2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Canim o damladan bende aldim ama satan eczaci kadin emmeden yarim saat once 5 damla ver dedi.. sen nasil veriyorsun damlayi? Benim kiz uyandigi ilk anda meme istiyo altini zor degistiriyorum

Kizlar disari ciktiginizda bebeginizi ne ile tasiyorsunuz ben kanguru ile tasiyodum acaba uygunmudur kalca cikigina sebeb olurmudur

benim bebeğim 15 günde 500-600 gr almış sağlık ocağı hemşiresi çok güzel kilo almış bu kiloyu 1 ayda almalarını bekliyoruz dedi

arkadaşlar bi sorum olcak sizlere bebeinizin tırnaklarını kestiniz mi ne zaman kestiniz ?
Ben 4. Gün kestim. Çünkü bebişlerin ellerinden devamlı çıkan eldivenlere sinir oluyorum. Gece farketmiyoruz, ellerinden çıkıyor, ondan sonra da kendilerine zarar veriyorlar. Üstelik eldiven olmayınca emzirirken elleriyle sizin teninize temas ediyorlar, daha iyi oluyor bence ve kavramaları da daha erken oluyor

Son düzenleme:
Kizlar disari ciktiginizda bebeginizi ne ile tasiyorsunuz ben kanguru ile tasiyodum acaba uygunmudur kalca cikigina sebeb olurmudur

bız portbebe ıle tasıyoruz canım ama bundan snra dsısarı cıktıgımzda arabası ıle cıkartıcam kısmetse
kanguru kalca cıkıklıgı bence yapmaz sonucta saatlerce oyle tasınmayacagı ıcın:)

Canim o damladan bende aldim ama satan eczaci kadin emmeden yarim saat once 5 damla ver dedi.. sen nasil veriyorsun damlayi? Benim kiz uyandigi ilk anda meme istiyo altini zor degistiriyorum

ben gece veriyorum canım yatmadan önce emdikten sonra 5 damla günde 1 kez kızım 34 günlük oldu 1 ay boyunca sürekli uyuyan bebeğim 3gündür bi garip oldu ilk kızım karnımdada uyuyordu doguncada sürekli uyurdu ama derin tam tersi dün gece güzel uyudu tabi bizde sabah 7gibi mırıldandı ama 10a kadar yine uyku saat 4 oldu yeni zor uyuttum bu saate kadar uyudu 5dk kalktı oynat besle derken bu saat oldu 12de 60cc mama içti sütüm çok yok emmeyen bebiş sürekli memede kaldı emdi artık ne kadar süt varsa ki emerken genzine kaçıyor birini emzirirken diğeri akıyor ama yetmiyor ve garip olan sağarken az süt çıkıyor ve biliyorum süt olmasa memeyi almaz çıldırır ve uzun bi ağlama sonucu ayağımda salladım 60cc mama içti 3 gibi sonrada uyudu uyurken ii ama uyanıkken hep kucak hep ağlama en son dün gece kaka yapmıştı sanırım ondan dolayı ben emzirmeden önce uyansın diye altını açıyorum ama benim minik hanım emerken zaten kakasını yapıyordu gün gün değişiyorlar inş düzelir bende bi bebe daha var yoksa halim zor

pusette uyutmak zararlı mıdır bılmıyorum canım ama mumkun oldugunca bebegın yanında televızyn acmamaya calısıyorum ben

bıze de doktor bliss baby dıye bır surup verdı gaz ıcın dogal yazıyo uzerınde ama bende en kısa zamanda rezeneye baslıycam kızımda
bence o daha doğal

bıze de doktor bliss baby dıye bır surup verdı gaz ıcın dogal yazıyo uzerınde ama bende en kısa zamanda rezeneye baslıycam kızımda
bence o daha doğal

aktardan alıp verende var rezeneyi ama ben ona güvenemiyorum milupa rezene bebekler için güvenilir en azından ama kendinde içiceksen aktardan alıp iç milupayı bebeğin içsin

pusette uyutmak zararlı mıdır bılmıyorum canım ama mumkun oldugunca bebegın yanında televızyn acmamaya calısıyorum ben

ilk kızımda sese alışsın aç dediler istemedim tabi gık sesine uyanan bi bebeğim oldu ama 6 aylıkken anne dedi yaşında baya konuşuyordu şuan 21 aylık ve herşeyi konuşuyor gayet güzel uzun cünle kuruyor ve doktorumuzda bunun tv izlememesinden kaynaklandığının söyledi 3 aylık olduktan sonra alıştırırsan çok güzel tv izler ama öğrenmesi olmaz geç konuşur şuan biz tv bakarız ama durunun hiç ilgisini çekmez

Ben bebek arabasinda tasiyorum arabanin çadırıni çıkarıp pusetini takiyorum öyle cok rahat oluyor
arkadaşlar bi sorum olcak sizlere bebeinizin tırnaklarını kestiniz mi ne zaman kestiniz ?
Ben 2 haftalikken mi 10 günlükken mi ne kestim
bence o daha doğal
Ben rezene ve anason çayıni ayni anda demleyip içiyorum her gün bir bardak ve yemeklerden sonra dolu dolu yarim çay kaşığı kimyon yutuyorum suyla günde iki kez faydasi olduğuna da inanıyorum kizim gaz çıkarabiliyor alttan

Merhaba sevgili eylul anneleri, bir ekim annesi olarak tecrubelerinizden faydalanmak istiyorum...bugun itibariyla 36+6 haftalik hamileyim, az kaldi artik. Temizlikten sonra bu h.sonu kismetse bebegin park yatagini kuracagiz. Acaba bu gunlerde bebeginizin ustunu neyle ortuyorsunuz? Ozellikle de park yatak kullaniyorsaniz...

Zaman nasılda hızla akıp gitti daha dün gibi hamilelik durumlarımızdan bahsedıyorduk sımdı use bebıslerımızı anlatıyoruz bızım soyle bır sorunumuz var dogumdan bır hafta sonra yuzunde dokuntuler belırdı Efe nın dr yenidoğan dokuntusı dedı ama bugun 1 aylık olduk cıldını ıyıce sardı sızlerde de boyle bı durum olan varmı ne yapmalı cok uzuluyorum bebısımın yızunu oyle gorunce

Canim benim bebegimin de cildinde oyle kizariklar vardi hatta uclari beyazdi.. doktora sorduk da cok normal dedi ayni sekilde.. birde sebep olarak hem mama hem anne sutu alan cocuklarda daha yogun olur demisti yada bizim hormonlar da bebege geciyormus o da sebep olabilirmis.. yavas yavas azalicak ve kaybolucak sikinti yapma kendine, masallah sagligi yerindeyse sorun degil

kızlar kabızlık için çözüm arıyorum cevaplarınızı bekliyorum bu arada kızım çok huysuz olduğu için hiç vaktim yok henüz girmeye umarım herkes iyidir..

Ben ince battaniyesi ve kalin battaniyesini hafif kundak yaparak yatiriyom.besigimin ince yastigi var onuda arkasina hafif destek verick sekilde koyuyorum.saga yada soluna yatiriyom.yastikla destekliyom arkasini

Bebegimin ellerini cok usuyor o yuzden ben eldiven kullaniyom.uzerini degistirirken o arada bile hemen buz gubi oluyor.kiyafetlerini giydirmeden ilk eldivenini takiyorum kiyefetlerini sonradn giydirince kolay kolay cikmiyr eldivenler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…