2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
Ya magnezyum olayı son günlerde konumuz.bende geceleri kalça yada bacak ağrısı yaşayıp uyuyamıyorum, özellikle sol felç gbi.bende 3. aydan beri kalsiyum kullanıyrum günlükte süt kesin.dozu mu artırmalı acab a? dr a sorayım.doğumu geciktirmesi iyi değil mi ? aa dr zaten sezzeryanarı son hafta alıyo acaba ilacında mı etkisi var bekletmesinde ?

Dün akşam mothercare ürünleri araştırdım biraz alışveriş sitelerine baktım yoktu. Burdan da giremiyorum kısıtlama var :KK50::KK50: Neyse akşam kalırsa birşeyler bende kalanlara bakarımç. Sağol haber verdiğin için 2013:KK16::KK16::KK16:

Ya magnezyum olayı son günlerde konumuz.bende geceleri kalça yada bacak ağrısı yaşayıp uyuyamıyorum, özellikle sol felç gbi.bende 3. aydan beri kalsiyum kullanıyrum günlükte süt kesin.dozu mu artırmalı acab a? dr a sorayım.doğumu geciktirmesi iyi değil mi ? aa dr zaten sezzeryanarı son hafta alıyo acaba ilacında mı etkisi var bekletmesinde ?

Canım Kalsiyum bu süreden sonra bebeklerimizin kemik gelişimi için en çok ihtiyacı olan besin öğesi. Aldığın her türlü besin yeterli derecede değilse bebek senin depodan Kullanıyormuş magnezyumda burada devreye giriyor bebeklerimizin bize sormadan depodan aldıkları besinlerin ağrı ve kasılmalarını gidermek için kullanılıyor.
Hamilelikten önce boynumla alakalı fizik tedavi görmüştüm ve doktorum yine magnezyum vermişti. Doğumu geciktirme ile filan alakası yok bence ...

bebek odasının perdelerinde karar kılamıyorummm kızlar böyle ayıcıklı bebekli falan istemiyorum nasıl bişi olabilirrr

canım ben bebğimin odasının perdesini beyaz güpür tül yaptırmayı düşünüyrm kenarlarınada pembe kalın fon planlıyrm..bebek odam beyaz halı ve perdem pembe =) ilk etapta yatak örtüsünü beyaz güpürlü örtü daha sonralarda pembe nevresim takımı düşünyrm.. gece lambası pembe ikea da çiçekli basit ama uygun fiaytlı diye=) bir iki tane tepe home da beğendiğim beyaz fotoğraf çerçevesi ilk doğduğu günkü fotoları koymak için =) of şimdi heyecanlandım =)))) ben evlendiğimde kendi eşyalarımı alırken bu kadar heyecanlanmamıştım hatta arkadaşlarım kıızıyordu hiç heyecan yok diye...bebeğim söz konusu olunca farklı oluyormuş=)

günaydın =) bende aralık ayında ne yapacağım kocaman olacak göbişim diyordum pekde öyle düşündüğüm gibi olmadı =) bende aynen şubatı merak ediyrm şimdi=)
mothercare markafonide girmiş arkadaşım ama hep zıbın var ben 25 tane zıbın almıştım mothercareden başka ürünleride vardır diye heyecanla girdim ama hep zıbın=( ama böyle haber vermeniz iyi oluyor =) kanz da yüzde 50 indirim varmış bana mesaj geldi kış indirimiymiş kızlar ben yarın gideceğim sizlerde gidin =)

mothercareye bende baktım malesef sadece zıbın varmış.başka şeyler olsaydı iyi olacaktı.

