2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Yoph cok gecmis olsun canım. İns bundan sonra sıkıntı yasamazsın. Ben ameliyat esnasında bas ağrısı yasamaya başladım anestezi Dr hemen ilaç verdi bana. Hemen geçmişti.

Anestezi Dr tavsiyesi eğer belin basın ağrırsa 20 dakika sert bir zemine uzan sadece ilaç almanın bir faydası olmaz demişti. Eğer uzun süre geçmezse gel ilaç verelim demişti.

sezeryan yapan anneler sıze bır sorum var dogumdan sonra hemen tartıldınız mı kıloların ne kadarı gıdıyor acaba
Canım ben de 63 kilo ile doğuma girdim, iki gün sonra tartıldım, 58 kg; 1 hafta sonra tekrar tartıldım, 55 kg'ya düşmüşüm, bugün 15.günüm ve hamile kalmadan önceki kiloma geri dönmüşüm

Aslında 1 hafta sonra biliyorsun, doktor kontrolleri oluyor. Orada tartıp kilosunu sana söylemişlerdir. Eğer yine doğum kilosuna dönmüşse, yani kilo almışsa sorun yok. Genelde doktorlar şunu söyler: 15 gün içinde doğum kilosunu tekrar alması lazım. Ayrıca ayda en az 500 gr alırsa bebek iyi besleniyor demekmiş. Dediğim gibi doğumdan sonra verdiği kiloyu geri almışsa bence mama verme. Sonra mamaya alışıyorlar, emmiyorlar; biberon tembellik yapıyor çünkü bebeklerde.. Ayrıca mama bazı bebeklerde anne sütüne göre daha fazla gaz yapıyor. Unutmayalım ki en sağlıklı besin anne sütü.. Süt yetersizse ya da gelmiyorsa tabiki mecbur mama verilecek ama mama bence son çare olsun

Benim kizimda emerken cogu vakit uyuyor sonra emiyor.emerken uyumasinin ne gibi sakincasj var.hemsirelerde soyledi ama ben kiyamiyom uyandirmYa cunku burnunu sikmaktan kizariyor
Rumeysacığım, uyurken emiyor zannediyoruz ama aslında sadece meme ucu emzik görevi görüyor. Zaten uyurken gerçekten de emseler, Allah korusun süt, boğazlarına kaçar. Zaten sütü almadıklarını sen de göğsündeki çekilmeden anlarsın.
Bir de burun yerine ayaklarını hafif hafif salla ve çenesiyle oyna, o zaman emmeye devam ediyorlar. Zaten 1 ay sonra çeneleri kuvvetlenmeye başladığı için çok güzel emmeye başlıyorlar

benım kızımında gaz sorunu basladı
alltan gaz cıkaracagı zaman cok kıvranıyo kıpıkırımızı oluyo
caresızce bakıyorum bende

merhaba kızlar memur olduğumuz için memleket dıında doğu görevinde vandayız eşimi yanlız bırakmamak 21 aylık kızım duru'yu babasından uzakta yaşatmamak için ikinci kızım derin'i vanda özel bi hastanede doğurdum spinal anestezi oldu duruyu istanbulda doğurmuştum aynı şekilde ve herşey harikaydı derinide aynı şekilde doğurmak istedim ameliyatım rezil geçti ağladım ağrıdan her yanıma kramp girdi şükür kızımı doğurdum yüzüm güldü bu kezde doğumdan sonra kızım bi kez emdi başka emmek istemedi ve hafif bi hırıltısı vadı hemen aldılar yoğun bakıma koydular ailem eşim göremedi kızımı 3 saat arayla emzirdim tabi üzüntüden ağlamaktan sütüm azaldı 2 gün kaldık enfeksiyon kaptı bebeğim ateşlendi damar yoluyla ilaç verdiler çıkarılmasını ilacı evde uygulayabileceğimizi söyledim eve götürdük 3 günlükken kızımı normalde hiç bi sorun gözükmüyordu ateş dışında eve gelirkende sarılık olmuştu emzirme ve mama derken 5 günlükken sarılık düştü ilaç kullanınca ateşide düzeldi 6 günlükken biz ilçede iran sınırında görev yapıyorum vana merkeze götürdük ii hastane diye işitme testi yapıldı sorun yok demi dedim ki duruda böyle şeyler yaşamadım herşey harikaydı kontrol eden adam hayır sorun var duymuyo dedi eşimle şoka girdik çocuk doktoru ise ilk testte böyle şeyler olabilir ikinciyi yaparız haftaya bi sorun yoktur dedi ama bana sorun 3 gün ağladım sütümde yok denecek kadar azaldı kanamamda kesildi dayanamayıp ilçedeki devlet hastanesine gittik burada özel yok ve minicik yavrum seslerde tepsi veriyordu devlette yapıldı iki kulaktanda geçti sorun yok dediler ama ben bilirim çektiğimi beni duyamazsa anne diyemezse diye mahvoldum şuan 20 günlük olduk duruyu ihmal ediyorum sanki diye üzülüyorum derine her baktığımda hadi bi yerinde sorun çıkarsa diye endişeleniyorum anne olmak çok zormuş helede çocuk sayısı artınca onlara birşey olacak diye çok korkuyorum

