2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

2.Aşağıdaki kentlerden hangisinin günlük hareket sırasındaki çizgisel hızı diğerlerinden daha azdır?

a.Antep
b.Konya
c.Ankara
d.İstanbul
e.Iğdır
istanbul olması gerekıyor, cevap anahtarı yanlıstır

Kızlar ben buna İstanbul dedim.Çizgisel hız ekvatordan kutuplara azalıyor ya o yüzden.Ama cevap Iğdır imiş.Sebebini anlayan bana da anlatırsa sevinirim.:KK1:

3.Türkiye, bitki tür ve çeşitliliği bakımından dünyada zengin ülkelerden biridir.Bu durum üzerinde aşağıdakilerden hangisinin etkisi yoktur?

a.Çok farklı iklim tiplerinin görülmesi
b.Yer şekillerinin kısa mesafelerde çok değişmesi
c.Farklı toprak tiplerinin görülmesi
d.Orta kuşakta yer alması
e.Kıtalar arası geçiş bölgesinde bulunması
e secenegı özel konumla ilgili
4.Türkiye'nin kıyı bölgelerinin iç bölgelerine göre daha fazla nüfusa sahip olmasında;
I.Doğum oranının fazlalığı
II.İklimin elverişliliği bakı etkisinden dolayı akdeniz kıyıları tarım ve ıklım yonunden daha elverişli
III.Tarım alanlarının genişliğii
IV. İş olanaklarının fazlalığı turizmcilik balıkcılık gibi faliyetlerden dolayı iş olanakları daha fazla.
gibi sebeplerden hangileri etkili değildir?

a.I ve II
b.II ve III
c.I ve IV
d.II ve IV
e.III ve IV

2.Aşağıdaki kentlerden hangisinin günlük hareket sırasındaki çizgisel hızı diğerlerinden daha azdır?

a.Antep
b.Konya
c.Ankara
d.İstanbul
e.Iğdır
istanbul olması gerekıyor, cevap anahtarı yanlıstır

Kızlar ben buna İstanbul dedim.Çizgisel hız ekvatordan kutuplara azalıyor ya o yüzden.Ama cevap Iğdır imiş.Sebebini anlayan bana da anlatırsa sevinirim.:KK1:

3.Türkiye, bitki tür ve çeşitliliği bakımından dünyada zengin ülkelerden biridir.Bu durum üzerinde aşağıdakilerden hangisinin etkisi yoktur?

e secenegı özel konumla ilgili
4.Türkiye'nin kıyı bölgelerinin iç bölgelerine göre daha fazla nüfusa sahip olmasında;
II.İklimin elverişliliği bakı etkisinden dolayı akdeniz kıyıları tarım ve ıklım yonunden daha elverişli
III.Tarım alanlarının genişliğii
IV. İş olanaklarının fazlalığı turizmcilik balıkcılık gibi faliyetlerden dolayı iş olanakları daha fazla.

a.I ve II
b.II ve III
c.I ve IV
d.II ve IV
e.III ve IV

Kuzum
2.Iğdır
3.c
4.b olarak verilmiş cevap anahtarında.Sanırım bu soruların hepsinin cevapları yanlış verilmiş.Ben de senin gibi 2 ve 3ü aynı yaptım ama yine de acaba ben yanlış mı biliyorum diye bir de size sorayım dedim.Çok sağ ol kuzum.:KK16:

Kuzum pes etmek, vazgeçmek yok tamam mı?Canım benim de çalıştığım konularda çözdüğüm testlerde yanlışlarım çıkıyor.:KK50:Ama ben inanıyorum ki çalıştıkça, tekrar ettikçe, soru çözdükçe azalacak inşallah.:KK16:Matematik için de şunu söyleyim.Elinden geldiğince bırakma.Antremanlarla matematikten çalışmaya devam et.Çalıştıkça netlerin artacak görürsün.:KK34:Misal ben Össye hazırlanırken mat 1 bölümünden denemelerimden 5 net bile çıkaramıyordum.Ama sürekli sürekli mat çalıştım.:KK6:Rabbime şükürler olsun.:KK16:Sınavda da 22 netim vardı.Çalışınca oluyor gerçekten.Şu an durumum pek iyi değil mattan.Ales tarzından dolayı.15 net falan çıkarabiliyorum.:KK14:Ama zamanla çalışınca inşallah artacak.:KK16:Sen de çalışmaktan vazgeçme güzelim.Hem sen dershanede yapamadığın soruları hocalara çözdürürsün.Daha çabuk ilerlersin inşallah.:KK16:

Aynen canım.:KK31:Çalışırken iyi de soru çözerken yanlışlarım çıkınca biraz moralim bozuluyor :KK5: ama zamanla çalıştıkça oturacak inşallah.:KK16:

Kuzular ekonomik coğrafyadan 2 video izledim.:126:Birazdan da kalan bir soru bankamdaki soruları çözeceğim.:KK6:Daha önceden yapamadığım soruları yazmaya fırsatım olmadı.Şimdi yazayım bari.Bakarsanız sevinirim.:KK34:

1.Aşağıda verilen yarımadaların coğrafi konumları göz önüne alındığında, hangisinin kuzey ve güneyi arasındaki iklim farklılığının en fazla olması beklenir?

a.Çatalca
b.Datça
c.Gelibolu
d.Sinop
e.Kapıdağ

a.Antep
b.Konya
c.Ankara
d.İstanbul
e.Iğdır

II.İklimin elverişliliği
III.Tarım alanlarının genişliği
IV. İş olanaklarının fazlalığı

a.I ve II
b.II ve III
c.I ve IV
d.II ve IV
e.III ve IV

diyorum cnım:26:

kuzularım şunlara baksanız :26:

$20131217_172822.jpg
$20131217_180823.jpg
$20131217_193417.jpg
$20131217_193552.jpg

slm güzeller topici...:KK16:bikaç gündür uğrayamadım össledim sizi..:KK23:denemelere girilmiş, testler

cnm ilk bakışta micro gibi görünüyor fakat microda kamera kaydı var..bence bu sorunun cevabı simülasyon gibi..

rengişim kitapların gelmiş gözünaydın..güle güle kirlet kuzum..şu tarih kitabı hangi yayının merak ettim
sağ ol tatlım. sedefin alacagı kıtaplar vardı ya resimlerini ekledi. oradaki tarih yediiklimi diyoruz canım :KK34:

ayy çok heveslendim şimdi kitaba :KK52: tarihten bol soru çözmemiz lazım zaten kuzum. iyi ki almışız :21: 7iklim ya bence iyidir soru kalitesi :KK34:
valla soru akşam tam uykuya dalacakken aklıma geldi. :KK1: ben öyle yatağa yattığım gibi uyuyamam. 40 tane şey düşünürüm. birden öyle aklıma geliverdi :KK1:
valla bana iyi gibi geldi çtd. ama ben tam anlamam tarihten gene sen daha iyi bilirsin. videoyla yürütücem çtd yi ben. sen de öyle yap kuzum. en azından çalışırken için rahat olur. eksik olan yerleri video ve datayla ikisi birlikte tamamlarsın
cevap simülasyonmuş canım

Kuzum Data çtdyi 40 küsür sayfa almış sanırım.Bana yeterli olur gibi geldi.Fazlası daha çok aklımızı karıştırmaz mı?Bir de kuzum yine kkdaki bir topikte geçen senenin çtd videoları var.Onları izleyip onlardan da özet çıkar.:KK6:Ben onları biraz izledim.Çok iyi olmasa da yine hiç yoktan iyidir.Geri kalanı da da sorularla desteklersin kuzum bence.Ya da Yediiklim'in çtd ile ilgili 200 sayfalık bir kitabı varmış ama onu da 3 soru için çok ayrıntılı, boşu boşuna kafanızı gereksiz şeylerle doldurmayın diyorlar.Yine de sen bilirsin güzelim.Olmazsa içine sinmezse yeni bir kaynak daha alır oradan çalışırsın bebeğim.:KK34:
kuzularım öyle diyorsanız öyle yapayım. bende lise çdt ders kitabı var o bayagı ayrıntılı. zaten kara kara düşünüyordum nasıl yapacagım diye:KK5:
mantarım o videolardan 1ini indirdim tam 1 saatte ancak indi :KK53: ama öyle daha verimliyse diğerlerini de indireyim kuzum:KK31:
Kuzum
2.Iğdır
3.c
4.b olarak verilmiş cevap anahtarında.Sanırım bu soruların hepsinin cevapları yanlış verilmiş.Ben de senin gibi 2 ve 3ü aynı yaptım ama yine de acaba ben yanlış mı biliyorum diye bir de size sorayım dedim.Çok sağ ol kuzum.:KK16:

kuzum bu hangi yayın :44:

Kuzum bazen gördüğün rüyalara inanmak gerek.Rüyan gerçek çıkabilir canım.Çünkü nette okuduğum kadarıyla böyle olan çok kişi var.Ben de seninle aynı durumdayım biliyor musun?Ben de geçen seneden beri bu tarz rüyalar görüyorum ama ben özel olarak bir dua yapmadım.Ben de gördüğüm kişiyi tanıyorum ama sadece merhaba merhabamız vardı.Şu an olma ihtimali de çok uzak.Çünkü bir iletişimimiz yok.O yüzden ben pek çıkacağına inanmıyorum.