Dün akşam mothercare ürünleri araştırdım biraz alışveriş sitelerine baktım yoktu. Burdan da giremiyorum kısıtlama var :KK50::KK50: Neyse akşam kalırsa birşeyler bende kalanlara bakarımç. Sağol haber verdiğin için 2013:KK16::KK16::KK16:

canım istanbuldasın sanırım optimum avm de zemin katta yanlış hatırlamyrsam koçak gold un karşısındaki mağazaydı DEMSTOCK mağazasının içinde mothercare ürünlerini çok uygun fiyata satıyorlar =) normalde mothercare den ucuz birşey almak mümkün değil ama ben kalitesini beğenyrm =) bebeğimiz herşeyin en iyisine layık =)))

canım istanbuldasın sanırım optimum avm de zemin katta yanlış hatırlamyrsam koçak gold un karşısındaki mağazaydı DEMSTOCK mağazasının içinde mothercare ürünlerini çok uygun fiyata satıyorlar =) normalde mothercare den ucuz birşey almak mümkün değil ama ben kalitesini beğenyrm =) bebeğimiz herşeyin en iyisine layık =)))

Teşekkürler canım:KK9::KK9: gerçi henüz başlamadık alışverişe bizde 2013 gibi liste telaşındayız araştırmalardayım :KK9::KK9:

Gunaydin canim ne asisi?

Tetenoz un 2. dozu. Hic acimadi bu. :KK53:

Dün akşam sırtüstü yatarken birşey farkettim göbek deliğimin etrafı biraz çukurlaşmış gibi daha önceden böyle bir şey yoktu bebek büyüdükçe ve karın gerildikçe bu durumun olmaması gerekmez mi? Anlam veremedim ...:44::44::44:

Benimki de bir garip kuculdu kaybolacak yakinda. :44:

Sude, canım teşekkürler mustelanın zayıflama ilacıda aklımızda olsun.köşeyi bozma canım bencede, bebekler yürümeye başlarken kçşe çok idialmiş, daha kolay yürüyomuş onlara tutunarak ...

db55, canım dr sezerayanı onayladı mı peki ? sanırım primada yada diğer bezlerde göbek oyuntusu yok, ark.lar göbek oyuntusundan dolayı molfix seçmişti.

Doktora daha ilk kontrolde demistim ben sezeryan istiyorum diye. O da anneyi kimse bir seye zorlayamaz zaten dedi. :KK42:
Ben de molfix alicam o zman. :emir_bebek:

Günaydın canlarım

DB55 iyi aşılar canım...

Hepinize hayırlı Cumalar...

Kızlar Markafonide mothercare var bilginize….

Tesekkur ederim cnm :21:

Canım Kalsiyum bu süreden sonra bebeklerimizin kemik gelişimi için en çok ihtiyacı olan besin öğesi. Aldığın her türlü besin yeterli derecede değilse bebek senin depodan Kullanıyormuş magnezyumda burada devreye giriyor bebeklerimizin bize sormadan depodan aldıkları besinlerin ağrı ve kasılmalarını gidermek için kullanılıyor.
Hamilelikten önce boynumla alakalı fizik tedavi görmüştüm ve doktorum yine magnezyum vermişti. Doğumu geciktirme ile filan alakası yok bence ...
hmm anladım canım, yani bende geciktirdiğini düşünmüyorum.Hem geciktirsede erken gelmesinden iyidir diye düşündüm.teşekkürler.
canım ben bebğimin odasının perdesini beyaz güpür tül yaptırmayı düşünüyrm kenarlarınada pembe kalın fon planlıyrm..bebek odam beyaz halı ve perdem pembe =) ilk etapta yatak örtüsünü beyaz güpürlü örtü daha sonralarda pembe nevresim takımı düşünyrm.. gece lambası pembe ikea da çiçekli basit ama uygun fiaytlı diye=) bir iki tane tepe home da beğendiğim beyaz fotoğraf çerçevesi ilk doğduğu günkü fotoları koymak için =) of şimdi heyecanlandım =)))) ben evlendiğimde kendi eşyalarımı alırken bu kadar heyecanlanmamıştım hatta arkadaşlarım kıızıyordu hiç heyecan yok diye...bebeğim söz konusu olunca farklı oluyormuş=)
sen yazarken ben bile heyecanlandım ki bizim oda telaşımız yok.süper olcak kızının odası :)

