2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Herkese selamlar arkadaşlar ben dün saat 10:00 gibi doğumumu yaptım küçük adamımı kucağıma aldım Bebiş 3 kg. 52 cm boyunda, çok güzel bir duygu Allah bütün arkadaşlarıma nasip etsin bana dua eden dualarını esirgemeyen bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ederim darısı bebiş yolu bekleyenlerin başına...

korma cnm benım ınsl rabb ım ole bır dayanma gucu verıyorkiii htesem bırsey rabb ım herkeslere yasatsın ınsll da tadın sızdee ıste o zaman dıyorsun YARADANI SEVDIM YARADILANDAN ÖTÜRÜÜÜ MUHTESEME BIRSEY DOGUMMM..MUCIZEYE AN VE AN TANIK OLMAK ELHAMDULILLAH BANA NASIP OLDU BU DUYGULAR SIZEDE DUA IL NASIP OLSUN INSLLL

bi

Bende duymuştum bunu, pamuğa sürüp koydum, bi yerde daha okumuştum, birisi yapmış ve dikişsiz doğum olmuş...

Malesef hala bekleyenlerimiz var bugun neDen Boyle bunalima bAgladim Ben ya

Ahh 2 gün önce bende bunalımlardaydım, ama baktım olacak gibi değil boşverdim, kendimi işe güce verdim...

[QOTE=fadiyez;31865942]Herkese selamlar arkadaşlar ben dün saat 10:00 gibi doğumumu yaptım küçük adamımı kucağıma aldım Bebiş 3 kg. 52 cm boyunda, çok güzel bir duygu Allah bütün arkadaşlarıma nasip etsin bana dua eden dualarını esirgemeyen bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ederim darısı bebiş yolu bekleyenlerin başına...[/QUOTE]

Ooyy bu eylül bebişleride baya uzun doğuyo maşaAllah. Rabbim hayırlı evlat olmasını nasip etsin canım, darısı bizlere...

Öyle güzel yazmışsınki, şu saat doğurmak istedim

merhaba kızlar.yeni katıldım ben de foruma.ben de doğumu bekleyenlerdenim.inşallah sağ salim bebişlerimizi kucaklarımıza alırız.

canım ne güzel yazmışsın.ben de kendimi hep güçlü,zorluklara göğüs geren bir anne moduna sokmaya çalışıyorum. arada ağrılar girince faydası oluyor.senin yazın da baya bir moral oldu açıkcası.

Dün sabah sancıyla hastaneye gittim ve 14.45 de kızımı normal doğumla kucağıma aldım mutlu son yupppiii :)

gece başlayan gaz sancısına benzeyen ağrılarım 2 saatte bir gelmeye başladı. sonra saatte 1, sonra yarım saatte 1 derken sabah oldu. eşime kahvaltı hazırladım işe gönderdim ve hiçbirşey belli etmedim. hep acaba mı diyordum kendi kendime.
Sonra ishalim başladı ve ağrılar şiddetlendi. Sancıların süresi 20 dakikaya kadar inince kayınvalideme indim alt katımda oturuyor kendisi.
Hemen apar topar hastaneye gittik. ben daha durun belki değildir diyorum :) ağrılar halen çekilir gibi gülüp konuşabiliyorum..
acil muayeneye girdik ve doktor muayne etti vee açıklığım 4 cm olmuştu bile.
hemen yatış yaptı benim etekler tutuştu:) eşimi aradım apar topar işyerinden geldi. ebeler sürekli tuşe yapıyorlar açılma 5 cm..suyumu patlattılar,
o sırada rahim açıcı iğne ve suni sancı verildi. ve 15 dakikalık tarif edemeyeceğim sancılardan sonra açılmam 9 cm ve sancı aralıkları 2 dakikaya düştü ben halen odadayım.
doktorum geldi beni doğum odasına aldılar. çatala çıktım hemen kesi yapıldı. ilk ıkınmada bebişimin kafası, ikinci ıkınmada bebişim doktorun elindeydi. ya rabbim bir doğum bu kadar mı kolay olur sana binlerce şükürler olsun. 20 dakikada doğurdum hemde çatır çatır inanması o kadar güç ki.. herkese böyle doğumlar nasip olsun

Waves, fadiyez ve diger dogum yapan arkadaslar gözünüz Aydın Allah anali babali büyütsün. Cenzeyde ins doğurmuştur hayirlisiyla.

