2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Arkadaslar bebeğim yine kilo vermiş 2 saatte bir sut sagip bakıp doktora bildireceğim ; 90 ml sagildi 5. 6. Dakika'dan sonra cok az geliyor. Her iki göğüs icin 90 iyi mı sizce

Selam kızlar nasılsınız bebıslerımız dogdular buyuyorlar rabbım dogum yapmayı bekleyen kardeslerımınde yardımcısı olsun bır avazda kurtulurlar ıns .Bızım bugun kırkımız cıkıyo bazen dusunuyorum ne kadar cabuk gectı 40 gun oncesınde daha bu saatlerde sancım yenı baslamıs saat 14:30 da bebegımı kucagıma almıstım mukemmel bır duyguydu onun o sımsıyah saclarını gorur gormez hayran kaldım daha yuzunu bıle gormemıstım halbukı yarabbım bu guzellık benımmıydı doktora o sacma soruyu sordum bu bebek benım mı dıyee hala ınanamıyordum ben anne olmustum esımın dedıgı gıbı kucuk anne 20 yasına gırdıgım gun resmı nıkahım vardı ıkı mutluluk aynı anda sımdı ıse 21 de anne oldum acıkcası kızımın tahmını dogum tarıhı 4 eylul benım dugun tarıhım ıse 2 eyluldu herkes yıne ıkı mutlulugu belkı yıne aynı anda yasarsın dedı ama olmadı ben 22 agustosda dogum yaparak eylul annesı olamadım ama daha cok mutluyum kızımı erken kucagıma almakla mıs kokulum benım ıyıkı varsınn

merhaba çiçeği burnunda annecikler :)
bizim kotamız yine bitmişti giremedim o yüzden bayadır ama sayfada hiç ilerlememiş hemen okudum
herkes bebecikleriyle ilgileniyor tabii her gün huy değiştiriyor bizimki şaşkına dönmüş durumdayım
bizim cumartesi 40mız çıkıyor çok şükür darısı başınıza artık :)

Arkadaşlar bebişini hiç dışarı çıkardınızmı(doktor,aşı haricinde)biz 26 günlük olduk gezmeye gidelim diyorum ama daha küçük gibi geliyo.

20sinde alışveriş merkezine gezmeye gittim canım arabaya bindik uyudu eve gelince uyandı

benimde sağımda hep batma oluyordu canım eğilemiyordum oyanıma yatmak ne mümkün ama geçti gitti çok şükür senin de geçer inşallah

12 gunluk bebegim grip oldu burnu akiyor burnu hiril hiril ediyor npcm ben

canım serum fizyolojik ve burun aspiratörü kullan burnunu temizle hırıltısı da kesilir
ben çok korkmuştum hırıltıdan doğumdan kalan su hala vücudunda olduğu için yaparmış öyle dedi doktor önemli değilmiş burnunu temizleyince birşey kalmıyor zaten

canım çok çok geçmiş olsun istersen bi doktora ya da sağlık ocağındaki aile hekimine danış sen kendin ilaç kullanma da ben burun yarası için merhem kullanamadım hala yara ( emzirene de herşey yasak maalesef

biz tamamen yalnızız artık arası az önce tek başıma yıkadım kusmuştu hem de çişini kaçırmışta biraz söylemesi ayıp
bi cesaret yıkadım pakladım uyudu bende evi topladım sonunda

cok gecmıs olsun canım
inş 3 aya kadr hiçbişeyı kalmaz güzel bebeğinin

bizimde dun bı aylık kontrolmz vardı
kılo alımı boyıunun uzaması 1 aylık bebege gore normal cıktı cok sukur
ama kızımı hem saga hem sola yatrsamda bebeğimın saga donusu alıskanlık kazanmıs
genelde sola yatır dedı doktor
bebegı duz yatırıoz otamatık saga donuyo:)
yan yatırıken bıkac saat sagında yatıosa sonrakı yatısında soluna yatırın bebegı
gece bebegın yatısına gore esımle yastıklarımızın yonunu degıstıryz
gecenın bı kısmında duz yatıosak ılerleyen saatlerde ayaklarımızın oldugu yere yastıklarımız gelıo
bebegın yatısına gore kendı yatısımızı degıstıriyoruz bızde:)