2013, teşekkürler canım haber veridğin için.evet ya keşke tulumlardan başka bişeylerde olsaydı diycem ama ben zaten pazar günü gitmcem mağazayı, hediye çekimde vardı.param cebimde kalmış oldu sadece tulumların olmasıyla : )

Herkese hayırlı cumalar anneler...
Her cuma gibi bu cuma duamız da kolay bir doğum hayırlı ve deeee sağlıklı evlat dilemeeeekkkk.... :KK34:

boş boş nette geziniyorummmm
uyku düzenim tamamen değişti
2 gibi yatıp öğlen kalkıyorum

şimdi büyük bir kase yoğurt yiyeceğim
sen neler yapıyorsun

soruyu soran kaçmış
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
bir başıma kaldım buralardaaaaaa
:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

Papatya çım baktım cevap yok ben de yattım biraz bi işlere baktıktan sonraaaaa..
Uyumuşum...,

CANDAS sen de mi Ankara da sın.. Hangi hastaneye gidiyorsun:44:

Kızlar bende 0-3 ay zıbın -badi herneyse onlardan almıştım. Mothorcare deki indirimi görünce bu sefer 3-6 ay ve 6-9 ay arası olanlardan aldım. Yavrucuklar nasıl olsa büyüyecek.:KK34:

Senkarcım birde burdan dene tatlım:21:

Mothercare | MODAGURUSU™

kızlar ya =) hamilelik hadi 9 ay bizim kaldı 3 ayımız doğum acısıda sıkıntı ama hemen arkasından meleklerimiz elimize verilecek bir yandan ağlıcağız bir yandan mutlu olacağız=) kıyafet eşyada şimdiki heyecanımızda asıl söze geleyim şu ev işleri varyaaaa!!!! bunun altından kalkamıyorum of of sabahtan akşama kadar internette olsam ne mutluyum vakit çabuk geçiyr bulaşık ütü çamaşır yıka as topla katla=( evi süpür ortalığı topla bebişlerde gelince heryer oyuncak kaynıcak(çok almayı düşünmüyorum ama ben abartırım gibide geliyor )of kızlar bide yemek yapmak derdi ...şimdi saat 11.30 olmuş hazırlanıp işe git sonra yine eve gel çalış !!!!ne bu bizim çilemiz tamam bebişimizde olunca altını değiştir yükümüz 2 kat artacak offff=((((işlerin altından kalkamıyrm birini yapsam diğeri kalıyr birde araya misafir girince =)))

şu mübarek cuma saatii, inşallah hepimiz bir avazda kolayca doğururuz...

Alahım bide nolur şu 6 ay yasası çıksın nolur nolurr :KK59:

günaydın =) bende aralık ayında ne yapacağım kocaman olacak göbişim diyordum pekde öyle düşündüğüm gibi olmadı =) bende aynen şubatı merak ediyrm şimdi=)
mothercare markafonide girmiş arkadaşım ama hep zıbın var ben 25 tane zıbın almıştım mothercareden başka ürünleride vardır diye heyecanla girdim ama hep zıbın=( ama böyle haber vermeniz iyi oluyor =) kanz da yüzde 50 indirim varmış bana mesaj geldi kış indirimiymiş kızlar ben yarın gideceğim sizlerde gidin =)

aynen bende öyle düşündüğüm gibi olmadım ama bu güzel bişey :KK62: şubatta da kara kara düşünmeye başlarız ha doğurdum doğuracam diye :KK31:

kanzdan ben kadife tulumla alt üst kadife eşofman aldım çok güzeldi. 20 tlye buldum...

