2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

badecim tabi ki anlatacaksın ya. ben anlatmamanıza kesinlikle karşıyım yani. güzelce dökün içinizi ardından moralinizi bozdum demeyin cidden. ben yapı itibariyle büyük dertleri pek anlatmam ama iyi dinlerim:KK19:
Ah kuzum....:KK16: İnan eski çalışma tempom yok gerçekten ve sınavı düşünmemeye çalışıyorum ve atanma hayali kurmuyorum.:KK24::KK31:

ben de kurmuyorum kuzum valla ne düşünüyorum ne eskisi gibi çalışıyorum :KK14:
zamanla düzeliriz heralde ya ne bileyim zaman işte:KK31:

hiç aklımda yokken coğrafya sorulara başladım. tek tük yanlışlarım çıkıyor onlar da bilgi soruları.
bikaç saatte dün 240 soru çözmüşüm.
nasıl çözdüm size de anlatayın annemlerde kaldım dün ve tvleri bozuk :) sanırım bu sebepten çözebildim. haftada 1 gün tv açmama kararı aldım. müzik kanallarını çok açıyordum artık onlara kota koyyorum :)

Canım hiç öyle düşünme. Bak ben 2009 mezunuyum. Mezun olan bütün arkadaşlarım iş buldu diye depresyondan çıkamıyodum. Sonra en iyisi onların hayatlarını görmemek dedim ve faceimi kapattım. Kimse hakkında bilgi sahibi değilim, azıcık vefasız bi arkadaş oldum ama kendi sağlığımı düşünmek zorundaydım. Bu sene son defa bi güç topladım kpss konusunda. Hayırlısıyla çok güzel sonuçlar alıcaz, ben inanıyorum, ki forumdan takip ettiğim kadarıyla çok güzel çalışıyosun:nazar:
Allah yardımcımız olsun canım, sen yeterki güçlü ol sabretmekten vazgeçme.

aynı beni anlatmışsınız :KK31:ben de 2008 mezunuyum. okulu 6 yılda bitiren arkadaşlarım hemen iş buldu, ben neden bulamıyorum diye kendimi üzüyordum sürekli. aynı şekilde face i kapattım ve görüşmeyi kestim. hani yapmasam iyi olurdu ama sürekli moral bozukluğuyla da bir yere varamadım, bi yerde mecbur kaldım napim :KK50:

sağolun kızlar iyiki varsınız:KK16: kalktım üzerimi değiştirdim bakım yaptım miss gibi oldum tarihten milli mücadele bitti :KK1:

Bence de bakmalısın canım.Sen zaten P10'dan çok iyi bir puan almışsın.Demek ki ağırlıpı alana vermen gerekiyor:KK20:İnş. hepimiz hedeflerimize ulaşırız canım:KK16:

Hemen bakıcam bebişim sağol:KK16:

Renginacım o yazıyı ben de okudum ve elimde olmadan ağladım:KK5: Allahım her şeyin hayırlısını versin.

Canım bence yazmakla zaman kaybetme.Oku ve bol soru çöz:KK19:

Geçmişe bakarak kendini üzme canım daima önüne bakmaya çalış.Motive olmak istiyorsan sınavdan çıktığın anı hayal et.Ben öyle yapıyorum:KK16:
öyle yapıcam kuzum. çünkü ben konu bitirdikçe motive oluyorum. çok zaman alınca bugün beni de bi karamsarlık aldı. tamam daha önümde çok vakit var ama bu vakti yazarak harcıcağıma defalarca okuyarak harcarım daha iyi :KK31:
Forum ayarlarını değiştirdim bi sürü smileyim var artık benimde:KK9:
Dikkat et kendine canım, hiç meyve yiyemiyosan bile mandalina ye çerez niyetine, ben çok severim meyveyi. Ama benimde hafıza problemim var canım. Salıdan beri hastanedeyim. Mr eeg tahliller falan ama çok şükür bişiy yokmuş.
Ben tarihi not alarak çalışıcam ama özet tarzında düşünmüyorum artık, ufak notlar, arada açıklamalar falan tarzında. Özet olayına girersem yeniden kitap yazıyorum çünkü:KK1:
Dersane başladı ama ben henüz kendime çalışma ortamı hazırlayamadım. Bi sürü kitap defter herşey ortada kaldı, ki kullanmadığım kitapları kaldırdır. Daha dersane de kitap vermedi, onlar da gelince kıpırdıcak yer kalmıcak evde. Yeni kitaplıkla masa alalım dedik bizde, erkek arkadaşım onunla ilgileniyo şimdi. Allah izin verirse yarın rutin bi ev temizliği sonrası başlıycam.
aa canım çok geçmişler olsun kuzuma kıyamam.. ama çok şükür ki bişey çıkmamış bak.
yeni kitaplık ve masanla düzene oturur canım. hem hevesin gelmiş olur. yeni masa yeni kitaplar.. ohh daha ne :KK16: misler gibi çalışırsın o zaman :KK16:
Sağolun kızlar inanın çok iyi geldi yazdıklarınız bugün kötü bir şey oldu sonra herşeyi sorguladım içten içe hayatı hiç kaale almayan insanların ne iyi yerlere atandıklarını gördüm daha da sinirlerim harap oldu. en yakın arkadaşımdan darbe yedim bugün. biliyorum ben yine salağım affederim kendimi biliyorum. parasıyla memur olup gelipte sen ne anlarsın vari sözler insanın içine içine batıyor.

üstüne bir de sabah uyandım burnum kanamış, ameliyat oldum diyordum ya ameliyat yerim iltihaplanmış kısacası garip bir gün
kırgınım gerçekten kırgınım herşeye :KK14:

gelip sizinde canınızı sıktım kusura bakmayın nolur
kuzum canımızı sıkmadın. olur mu öyle şey. ben topik açıldığından beri dertten başka bişey yazmadım buraya :KK1: derdini anlatmayan derman bulamaz. hem herkesin derdi kendine göre kuzum. kimse dertsiz değil ki. öyle olsaydı burası cennet olurdu. ama burası hayat acısıyla tatlısıyla var.
çok sevdiğim bi söz var. dolabımın kapağında asılı. seninle de paylaşmak istiyorum.
''üzülme; derdin ne olursa olsun, bir abdest al nefes gibi ve bir seccade ser odanın bir köşesine.. otur, ağla.. dilersen hiç konuşma. O seni ve dertlerini senden daha iyi biliyor, unutma!''
Ben yazmandan yanayım canım ama şöyle yapabilirsin.:KK31: Soru çözdükten sonra eksik olan kısımları not alırsın.:KK16:

Canııım.:KK16::KK16:

İnan hepimiz aynı durumdayız.Ummadığım,tembel adamlar adam oldu.:KK14: Ben de evde çile dolduruyorum.:KK5: Ama dua etmekten ve sabretmekten başka yapacak bir şeyimiz yok.:KK31:

Merhaba hocam.:KK3::KK3:

Sormayın feys denen zıkkım acayip moral bozuyor.:KK14: Her şeyi görüyorum malesef.:KK50: Ama bir yandan da iyi oluyor,hırs yapıyorum arada.:KK14:

Ama bir şey itiraf edeyim mi ? :KK30::KK30:

Ben hala eski Mona olmadım,olamıyorum.:KK14:
heh en iyisi öyle yapayım kuzum. sağol fikir verdiğin için :KK16:
sen benim de hala eski monamsın. ama eski hallerini hatırlıyorum. bi saydırıyosun türkçeden bilmemkaç tane matematikten bilmemkaçtane fln diye tüm derslerden çözdüğün soru sayısını bi yazıyodun. o zaman benim gözüm gönlüm açılıyodu be monam. o haline de bugün yarın gelirsin sen ben inanıyorum. gene yaz öyle sevindir sedefini :KK19:

kızlar gündüzüm çok verimsiz oldu. az önce de kışlıklarımı çıkarayım dedim. hava buz gibi, artık zamanı gelmişti. nasılsa olcak bugün yapayım dedim. ee tabii ütülencekler de çıktı, bi de ütü yaptım. çok zamanımı aldı bunlar. birazdan tarihten çözmem gereken 2 test var datadan onları çözücem. sonra da ales kitabıma başlangıç yapıcam. bi de gelişimden bi konu bitirmek istiyorum inşallah

datadan 40 tarih sorusu çözdüm.
çok sıkıldım. ama zamanla bu tarih sıkıntımı aşıcağımı düşünüyorum. bi de sıkılmamda çok vaktimi harcamamın da etkisi var.
bi dahaki tarih çalışmamda o konu bitmeden masadan kalkmıcam :96:

kızlarrrrr matematikte çok kötüyümmmm :KK43: her kitabı açtığımda moralim bozuluyor :KK43::KK14:

datadan 40 tarih sorusu çözdüm.
çok sıkıldım. ama zamanla bu tarih sıkıntımı aşıcağımı düşünüyorum. bi de sıkılmamda çok vaktimi harcamamın da etkisi var.
bi dahaki tarih çalışmamda o konu bitmeden masadan kalkmıcam :96:

Canım ben de tarihi not alarak çalışıyorum ama zaman kaybı olmaması için ilk önce okuyorum önemli yerlerin altlarını çiziyorum soru gelebilecek mesela ilkler hükümdarın görevleri bilmem ne çalışmam bittikten sonra tekrar yapma zamanında onları not ediyorum hem tekrar oluyo hem de zaman kaybı olmuyor bir de böyle dene istersen:KK34:
Bu arada datanın nasıl soruları ben de 2014 soru bankalarını almayı düşünüyorum:26:

kızlarrrrr matematikte çok kötüyümmmm :KK43: her kitabı açtığımda moralim bozuluyor :KK43::KK14:
canım antremanlarla mat kitabına bi bak istersen. matı kötü olanlar o kitaptan çok memnun :KK34:
Canım ben de tarihi not alarak çalışıyorum ama zaman kaybı olmaması için ilk önce okuyorum önemli yerlerin altlarını çiziyorum soru gelebilecek mesela ilkler hükümdarın görevleri bilmem ne çalışmam bittikten sonra tekrar yapma zamanında onları not ediyorum hem tekrar oluyo hem de zaman kaybı olmuyor bir de böyle dene istersen:KK34:
Bu arada datanın nasıl soruları ben de 2014 soru bankalarını almayı düşünüyorum:26:

tamam tatlım. aslında bende x yayıncılığın tarih ders notları var. o defter gibi orda zaten maddeler yazıyo. sadece datada ayrıntı var. bilemediklerimi gerekenleri oraya yazarım.
ben datanın soru bankasını almadım canım stokta yoktu. konu anlatımlının sonundaki testleri çözdüm. güzel sorular var. ama arkadaşlar datanın soru bankasından çok memnun. onu da alıcam canım. daha doğrusu data genel kültürde çok iyiymiş, coğrafyasının da soru bankasını alıcam ilerde

öyle yapıcam kuzum. çünkü ben konu bitirdikçe motive oluyorum. çok zaman alınca bugün beni de bi karamsarlık aldı. tamam daha önümde çok vakit var ama bu vakti yazarak harcıcağıma defalarca okuyarak harcarım daha iyi :KK31:

aa canım çok geçmişler olsun kuzuma kıyamam.. ama çok şükür ki bişey çıkmamış bak.
yeni kitaplık ve masanla düzene oturur canım. hem hevesin gelmiş olur. yeni masa yeni kitaplar.. ohh daha ne :KK16: misler gibi çalışırsın o zaman :KK16:

kuzum canımızı sıkmadın. olur mu öyle şey. ben topik açıldığından beri dertten başka bişey yazmadım buraya :KK1: derdini anlatmayan derman bulamaz. hem herkesin derdi kendine göre kuzum. kimse dertsiz değil ki. öyle olsaydı burası cennet olurdu. ama burası hayat acısıyla tatlısıyla var.
çok sevdiğim bi söz var. dolabımın kapağında asılı. seninle de paylaşmak istiyorum.
''üzülme; derdin ne olursa olsun, bir abdest al nefes gibi ve bir seccade ser odanın bir köşesine.. otur, ağla.. dilersen hiç konuşma. O seni ve dertlerini senden daha iyi biliyor, unutma!''

