını sıkma deerim.bak ne güzel bebiş iyi ve sağlıklı.şeker ve troid için ilaç ve diyetin ayarlanır.o da düzelir.kendini üzüpte iyice değerleri fırlatma.çözümsüz değiller yani.bende troid hastasıyım.15 günde 1 drye gidiyorum.2 hafta arasında okadar fark oluyorki.önemli ama kafaya takıpta herşeyi dahada kötü yapmak gerekmez.sen bebişinden aldığın güzel haberleri düşün

canını sıkma deerim.bak ne güzel bebiş iyi ve sağlıklı.şeker ve troid için ilaç ve diyetin ayarlanır.o da düzelir.kendini üzüpte iyice değerleri fırlatma.çözümsüz değiller yani.bende troid hastasıyım.15 günde 1 drye gidiyorum.2 hafta arasında okadar fark oluyorki.önemli ama kafaya takıpta herşeyi dahada kötü yapmak gerekmez.sen bebişinden aldığın güzel haberleri düşün

cok tesekkur ederim canim destegin icin oyle yapmaya calisiyorum 193 rakamini gorunce soka girdim bakalim bi doktorumla konusabilsem ne dicek merak ediyorum

canım güzel geçti çok şükürrrrrrrrrr
oğlum 840gr
kızım 740 gr olmuş
oğlum üste kızım alta yerleşmiş
doktor çok iyi beslemişsin tosunları dedi
çok mutlu oldum çok şükür
rahim ağzı kontrolü ve amniyon sıvı kontrolünü yaptı
onlarda da bir problem göremedi
çok şükür

doktorum gebeliğin ilk başında ilk hedefimiz 32. hafta demişti
peki şimdi ne düşünüyorsunuz dedim
durumun gayet iyi daha ileriye götürüsün dedi
rabbime şükürler olsun bunu duyunca daha da mutlu oldummm

kış geldi diye su içmeyi sakın ihmal etme dedi
özellikle daha çok su içmen gerekiyor dedi
sizlerle paylaşmak istedim
aman canlar dikkat
ay canım çok sevindim nasıl bir duygu aynı anda ikisi görmek dün sen hastaneye gideceğim deyince birde sen sürekli yatıyorum demiştin . burdada kar yağıyordu aklıma sen geldin diyorum dikkat etse bari:) karda aman dikkat:)

selam güzel anneler

ne çok yazmışsınız yahu oku oku bitiremedim pes ettim çok uykum geldi valla yarıda bıraktım :emir_bebek:

kızım sanırım su çiçeği oldu yatarken 2 tane vardı sabaha bakalım artmışmı gösterdik dr a ama daha başlangıcı biraz artarsa belli olur bu alerji de olabilir dedi. yrn tekrar dr a götürcez.zaten 2 gündür ateşliydi.

ben de işyerinden izin alamıyorum iznim yok eşim hiç alamaz alsa da fazla bakamaz rezil eder çocuğu.. heralde su çiçeği gibi bişey varsa kayınvalideyi çağırcaz.

ben yatıyorum arkadaşlar hepinize iyi geceler :KK54:

canım çok geçmiş olsunya inş alerjidir çiçek bulaşıyormuydu ben hiç geçirmedimde bilmiyorum sende dikkat et

Bu hamilelik zor zanaat ...

bencede ben ilk hamile olduğumu öğrendim eşimin babaannesi herkese gelin hasta diyor hamile değilde hasta diyor ay nasıl sinir oluyordum babaanne ben hasta değilim diyebir de tepki veriyordum çok sürmeden haftalarhaftalrı kovaladıkça benim hiç şikayetlerim bitmiyor birde ilk hamilelikte insan dahada tedirgin ve hassas oluyor sonra dedim kadıncaz haklıymış 9 ay boyunca gerçekten bir hastadan farkım yoktu:)

Merhaba canım geçmiş olsun sıkma o güzel canını yediğine içtiğine dikkat ederek birde diyet takviyesi ile inşallah sağlığına kavuşacaksın şükür ki bebeğinin sağlığı gelişimi iyi tesellin bu olsun canım. acil şifa diliyorum.
Sevgiler:KK16:

Kızlar merhaba çok uzun zamandır yazmadım ama takip ediyorum sizleri. Bizde minik bir kız geliyor :KK17:

Şu magnezyum konusunda bildiğim bir şeyi paylaşmak istedim. Bir makalede okumuştum kalsiyum vücuttan magnezyumu atıyormuş. Magnezyumun %80 ide kemik iliğinde olduğu için vücutta tüm bu kramp ve kalça ağrılarının sebebi oymuş. Bebekle alakası yok magnezyum mineral sadece gönül rahatlığı ile alın. Ben bir dönem kalçam yüzünden felçli gibi yürüyemedim bile. Şimdi şükür halime :)
teşekkürler canım ... maşallah kızına :) gidişimde dr dan isteyim magnezyumu.
canım inş gereken değerlere döner.ama çok üzme kendini ya, herkeste ayrı dert.en kötü diyet yaparsın bebeğin sağlıklı olsunda kokrma çok.benimde protein diyetim var.herşey yavrular için.bizde katlancaz.

QUOTE=Cemremmmmm;27775949]Evet öyle canım ama hastane ile muayenehane yanyana...
Hastane ile iç içe gibi zaten yönlendiriyorlar hastaneye...
Hastane yanına bi bina yapmış özel bi kaç muayenehane var[/QUOTE]
hmm şimdi anladım
muayene ücreti ödüyosundur ama sanırım dimi ?
bende 1 kere gidecektim tedaviden önce vazgeçtim. ama iyi bir dr olduğunu biliyorum.

kızlar bişey soracağım size. Eşiniz ufak bi tartışma anında sizin ailenizi küçümser gibi bi tavırla konuşursa sizin tepkiniz nasıl olurdu?

Kızlar bende 0-3 ay zıbın -badi herneyse onlardan almıştım. Mothorcare deki indirimi görünce bu sefer 3-6 ay ve 6-9 ay arası olanlardan aldım. Yavrucuklar nasıl olsa büyüyecek.:KK34:

Senkarcım birde burdan dene tatlım:21:

Mothercare | MODAGURUSU™

canım güle güle giyer inş benim ikinci bbek olduğu için %70 herşeyimiz mevcut :KK43: bebek için az alışveriş yapmak çok sıkıcı eeeeeee alacaklarımıda alınca bende 6 aylıkolanları alıyorum baharda şunu giyer kızım falan diye:)

kızlar ya =) hamilelik hadi 9 ay bizim kaldı 3 ayımız doğum acısıda sıkıntı ama hemen arkasından meleklerimiz elimize verilecek bir yandan ağlıcağız bir yandan mutlu olacağız=) kıyafet eşyada şimdiki heyecanımızda asıl söze geleyim şu ev işleri varyaaaa!!!! bunun altından kalkamıyorum of of sabahtan akşama kadar internette olsam ne mutluyum vakit çabuk geçiyr bulaşık ütü çamaşır yıka as topla katla=( evi süpür ortalığı topla bebişlerde gelince heryer oyuncak kaynıcak(çok almayı düşünmüyorum ama ben abartırım gibide geliyor )of kızlar bide yemek yapmak derdi ...şimdi saat 11.30 olmuş hazırlanıp işe git sonra yine eve gel çalış !!!!ne bu bizim çilemiz tamam bebişimizde olunca altını değiştir yükümüz 2 kat artacak offff=((((işlerin altından kalkamıyrm birini yapsam diğeri kalıyr birde araya misafir girince =)))

şükret tatlım ben napayım 3yaşında bir canavar eşim haftada 2gün okulda nöbetci yatılı bende okuldan gelince ev işi çocuk birde eşim evde olmayınca oğlumla evde top oynuyoruz bu halimle:KK43: ikinci dönem nasıl olacak bilemiyorum çünkü oğlum karnımı seviyor bebek yağmur diye öpüyor sonra eliyle karnımı kesmeye çalışıyor birde ağzıyla kesme sesi çıkartarak:KK43::KK43:

teşekkürler canım ... maşallah kızına :) gidişimde dr dan isteyim magnezyumu.

canım inş gereken değerlere döner.ama çok üzme kendini ya, herkeste ayrı dert.en kötü diyet yaparsın bebeğin sağlıklı olsunda kokrma çok.benimde protein diyetim var.herşey yavrular için.bizde katlancaz.