Bebisiniz sizinle mi uyuyor besige alistirmsyi dusunuyormusunuz

Bebisiniz sizinle mi uyuyor besige alistirmsyi dusunuyormusunuz

kızımın odası var ama oda da uyutmaya sanırım yasına geldıgınde ancak başlarız Allah kısmet ederse
yatak odamızda benım yatagımın kenarında beşiği var
geceleri yanımızda beşiğinde yatıyo
beşiğin içinde başının yönünü uyandıkca değiştiriyorz

Hiç sıkıntı yapma sonuçta kalça cikigi değil benim ilk kızından sağ bacakta yağ birikintisi var ama önemli değil çift bez kullan dediler sonraki kontrolde duzelmisti ilk bez normal ikinci bez bi numara büyük olsun kundak tarzı seylerde yapma hiç üzülme birşey olmaz

Günaydın güzel anneler! Kizlar benim kızımın karni gurul gurul ötüyor gazı var galiba ama pek atamiyor arada pırt yapıyor ama pek ağzından cikaramiyor gazını kendim rezene çayı içiyorum her gün bir bardak bebegime direkt olarak ne uygulayabilirim bir şeyler deneyip gerçekten faydasını gören bebeğinin gazını bitiren var mı

Bir tanidigim gaz sorununu bebegine ilik sekerli su vermis.1 cay kasigi vermeyi deneyebilisin

kızlar meraba biz bugün 20 günlük olduk... ilk bebeğim ve ben bazı şeyleri yanlış yapıyorum sanırım ilk olarak kızım benimle birlikte yatıyo babamız çalıştığı için çekyatta yatıyo ben kızımla bizim yatağımızda yatıyorum halbuki odası var ayrı beşiği var ikincisi çok kucağa alıştırdık sizinkilerde öylemi bilmiyorum ama tecrübesizim bebeğin hareketleri nasıl olur bilmiyorum çok ağlıyo gibi geliyo dayanamıyorum sürekli babası gelince zaten babasının kucağında hatta babasının göğsünde uyuyo ... sizin bebekleriniz uyumadığı ve emmediği süreler dışında kendi kendine duruyormu benimki ya uyuyo ya emiyo ya ağlıyo:) üçüncüsü poposunu pişik yaptık ne yazıkki yüzündede minik minik sivilceler çıktı hergün yıkayamıyoruz sanırım bu yüzden oldu son olarakta amaaann o neymiş dediğim bana çok saçma gelen lohusa depresyonumu yenemiyorumm herşeye ağlıyorum özellikle bebeğin çok huysuzlandığı gün kendimi atasım geliyo camdan şaka değil inanın nasıl yenicem ben bunu çok mutsuz hissediyorum şimdi diceksinizki minik meleğin için katlanmalısın evet farkındayım mucizem o benim ama o başka bu başka bunlar dışında sezeryan olan arkadaşlar göbeğiniz nedurumda benim hala 5 aylık hamile gibi duruyo dikişlerim acımıyo ama yürüyüşüm değişti çok yavaş yürüyorum sanki sallanıyomuş gibi göbeğimdeki bütün etler göğsüm kopma noktasına geldi canım çıkıyo emzirirken ne sürdüysem geçmedi bepanten, garmastan,lansinoh, zeytinyağı , nişasta (annem tavsiye etti) karbonatlı su sizin bildiğiniz başka şeyler var mı onlarıda deniyim:)

