2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

hiç bilemedim kuzum o zaman:26:
yapısal beyin yapısı, nasıl çalıştıgı vs ile ilgilenmiyor muydu:44:

yapısalcı daha çok eski öğrenilenlerle yeni öğrenilenlerin anlamlandırılması diye biliyorum. örgütleme fln var. hani 2005 yılına kadar eğitim-öğretim davranışçı olarak gidiyodu. bize her şeyi ezberletiyolardı. 2005 yılında yapısalcıya geçtik ya; artık harfleri bile bişeyle anlamlandırıp öğretiyoruz yapısalcı eğitim var diye. ama duyum algı deyince bilişsel daha ağırlıklı geliyo. bilinç deyince psikoanalitiğe de gidiliyo. cevap nasıl yapısalcı olabiliyo ben de anlamadım kuzum :44:

ay o zaman ben unutmuşum bunları iyi bir çalışmam gerek sedefim:26:
karıstırdım iyice:18:

kuşum bilinçle ilgili ne varsa yapısalcılar ilgileniyor.bilişselcilk gestalt p doğmuş ya daha çok bütünsel bakmayı vurguluyor:26:

ay o zaman ben unutmuşum bunları iyi bir çalışmam gerek sedefim:26:
karıstırdım iyice:18:

çalışınca hatırlarsın kuzum. yapısalcı deyince direkt yeni eğitim sistemini düşün. ezber yok, anlayarak öğrenme var.
ama yanlış da yönlendirmiyeyim. cevap yapısalcı diyo çünkü. bi yönden yapısalcı da doğru olabilir; ama bilişsel daha doğru gibime geliyo hala :26:

kuşum bilinçle ilgili ne varsa yapısalcılar ilgileniyor.bilişselcilk gestalt p doğmuş ya daha çok bütünsel bakmayı vurguluyor:26:

hadi yaa. o zaman bilinç dediğinde direkt yapısalcılığa gidicez kuzum. sağolasın. konuya tekrar baktım. yapısalcıda da bilişselde de bilinç dediği için farkı bulamadım. o zaman bütünlük dediğinde gestalt yoksa bilişsel e gidicem.

içe bakış ikisindede var kuşum yapısalcılar parçalara ayırmak için kullanıyor bu yöntemi bilişselcileri bütünü görmek için.aslında çok bi fark yok ama işte soruda bi bütünü görme ilşkisi varsa bilşsel oluyor ama senin sorundaki gibi duyum ve algıları şeklinde parçalayarak veriyorsa yapısalcı oluyor,ben öyle öğrendim yani kuşum

Son düzenleme:

sağol cupkekim çok iyi oturdu kafamda.

rengoşum bu arada o garcia lı sorudan bi tane daha geldi, mide problemi yoktu içinde; ama bu kez garcia olduğunu anladım. doğru yaptım

sağolun kızlar burda sorunca çok güzel şeyler öğreniyorum :81:

maaşallah kuzuma
artık kacırmazsın böyle soruları

nerde çalışıyorsun? bilirim çalışıyorken sınava hazırlanmanın ne zor bir şey olduğunu ki ben ne evli ne de çocukluyum :26: Allah yardımcın olsun...

Amin canım cümlemizin kimya fabrikasında(50 kişilik)sevkiyat sorumlusuyum canım....sen kaç yıldır hazırlanıyorsun dersaneye gidiyormusun?Tecrübelerinizi bizlerle paylaşın bebişler...

Yeni başladığın içindir, biraz zorla kendini uykuya diren, çalıştıkca konuya yabancılık çekmiyorsun dikattin dağılmıyor uykun gelmiyor o zaman.

2 gün gelmedim ne çook sayfa birikmiş...ama hepsini tek tek okudum canlar...
rengina tuğba00 ve sedef ''ı'm sorry ne soriii''ye koptum ya gülmekten gözlerimdn yaş geldi valla...Allah iyiliğinizi versin emi...