Geçen sene gördüğüm kişiyi tanımıyordum ama geçenlerde gördüğüm tanıdığım kişiye çok benziyordu.Ben de senin gibi onunla ilgili önceden bilmediğim ama rüyamda gördüğüm bazı şeylerin gerçek olduğunu öğrendim sonradan.Aslında şaşırmamın sebebi de bu.Aman neyse zaman gösterecek hepimize neler olacağını...

Canlar bugünkü raporuma geleyim.:KK42:Türkiye'de nüfus ve yerleşmeden iki video izledim.:126:KK70:ata'dan özet çıkardım.:KK6:2 soru bankasından 247 soru çözdüm.:KK8::nazar:1 tane de tekrar amaçlı bir dil bilgisi testi çözdüm.:nazar: :KK6:

Bende inanmıyorum. Sağolasın yorumun için...

Kuzum pes etmek, vazgeçmek yok tamam mı?Canım benim de çalıştığım konularda çözdüğüm testlerde yanlışlarım çıkıyor.:KK50:Ama ben inanıyorum ki çalıştıkça, tekrar ettikçe, soru çözdükçe azalacak inşallah.:KK16:Matematik için de şunu söyleyim.Elinden geldiğince bırakma.Antremanlarla matematikten çalışmaya devam et.Çalıştıkça netlerin artacak görürsün.:KK34:Misal ben Össye hazırlanırken mat 1 bölümünden denemelerimden 5 net bile çıkaramıyordum.Ama sürekli sürekli mat çalıştım.:KK6:Rabbime şükürler olsun.:KK16:Sınavda da 22 netim vardı.Çalışınca oluyor gerçekten.Şu an durumum pek iyi değil mattan.Ales tarzından dolayı.15 net falan çıkarabiliyorum.:KK14:Ama zamanla çalışınca inşallah artacak.:KK16:Sen de çalışmaktan vazgeçme güzelim.Hem sen dershanede yapamadığın soruları hocalara çözdürürsün.Daha çabuk ilerlersin inşallah.:KK16:

Aynen canım.:KK31:Çalışırken iyi de soru çözerken yanlışlarım çıkınca biraz moralim bozuluyor :KK5: ama zamanla çalıştıkça oturacak inşallah.:KK16:

Kuzular ekonomik coğrafyadan 2 video izledim.:126:Birazdan da kalan bir soru bankamdaki soruları çözeceğim.:KK6:Daha önceden yapamadığım soruları yazmaya fırsatım olmadı.Şimdi yazayım bari.Bakarsanız sevinirim.:KK34:

1.Aşağıda verilen yarımadaların coğrafi konumları göz önüne alındığında, hangisinin kuzey ve güneyi arasındaki iklim farklılığının en fazla olması beklenir?

a.Çatalca
b.Datça
c.Gelibolu
d.Sinop
e.Kapıdağ

a.Antep
b.Konya
c.Ankara
d.İstanbul
e.Iğdır

II.İklimin elverişliliği
III.Tarım alanlarının genişliği
IV. İş olanaklarının fazlalığı

a.I ve II
b.II ve III
c.I ve IV
d.II ve IV
e.III ve IV

kuzum diğerlerini bilmem ama çizgisel hız sorusu kesinlikle istanbul. ığdır çok mantıksız yani.
son soruda d diye düşünüyorum. nasıl b oluyo ki? tarım alanları iç bölgelerde daha geniş zaten. iş olanakları tabii ki kıyıda daha fazla. yani 2 kesin var. 2 nin yanına da 3 ü almak yerine 4 ü alırdım ben :44:

sağ ol tatlım. sedefin alacagı kıtaplar vardı ya resimlerini ekledi. oradaki tarih yediiklimi diyoruz canım :KK34:

kuzularım öyle diyorsanız öyle yapayım. bende lise çdt ders kitabı var o bayagı ayrıntılı. zaten kara kara düşünüyordum nasıl yapacagım diye:KK5:
mantarım o videolardan 1ini indirdim tam 1 saatte ancak indi :KK53: ama öyle daha verimliyse diğerlerini de indireyim kuzum:KK31:

kuzum bu hangi yayın :44:

Kuzum mebin çtd ders kitabının pdfsi var bende.O çok ayrıntılı geldi.Ben ona başlarsam işin işinden çıkamam.:KK50:O yüzden Data özet+video+soru şeklinde yapacağım.Sen de öyle yapabilirsin istersen.