Canim Rabbim yar ve yardimcin olsun.senin yaninda yardimci olabilcek buyuklerin yokmu.benim bebegimde ya uyuyor ya agliyor yada emiyor.ben elimden geldigince besiginde yatirmya calisiyorum ama pek mumkun olmuuor onunla olmak istiyor surekli.ama esinin senden ayri yatmasi bence uygun degil.yattiginiz odaya besigini almalisin uyudugunda besigine birakmalsin.bende gogsumde uyutuyorum ama bunu gunde bi kez yspiyorum yokss bana cok bagli olur diye dusnuyorum.bebegin yuzunde benimde ufak kirmizilklar var ve herkes normal diyor.gogus yarasi icin susam yagi iyi gekir diyenler var ve dogru emzirme teknigini yapabiliyormusun kahverengi bolumun tamamni verin diyorlar ama o pek mumkun olmasada yarisini olsu almasini sagla daha az canin yanar.kendine bir rutin olusturmayaa calismalisin.ne cok uzak kalmaliyiz bebegimizden nede cok yakin surekli bize bagimli bir bebek kendkne guvensiz buyuyebilir

Kızlar bebeğinizde gaz olmasın diye yediklerinize içtiklerinize dikkat ediyormusunuz. Bebeğimde dün geceden beri feci gaz sıkıntısı var. uyurken bile ıkınıyor kızarıyor rahatsız oluyor.
Ptesi doktora götürdüm bebeğimde bebek reflüsü çıktı. daha 26 günlüğüz ama 2 adet şuruba başladık ne yazık ki ((((((

genelde emerken süt ağzına geliyor kusmak gibi değil ama boğulur gibi ses çıkarıyor kısaca boğuluyor kıpkırmızı oluyor.
ters çevirip sırtına vuruyoruz iki kaşının ortasını yukarı çekiyoruz ovalıyoruz.
bu sık sık olmaya başladı. emmediği zamanlar sırt üstü yatarkende midesindeki ağzına geliyor boğulur gibi sesler çıkarıyor.
son içtiği süt yudumunu yutmuyor ağzında biriktiriyor falan offffffffffffffff

ne yapacağımı şaşırdım kısaca. uyurken bile ağzına geldiği için. 5 dakikada bir kalkıp uyurken sürekli bakıyorum. ne uyku kaldı evde ne bir düzennnnnnn

Elimden geldigince dikkat ediyorum gazli icecek ve nohut fasulye gibi gaz yapabiocegini dusunduklerimden uzak duruyorum yada cok cok az yiyorum.bebeginin yasadiklari refluden kaynaklimi oluyor sirtustu yatirmamaya ozen gosteriyom ya sag yada sol tafafina yatiriom.gecen magaza gezerken reflu olan bebekler icin ozel yastik gormustum.doktoruna sorup deneyebilrsjn bence.

merhaba kızlar bende eylül annesiyim 6 günlük bir kızım var biraz sıkıntılarım var yardımcı olur musunuz?
göğüslerim çok yara oldu emzirme vakti geldiğinde korkar oldum artık böyle sorunu olan var mı ne kadar sürer?
bebeğim sürekli emmek istiyor memede falan uyumuyor çenesi hep oynuyor sütümde gayet iyi yanlardan çıkıyor ama bazen 2 saati buluyor emme seansı yani gözü açık olduğu her an emmek istiyor..
birde sezeryan ağrım ama dikiş yeri değil dikiş yerinin dört parmak üzeri öyle bir yanıyor ki sanırım iç dikiş var orda dışarıdanda rengi koyulaşmış gibi sizin sezeryan ağrılarınız ne zaman geçti

Ben gogus yarasi icin bebenthon diye bir merhem kullandim.gogus yaralarinin iki sebebi var yanlis emzirme teknigi ve bebegin mem ucunu cekmesi.gogus ucunun kahverengi bolumunn tamamini vermeye calismalisi yada en azindan yarisini ver.sadce ucunu veririsen hem cok canin yanar hemde yaralar iyilesmesi cok gecikir.ben bebegkm aglarken tikistiriykm agzina memeyi ozaman o kahvereng bolumun yarisini aliyor.emme seansinin 2 saat surmesi cok garibime gutti sen ayirsan memeden agliyormu bide memeden ayirirken memeni cekme serce parmAgini ver memen agzindykn ole ayir memeden.umarim anlaatabildim ve sana yardimi olur.sezeryan agrilarim 10 gunde falan gecti.ayaklarini ve sirtini sicak tutmalisin iki kat corap giyiyorum.agri kesicimi cok agrim sancimolurs aliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…