Bende uçuk çıktı, öksürük başladı grip gibi oldum pek iyi değilim. Cuma sezeryanda gireceğim oncesinde geçer ins

selam annecikler ve minik kuzularii
masaallah WAVES ne kolay olmus ins hepimizin seninki gibi olur ALLAH anali babali buyutun hayirli olsun.
dogum yapan diger anneler gecmis olsun.yavrularinizi RABBIM size bagislasin.

ben arada bir yaziyorum ama takip etmeye calisiyorum,dr um 28 eylulde 40 haftan doluyor dedi .bizim ogulcuk ne zaman tesrif edecek bakalim. daha vakit var diyordum ama bugun heran dogurabilirim modundayim. hayirllisini istiyorum rabbime siginiyorum.

Caım Rabbim hayırlı evlat etsin, ne güzel yazmışsın yaa, inş. bizim doğumlara böyle olur. Doğum öncesi bir hazırlık yapmışmıydın?

Kızlar bugün nst miz vardı sancı cıkmadı,doktorum catı muayenesi yaptı azcık acıdı ama bitti gitti yani korktugum kadar olmadı,catı için bişey demedi ama bebeğim yukardaymış normal doğumum zor olurmuş öyle dedi,beni sanki sezeryan yapmak istiyor ve bunu yavaş yavaş bize alıştırmaya calışıyormuş gibi düşünüyruz.zaten özelde doğum yapmayı düşünüyrsnz her an sezeryan olabiliriz bunu biliyorum.sonra eşimle konuştuk ve doğum evindeki güvendiğimiz doktor teyzemize gittim.o catı muayene yapmadı usg ile baktı.ölcümlerine göre 37/4 haftalık olmamız gerikerken 36 haftalık cıktık.bebeğim 2700 gr olmuşuz kafası aşağıda ayakları ve poposu yukarda dedi.özeldeki doktorumun anlattıklarını söyledim.normal doğumun başlamadan bu haftalarda zor olup olmayacğnı bilemeyiz dedi daha 3 haftan var dedi.kafası yukarda onu kastediyorsa zaten o şartta sezeryan olunur dedi.ben özelde doğum yapcam ve doktorumu normal doğum konusunda ikna etmek istiyorum yada ikna etmek yerine kendimin normal doğum konusunda kararlı oldugumumu göstermeliyim anlatmalıyım.yada wawes gibi sancıları evde cekip öyle gitsem hastahaneye normal doğum şansım daha mı fazla olur..böyle bi sürü soru var pisi pisine sezeryan olabilme ihtimali üzüyor beni.kısmette ne varsa o olur ama elimden geleni yapmak istiyorum önce gerisi mutlaka takdiri ilahı

Son düzenleme:

Caım bende özelde yapıcam ve bebeğim yukarıdaydı en son, ama doktorum sezeryanın lafını bile ettirmiyor. Daha vaktine var senin, son 2 haftada bile kanala girebilir bence...

Caım bende özelde yapıcam ve bebeğim yukarıdaydı en son, ama doktorum sezeryanın lafını bile ettirmiyor. Daha vaktine var senin, son 2 haftada bile kanala girebilir bence...

2 hafta önceki muayene de bebeğin başı aşağıya inmiş dediydi bizimkide daaha sezeryandan bahsetmedi de normal doğum yanlısıda gözükmüyor yani kısmet artık bidahaki gitmeye epiduralı konuşmak istiyorum.

cnm bende de vardı ama ben hz. fatıma otu dıye biliyorum arkadaşım umreden getirdi bana da verdi,ben evden hastaneye gderken suya koyup kavanozla goturdum ayetel kursı,felak ve nas surelerını okuyup koymuştum kapağını açmadım ama açılmıştı cıcek,benım açılmam cok hızlı olmadı bılmıyorum belkı de otu suya koymasaydım daha da zor açılacaktı cnm ama suyunu ıcmedım cnm arkadaşımın tanıdığı da sadece suya koyuyormuş tum doğumlarında kullanmış ıyı gelmıs,muhakkak bı esrarı vardır sende kullan cnm ama sancın başlamadan kullanma,bol bol yuru merdıven cık doğumu öne alablirmiş okuduklarım hep bu yondeydı

Anladım canım, suya dua okuyacağım şimdi, su hazır olsun sonra sancıyı bekleriz artık, belkide şuankiler sancıdır ama bilemiyorum, neredeyse 1 haftadır gaz sancısı ve ishal var...

Anladım canım, suya dua okuyacağım şimdi, su hazır olsun sonra sancıyı bekleriz artık, belkide şuankiler sancıdır ama bilemiyorum, neredeyse 1 haftadır gaz sancısı ve ishal var...

ya bana gülmede gaz sancın nerde oluyor ben artık midemin yerini falan unuttum benim 2 3 ğündür cektiğim belkide gaz sancısı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…