Videolar gerçekten uzun sürede iniyor ama kuzum 4 video indireceksin.Bir de bir video indirdikten sonra modemi kapat aç. O zaman beklemek zorunda kalmıyorsun.Daha çabuk iniyor.Ya da her gün bir video indirebilirsin.Sana da kolaylık olur.

Canım soruları ben bir defterde biriktiriyorum.O yüzden hangisi nerden bilmiyorum ama çözdüğüm kaynaklar Yediiklim-Data.Bir tanesi de çıkmış bir sınav sorusu ama kpss değil.

ayy sadece biri doğru :KK60: rehberlik zor anacım :KK14:
kuzum o heyelanlı soruda eğime dik olması, heyelanı engelleyen faktörlerden biridir. o yüzden a dedim
ayy sedefim yaa ben eğime dikle paraleli birbirine karıştırmışım şmdi anladım :KK37: diyorum nasıl a oluyor ki falan :KK4:
Kuzum mebin çtd ders kitabının pdfsi var bende.O çok ayrıntılı geldi.Ben ona başlarsam işin işinden çıkamam.:KK50:O yüzden Data özet+video+soru şeklinde yapacağım.Sen de öyle yapabilirsin istersen.

Videolar gerçekten uzun sürede iniyor ama kuzum 4 video indireceksin.Bir de bir video indirdikten sonra modemi kapat aç. O zaman beklemek zorunda kalmıyorsun.Daha çabuk iniyor.Ya da her gün bir video indirebilirsin.Sana da kolaylık olur.

Canım soruları ben bir defterde biriktiriyorum.O yüzden hangisi nerden bilmiyorum ama çözdüğüm kaynaklar Yediiklim-Data.Bir tanesi de çıkmış bir sınav sorusu ama kpss değil.
tamam tatlım o halde öyle yapayım ben:KK31:
dedğin gibi cok derin o kitap onu bitireceğime başka derslere çalışırım sağol kuzumm:KK16:
bu soru e mi? engebe çok olunca tarım alanları dar ve parçalı oluyor. V. de de sulama sorunu diye düşündüm :26:
evet kuzum e ama şimdi neden hata yaptıgımı anladım:KK5: kafam basmıyor bazen demek ki :KK9:

Son düzenleme:
Bende inanmıyorum. Sağolasın yorumun için...

Rica ederim kuzum.:KK16:Uzun zamandır yoktun canım inşallah iyisindir ve bir sorun yoktur.:KK16:

kuzum diğerlerini bilmem ama çizgisel hız sorusu kesinlikle istanbul. ığdır çok mantıksız yani.
son soruda d diye düşünüyorum. nasıl b oluyo ki? tarım alanları iç bölgelerde daha geniş zaten. iş olanakları tabii ki kıyıda daha fazla. yani 2 kesin var. 2 nin yanına da 3 ü almak yerine 4 ü alırdım ben :44:

Tamam o zaman ilk soru İstanbul.Ben de öyle düşündüm ama yine de size sormadan emin olamadım.Son soruyu ben hiç anlamadım zaten.:KK14:

sedefim coğrafya 5.b 6a:26:
eğitim 4.a 5 a:26:

şunu eklemeyi unutmusum canlarım Eki Görüntüle 899294

Kuzum e mi?

Son düzenleme:
Rica ederim kuzum.:KK16:Uzun zamandır yoktun canım inşallah iyisindir ve bir sorun yoktur.:KK16:

Tamam o zaman ilk soru İstanbul.Ben de öyle düşündüm ama yine de size sormadan emin olamadım.O soruyu ben hiç anlamadım zaten.:KK14:

Kuzum e mi?

evet kuzucum ya neden yanlış yaptıgımı anladım :KK31:

bir sorun yok mantarcım yaniii benim açımdan yok artık :KK14:

Beni hatırlayanlara, merak edenlere selam olsun :KK42:

çıkmam gerek iyi akşamlar ...

X