2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
canım güzel geçti çok şükürrrrrrrrrr
oğlum 840gr
kızım 740 gr olmuş
oğlum üste kızım alta yerleşmiş
doktor çok iyi beslemişsin tosunları dedi
çok mutlu oldum çok şükür
rahim ağzı kontrolü ve amniyon sıvı kontrolünü yaptı
onlarda da bir problem göremedi
çok şükür

doktorum gebeliğin ilk başında ilk hedefimiz 32. hafta demişti
peki şimdi ne düşünüyorsunuz dedim
durumun gayet iyi daha ileriye götürüsün dedi
rabbime şükürler olsun bunu duyunca daha da mutlu oldummm

kış geldi diye su içmeyi sakın ihmal etme dedi
özellikle daha çok su içmen gerekiyor dedi
sizlerle paylaşmak istedim
aman canlar dikkat

canım çok çok sevindim :KK8: şuan ikiz bebeğe hamile bi arkadaş var yeni kontrole gitti dr u şekerli şeyler fazla yeme bebeklerin suları artar daha erken gelir demiş. aklıma geldi şimdi seninle paylaşayım dedim.

canım akşam haberlerde vardı
belki izlemişsindir
kızamık salgını varmışşşş

çok geçmiş olsun canım
bence de yat, gece sizin için uzun olacak gibi
iyi geceler

su çiçeğiyse iyi ama ben kızlamık geçirmedim yaklaşmamam lazım ki bu mümkün değil benim dibimden ayrılmayan bi kızım var çünkü :KK53: inşallah kızamık değildir

kızlar bakın kuzularıma neler aldımmmmmmm

Sevi Bebe Çok Fonksiyonlu Yatış Yastığı - e-bebek.com

Sevi Bebe Çok Fonksiyonlu Bebek Banyo File/Minder - e-bebek.com

küvet, kova, maşrapa

sebamed in şampuan ve bebek yağı

5 paket prima yeni doğan bebek bezi

uni bayb nin yeni çıkan sadece su ve pamuktan oluşan paraben, alkol, parfüm içermeyen ıslak mendilini aldım

park yataklarının içine yüzde yüz pamuktan oluşan yatak siparişini verdim.

allahım sağlıkla kullanmayı nasip etsin inşallahhhhhhhh
AMİN

özellikle yastığı çok beğendim bende zaten yan yatış destek yastığı alacaktım bundan alırım daha iyi olur. güle güle kullanın bebişinle canım hayırlı olsun

benimki zebra modeli denen mekanizmalı, krem perde
çünkü bebeklerin her şeyi o kadar renkli ve hareketli ki
(nevresim, oyuncak, yatak, kıyafet,ıvız zıvır)
duvar ve perdeler göz yormasın istedim

zebra perde nasıl temizleniyor? çıkarılıp yıkanıyormu? bi perdeciye sormuştum siliniyor dedi silinerek ne kadar temizlenirki diye düşünmüştüm

herkese iyi geceler nasilsiniz.:KK3::KK3::KK3:papatya gozunaydin canim.masallah ikisinede-saglikla sihhatla gelsinler insallah:KK16::KK16:
.kizi kizamik geciren arkadas.canim sizede gecmis olsun.cabucak iyilessin kuzun:KK16::KK16:
kizlar ben bu gun bebeisimi hic iyi besleyemedim.pizza sosis filan gecisdirdim gunumu.:KK14::KK14:zaten suda az iciyorum.cok uzuluyorum.ama suyu hic icemiyorumki ne yapmam gerek sizce:KK14::KK14::KK14:

fazla su içmeyen hamile bir arkadaşıma dr u bol meyve yemesini önermiş canım. pizzayı takma kafana bebişin senin vücudundan alacağını alıyor zaten bir günden birşey olmaz. bu arada teşekkür ederim.

kızın ateşine bak üstünü soy yok ateşi düştü hadi yine giydir:KK52: :KK52: :KK52: zaten her gece 40 sefer tuvalete kalkıyom.. kaçtı işte uykum :KK43:

benimde öyle dünde bel ve kasık agrım oldu korktum açıkcası kendimi çokta yormadım ama uzandım bugün biraz daha iyiyim

bel ve kasik agrisi bende de oluyor canim ozellikle gece yatakta donerken feci aciyor kasiklarim ya da kalkip otururken felan
doktor normal korkma dedi baglar varmis onlar mi sertlesip geriliyormus ondan oluyormus gibi birseyler soylemisti
bel agrisi dinlenmeden gecmiyor zaten ayakta fazla dursam is felan yapsam belimin agrisindan oturdugum yerden kalkamiyorum

evet genişlemeye ve kilo artışına bağlı olarakda ağrılar oluyor fakat magnezyum eksikliğindende kaynaklanabiliyormuş.
bu yüzden merak ettim kullananlar var mı faydasını gördümü diye :44:
Canım doktor bana 3.aydan sonra kalsiyum verdi ki o zmnlar hiç ağrım sızım falan yoktu hergün içiyorum bir tane ve şimdiye kadar hiç kramp falan yaşamadım bi tek geceleri dönerken kasıklarımda ağrı hissediyorum.