bu arada ben dün kitapçıya gittim bir sosyalci olarak tarih atlası edindim..geçen yıl ki mezopotamya hezimetinden sonra iyi gelecek inş..birde burada datanın tarih ve coğ. soru bankasını tavsiye etmiştiniz onu sordum...tek tek yoktu da tüm şekilde yapmışlar A++ SORU BANKASI DİYE fiyatı 28 tl idi...ayrı ayrı soru bankası şeklinde gelecekmi dedim evet dedi..daha kaynakların çoğu gelmemiş..ben alandan soru bankası alacaktım, kasım yada aralık ortası gelir, alan kitaplarında acele etmeyin dediler..almadım yani bişey..bu arada raporumu vereyim alan konu çalıştım henüz soru çözemedim ...dün misafirlerim vardı bakamamıştım bugün telafi ediciiim inş..:26:öpüldünüz..

topiğimizin şarkısı artık o ı am sory ne sorii. lütfen

maşallah 100 öğrenme daha çözdüm.
mevlüde gelmeye başladılar. artık ancak mevlüt bitinceye kaldı coğrafya

şu soruda takıldım

matematik dersinde dikdörtgenin alan formülünü bilen öğrencilerin yeni öğrenecekleri çemberin alan formülünü öğrenmede zorlandıkları görülmüştür.
bu durum aşağıdakilerden hangisiyle açıklanır?

a) geriye ket vurma
b) ileriye ket vurma
c) öğrenmenin aktarılması
d) algı yanılması
e) dikkat kayması

Merhaba kızlar, dün erkenden uyudum, bugün de dersane çıkışı eve geldim elektrkiler bi geliy bi gidiyo sinir oldum bende uzandım yatağa rizolli izledim 5. bölümde uyuyakalmışım az önce uyandım Tabi anlamışsınızdır pek çalışamadım. Dün gece matematik testi çözdüm 4 tane 18er soruluk o kadar işte

Tamam canım gideyim bakalım bi ara ama verdiği ilaç etkiler beni die korkuyorum:18:
yok be canım şaka yapıyorum ben, biz de çıtırız da çok değil en değil sadece ben de 2009 mezunuyum, 4 yıl geçti bi üniversite daha okurduk :26:
Ay yarama bastın canım ya, iktisat okumaya başladım işte geçen sene, öğretmenlikten umudumu kesip. 2.sınıf oldum bakalım hayırlısı

Canım uyku sorununu ben de çok yaşıyodum, hala arada yaşıyorum ama bana yardımcı olan bişiy buldum sonunda. Pharmaton vitamini duymuşsundur, onun suda eriyeni bana çok iyi geldi canım, b vitamini de alıyorum günlük ama pharmatonu her gün içmiyorum. Dün bide bugün içmedim iki gündür uyku diye dolanıyorum mesela Yarın tekrardan bi tane içicem. Portakal suyu gibi böyle fanta kıvamında fısss fısss diyo

Ay bu arada yaş mevzusundan dün konuşmuştuk ya, bugün de dersanede aynı muhabbet geçti, sanırım sınıfımızın ablası benim Coğrafya hocamızda benden küçük galiba ya 17 ağustos depreminde 11 yaşındaymış adam, bende 15 yaşındaydım, hey Allahım ya kafamı vurasım geliyo bi yerlere. Durduk yere yaş kompleksine soktular beni

dikkat kayması mı oluyo kuşum:26:

Kızlar bu arada bugün tarih hocamla konuştum, hani bade bi soru sormuştu bize, iltegun kağan mı neydi cevabı. Dediki, çok ayrıntı bi soru, şu an ben bile hatırlayamadım Kültür tarihinde zorlandığımı falan anlattım, dedim hepsi birbirine giriyo, terimler falan, bi kitap tavsiye etti ama okumalık, iskender pala'nın bi kitabı, babilde ölüm istanbulda aşk kitabın adı. Birçok ayrıntı var içinde, roman olduğu için daha iyi kurgularsın ve aklında daha iyi kalır dedi. Bende dedim hemen bunu paylayaşayım kızlarla:13:

Ben C diyorum canım negatif transfer(olumsuz aktarma) olduğunu düşünüyorum

Merhaba kızlar
Bugün İnkılap Tarihçi estirdi resmen kızlar.Adam o kadar çok şey biliyor ki -ben güya tarihi bitirdim-hiçbir şey bilmiyormuşum dedim:44:Helal olsun adama tarihi gerçekten seviyor ve de işini çok iyi yapıyor

CupkekimKırgınlığın geçmesine sevindim canım:13:

Bugünkü raporum fazla dolgun olmayacak kızlar,şu ana kadar sadece alan çalıştım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…