kızlar ben doymuyorum ya daha doğrusu doyuyorum fakat aradan yarım saat geçmeden tekrar acıkıyorum habire bişeyler yiyesim geliyor. :125:

yemeyince mideme kramplar giriyo ağzımda acayip bi tat oluyo sanırım kilo alma ayları başladı hee :122:

kızlar ya =) hamilelik hadi 9 ay bizim kaldı 3 ayımız doğum acısıda sıkıntı ama hemen arkasından meleklerimiz elimize verilecek bir yandan ağlıcağız bir yandan mutlu olacağız=) kıyafet eşyada şimdiki heyecanımızda asıl söze geleyim şu ev işleri varyaaaa!!!! bunun altından kalkamıyorum of of sabahtan akşama kadar internette olsam ne mutluyum vakit çabuk geçiyr bulaşık ütü çamaşır yıka as topla katla=( evi süpür ortalığı topla bebişlerde gelince heryer oyuncak kaynıcak(çok almayı düşünmüyorum ama ben abartırım gibide geliyor )of kızlar bide yemek yapmak derdi ...şimdi saat 11.30 olmuş hazırlanıp işe git sonra yine eve gel çalış !!!!ne bu bizim çilemiz tamam bebişimizde olunca altını değiştir yükümüz 2 kat artacak offff=((((işlerin altından kalkamıyrm birini yapsam diğeri kalıyr birde araya misafir girince =)))

aynen öyle ben birde akşam 7de evde oluyorum git yemek hazırla arkasından iş yap. dün gece çat kapı misafir geldi mutfağı topla,

tuvaleti banyoyu cifle gece 2 de yattım. başım çatlıyo ağrıdan. ev işleri haricinde, daha çok işim var evdee daha bebek kıyafetlerim

yıkanıp yerleştirilecek, beşik gelecek dolap yapılacak, oda bi düzene girecek of off.

gardolabım almış başını gidiyo zaten. kocamda diyo yapma iş.. kim yapcaksa ben yapmayınca. şimdi gene iyi zamanlarımız,

birde son ay napcaz bilmem. inş o zamana şu telaşlar azalmış bitmiş olur.

Amaaannnn boşverin kızlar işi gücü.:KK52: Allah yardımcımız olur. Yeterki keyfimiz yerinde olsun. :KK16::KK16::KK16:

Allah izin verirse ben şu doğum izninin tamamını alıcam. Ardından da 6 ay ücretsiz izin. Kısmetse kızımı 1 yaşına getirmek istiyorum. İzin almazsak bizim işimiz çok zor. Sabah 9 dan akşam 6 ya kadar iştesin. Tabi buna birde yol ekle. Gerçi kızım doğduğunda hangi şehirde yaşıyacağım, orada trafik olurmu bilmiyorum ama. :KK9: Kısmet....

Ya meclis oturup konuşsa ya artık :KK4::KK4:

Sude, canım teşekkürler mustelanın zayıflama ilacıda aklımızda olsun.köşeyi bozma canım bencede, bebekler yürümeye başlarken kçşe çok idialmiş, daha kolay yürüyomuş onlara tutunarak ...

db55, canım dr sezerayanı onayladı mı peki ? sanırım primada yada diğer bezlerde göbek oyuntusu yok, ark.lar göbek oyuntusundan dolayı molfix seçmişti.

hanife, annenin hastalık adı süper :) dikilgen :)) geçmiş olsun dikkat et kendine çok ayakta kalmamaya çalış...

Adanam, canım sebebini açıklamadı dr neden tetanoz olma dediğini bilmiyorum ama tahminimce hastanesine çok güveniyor, 3 anlaşmalı hast var, onlardan birinde olcak doğumum.herkes yaptrdığı için bi yanımda acabalar oldu.sağ. ocağındanda aramadılar 2 kere hatırlatmıştım oysaki.

papatya, canım maşallah yavrularına :) bak ne güzel annelerini üzmeden büyüyolar, inş vakitlerini dolduracaklar içerde.gözün aydın amniyon sıvısı ve rahim ağzıda süpermiş :)