Günaydınlar güzellikler:21:

Hava buz gibi, yerler buz tutmuş, güneş var ama ısıtmıyor aman dikkat edin evden dışarı çıkacak olanlar.:KK34::KK34:

kimde sevgi varsa, Allahın varlığı ondadır !!!!!! hz mevlana hayırlı cumalar :KK16::KK16::KK16: günaydınlar :KK54::KK54:

Dün akşam sırtüstü yatarken birşey farkettim göbek deliğimin etrafı biraz çukurlaşmış gibi daha önceden böyle bir şey yoktu bebek büyüdükçe ve karın gerildikçe bu durumun olmaması gerekmez mi? Anlam veremedim ...:44::44::44:

Sude, canım teşekkürler mustelanın zayıflama ilacıda aklımızda olsun.köşeyi bozma canım bencede, bebekler yürümeye başlarken kçşe çok idialmiş, daha kolay yürüyomuş onlara tutunarak ...

db55, canım dr sezerayanı onayladı mı peki ? sanırım primada yada diğer bezlerde göbek oyuntusu yok, ark.lar göbek oyuntusundan dolayı molfix seçmişti.

hanife, annenin hastalık adı süper :) dikilgen :)) geçmiş olsun dikkat et kendine çok ayakta kalmamaya çalış...

Adanam, canım sebebini açıklamadı dr neden tetanoz olma dediğini bilmiyorum ama tahminimce hastanesine çok güveniyor, 3 anlaşmalı hast var, onlardan birinde olcak doğumum.herkes yaptrdığı için bi yanımda acabalar oldu.sağ. ocağındanda aramadılar 2 kere hatırlatmıştım oysaki.

papatya, canım maşallah yavrularına :) bak ne güzel annelerini üzmeden büyüyolar, inş vakitlerini dolduracaklar içerde.gözün aydın amniyon sıvısı ve rahim ağzıda süpermiş :)

Ozorgun, yanlış yazmadım umarım adını, kızına çok geçmiş olsun inş kızamık değildir, kızamıksada hafif atlatır inş ...

herkese günaydın kızlar, nasılsıznı ? senkar ank. da da hava acayip ayaza çekmiş dünde biraz kar yağmıştı, sabah dairenin önü bildiğin buz pistiydi, allah hepimizi korusun kaza beladan.dondum gelene dek, içerden baksan hava güzel gübneşli dersin ama hiç ilgisi yok hakikaten.

anneler ve kuzuları günaydın....
son iş günü bir hafta daha bitti....
dün magnezyum konuşulmuş bacağıma ilk kramp girdiğinde doktora söylemiştim hemen magnezyum verdi...sonra içmedim...geçenlerde bir gece sağa bir gece sola kramp girince ayrıca kayrada magnezyumun doğumu geciktirdiğini söyleyince hergece olmasa da birer gece aralıkla içiyorum....ayaklarımdaki ağrı-ağırlık hissi kayboldu....ayaklarımı gersemde kramp girmiyor artık.....

günaydın kızlarımm,

haftalar ne çabuk geçiyor bugün haftanın son günü işe daha bi hevesli geldim ohh yarın yatarım :21:

haziranda ilk hamile kaldığımda diyodum ki aralık geldiğinde kim bilir nasıl olcam karnım burnumda,

aha aralık geldide bitiyor. gerçi öyle abartı bi karnı burnunda halim yok ama.. şimdide şubatta nasıl

olcam onu merak ediyorum:KK1: resmen 6 ay devirdik kızlar ya herşeyimizi burda paylaştık. ne günlerdi :KK24:

Günaydın canlarım

Papatyacım sen şimdi mışıl mışıl uyuyorsundur değil mi. Canım gözün aydın. Maşallah yavrucuklara.:nazar: Allah sana 38. haftayı görmeyi nasip etsin tatlım. Aldıklarını güle güle kullanın.:KK34:

Aman Senkarcım buzlu yolda dikkat et tatlım :KK28:

Ozokun arkadaşım kızına geçmiş olsun. Ya sen iki canlısın nasıl dayanıyorsun uykusuzluğa. Gecenin bir yarısı KK’dasın. Sabahın öründe yine. Aman dikkat et kendine. Yoksa akşama kadar uyuyon mu :KK9:

DB55 iyi aşılar canım...

Hepinize hayırlı Cumalar...

Kızlar Markafonide mothercare var bilginize….

günaydın kızlarımm,

haftalar ne çabuk geçiyor bugün haftanın son günü işe daha bi hevesli geldim ohh yarın yatarım :21:

haziranda ilk hamile kaldığımda diyodum ki aralık geldiğinde kim bilir nasıl olcam karnım burnumda,

aha aralık geldide bitiyor. gerçi öyle abartı bi karnı burnunda halim yok ama.. şimdide şubatta nasıl

olcam onu merak ediyorum:KK1: resmen 6 ay devirdik kızlar ya herşeyimizi burda paylaştık. ne günlerdi :KK24:

günaydın =) bende aralık ayında ne yapacağım kocaman olacak göbişim diyordum pekde öyle düşündüğüm gibi olmadı =) bende aynen şubatı merak ediyrm şimdi=)
mothercare markafonide girmiş arkadaşım ama hep zıbın var ben 25 tane zıbın almıştım mothercareden başka ürünleride vardır diye heyecanla girdim ama hep zıbın=( ama böyle haber vermeniz iyi oluyor =) kanz da yüzde 50 indirim varmış bana mesaj geldi kış indirimiymiş kızlar ben yarın gideceğim sizlerde gidin =)

X