QUOTE=Cemremmmmm;27775949]Evet öyle canım ama hastane ile muayenehane yanyana...
Hastane ile iç içe gibi zaten yönlendiriyorlar hastaneye...
Hastane yanına bi bina yapmış özel bi kaç muayenehane var
hmm şimdi anladım
muayene ücreti ödüyosundur ama sanırım dimi ?
bende 1 kere gidecektim tedaviden önce vazgeçtim. ama iyi bir dr olduğunu biliyorum.[/QUOTE]

insallah canim sagol drumla konustum hemen dahiliyeye gitmen lazim dedi 100 luk istemedi dahiliyeci karari verir hemen tedaviyede baslayabilir dedi ptesi gidicem bakalim :KK43:

kızlar bişey soracağım size. Eşiniz ufak bi tartışma anında sizin ailenizi küçümser gibi bi tavırla konuşursa sizin tepkiniz nasıl olurdu?

Canım alıngan bir dönemdeyiz. Gerçekten öyle mi söyledi önce onu tekrar düşün derim. Bile bile gerçekten öyle söylediyse. Sakin bir ortamda bundan duyduğun rahatsızlığı mutlaka ona iletmelisin. "Ben seninkilerle ilgili öyle bir şey düşünmem/söylemem en başta seni sevdiğim ve düşündüğüm için aynı şeyide senden bekliyorum" mesajını mutlaka vermelisin bence.

Birde hatırladığım kadarıyla siz yeni evliydiniz. Evliliğin ilk 2 yılında bu tür tartışmalar olabiliyor canım. Farkında olmadan ailelerini yarıştırıyor çiftler. Yok seninki yok benimki... Bu dönemler geçer tatlım. Ben 7 yıllık evliyim. ilk yıllarda böyle sorunlar bizde de oldu. Çok şükür atlattık. İnşallah sizinde geçecek...

Son düzenleme:
canım güle güle giyer inş benim ikinci bbek olduğu için %70 herşeyimiz mevcut :KK43: bebek için az alışveriş yapmak çok sıkıcı eeeeeee alacaklarımıda alınca bende 6 aylıkolanları alıyorum baharda şunu giyer kızım falan diye:)

Canım bunun iyi tarafıda var be:KK34: Bebişim doğarda çıplak kalır derdin yon en azından:KK9: 10 tane falan badi aldım(çıtçıtlı olanlardan) 3/4tanede alt-üst şapkalı takım. Bir tane hastane çıkışı almayı planlıyorum.(bir h.çıkışıda k.valide alıcak) Bundan sonra yine indirimlere bakıp büyük almakta fayda var.

Kızlarımız sağlıcakla gelsinlerde inşallah. Senin 1. numara kaç yaşındaydı?

Canım alıngan bir dönemdeyiz. Gerçekten öyle mi söyledi önce onu tekrar düşün derim. Bile bile gerçekten öyle söylediyse. Sakin bir ortamda bundan duyduğun rahatsızlığı mutlaka ona iletmelisin. "Ben seninkilerle ilgili öyle bir şey düşünmem/söylemem en başta seni sevdiğim ve düşündüğüm için aynı şeyide senden bekliyorum" mesajını mutlaka vermelisin bence.

canım öncelikle teşekkür ederim. Yaşadığım şehrin hani derler ya sayılı insanlar diye eşimin aileside öyle herkes tarafından bilinen tanınan sayılı ailelerden biri. Bi isteğimi belirttim onunda cevabı" bize gelin gelende şişiyor " oldu. Neye uğradığmi şaşırdım. Ve sadece " benim geldiğim yeri beğenmiyorsan evlenmeyecektin benimle , benim ailemi beğenmeme lüksün yok" diyebildim. Sabahta yüzüme bile bakmadan ise gitti. (bu arada biz görücü usulü ile evlendik) acaba benmi abartıyorm diye düşünüyorum ama bilemedim çok üzüldüm...

X