2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

hmm anladım kuzum. o zaman kayserili sayılmaz. ama olsa bile zaten insanları iyimiş, anadolu insanından zarar gelir mi hiç. çok güzel de baharatlı sucukları var kuzum müstakbel kv sağolsun bana ordan getirip onurla yollatmıştı bayıla bayıla yedim valla mantısı da meşhur renginam yaşattın vallahi
kuzum ben çok üzülmüştüm zamanında. hani neden beni sevmiyo ben ona naptım diye.. hatta onura anlatamamıştım bi hayli, yengesine karşı önyargılı olmasın diye. ama o da zamanla yengesinin yaptıklarını anlatmaya başladıkça ben de anlattım bana dediklerini. çok sinirlendi. yengesine bişeyler dicekti, ama sonuçta abisinin eşi, onu sevmese de saygı duymak zorunda. boşverdim kuzum ben onu. zaten onurun annesi onura demiş ki ''abinler sizi çok kıskanıyo'' demiş. ağlamış kadıncağız. üzülmüş. yahu bizim neyimizi kıskanıyolar ki, sadece sevgiliyiz ve ben sadece 1 kere görüştüm. :26: ve 2 yıldır da hiç konuşmuyoruz kuzum. Allahtan kayserideler, bi de edirnede olsaydılar yanmıştım

evet benim müstakbel kayınvalide de yapmıştı sucuk. güzel olmuştu
bence de kuzum sizi niye kıskanıyorlar ki hem evlenmişler falan. siz de evli olsanız neyse diyeceğim de.
işte insandan insana değişiyor Sedefim böyle şeyler.
sen ilgilenme, üzülme de. kimin ne hali varsa görsün

aynen rengoşum
kuzum mona 2 eylülde başlıyo, 2 eylül pzt hani diyetlere de pzt başlanır ya tam heveslik gün biz de mi başlasak acaba, bu lafım sadece sana değil tüm grubumuza, hepimiz 2 eylülde başlasak mı acaba? hem havalar da serinler biraz.

sevdicek benden söz aldı tatlım yarından itibaren yavaştan başla diye.
ben matematik videolarıyla falan biraz biraz başlarım. Eylül'de tam gaz sizinle de devam ederim.
zaten Eylül'den ötesine geçirmeyelim artık başlayalım hepimiz bence.
meyvesini alırız umarım

Eki Görüntüle 781593
bu kitabın içindekiler kısmıymış..

İÇİNDEKİLER
1. BÖLÜM SÖZEL AKIL YÜRÜTME Muhakeme Becerileri

1. ÜNİTE · CÜMLE ANLAM...................................................................................................................................... 3

A. CÜMLEDEN KESİN YARGI ÇIKARMA............................................................................................................ 3

B. CÜMLE OLUŞTURMA..................................................................................................................................... 20

C. CÜMLE TAMAMLAMA..................................................................................................................................... 36

CÜMLE ANLAM TEST – 1 ...................................................................................................................................... 41

CÜMLE ANLAM TEST – 2 ...................................................................................................................................... 46

2. ÜNİTE · PARAGRAF........................................................................................................................................... 51

A. PARAGRAF OLUŞTURMA.............................................................................................................................. 51

B. PARAGRAFI BÖLME........................................................................................................................................ 66

C. PARAGRAFIN YANIT OLDUĞU SORU CÜMLESİNİ BULMA................................................................... 68

D. PARAGRAFTA BAŞLIK.................................................................................................................................... 72

E. PARAGRAFTA İÇERİK..................................................................................................................................... 73

1. Ana Düşünce................................................................................................................................................. 73

2. Paragraftan Yargı Çıkarma – Paragrafta Değinilen Düşünce............................................................. 79

PARAGRAF TEST – 1 .............................................................................................................................................. 97

PARAGRAF TEST – 2 ............................................................................................................................................ 103

PARAGRAF TEST – 3 ............................................................................................................................................ 107

PARAGRAF TEST – 4 ............................................................................................................................................ 111

2. BÖLÜM · MANTIKSAL AKIL YÜRÜTME
1. ÜNİTE · ŞİFRELEME – ŞİFRE ÇÖZÜMLEME.............................................................................................. 121

KONU TARAMA TESTİ........................................................................................................................................... 127

