2013 Mart Anneleri Doğum Hikayeleri

dogum yaklaştıkça çok duygusalım sızde oldumu gozummmmmmmm hep yaşlı buluşmak ıçın acayıp heycan var sızdede oldumu

dogum yaklaştıkça çok duygusalım sızde oldumu gozummmmmmmm hep yaşlı buluşmak ıçın acayıp heycan var sızdede oldumu

Ağlayacak yer arıyorum. Zaten kendimi bildim bileli çok ağlak biriyimdir ama şimdi durduk yere ağlıyorum. Bir şey söylesem gülersiniz. Geçen kanepeye uzandım azıcık uyuklayayım diye eşim de tv seyrediyordu, sesini biraz kısmasını istedim, yatak odasına git orada uyu dedi diye ağladım, yani o derece saçma sapan şeyler gözümden yaş getirir oldu. Sonra garibim o da üzüldü beni öyle görünce, bana mı alındın dedi, yok dedim kızıma dua ediyordum da ondan ağladım dedim, e doğruluk payı var ama sonra da kızım için dua etmiştim :)

Anaammm bu kadar yaklaştık mı mutlu sona? Hayırlı uğurlu olsun konumuz teşekkürler şifacım heyecanlandım valla. Doğum hikayemi paylaşıcağım günü sabırsızlıkla bekliyorum Allah hepimize kolay doğumlar nasip etsin inş.

rabbim hepinize kuzularınızı ağ salaimkucağınıza almayı naip etsin... Elat haretiyle yananlara tez zamanda hayırlı evlatlar nasip etsin dualarım sizlerlehepiniz sağoluniyi dilekleriniz ve dualarınız için...

şifammmmmm canım topik harika canım arkadaşım azkaldı artık kucağına almana merakla bekliyorum doğumunu benim çok daha ayyy çok heycanlıyım şifam çantamı hazırlamaya başladım çok zevkli hayırlısıyla bi 8 ayı tamamlasam korkmicam artık duanı eksik etme bitanem:KK16:
canım encanım :KK19::KK19: evet canım az kaldı :KK52: amin canım benim o heyecan hepimizde son nokta yani :KK52::KK52::KK52::KK52: çantan hazırdır bile :KK12: hadi bismillah tüm evlatlar vaktinde ve sağlıklıca kucağımıza alalım inşallah :KK49::emir_bebek::nazar:

olmaz mı :KK43::KK52: hem duygusal hem acayip heyecanlıyımmm :KK54:

Anaammm bu kadar yaklaştık mı mutlu sona? Hayırlı uğurlu olsun konumuz teşekkürler şifacım heyecanlandım valla. Doğum hikayemi paylaşıcağım günü sabırsızlıkla bekliyorum Allah hepimize kolay doğumlar nasip etsin inş.
rica ederim canım hoş geldin inşallah sıkıntısız doğum yaşarsın hikayeni zevkle okuruz :KK49::emir_bebek::nazar::KK19:

Bir varmışşş bir yokmuşşşş... Zamanın birinde Mart annesi olmayı bekleyen bir anne ve baba varmış... Ancak bu anne ve babanın kızları birazcık aceleci çıkmış. Bir an önce onu hasretle bekleyen anne ve babasına kavuşmak istemiş bu küçük melek... Bu melek zaten güçlü ve mucizelerin bebeğiymiş... Tüp bebek olmadan çocuk sahibi olamayacaklarını öğrenen anne ve babaya Allahın en umulmadık anda ve en güzel hediyesiymiş... Anne, hamile olduğunu test yapmadan önce rüyasında görmüş tıpkı doğacağı tarihi rüyasında gördüğü gibi... Rüyasında küçük kızı onun karşısına geçip. "Allah duaların için gönderdi beni sana aslında ben yoktum" demiş. Bunun üzerine anne test yapmış ve hamile olduğunu öğrenmiş...