benım kızımında gaz sorunu basladı
alltan gaz cıkaracagı zaman cok kıvranıyo kıpıkırımızı oluyo
caresızce bakıyorum bende
Sana tavsiyem, karnına masaj yap, bir de topuklarına zeytinyağı ya da elma yağı sürüp masaj yapabilirsin. Aslında gaz için elma yağı iyi gelir ama onu bulamazsan bile ya da zeytinyağı da sürmesen de topuklarına dairesel masaj yapabilirsin

Merhaba kızlar doğum yaptığımdan beri giremiyorum pek. Bugün doktor kontrolümüz vardı,kızımda reflü varmış ve ağzı pamukçuk olmuş. Pamukçuk için ilaç verdi,onu kullanacağız. Reflüde de yastık kullanmalısın dedi.
Ayrıca kalça ultrasonu çektirdik allha şükür normal çıktı.Bir aylık aşımızı olduk.
Şimdi kara kara kırk mevlütünde ne yapsam diye düşünüyorum. 6 ekimde yapıyorum inşallah. Sizin planlarınız varmı,ya da yapanlar neler yaptı....

sağol canım güzel duaların için.. sonunda kavuştuk.. çok şükür ikimizde iyiyiz bir sıkıntımız yok birbirimize alışmaya çalışıyoruz gün gün daha iyi tanıyoruz birbirimizi :) bugün 14. günümüz zaman bebişlerle çok hızlı geçiyormuş onu anladık eşimle
siz nasılsınız oğlumun aras abisi nasıl ne yapıyor
sen pipilere dikkat demişsin ama bizimki sadece pipiyle kalsa iyi, valla üstümü başımı batırıyor. ne zaman altını açsam ya çiş yada kaka fışkırtıyor altını açmaya korkar oldum babasıda gazlıyor oğlunu hadi oğlum hadi oğlum diye:)
zaman onlarla çok güzelmiş allah herkese tattırsın seni ve aras ı çok öpüyoruz canım oğlumla

kısmetse bizde 6 ekimde yapıyoruz.kayınvalidem ilgileniyo kurban alıp kesecekler onu etiyle pilav yaptırılıp tatlıyla dağıtılacak , birde havlu veriliyo bizde başkada bişey yok.hayırlısıyla atlatsak

slm arkadaşlar nasılsınız. Cuma günü oğlumu çıkardık çok şükür. Şimdi iki oğluma yetmeye çalışıyorum. Doğum yapanlara hayırlı olsun, yapmayanları Allah kurtarsın
Iyi olmaniza cok sevindik
Ben dunden beri kizim once altini degistiriyom o vakit cok guzel uyaniyor bakisa bakisa emdiriyom o gozlerinin acik halide bi baska guzel.bide artik ac oldugu vKit basiyor cigligi.komsum da yutkunma sesini duymaya calis dedi harbiden de gutgug diye bi ses geliyor emerken iki uc kez cekiyod sonra hopp bi gutgut sesi .kizim agliyor musaexe