2. ÜNİTE · SÖZEL AKIL YÜRÜTME VE SÖZEL ZEKAYA DAYALI PROBLEM ÇÖZME.......................... 131

Karşımıza Çıkabilecek Sözel Akıl Yürütme Soru Tipleri......................................................................... 147

KONU TARAMA TESTİ – 1.................................................................................................................................... 172

KONU TARAMA TESTİ – 2.................................................................................................................................... 175

3. BÖLÜM · SAYISAL MANTIKSAL AKIL YÜRÜTME

SAYISAL MANTIKSAL AKIL YÜRÜTME............................................................................................................ 179

4. BÖLÜM . TARİH

OSMANLI DEVLETİ SİYASAL TARİHİ

ÇAĞDAŞ TÜRK VE DÜNYA TARİHİ

inş kuzum beklemenin anlamı yok zaten
hem belki çalışmak bize iyi gelir.
ben yarın bi program yapma girişimlerine gireyim
kademeli yaklaşma yapıyorum

inş kuzum beklemenin anlamı yok zaten
hem belki çalışmak bize iyi gelir.
ben yarın bi program yapma girişimlerine gireyim
kademeli yaklaşma yapıyorum

yap tatlım ben de yapacağım. zaten konuları artık ezbere bildiğimiz için çok fazla zorlanmayız
hala aklımızda nasıl olsa
biraz daha derinden bakarız olduğu kadar olmadığı kader

ben çıkayım Sedefim gözlerim isyana geçti
iyi geceler çoook öptüm

iyi geceler tatlı rüyalar renginam

kızlar pegemin eğitim bilimlerinden şu şekilde tüm derslerin soru bankası var. 2013 yılı, fiyatı 1,5 tl
6 sını da almayı düşünüyorum

merhaba arkadaşlar.
ben atandım.işime de başladım .bugün 2. günüm.
düzce üniversitesine zıraat teknikeri olarak başladım

sıkı bir çalışma temposuyla başarılacağına eminim..kolay gelsin..Allah emeklerinizi karşılıksız bırakmasın inşallah.

kızlar ben de çalışmaya başlayayım diyorum ama bir yandan da hiç içim almıyor
erken ondan mı yoksa yine bir halt olmayacağından mı nedir.
bir türlü tam motive sağlayamadım

olumsuz düşünme tatlım yaa ne demek olmayacak olacak hem de en iyisi olacak başlamak için erken değil kuzum diğer forumlara sayfalara bakıyorum maşallah çok güzel çalışanlar var ben de bir başladım geri bıraktım bir acayip birşeyler oldum bir de bu aralar kafam rahat değil eski sevgiliyle ilgili bazı olaylar var onları netleştirmeden de tam konsantre olamayacağım

sedefim eltine söylenecek söz bulamıyorum inşallah her şey güzel olacak canım benim gerçekten mutluluğu fazlasıyla hakkediyorsun Allah nazarlardan korusun sizi
her memlekette olduğu gibi kayseride de çok cins insanlar var tatlım herkes dört dörtlüktür diyemem kayseride ağırlıklı olarak hamur işi yapılır zaten 50 yaş üstü bayanların %90ı kilolu bazlama gözleme yağlama meşhur

Eki Görüntüle 781594
kızlar pegemin eğitim bilimlerinden şu şekilde tüm derslerin soru bankası var. 2013 yılı, fiyatı 1,5 tl

hangi sitede sedefim bende alsam iyi olur

Bende geldim... en mağdur benim 5. Ve son girişim olacak .bu sene derece yapacam o yüzden atanamadım zaten:)) derecesiz olmaz:))

Beyaz annenin planı varsa istiyorum kızlar benim idolüm o :))

Sedefim o nasıl bir elti,Rabbim şerrinden korusun böyle kadınların.

Ben her işime Pazartesi başlamayı severim,o yüzden o tarihi seçtim.