heh en iyisi öyle yapayım kuzum. sağol fikir verdiğin için :KK16:
sen benim de hala eski monamsın. ama eski hallerini hatırlıyorum. bi saydırıyosun türkçeden bilmemkaç tane matematikten bilmemkaçtane fln diye tüm derslerden çözdüğün soru sayısını bi yazıyodun. o zaman benim gözüm gönlüm açılıyodu be monam. o haline de bugün yarın gelirsin sen ben inanıyorum. gene yaz öyle sevindir sedefini :KK19:

kızlar gündüzüm çok verimsiz oldu. az önce de kışlıklarımı çıkarayım dedim. hava buz gibi, artık zamanı gelmişti. nasılsa olcak bugün yapayım dedim. ee tabii ütülencekler de çıktı, bi de ütü yaptım. çok zamanımı aldı bunlar. birazdan tarihten çözmem gereken 2 test var datadan onları çözücem. sonra da ales kitabıma başlangıç yapıcam. bi de gelişimden bi konu bitirmek istiyorum inşallah

Canım herkesin farklı bir çalışma tekniği var.Geçen yıl ben tarihten özet çıkardım.Ama baktım ki özetimin dışına çıkamıyorum,başka kaynaklara bakmıyorum. sorularda çok fazla yanlışım çıktığını gördüm.Bu yıl farklı kaynaklara da yönelicem.Ayrıca senin dediğin gibi ben de her biten üniteden sonra mutlu oluyorum.Sen nasıl yapmak istersen canım:KK16:

canım antremanlarla mat kitabına bi bak istersen. matı kötü olanlar o kitaptan çok memnun :KK34:

tamam tatlım. aslında bende x yayıncılığın tarih ders notları var. o defter gibi orda zaten maddeler yazıyo. sadece datada ayrıntı var. bilemediklerimi gerekenleri oraya yazarım.
ben datanın soru bankasını almadım canım stokta yoktu. konu anlatımlının sonundaki testleri çözdüm. güzel sorular var. ama arkadaşlar datanın soru bankasından çok memnun. onu da alıcam canım. daha doğrusu data genel kültürde çok iyiymiş, coğrafyasının da soru bankasını alıcam ilerde
ben de kitapseçten baktım şimdi stokta var görünüyor ama şu zamanlarda biraz fazla masraf yaptım o yüzden bayrama kadar idare etmeyi düşünüyorum elimdekilerle sonra da alıcam dataları:KK34:

Canım herkesin farklı bir çalışma tekniği var.Geçen yıl ben tarihten özet çıkardım.Ama baktım ki özetimin dışına çıkamıyorum,başka kaynaklara bakmıyorum. sorularda çok fazla yanlışım çıktığını gördüm.Bu yıl farklı kaynaklara da yönelicem.Ayrıca senin dediğin gibi ben de her biten üniteden sonra mutlu oluyorum.Sen nasıl yapmak istersen canım:KK16:

çok haklısın canım. ucu olmayan bi ders. her kaynaktan bişeyler edinebilirsin. aslında şu hafta deneme haftası gibi geçiyo benim. kendimi gözlemliyorum. hangi derste ne yaparsam mutlu oluyorum, nasıl çalışırsam içime siniyo vs. dediğin gibi herkesin çalışma tekniği farklıdır. her dersin de farklıdır. hepsi birbirine uymaz. mesela bi de şunu farkettim. gündüz çalışmaya başlayınca çok ara vermelerim oluyosa geceye çok ders kalıyo. bu sefer tüm gün dersle geçmiş gibi oluyo sıkılıyorum. zorlayarak yapmak yerine severek yapmak istiyorum. çünkü sonradan da bıkmak istemiyorum. haftaya daha güzel olucak inşallah :KK8:

