2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

acıktım ya üşendiğimden kalkıp yemek istemiyorm

çok çok üzüldüm canım. hele sen canlı canlı yaşadın kim bilir nasıl olmuşsun
işte böyle haberler gördüğümde hemen aklıma kpss için çırpınıp bi yandan da hayatın akıp gittiği 1 dk sonra yaşayıp yaşamıcağımın belli olmadığı geliyor. mesela sevdicek bişey yapalım diyor, ben ders çalışıp onu erteliyorum. film izlemeyi es geçip ders çalıştığım için seviniyorum. ama sonra da aklıma geliyo, ya ona şu an bişey olsa, o zaman yapmadım diye pişman olurdum. insan her anı dolu dolu yaşamalı. o kadıncağız nerden bilebilirdi ki ölüceğini? dışarı çıkmasak bile Allah korusun bi kalp krizine bakar. bilmiyorum boşa mı geçiriyoruz şu kpss ile geçen zamanlarımızı anlamıyorum 3 kez deneyip atanan bi kızın ölüm haberini okuduğumda da bu duygulara boğulmuştum
kuzum iyi diyelim iyi olayım nişan derdi geçti bu sefer düğün çıktı başıma ben atanmadan olmaz diyorum en azından sınava girip çıkayım diyorum benim dışımdaki herkes olur olur diyor

kuzum sen kendin ne istiyosun onu düşün, kaynanan istiyo ama işsiz olarak ve özellikle de hayallerini gerçekleştirmeden evlenince çekeceklerini kaynanan çekmicek unutma. onun tuzu kuru tabii. son dediğine kesinlikle katılıyorum. milletin ağzı hiç durmuyo. hep ne zaman ne zaman soruları.. ben de mesela nişanlandıktan 1 yıl sonra evlenmeyi düşünüyorum. ama bazen nişanlanmaya cesaret edemiyorum. bu yaz düşünüyoruz; ama ya ben atanamazsam, ya atanamadınız yazısını görünce başka bi işe girmek yerine tekrar denemek istersem? eğer tekrar denersem zaten nişanı istemem. çünkü nişandan 1 yıl sonra sırf milletin laflarını çekmek istemediğim için evleneceğimden o 1 yıl içinde bi işim olmalı. işsiz evlenemem. ama öğretmenlik hayalimden de vazgeçmem çok zor. onurun ailesi çok şükür böyle bi baskıda bulunmuyolar ama daha şimdiden takılarımı almaları beni ister istemez baskıya sokuyo. insanlar onca masrafa girdiler. ve ben ağustos gelince atanamadığı görürsem nişandan vazgeçiyorum dersem, insanlar çok üzülürler. haliyle ben de üzülürüm. hepsi şu kpss yüzünden yaa. ne kadar arada bırakıyo insanı. ve önümüzü görmeden de rahat olamıyoruz, bu en kötüsü. yaz başında bile belli olmuyo. sınava girdikten sonra 2 ay sancılı sürece devam. çok acımasız bi sistem ya.. hadi çok çalışalım, bu süreci kolaylıkla atlatalım diyoruz. ama çok emek verip atanamayan da binlerce kişi var. başta burda gördüğüm sizler varsınız zaten. ne olucağı hiç belli olmayan bi süreç. ben össdeyken denemelerde belirli bi puan çıkarır, rahatlardım. bölümümün kaçla kapattığını bilir ona göre yapardım hesaplamamı. kpss de ise mesela fransızca öğretmenliği.. hiç alım olmadı. her şey belirsiz. ve bu belirsizlik insanı çok yoruyor. şimdiki aklım olsa öğretmenlik okumazdım herhalde. ille öğretmenlik desem bile pdr okurdum.
ama bi de şunu dicem kuzum. çok içini kararttım biliyorum ama, bi de ne kadar deneseler de atanamayıp en sonunda pes edip evlenen arkadaşlarımız var. bekle bekle, nereye kadar? yani bunun 3 ya da 5 sene sonra kesin bi garantisi yok. bu sefer de geçen yıllara yazık kuzum. düğün tarihiniz size hayırlı kılınsın inşallah

benımkı makarna yapmayı bile bılmezdi şimdi benım yapamadıgım yemekleri yapıyor valla kuzum
yapsın ayıp değil ya
ikimizde calısacaksak ev işleri de ortak olur yani
onlar ana kuzusu da biz neyiz

