2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

yakında bu topikteki herkes toparlanıp

şevkle ders çalışmaya başlar inşallah

Son düzenleme:
slm kızlar bende aranızdayım henüz ders çalışmaya başlamadım kaynak kitapta almadım 2013 ihtiyaç modüler set almayı düşünüyorum siz hangi kaynaga basladınız hedefim öğretmenlik enaz 85 almalıyım beraber ders çalışmış gibi motive olalım ..

Başka bir bölüme yazmıştım ama burası bana daha uygun sanırım. Almanca öğretmenliği mezunuyum. 2013te başvuruyu kaçırdım aptal gibi ve 420 kişinin alınıcağını öğrenince yıkıldım. Şimdi diğer bölüme yazdığım yazıyı buraya da aynen kopyalıyorum. Bi akıl verin banada lütfen.
Kizlar bana da bi akil verirseniz cok mutlu olurum.
Bu yil kpssye girmeye karar verdim ama dersanedemi evdemi hazirlanmaliyim bilemedim. Kafama yatan dersane baya uzak, yani nerden baksaniz 2saate yakin bi zamanim yolda gecicek. Zamanin yani sira yol parasi da olucak. Hesapladim 10aylik yol parasi toplamda 1500lira olucak. Dersanede 1500lira olsa yemek falan olmadan bana 3000liraya patliycak. Bu arada yalniz yasiyorum. Calismak icin uygun ortamim yani ama evde duzen oturtamiyorum bi turlu. Kafam cok karisik, uykularim kaciyor artik dusunmekten. Yas 30 oldu, iyice umutsuzlastim artik.
Bayada uzun yazdim ama okuyup akil veren olursa cok memnun olurum.

hoş geldin gonca umarım en kısa sürede motive sağlarız. şuan henüz çökmüş durumdayız
ben Data'dan çalışıyorum onun dışında Yargı kitaplarım var. hangisi aklıma yatarsa ona bakıyorum.
eğitim bilimlerine ihtiyaç konu anlatımlıdan çalışıyorum. artık 2 yılda o kadar kitabımız oldu ki hangisine çalışacağımızı şaşırdık
hangi kaynaktan çalışacağın çok da önemli değil aslında. önemli olan bol soru çözmek, farklı kaynaklardanbu arada bölümün ne?
merhaba Heys
ben de dersaneye gitmeyeceğim.çalışma tarzıma uygun olmadığı için.
dersanede ne kadar anlatılırsa anlatılsın ben yine eve gelip baştan sona bakmak durumunda kalıyorum.
yani dersaneye giden zamanım boşa gidiyor. ilk senemde gitmiştim. hiçbir faydasını görmedim
ama sana etkili oluyorsa gitmeni öneririm herkesin çalışma şekli farklı çünkü

Canım ben 2009 yılında mezun oldum, ama mezun olur olmaz özel bi şirkette çalışmaya başladım ve kpssye girmedim. 2010 mayıs ayında işten ayrılıp 3 ay evde kendim çalıştım. 73 almıştım sanırım, tam hatırlamıyorum, öğretmenlik puanımda 68di sanırım. 2011 ve 2012de freelance çalıştığım için kpssye çok zaman ayıramadım ama yine de elimden geleni yapmaya çalıştım. sonuçta 73ü geçemedim. Yani dersaneyi hiç denemedim. Ama anlattığım gibi dersane beni maddi açıdan zorluycak, gidiş dönüş 2 saatim yollarda geçicek. Diğer taraftan bu istediğim dersaneyi herkes çok methediyor. Emin olamıyorum bu yüzden.

Bu arada sana da merhaba rengina:)

Son düzenleme:
kızlar gerçekten çok sinirleniyorum 60ı geçemeyip de bize niye az kadro verilmiş diyenlere
şu basit basit atanan bölümler yok mu? hem çalışmadığı için, yata yata sınava girip kazanacağını düşündüğü için rahat olup hem de kontenjan zamanı geldiğinde diğer branşlara şu kadar verdiler de bizim eksiğimiz ne diye mızmızlananlar
bizler 80 puanlarla atanamıyorken adam almış 55i hem de gelmiş ağlıyor ya
hani çalışıp da puan alamadıysa amenna ama hem yatıp hem duruma itiraz etmek de neyin kafası??

canım dersanede sistemli olmayı öğrenirsin, motive sağlarsın.
ama zorla bilgileri bize öğretemezler. yine her şey bizde bitiyor.

hiç denememişsin. istersen dene. bunu en iyi sen karar verirsin. şimdi benim söyleyeceğim bir tavsiye ile senin çalışma durumun etkilenebileceği için vebal almaya da korkuyorum.