kızlar sanki boşa kürek çekiyorum gibi geliyor. okula bile gelmeyen tipler atanmış iş bulmuş ben niye böyle oldum :KK14: hiç iyi değilim

badem hiç düşünme sen bunları..her şeyin hayırlısı de ve çalışmaya devam et
Allah elbet bizlere de bi kapı açmıştır kuzum:KK19::KK16:

datadan tarihin ilk ünitesine çalıştım. ama yazarak çalıştım ve çok vaktimi aldı. hatta yarısında bıraktım. hem yaz yaz bitmiyo
kızlar sizce napayım? yazmaya devam edeyim mi? :KK14:

sedefim bende geçen sene bi yazarak çalışayım dedim çok vakit alıyodu :26:
bende küçük not defteri aldım kendime önemli ya da ben bunu kesin unuturum dediğim şeyleri
not aldım.bi de ben kitabın üstüne not almayı da severim.bi de akrostiş yaparım kendimce

kızlar bugün arkadaşım aradı yarın geliyorum son kararın mı dedim evet dedi:KK1: :KK1::KK19:
hemen sevdiceği aradım cumartesi burdasın işte o kadar dedim :KK9::KK9:
erken üzülmüşüm anlıyacağınız :101:
arkadaşım gidene kadar topiğe uğrayamam canlar ona buraları gezdiricem :KK55:
çoook öpüyorum sizleri :KK54::KK54:

Bugünkü raporum şöyle kızlar: Alan konu çalışıldı,tarih konu çalışıldı ve 60 soru çözüldü(Bu arada tarihi bitirdim),Coğrafya konu(madenler) çalışıldı ve 74 soru çözüldü,ölçme konu(geçerlik) çalışıldı:81:

ben de kitapseçten baktım şimdi stokta var görünüyor ama şu zamanlarda biraz fazla masraf yaptım o yüzden bayrama kadar idare etmeyi düşünüyorum elimdekilerle sonra da alıcam dataları:KK34:

canım bence de elindekileri bitir önce. çok kitap olunca bu sefer, eyvah daha bitirmem gereken bir sürü kitap var deyip strese giriliyo. ama elinde her dersten 1 er tane olsun. onları bitir, ondan sonra gene 1 er tane al. hem bitirdiğini gördükçe mutlu olursun. 1. yi bitirdim 2. yi de bitireyim diye heveslenirsin. ama her yayından aynı anda çözersen o kitaplar hiç bitmiyo :KK1:

bugün az çalıştım tembellik yaptım:KK22: kitap siparişi verdim inşallah cumartesi gelir de yeni kitaplarla çalışma isteğim tekrar gelir :KK16:

bende küçük not defteri aldım kendime önemli ya da ben bunu kesin unuturum dediğim şeyleri
not aldım.bi de ben kitabın üstüne not almayı da severim.bi de akrostiş yaparım kendimce

kızlar bugün arkadaşım aradı yarın geliyorum son kararın mı dedim evet dedi:KK1: :KK1::KK19:
ahh ahh bi laf vardır zamana bırakmak diye.. hep söylenir ama hiç uygulanmaz :97: boşuna üzülmüşsün tuğbam ama olsun yine de sonu güzel oldu :81:
ben de o x yayıncılığa ve dataya notlar alırım o zaman kuzum :KK31:
Bugünkü raporum şöyle kızlar: Alan konu çalışıldı,tarih konu çalışıldı ve 60 soru çözüldü(Bu arada tarihi bitirdim),Coğrafya konu(madenler) çalışıldı ve 74 soru çözüldü,ölçme konu(geçerlik) çalışıldı:81:
maşallah canımmm :nazar: yakında coğrafya bile biter senin :KK55:

bugün az çalıştım tembellik yaptım:KK22: kitap siparişi verdim inşallah cumartesi gelir de yeni kitaplarla çalışma isteğim tekrar gelir :KK16:

aa hangi kitapları aldın kuzum?
gelir gelir sen merak etme.. onları deli gibi okuyası çözesi geliyo insanın :KK52:

oy kzum nasıl sevindim:21::21:
bizim yerimize de gezin olur mu:KK55:

X