2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Arkadaşlar benim kızım bugün 14 günlük oldu ve 4-5 gündür yutma problemi yaşıyoruz.
Bugün doktora götürdüm yutma refleksleri yeni gelişiyor ondandır korkmayın dedi. ama ilk bir haftada yutmada problemimiz yoktu anlayamadım ben bu durumu.

Aynı durumu yaşayanlar varmı. Yutma durumu yaşadığında hemen yüz üstü çevirip pıt pıt sırtına vuruyoruz. alnını yukarı doğru masaj yapıyoruz iki kaşının arasında kendine ancak geliyor. ama her seferinde ben boğulacak diye çok fena panik oluyorum. kızım mosmor oluyor sesi soluğu gidiyor gözleri kayıyor o sırada ((((((((((((((((((((((((((

Petek11 doktorum bana 3 gün boyunca sana katı gıdalar yasak dedi.
Bende 3 gün boyunca bol bol süt içtim. kayısı suyu içtim. sütüm bol olsun diye 3 gün boyunca şerbetli su içtim sabah akşam.
doktorum sütün bol olsun diye bol bol sıvı tüket su iç dedi. yemeklerin çok az faydası oluyor demişti.
bende bol bol sıvı tüketince her gün tuvalete çıktım Allah'a şükür gaz sancımda olmadı.
çorba iç, çay iç, su iç, kayısı suyu, kayısı kompostosu. bisküvi ye.

30 ml süt 3 saatte bir bitiremiyorsa. süt verme sıklığını 2 saate indirmelisin yoksa bebeğin aç kalır

Canım ben de senin gibi 41+3te mecburen sezeryan oldum spinal bende de bas ağrısı var bazen öyle bir aziyor ki ağrı dayanamıyorum bebeğim uyusa da ben de uyusam diye gozunun icine bakıyorum ben bu ptsi doğum yaptım bugün bandajimi aldi doktor yaran kapanmış duş alabilirsin dedi sütünün artması için bol bol emzirmen lazım ve bol sıvı tüketmelisin ilk birkac gün ben de sıkıntı yaşadım bnm de göğsümun ucu çıkmamışti sutum de azicikti silikon meme ucu kullandım doktor da sarılık başlangıcı var mama ver dedi bir iki kez mama verdim biberonla ama emzirdikten sonra ama şimdi göğsümü alabiliyor çok şükür dünden beri de sütüm akıyor hatta bebegim hepsini ememiyor sanki sizliyor çünkü Allah yardımcımız olsun emzirme olayı gerçekten çok ugrastiriyor insanı agrilarimiz da tez zamanda geçer inşallah

senin suan kac gun kaldi ayin 24 undemi doluyor gunun.

Kızlar benim sancım çoğalmadı halen ara ara yokluyor gidiyor. tam dk tutamadım ama sık gelmiyor....
ne yaptin acaba dogurdunmu.bence doguruverdin.guzel haberini bekliyo.z

canım hayırlı uğurlu olsun Saliha bebeğin. nihayet kavuştun kızına gözün aydın

Tesekkurler cani.darisi bekleyenlerin basina

Kizlar gogus ucu yaralari hakkinda biseyler paylasmak istiyorum.ilk gunlerde hemsirelerin gosterdigi sekilde emzirmeyince gogus ucu yaralarim basladi.dun hemsiremiz bana tekrar gosterdi.o sekilde yapinca daha az aci duyuyorum ve daha az yara oluyor.bebege gogus ucunu degil kahverengi kismin hepsini vermeye calisin.hemsirenizi bu konuda dikkatli izleyin

ne yaptin acaba dogurdunmu.bence doguruverdin.guzel haberini bekliyo.z

Tesekkurler cani.darisi bekleyenlerin basina

Rümüşüm doğurmadım daha yaa dün öğlenden sonra kesildi sancılarım bugün nst de de sancı çıkmadıı.. Ne zaman doğurcam artık bi müneccime mi sormak lazım bilemiyorum

Rümüşüm doğurmadım daha yaa dün öğlenden sonra kesildi sancılarım bugün nst de de sancı çıkmadıı.. Ne zaman doğurcam artık bi müneccime mi sormak lazım bilemiyorum

Yok bacim onlar bile caresiz kaldi senin durumunda.saka bir tarafa her an hersey olabilir.cok cok az kaldi ben inaniyorum.dun gece hastahNede bayanin bir tanesi nodmal dogum yapti.odasinda aciklik bi anda cabuk ilerleyince dogumhaneye indirememilser doktor ebe odada dogurttu.sabah da gule oyanya cikti hastanede.imrenmemek mumkun degil ya masallah

Canım biz onları gözümüzden sakınıyoruz, esim öpemiyor bile ama herkese laf anlatmak mümkün değil.