Sedefcim iyi ki eltiyle uzakmışınız yoksa çekeceğin varmış. Bence onunla pek birşey paylaşmamaya bak. Aileyi kötüler kötüler sen ufacık bişey söylersin yada hak verirsin Sedef dedi olur. En iyisimi uzak dur. Şimdiden böyleyse siz evlenince düşünemiyorum.

sedefim ağzım açık okudum eltinin yaptıklarını evlerden ırak o ne ego öyle şaştım
bende ikizler burcuyum kötüyüz biz kötüyüz hahah
takma sen canım onu onurla iyi olunda gerisi boş
2 eylülde bende matematikten başlayım o zaman sedefim

Bende geldim... en mağdur benim 5. Ve son girişim olacak .bu sene derece yapacam o yüzden atanamadım zaten:)) derecesiz olmaz:))

hoşgeldin canım

hayırlı olsun iyi dilekleriniz için teşekkürler

Son düzenleme:
ayy bu mükemmel bi haber tebrik ederim, hayırlı olsun canım güle güle git gel işine darısı başımıza
bir de rica etsek bir programın var mıydı acaba? varsa bizlerle paylaşır mısın?
ahh tatlışım iyi dileklerin için sağol.
kuzum kitapseç.com da. ben geçen yıl da ordan aldım kitaplarımı çok memnun kaldım. 2 güne getiriyolar. ve fiyatları gayet uygun. bakar mısın 1,5 tl zaten

hoşgeldin pirayecimmm diğer topikte de gördüm, profil resmin senin bıcırığın mı, o kadar tatlı ki maşallah
biz de o planı istiyoruz, ben beyazanneye özelden bi mesaj atayım, burda bizi görmicek :122:
Sedefim o nasıl bir elti,Rabbim şerrinden korusun böyle kadınların.

Ben her işime Pazartesi başlamayı severim,o yüzden o tarihi seçtim.
amin monam amin, Rabbim düşmanımın başına vermesin
2 eylül benim için de uygun gibi, başlamayı düşünüyorum bakalım
aynen pirayecim, zaten onurla anlaştık, elti bi sorun çıkarırsa onur müdahale etcek, ben edersem hem onurun ailesi çok üzülür, hem de ben iyiyken kötü duruma düşerim. zaten tahminimce senin dediğin gibi amacı ağzımdan laf alıp beni kötü göstermek.
kötüyüz biz kötüyüz kötüyüz kötüyüz
aman sevmesin, nikahıma da gelmesin, çok da istiyodum sanki onu görmeyi
onur gene garibim, nişanı bayramda yapalım hem abimler de burda olur diyo
ahh benim saf sevgilim sen istediğin kadar bayramda yap, gözü götürmeyen insan gelmez
inş elti buraya üye değildir :18: ilk defa anlatıyorum çünkü. bu yaptıklarının çok küçük bi kısmı zaten neyse
ben de tarihle başlayabilirim kuzu.. daha karar vermedim ama bugün almam gereken kitapların bi listesini yapıcam.
önce bi temizlik yapıcam şimdi, ardından dönerim size

Benim kitaplarım da burdaki kargo merkezindeymiş,gelir belki bugün cicilerim.

Valla kuzum sen cevşen taşı bence,ben korkarım böyle insanlardan.:26:

Eki Görüntüle 781594
sedefim çok ucuzmuş ya hu. sakız parası ben de biraz inceleyeceğim kitapseçi falan. ucuzlamış bir kaç kitabı alayım da bitmesin. en azından şimdilik 50 liralık alışveriş yapayım gerisini yenileri çıkınca alacağım
maaşallah Allah işinizde mutluluklar nasip etsin. darısını da bize versin
tamam canım sen netleştir olayları öyle başla. zaten tam kafana oturmadan da anlayamazsın çalıştığını. bizim bildiğimizden farklı olaylar da oldu mu tatlım sevgilinle ilgili? canını sıkmıyor inşallah?

inşallah 5. ve son girişin olur piraye:)

Son düzenleme:
asgulll atlamışım senin yorumunu özür dilerim kuzum. Bırak eskide kalsın,seni üzmesine izin verme,yepyeni bir sayfa aç kendine.

inşallah üye değildir sedefim
onur maşallah çok iyi kalpli
aynen canım çekemeyen insan ne zaman yaparsan yap gelmez
iyiki eltim yok valla bi tane görümcem var o kadar
onlada tanıştık iyi anlaşıyoruz bakalım
benim elimde çok kitap var kuzum onları bi bitireyim ondan sonra alırım paso konu çalıştığım için kaldı test kitapları

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…