Ozorgun, yanlış yazmadım umarım adını, kızına çok geçmiş olsun inş kızamık değildir, kızamıksada hafif atlatır inş ...

herkese günaydın kızlar, nasılsıznı ? senkar ank. da da hava acayip ayaza çekmiş dünde biraz kar yağmıştı, sabah dairenin önü bildiğin buz pistiydi, allah hepimizi korusun kaza beladan.dondum gelene dek, içerden baksan hava güzel gübneşli dersin ama hiç ilgisi yok hakikaten.
buradada oyle bi hava var canim icerden iyi ama disarisi buz gibi valla bu arada tesekkur ederim canim

Günaydın canlarım

Papatyacım sen şimdi mışıl mışıl uyuyorsundur değil mi. Canım gözün aydın. Maşallah yavrucuklara.:nazar: Allah sana 38. haftayı görmeyi nasip etsin tatlım. Aldıklarını güle güle kullanın.:KK34:

Aman Senkarcım buzlu yolda dikkat et tatlım :KK28:

Ozokun arkadaşım kızına geçmiş olsun. Ya sen iki canlısın nasıl dayanıyorsun uykusuzluğa. Gecenin bir yarısı KK’dasın. Sabahın öründe yine. Aman dikkat et kendine. Yoksa akşama kadar uyuyon mu :KK9:

DB55 iyi aşılar canım...

Hepinize hayırlı Cumalar...

Kızlar Markafonide mothercare var bilginize….

Aah hic sorma tatlim gozlerimufacik kaldi artik uykusuzluktan.kizimin hastaligi gecse de bende rahat etsem gece zaten ha bire tuvalete kaldkiyorum. Bide kizim uyandirinca temelli kacti uykum.. Sabahda mecburen kalkip ise geldim :KK43:((

Ikkeadaki o bahsettigin lambayi biliyorumbeimde cok hosuma gitmisti. tarifini gozumde canlandirdim da cok hos bisey olcak gercekten canim hepsini bebisinle beraber saglikli gunlerde kullanin

Bu ara yorgunum uykusuzum zaten hamilelikten dolayi yorgunluk nefea daralmasi agrilar falan var. Of diyorum ben 2cocugu birden nasil idare edicem?

Kizlar bezden bahsetmissiniz bizde ilk kizi.da arkadaslarin tavsiyesiyle molfiks almistik iyiki 1paket almisiz.altini cok sik degistirdigimiz halde pisik yapti prima kullandik hep.ilerleyen zamanlardada arada primanin kizima gore olanini bulamadigimizda bir iki sefer almak zorunda kaldik yine pisik yapti.yani her bez her bebegin tenine iyi gelmiyor.bikac arkadasimdanda primanin pisik yaptigini molfiks yada huggies in iyi geldigini duydum.ilk basta stok yapmayin yani.

Bi de tavsiyem kiyafetleri genelde 3-6ay alin.o kadar cabuk buyuyorlarki kizi 3240 gram dogdu oyle buyuk hir bebek degildi yani ilk basta 3-6 ayliklar bol geliyordu sonra ne ara buuudu aaanlamadim hemen kuculduler bazilarini hic giyemedi bile sira gelmedi

Telefondan giriyorum kizlar cok imla hatasi okuyabilirsiniz umarim :))

Ne kadar uzun yazmisim yahu sikilmazsiniz umarim

Cemrecim, canım bende Ank dayım.şimdi muayenehaneye gidiyorum ama doğumum büyük ihtimal tedavimin yapıldığı hastanede olcak.Akay hast. de sanırım.tedavi sonrası hamile kalanlar 10. haftaya dek hastanede muayene ediliyor, sonra iş yoğunluğundan kaynaklı olarak hastane yada muayenehane seçimi bize bırakılıyodu, bide dr umuzu bırakamadık.Tolga Ecemişe gidiyorum.sen hangi hastaneye gidiyosun canım ?

X