Olabildiğince sakinacaksin, kimse cocuğumdan soğumasın diyorsun öyle düşünüyorsun ama olmuyor bi yerine bişey olsa maşallah hasta olsa bizim ciğerimiz yanacak. Allah sabır versin hepimize.

Canım sütun ilk haftaya göre arttıysa yutma problemi bu yüzden çekiyor olabilir.

.

Bana inek sutu kesinlikle yasak dediler, sana müsaade ettiler mı yoksa sormadan mı ictin.

Rumeysacim gözün Aydın canım Allah anali babali büyütsün. Neden sezeryana dondun canım?

Kizlar yeri burasimi bilmiyorum ama.19 gunluk bebegim var.bogazinda giciklik hissi oldugumdan bebegim uyuyamiyor.surekli bogaz temizleme yapiyor.atesi yok.genel durumu normal.badina geken oldumu bu durum.
canım benim oğlumda ilk günler oldu mukus çıkaramıyordu hemşirelerde bu burun için kullanılan pompalar varya onlarla temizliyorlardı. bende öyle yapıyorum yanak içi ve dil altını onunla çektiriyorum. ama çok arkaya götürmeden. şimdi kalmadı mukus problemi. sende deneyebilirsin.
canım ben normal doğum yapmama rağmen ilaç verdiler ve 4. gün anca çıkabildim. sende doktoruna danış istersen belki bişey tavsiye eder..

maşallah sana da bebeğine de ne güzel bebeğini kucağına aldın darısı bizim başımıza

canım benim hayırlı olsun,çok sevindim doğum hikayeni de dinlemek istiyoruz, ne güzel normal doğum yapmışsın, rabbim evladına da sağlıklı hayırlı bir ömür versin inş.
çok teşekkürler kızlar.. darısı size inşallah belkide bebişleriniz sizinledir şimdi.. esracım oğlumdan fırsat olursa yazacağım inşallah doğum hikayemi...

Tesekkur ederim.suyum geldikten sonra gece hastNede kaldim acklik muayenelrini yapildi 4 kez ikisiinden sonra sinir bosalmalari yasadim buyuzden nst sikintili cikti doktorum sezeryan teklif etti bende kabul ettim.aciklik muyanelerini kaldiramadim.o yizden

Cok moralim bozuk kızlar ; 3420 doğan bebishimiz suan 3049 gr olmuş Emer gibi yapıp emmiyor biberona koyduk ordan anladık. Pzt yine gidiceZ umarım kilo alıyordurrr

walla tatlım az kaldı bende inanıyorum inşallah hayırlısıyla kucağıma alırım yavrumu.. Ne güzel o bayan pek şanslıymış yaa darısı başımızaaa

arkadaşlar merhaba, bende 39+3 hala doğmadı kızım, ve aşırı kaşıntılar var ellerimde ayaklarımda, gece uyuyamıyorum sabaha kadar, doğumdan sonra geçer diye dermatologa gitmedim, ama dayanamıcam sanırım, aranızda böyle bi problemi olan varmıydı, geçti mi kaşıntılar<???

kızlar dünden berı bebeğimin burnu tıkalı
bruno damla damlatıyorum ama ıçının dolu oldugunu göruyorum
tavsıyesı olan varmı? ne yapabilirm?

canım aynı sorun bende de var karnım ve kollarım kırmızı isilik gibi oldu ve kaşınıyor. doktor hamileliğe bağladı. az kaldı zaten cildiyeye göndermeyelim hamilelikten sonra geçer dedi.

kızlar dünden berı bebeğimin burnu tıkalı
bruno damla damlatıyorum ama ıçının dolu oldugunu göruyorum
tavsıyesı olan varmı? ne yapabilirm?

canım burun aspiratörü varya onunla çekebilirsin iyi temizliyo o. zaten önce damlayı vereceksin sonra aspiratörle temizleyeceksin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…