2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

çok üzüldüm kuzum yaa çok acı bir şey Allah yakınlarına dayanma gücü versin:KK14:

kızlar bugün coğrafyadan ekonomik coğrafyaya kadar geldim sorularını çözdüm ama henüz saymadım kaç soru oldu iki tarama testim var onlarla beraber sayacağım
akşamda alan çalışmayı planlıyorum ama büyük ihtimalle gerçekleşmeyecek bir plan

hoş buldum :KK23: ben ankara'dayım, bana hepsi aynı mesafede, hepsi uzak :KK1: uzman kariyer'in konu anlatım kitaplarını almıştım, çok düzenli gelmişti; ama soru bankalarındaki sorular kolaydı, sence nasıl? onun farkındayım canım, çoğu bu ayın başında başlamış. polislik uğruna erteledim o da olmadı maalesef :KK25:

Kitapları daha bugün verdiler canım, konu anlatım kitapları zaten. Ama derslerde dağıtılan testlerde sorular zorluk derecesine göre ayrılmıştı. Mesela matematik kolay-orta-zor diye oluşuyor testler.
Hayırlısı olsun canım, kpssden iyi bi sonuç alıp yerleşirsin inşallah. Bende bayram öncesi dersane başlamış olmasına rağmen bugün başladım sayılır aslında:KK17:

O kadar yıl bekle atan sonra tadına varama.. Hayat işte, garantisi yok maalesef. Eğer bilseydi o 3 yılı bizim gibi zehir etmezdi belkide kendine:KK43:

Kitapları daha bugün verdiler canım, konu anlatım kitapları zaten. Ama derslerde dağıtılan testlerde sorular zorluk derecesine göre ayrılmıştı. Mesela matematik kolay-orta-zor diye oluşuyor testler.
Hayırlısı olsun canım, kpssden iyi bi sonuç alıp yerleşirsin inşallah. Bende bayram öncesi dersane başlamış olmasına rağmen bugün başladım sayılır aslında:KK17:

matametik bana en kolayı bile zor geliyor zaten heys :26: ben de uzmana giderim diye düşünüyorum, büyük ihtimalle... inşallah topiğimzdeki herkes atanır hayırlısıyla :KK16: inşallah devamı gelir çalışmalarının :nazar::nazar::nazar: ben de bir an evvel başlasam iyi olacak :KK31:

nasıl gidiyor dersler, memnun musun? ben yeni başlıcam canım, arama tarama yapıyorum şimdilik...

hem de branştaşımızmış, Allah rahmet eylesin :KK14:
amin canım.
çarşamba günü gidicem daha başlamadı dershane..

çok üzüldüm kuzum yaa çok acı bir şey Allah yakınlarına dayanma gücü versin:KK14:

kızlar bugün coğrafyadan ekonomik coğrafyaya kadar geldim sorularını çözdüm ama henüz saymadım kaç soru oldu iki tarama testim var onlarla beraber sayacağım
akşamda alan çalışmayı planlıyorum ama büyük ihtimalle gerçekleşmeyecek bir plan

amin ayşegülüm.
planı paylaştım dün gördün mü kuzum ?

O kadar yıl bekle atan sonra tadına varama.. Hayat işte, garantisi yok maalesef. Eğer bilseydi o 3 yılı bizim gibi zehir etmezdi belkide kendine:KK43:

aynen badem aynen :KK50:
hiçbir şeyin garantisi yok
hayat bir gündür o da bugündür demişler ya çok doğru :18:

matametik bana en kolayı bile zor geliyor zaten heys :26: ben de uzmana giderim diye düşünüyorum, büyük ihtimalle... inşallah topiğimzdeki herkes atanır hayırlısıyla :KK16: inşallah devamı gelir çalışmalarının :nazar::nazar::nazar: ben de bir an evvel başlasam iyi olacak :KK31:

O zaman sana hemen bi tavsiyede bulunayım canım:KK4: Benim de matematiğim kötüdür, sözel sınıftayım zaten. Geçen gün matematik öğretmenimle konuştum, bi kitap tavsiye etti. Alana daha çok çalış ama fırsat buldukça ilk arke yayınlarının konuşan matematik kitabını çözebilirsin dedi. Kitapı almıştım geçen sene diğer derslerini de aldım zaten ama henüz başlama fırsatım olmadı. Sende kitapçılarda falan rastlarsan incele istersen canım.
İnşallah güzel güzel puanlar alalım ve atanalım hemencecik:21:

amin canım.

amin ayşegülüm.
planı paylaştım dün gördün mü kuzum ?