geçtiğimiz ay yeni evlenen bi çift vardı, karşı apartmanda oturuyolar. bu akşam adam camları siliyodu, balkonda da 2 yaşlı adam vardı. dünür diyolardı birbirlerine. karı-koca ikiside çalışıyo ve içimden adama helal olsun dedim. kimisi de sadece eşinin yanında yapıyo bu tarz şeyleri. ama anladığım kadarıyla evde adamın babası ve kayınpederi de vardı. adama helal olsun. hayat müşterek. kaynanalar bizi onlara hizmetçi olmak için almasınlar valla. adı üstünde eş, yani her şeye ortak olmak için evlenicez biz.

valla sedefim kaynana beni delirtirse al oğlunu dizinin dibine sen bak derim.,bebeğe mi bakıyruz sanki koskoca adam
zaten evlenınce değerli oluyor ogullar öncesinde anneleri saldım çayıra modundalar geneli.

Sorma sedefim, bir de annemler hastane de ya bilmiyorum baya yaraladı
ama yapacak bişey yok hayat akıp gidiyor bir gün bizde zamanın bir köşesinde kaybolup gidicez..

ayy siz konuyu kapatmışsınız. benim çenem de maşallah döktürmüş kusura bakmayın kapatalım konuyu dediğinizi görmedim. susaydım keşke

rengoş ben peynirli poğaça ve patatesli tuzlu kek yaptım yollıyayım fıstığım sana burdan

ayyyyy kızlar beyaz show var suan öldüm gülmekten yaa
bu adam cok güldürüyor beni

ay sedefim demee
hemen yolla ben klavyeye ekmek banarım

ayy kusura bakmayın kuzum yaa benım yemek isteklerim hiç bitmez

senin yemek isteklerini yerim ben

sedefim içimi karartmış olmadın çünkü doğru güzel şeyler yazmışsın
ben de nişanlanmayı hiç istemiyordum hatta ben nişanla düğün arasında iki üç ay olur uzatmadan doğru zamanda hepsi hallolur gider diye düşünüyordum ama olmadı
sevdicekle çok problem yaşadık söz nişan istemiyorum diye
olay bambaşka boyutlara gitti aileler falan çok sıkıntılı bir dönem geçirdim ama çok şükür hepsini hallettik
sonrasında olmaz diyemedim bir aceleyle nişan oldu bitti
saolsun sevdiceğim bana hep destek oluyor atanman daha önemli diyor ama yine de bir tarafı yanımda olsun diyor bu yüzden ikileme düştüğü de oluyor
ailesini durduruyor çoğu şeyde geçen gün annesine kızmış bir daha onu alıp bir yere götürdüğünü duymayayım onun dersi sınavı var o saygısından tamam diyordur ama bir daha olmasın demiş
düğün konusunu pazar günü netleştireceğiz inşallah kuzum ikimiz son karar olarak o tarihte olsun istemiyoruz ama aileler olsun uzamasın diyor inşallah sakin olabilirsem düğün mevzusunu konuşup kapattırmak istiyorum

valla sedefim kaynana beni delirtirse al oğlunu dizinin dibine sen bak derim.,bebeğe mi bakıyruz sanki koskoca adam
zaten evlenınce değerli oluyor ogullar öncesinde anneleri saldım çayıra modundalar geneli.

he yaa. benimki nasıl bilmiyorum ama geneli öyle gerçekten. o zaman oğullarını evlenmeden önce kendilerine tek başlarına bakabilcek düzeyde yetiştirsinler. dershanede bi öğretmenim oğlunuz varsa / olduğunda 10 yaşlarındayken bırakın kendi eşyalarını kendi ütülesin, kendi bulaşığını kendisi yıkasın derdi. ben de öyle eğitmeyi düşünüyorum
Sorma sedefim, bir de annemler hastane de ya bilmiyorum baya yaraladı
ama yapacak bişey yok hayat akıp gidiyor bir gün bizde zamanın bir köşesinde kaybolup gidicez..

hayat canım yaa hiç belli olmuyo işte, bu işler yaşa da bakmıyo ki dediğin gibi yapcak bişey yok. hayatın değerini bilsek de çalışmak zorundayız :26:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…