Bir cumartesi günü bu bebeğin annesi rüyasında hep 15 sayısını görmüş. Ve o gün eşine rüyasını anlatmış ayın 15inde doğum olabilir mi diye? Erken doğum riskioladuğu için anne hergün nst ye ve dopplere giriyormuş. P.tesigünü tine girmiş sorun yok.yarın tekrar gel demiş doktoru. Ertesi gün yani 15 ocak salı günü hastaneye giderken yanındaa kimsecikler yokmuş annenin. Ve ayakları gerigeri gidiyormuş sanki. Eşini aramış rüyasını hatırlatmış... Ve gitmiş hastaneye dopplere girmiş... Nst'nin önünde sıra beklerken adının anons edildiğini duymuş. "Sayın a_can acilen Dr. Mehmet Yıldırım'ın odasında bekleniyorsunuz". İşte o an rüyasının gerçek olduğunu anlamış anne... başlamış eli ayağı titremeye ve korkmaya... Dr. bebeğegiden kordondaki kan akımının durmak üzere olduğunu ve acilen sezeryana alınacağını söylemiş. Eşini aramış kadın "Çabuk gel korkuyorum ihtiyacım var sana"...Memlekette uzaklarda olan annesini aramış... " Anne dua et bana ve kızıma ona bişey olmasın dua et beni doğuma alıyorlar..." Ağlama demiş annesi herşey güzel olacak... Derken hemşire gelmiş sedyeyle "hadi gidiyoruz" die. Yalvarmış anne "ne olur 5 dkdaha bekleyin eşim geliyor" diye..."Acil" demiş hemşire "gitmeliyiz"... göz yaşları ve korku içinde asansöre binerken bir öpücük konmuş yanağına eşi yetişmiş "buradayım seni bekliorum"... Ve anne yol boyunca dualar etmiş fısıldamış kızınınkulağına " DAYANMALISIN BEBEĞİM BU DÜNYAYA DÖRR ELLE SARILMALI VE SIMSIKI TUTUNMALISIN ÇÜNKÜ SEN BENİM KIZIMSIN DAYANMALISIN ÇÜNKÜ SENLE YAPACAKÇOKİŞİMİZ VAR. BİZİM SANA DEĞİLAMA SENİN BİZE ÖĞRETECEKLERİN VAR... ASLA PES ETMEMEYİ, HERŞEYE RAĞMEN GÜLMEYİ,UZATILAN ELİ TUTMAYI, KUCAKLAŞMANIN BÜYÜSÜNÜ VE AİLENİN KUTSALLIĞINI ÖĞRETECEKSİN BİZLERE... Ve ameliyathane... sormuşlar anneye genel anestezi mi ? spinal mi? "Spinal" demiş anne " Bebeğimi görmem iyi olduğunu görmem lazım Sakinleştirici de istemiyorum ya o zaman uyurda göremezsem kızımı?" Derken belden iğne yapılmış ve başlamış herşey... çok kısa bir zaman sonra bir ağlama sesi "Allahımmmm rabbim sen ne büyüksün bu benim parçammı? benim canımdan canmı?"hemen temizlenipküveze alınmış bebek solunum sıkıntısı varmış çünkü anneyiodasına almışlar. Çok rahatmış ağrı sızı yokmuş. Çok rahat atlatmış anne... Ve 12 gün sonra taburcu olmuş bebek kavuşmuş anne ve babasına sımsıkı tutunmuş hayata... Komşu amcası gelmiş ogün kulağına ezan okumuş bebeğin... ve demişki SENİN ADIN ÂLÂ MASAL... SENİN ADIN ÂLÂ MASAL... SENİN ADIN ÂLÂ MASAL... BAHTIN AÇIK, ŞANSIN BOL OLSUN, HEPYÜZÜN GÜLSÜN, HAYATINDA SEVGİ HUZUR VE MUTLULUK OLSUN... BÖYLELİKLE ADIGİBİ GÜZEL BİR MASAL YAZMIŞ MASAL BEBEK ONLAR ERMİŞ MURADINA DARISI TÜM BEKLEYEN ANNE BABALARIN BAŞINA...

güzel MASALınızı ağlayarak okudum hayırlı bir evlat olsun inşallah :KK16:

diğer annelere de kolay bir doğum ve bebeklerini sıkıntısızca kucaklarına almayı diliyorum:emir_bebek:

şifacığım benim doğum da 19 şubatta olacak dr söylediğine göre.eklerseniz sevinirimmmm.

ayyy bende mart görünümlü,şubat annelerinden olucam galiba:KK53::KK53::KK53::KK53:salı günü belli olacak kısmetse:KK16::KK16::KK16::KK16:

25inde belli olacak bizimde doktor bu hızla büyümeye devam ederse 38 veya 39 da sezeryanla alırız dedi büyük bebeklerde normal yapmıyoruz dedi haftada 200 gr alsa 38. haftada 4kiloyu geçecek

Hepimizi ağlatmış Masal bebek. :)) Şükürler olsun ki sağlıkla gelmiş. İnşallah hepimiz yavrularına sağlıkla kavuşuruz allah bebeklerimizi bize bağışlasın sorunsuz doğumlar yaşayalım inşallah

Son düzenleme:
eline saglık arkadaş benim de mart 25 günümün dolması inşlah hepimiz güzel anılarımızı paylaşırız normal dogum istiyoruuuuuuuuuuuuuuuuum inşlah sagsalım bi avaz da aminnnnnnnn ALLAH HEPİMİ,NİZ YAR VE YARDIMCISI OLSUN.AMİN

bu çarşamba da benim durumum netleşecek sezaryen olacak ama bakalım ne zaman sanırım martı göremeyeceğiz:KK43:

Doğum tarihimiz belli oldu hayırlısıyla bebeğimi canım kızımı 21 şubatta kucağıma alacağız. Dualarınızı bekliyprum darısı bekleyen herkesin başına...

25inde belli olacak bizimde doktor bu hızla büyümeye devam ederse 38 veya 39 da sezeryanla alırız dedi büyük bebeklerde normal yapmıyoruz dedi haftada 200 gr alsa 38. haftada 4kiloyu geçecek

canım bebegin suanda ne kadar? bizim akıbetimiz hakkında birsey soylemiyor doktor. gecen hafta 2700 du, bu hafta 3100 olmus. bide ultrason yanlıs olcebilir diyorlar. kafam karıstı yine:KK43:

canım bebegin suanda ne kadar? bizim akıbetimiz hakkında birsey soylemiyor doktor. gecen hafta 2700 du, bu hafta 3100 olmus. bide ultrason yanlıs olcebilir diyorlar. kafam karıstı yine:KK43:

35. haftada 3317 di doktor çok fazla oldugunu söyledi 3500 den sonra normal zor oluyo 4 e yaklaşınca normalı denemiyoruz bile dedi ki doktorumuz normal diyen bi doktor.
ha birde ultrasondan bi çıktı veriyo her gittigimizde sizede veriyordur orda 400 gr yanılma payı veriyo bebegin ağırlıgı için

X