Bugun benim de gunum doldu. Bakalim kucuk bey ne zaman gelecek :18: Cuma gunu dr randevum var, hastaneye yatis yapip yapmayacagima dr cuma gunu karat verecek. Tabi o zamana kaday dogurmazsam

Herkese selamlar Eylül anneleri... Doğum yapmayan kaldımı aramızda merak ettim oğlumdan fırsat bulup konuları takip edemiyorum doğum yapan arkadaşlarıma hayırlı uğurlu olsun Allah analı babalı büyütsün inşallah... Biz bugünle tam 15 günlük olduk 9. günümüz de göbeğimiz düştü ama hala meme emmiyor sağıp veriyorum bende... Bu arada gaz problemi başladı doktor damla verdi bir arkadaşımda damla verme bebeğe dedi rezene çayı aldım günde 3 çay kaşığı rezene çayından veriyorum maşallah uykusuda düzene girdi gaz problemimiz de ortadan kalktı sizler nasılsınız bebişler nasıl? Hepinizi öpüyorum fırsat buldukça yanınıza gelmeye çalışıcam sevgiyle kalın

selam anneler...bugun dr a gittik.hemen sezeryan yapalim diyor.(tupbebekle hamileyim) yarin karar ver carsamba ya yapalim diyor .bebegin basi kanala girmemis, sagda dedi.
spinal anestezi istiyordum ama burda 2 arkadas memnun kalmamis. nasil karar vericem RABBIM bir yol goster...
ne olur banada dua edin.:18:

Canım ne istediğine sen karar vereceksin yorumları boşver çünkü herkes farklı yaşıyor risk tabii ki var ben bebeğim dogmayinca 42.haftada mecburen sezeryan oldum ilk bebegim eger normal dogum yapamayacaksam spinal olurum dedim çünkü o ani yaşamak ve hayata merhaba diyen ilk haykırışini duymak istedim ben de bir çok sey duymama rağmen spinal oldum 2-3 gün başıma balyoz vuruluyormus gibi ağrı girdi ama çok şükür gecti ve iyi ki spinal olmuşum dedim onun sesini ilk duyduğum anı asla unutamam

perşembe sabahı 8,30da burda ol dedi doktor arkadaşlar hayırlısıyla bebişimize kavuşuyoruz ilki sezeryandı diye 2.de bi hafta önce alınıyormuş 39+1 olacak tam dualarınızı eksik etmeyin rabbim hepimize hayırlısıyla sağlıklısıyla kucağımıza almayı nasip etsin meleklerimizi amin inşlh.

Tupbebek olması normal doğuma engel değil çok şükür, ama bebeğin başı kanala girmediyse yapacak birşey yok tabi Allahtan hayirlisini dileyelim..

bir de herkesin doğum macerası kendisine özeldir, illa senin de spinalde sıkıntı cekecegin anlamına gelmiyor arkadaşların yaşadıkları.. zira çevremde de spinal olup çok rahat atlatanlar da var. Doktorunla konuş bence hangi şekli sana uygun buluyor diye

en güzel şekilde bebeğini kucağına alırsın inşallah kesinlikle korkma farklı bi his yaşatmak için yazmadım sadece paylaştım benim şansım ve bulunduğum ortamın yetersiz ve doktorların beceriksizliğinden oldu herşey belkide. ilk kızımıda spinalle doğurdum benim dışımda kimse doktoruma güvenmedi ama mükemmel bi doğum yaşamıştım gülerek sohbetle dünyaya getirdim kızımı doğduğu anı görmek ilk ağlayışı kokusu bambaşka bi duygu heleki doğduğu anı ölümsüzleştirmek doktorum fotoğraf makinesini yanıma almamı söylemişti ve kızımın karnımdan çıkarken ayakları içimde kafası doktorumun elinde ilk resimleri çok güzeldi doğumdan 6 saat sonrada ayağa kalktım ve bi daha hiç yatmamıştım ağrım sızım olmamıştı ikinci kızımdada biraz talihsizlik yaşadık ama derinin doğduğunu görünce hepsi geçti şuan tek derdim sağlıklı olsunlar derin ilk kızım olsaydı aynı sorunları yaşasaydım emin ol yine spinali tercih ederdim ilkleri yaşamak çok güzel

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…