aynen badem aynen :KK50:
hiçbir şeyin garantisi yok
hayat bir gündür o da bugündür demişler ya çok doğru :18:
sayfaları okumadım henüz tubişim bakıyorum hemen
çok teşekkür ederim canım benim unutmamışsın :KK19:

meraba hocam :)
Sorunuzu çözdürdünüz mü bilmiyorum ama hala cevabı bekliyosanız ben 1. soruyu anlatıyım. 2yi ben de p buldum. Kafa yordum ama şu anda aklıma birşey gelmedi. Cevap şıkkının yanlış olma ihtimali var mıdır acaba? Neyse 1. soruya gelelim
Trenin hızı 40 motorun hızı 100. Dikkat edersek motor trenin başından sonuna gitmiş önce o zaman trenin hızını motorun hızına eklememiz gerek çünkü iki araç tam ters yönlere gidiyorlar. Bunlara göre ilk denklemimiz şöyle olur.Trenin uzunluğuna x ve motorun trenin başından sonuna kadar gitme süresine de t dersek

x=(100+40).t

Motor daha sonra hiç durmadan bu sefer trenin sonundan başına doğru gitmiş bu sefer de iki araç da aynı yöne doğru hareket ettiklerinden dolayı motorum hızından trenin hızını çıkartırız. Motor 1/12 saatte bu gidiş gelişi aldığı için 2. denklemdeki zaman yerine (1-1/12) yazıcam ve alınan yol da yine x olucak buna göre

x=(100-40)(1-1/12)

Şimdi bu iki denklemi birbirine eşitlersek burdan t=1/40 saat çıkar.
İlk denklemde t yi yerine yazarsak x yani trenin uzunluğu 7/2 km çıkıyor. Ama bize soruda m cinsinden sormuş bunu için de 1000 ile çarparız
7/2.1000=35000 m :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
Anlaşılmayan bir şey varsa sorabilirsiniz hocam sanırım biraz uzun oldu:26:

Canım 1.sorunun çözümü için çok teşekkür ederim. Sağ ol.Sorunun çözümünde anlamadığım tek bir nokta var.Onu da öğrenirsem bir sorun kalmayacak.:KK17:2.denklemde 1'den 1/12'yi neden çıkardın canım.Onu anlamadım.Diğer yerlerini anladım.:KK1:

Şimdi, K P den hemen önce diyor önce onları bir yazalım

K,P R ise 4. sıra da idi........ K, P, ., R
K M den daha sonra diyor.... M, K, P, R oldu
L ili K dan daha sonra ve N den önce ise de.... M, K, P, R, L, N oluyor

Yani ben 3. sırayı P bulmuş oluyorum:44:

Sedef, Bade ve rebirth sözel mantık sorusunun cevabını 1 kez daha kontrol ettim. Cevap anahtarı N diyor ama büyük ihtimal doğru şık yanlış verilmiştir. Bu soru Data'dan.Data'da da Yediiklimdeki gibi doğru cevap şıklarının yanlış verilmesi muhtemelen oluyordur.Bence P doğru.Çünkü herkes P bulmuş ve ben de kendi çözümüme baktım ben de sizler gibi P yapmışım ve yanlış çıkınca da bir de sizlere sorayım demiştim.

Holofira hocam hoş geldiniz.:KK3:

Ben gece çalışmalarımdan verim alıyorum.Bu senelerdir böyle.Lisede de üniversitede de böyleydi.Şimdi de böyle yapıyorum.Biraz garip ama ben çevremde kimse olmayınca daha iyi motive olup çalışıyorum.Evdekiler biraz kızıyor gecen gündüzün birbirine karıştı diye ama ben böyle daha iyi çalışıyorum.Bir türlü erken yatıp erken kalkmayı öğrenemedim.:KK50:

Karnım ağrıyor kızlar çalışamıyorum
1 saattir kitap başında bekliyorum öyle:KK50:
kuzum ayaklarına sıcak su torbası koy yavrucum kıyamam ben sana
Ayyy sedefcim ya abine çok şaşırdım vallahi. Sonraki yazdıklarını da okudum, uzun olmasın diye alıntılamadım. Ama baban üzerine basa basa anlatmış yumruk olayını, hiç mi bişiy demez insan, baban o senin ya:KK19:Ama anneni takdir ettim gerçekten. Elinden geleni yapmış, abin gerçekten düşünceli bi insan olsa zaten annenin bu davranışlarından utanır. Ama babasına yumruk atana bişiy demeyen insan bunu hiç düşünmez. Neyse artık hayırlısı olsun canım, siz hiç takmayın gelini de abini de. Zaten ne kadar sürer ki evlilikleri, Allah abine annene yaptıklarından dolayı ders vermiş işte:KK17:
Allah bilir orasını ama ben de seninle aynı düşünüyorum canım
annem mevlüt yapmaya karar verdi. kötülerden uzak durmak için en güzeli dualara sığınmak. :KK31:
Şimdi, K P den hemen önce diyor önce onları bir yazalım

K,P R ise 4. sıra da idi........ K, P, ., R
K M den daha sonra diyor.... M, K, P, R oldu
L ili K dan daha sonra ve N den önce ise de.... M, K, P, R, L, N oluyor

Yani ben 3. sırayı P bulmuş oluyorum:44:
aynen badem ben de bu şekilde yapıyorum p buluyorum :44:

çok üzüldüm çok acı. Allah sevdiklerine sabır versin. bilseydi son 3 yılını dolu dolu yaşardı :KK50:

bu arada su yu göremiyorum kaç gündür.. merak ettim :44:

kuzum ayaklarına sıcak su torbası koy yavrucum kıyamam ben sana

Allah bilir orasını ama ben de seninle aynı düşünüyorum canım
annem mevlüt yapmaya karar verdi. kötülerden uzak durmak için en güzeli dualara sığınmak. :KK31:

aynen badem ben de bu şekilde yapıyorum p buluyorum :44:

çok üzüldüm çok acı. Allah sevdiklerine sabır versin. bilseydi son 3 yılını dolu dolu yaşardı :KK50:

bu arada su yu göremiyorum kaç gündür.. merak ettim :44:

İyi düşünmüş annen canım, Allah şimdiden kabul etsin dualarınızı.

Of kızlar:KK43: annem abime anlattı az önce benim foto olayını. konuşurlarken duydum
abim de cok kızdı biz onu okumaya mı gönderdik eğlenmeye mi diye. görücü usulüyle evlenmemi istiyorlar heralde.
bana söylemiyorlar ama vebalıymışım gibi kaçıyor hepsi benden
çok bunaldım yaa off

amin canım.

hımm, hadi hayırlısı o zaman, inşallah çok faydalı olur :KK16:

O zaman sana hemen bi tavsiyede bulunayım canım:KK4: Benim de matematiğim kötüdür, sözel sınıftayım zaten. Geçen gün matematik öğretmenimle konuştum, bi kitap tavsiye etti. Alana daha çok çalış ama fırsat buldukça ilk arke yayınlarının konuşan matematik kitabını çözebilirsin dedi. Kitapı almıştım geçen sene diğer derslerini de aldım zaten ama henüz başlama fırsatım olmadı. Sende kitapçılarda falan rastlarsan incele istersen canım.
İnşallah güzel güzel puanlar alalım ve atanalım hemencecik:21:

çok sağ ol canım, çarşamba dershanelerle görüşmek için çıkcam, kitapçılara da bakarım :KK23: ayy evet inşallah öyle olur :KK16: az önce ablamla konuştum da önce sadece matematik al özel ders bile olabilir diyor sonra da hepsini ya da tek tek derslerin verildiği bi dersanede geri kalanını al diyor sizce bu mantıklı mı?

Holofira hocam hoş geldiniz.:KK3:
Ben gece çalışmalarımdan verim alıyorum.Bu senelerdir böyle.Lisede de üniversitede de böyleydi.Şimdi de böyle yapıyorum.Biraz garip ama ben çevremde kimse olmayınca daha iyi motive olup çalışıyorum.Evdekiler biraz kızıyor gecen gündüzün birbirine karıştı diye ama ben böyle daha iyi çalışıyorum.Bir türlü erken yatıp erken kalkmayı öğrenemedim.:KK50:

hoş buldum mantarkaya :) coğrafyacı mısın? ben nedense gece hiçbir şey anlayamıyorum, aslında bizim de evin en sakin olduğu zaman dilimi gece; ama çalışsam da anlamıyorum. sabahın ilk saatlerinde algım daha açık oluyor. alışkanlık sanırım :26:

sağol canım benim aynısını düşünüyorum ben de
raporuna maşallahhh :nazar::nazar::nazar: matematiği iyice kolayladın, üstünden bi yük kalkmıştır kuzum :KK8:

Canım yazını görmemişim kusura bakma.:KK17:Sağ ol tatlım.Matematiği bitirdiğimde üzerimden büyük bir yük kalkacak.En sevmediğim ders olduğu için kendilerini bir an önce halledip rahatlamak istiyorum.Daha geometri var ama onu da bitireceğim inşallah.:KK16:

hoş buldum mantarkaya :) coğrafyacı mısın? ben nedense gece hiçbir şey anlayamıyorum, aslında bizim de evin en sakin olduğu zaman dilimi gece; ama çalışsam da anlamıyorum. sabahın ilk saatlerinde algım daha açık oluyor. alışkanlık sanırım :26:

Yok canım coğrafyacı değilim. Türkçeciyim ben. Nickimden dolayı öyle zannettin sanırım.Herkesin çalışma tarzı farklı canım.Sen sabah saatlerinde çalıştığında daha verimli olduğunu görmüşsün.Şimdi sen kendi çalışma tarzını bildiğin için buna göre bir plan yapıp çalışabilirsin.:KK16:

Of kızlar:KK43: annem abime anlattı az önce benim foto olayını. konuşurlarken duydum
abim de cok kızdı biz onu okumaya mı gönderdik eğlenmeye mi diye. görücü usulüyle evlenmemi istiyorlar heralde.
bana söylemiyorlar ama vebalıymışım gibi kaçıyor hepsi benden
çok bunaldım yaa off

Canım neden o kadar büyütüyolar ki, üniversitede 4-5 yıl geçiriyoruz yani dile kolay, iyi kötü yaşanıyor her şey. Sen sıkma canını. Annenle konuşsan anlatsan erkek arkadaşını, olmazmıki acaba:26:

X