Bol kaynak,bol soru canım...Çözdükçe güvenin gelir,ne var ne yok çöz.

Benim bu yılki masrafım 5000'i geçecek.Ama kazanırsam bu paranın hiç önemi olmayacak.

Boşver Rengim... Ben umursamıyorum bile.60 dediğin ne ki...Tamam Matematik yapamıyoruz diyorlar ama Türkçeyi,Tarihini bilmiyorsan,60 gibi bir puanı da alamıyorsan öğretmen olma bir zahmet...

hoşgeldin canım

eğitimden yediiklime çalışmıştım bu sene memnundum.bu senede

ondan çalışmayı düşünüyorum.ihtiyaçtan çalışan arkadaşlar da var

onlarda memnun.arkadaşların dediği gibi hangi kaynaktan çalıştığın bir yere

kadar önemli.asıl önemli olan bol soru çözmek :112:

öncelikle hoşgeldin canım

bu süreçte kafamızı kurcalayan o kadar çok şey oluyoki

eğer sistemli çalışamam diyorsanız dershaneye gitmeyi

düşünebilirsiniz.

hepimizin umudunu yitirdiği zamanlar oluyo ama toparlanmamız

lazım umarım bu karar aşaması hayırlı bir şekilde sonuçlanır

Son düzenleme:

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim rengina, monalisa ve tugba:)
Sanırım dersaneye gitmem en iyisi olucak. Yinede gidip görüşeyim, son kararımı yazarım yine buraya.

Hpsini indirdi canım 15 dakika sürdü..cıkmış soruları da indiricem..tozlu raflara da dalıcaz artık baska care yoook kendimi paralıcam bu sene

canım dershane cok uzakmış 2 saat seni yoracaktır gelsen de evde uyur kalırsın..en iyisi gitme evde palnını yap çalış ama mutlaka yakın bi dershane varsa anlaş ve denemelerine gir en azından kendini dene..
cok şanslısın tek yasadıgın için kafan rahat olur zamanın bol iş yapmak yemek yapmak zorunluluğun yok

boşver canım ağlarsa ağlasın bunları değiştiremeyiz ben 1700 sınıf öğretmeni edebiyata geçti diye cok ah ettim çok üzüldüm ..bizim bölümün önü açıktı biraz kapadılar ac gözlüler..ama kısmet olacak inş.bu yıl sagır ol duyma kör ol görme yoksa motiven düşer öyle sen önüne bak ben öyle yapıyorum relaks calışalım

Evet canım tek yaşamam avantaj gerçektende, ben kendime kızıyorum işte bu avantajı kullanamadığım için.
Yakında bi dersane var, evimin hemen yukarı sokağında, yarın orayla da görüşeyim, belki fiyat falanda uygun olursa orayı düşünürüm. Diğer konuda arkadaşlar uzaktan eğitimden bahsettiler, onu düşüneyim birde. Sizin bi fikriniz var mı uzaktan eğitim dersleri konusunda? 500liraymış sanırım arkadaşın yazdığına göre.

Bende bes yil hazirlandim kpssye ama sistem hicbir zaman degismedi 2006 mezunuyum o donemde sozlesmeli ogretmenlik cikti ve kaldik. 4+4+4 ten sonra da iyice umutsuzlastim ve ticarete atildim.allah hepinize kolaylik versin.keske en basinda vazgecseymisim ama etrafrakileer atanamadinmi daha demesin diye kendimi paraladim olan etraftakilere degil bize oluyor maalesef dersanelerde kpss adina bisey bilmiyorlar bircogu oss mantiginda ders veriyor insallah hepiniz icin hayirlisi olur

sağol tatlım. başladın mı çalışmaya?

teşekkür ederz inşallah

Hpsini indirdi canım 15 dakika sürdü..cıkmış soruları da indiricem..tozlu raflara da dalıcaz artık baska care yoook kendimi paralıcam bu sene

ben de indirdim canım.
osmalıcayı indirmedim ama

Son düzenleme:

Aynen canım, bende aile eş dost atanamadınmı demesin diye uğraşıp durdum. Ticaretinden yazarlığına herşeyi yaptım. Şimdi Allaha çok şükür geçimimi devam ettirebiliyorum ama işte tek iş değil benimkisi. Ondan biraz bundan biraz. Ne iş yapıyorsun dediklerinde afallıyorum resmen:) Annem bu yıl artık dersaneye git kpssye ağırlık ver, işinin adı belli olsun dedi. O da haklı, neticede annemin ısrarı üzerine tamam dedim, dersane ev seçim yapmaya çalışıyorum. Bakalım hayırlısı artık zaman ne getiricek.

Merhaba ben geçen seneden mağdur değilim ama ilk defa bu sene giricem benide alır mısınız aranıza

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…