2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar ben de doğum yaptım. Gece sancım başladı, sabah 05.59 'da spinal sezaryenle oğluşum geldi. Darısı tüm hamişlerin başına olsun. Harika bir ameliyat geçirdim ve sütüm de hemen geldi

Ay masallah ya inanmiyorum aksam konustuk Sabah dogum yaptin oldu mu simdi Ben dogurcaktim ALLAH anali babali buyutsun

Ay masallah ya inanmiyorum aksam konustuk Sabah dogum yaptin oldu mu simdi Ben dogurcaktim ALLAH anali babali buyutsun
Ah canım hiç sorma😊 benim oğlan aceleci çıktı da ben doğum sancısını gaz sancısı sandım ilk başta durup durup ona gülüyorum😊 bi de kendi kendime diyordum ki sabahı bekleyeyim kimseyi rahatsız etmeyeyim Meğerse 1 -2 saat daha bekleseymişim evde doğuracakmışım:18: Allah hepinize benimkinden daha da kolay doğum nasip etsin ve çok teşekkür ederim

Alemsin valla aman bosver sagsalim almissin kucagina nsil bi duygu bebegin kime benziyo

Alemsin valla aman bosver sagsalim almissin kucagina nsil bi duygu bebegin kime benziyo
Çoook güzel bir duygu😊 Kıvanç Tatlıtuğ'a benziyor Abisine çok benziyor tip olarak ama ben esmer baba esmer, abi koyu kurmal, buğday tenli; oğlan beyaz tenli ve açık kumral gözleri gri

Canım benim seninle aynı tarihte doğum yapıcaz saat 8:30 da hastenede olucam hadi bakalım hayırlısıyla alırız kucağımıza

Hayırlı olsun neguzel tarıh belli bi problemmi var peki biraz erken degilmi sezeryan için bizim ki bekletıyo sonuna kadar da merak ettim saglıkla al inş kucagına annesi

Gecen hafta es yaslanmasi basladi suyunda da bozulmalar gordu bugun e sancimda olup bebegimde makat gelisli olunca hic riske atmayalim dedi amin insallwh hepimiz bebislerimize kavusalm hayirlisiyla

Gozunaydinñnnn.sabah okuyunca sasirdim saka yapiyon sandim once... bizde dogursak hayirlisiylaa daha eve sigamaz oldum

Gozunaydinñnnn.sabah okuyunca sasirdim saka yapiyon sandim once... bizde dogursak hayirlisiylaa daha eve sigamaz oldum
Canım çok teşekkür ederim. Sabahtan beri yazdıklarımı oku da gül biraz valla bana da şaka gibi geldiydi. İnşallah daha kolay doğumlar yaparsınız da ben de okuyup mutlu olurum

inci sanırım senin nişan gelmiş sanırım yarına haberini alıriz inş. Boracım bende çok gaz sancısı oluyo ama gelen giden yok. Az psikolojim bozuldu, herkes tetikte bende tık yok herşeye ağlıyorum, ağrım çok oluyor. Bide lohusalık sıkıntısı var

inci sanırım senin nişan gelmiş sanırım yarına haberini alıriz inş. Boracım bende çok gaz sancısı oluyo ama gelen giden yok. Az psikolojim bozuldu, herkes tetikte bende tık yok herşeye ağlıyorum, ağrım çok oluyor. Bide lohusalık sıkıntısı var

güzel heyecanlar ve telaşalar başlıyoooorr:))) Allah yardımcınız olsunç sağsalim kucağınıza almayı nasip etsin mevlam.

Amin canim ya bikac set sorcam Sana
Gercekten soylendigi gibi kirk yillik anneymis gibi deneyimli oluyor my insan
Bebginde gaz problmleri oluyor mu
Bebegin altini emzirmeden once mi sonra mi aliyosun
Lahusa sendromu yasiyor musun

Hamilelik yorucu bir yolculuktu. Son haftalar bitmek bilmedi sanki. ağrılar arttı geceler olmasın diye dualar edildi. derken gün çattı geldi. hastaneye götürülecekler tekrar tekrar gözden geçirildi. ve sabah senden bir parçayı kucağına almak için yolculuk başladı:) hastaneye varp doktorunun yanına gittiğinde heyecan korku gözlerinden hemen okunuyor:) sakin ol birazdan bebeğini vereceğiz' dese de dr hanım içimi bi hüzün kapladı. 'Ya bi aksilik olursa' odamıza çıktık yerleştik. geride kalanlar öpüldü. süsler teslim edildi. yavruma giydirilecekler verildi ameliyat önlüğü ve sedye ile odadan ayrıldık. o an eşimden başka birşey görmedi gözüm. annem beni öpüyor ben eşimi:) gözlerden yaş süzüldü. Buz gibi odalar. her ameliyathanede masada yatan hastalar. müzik sesleri. hopp koyulduk ameliyat masasına. belden iğnemiz yapıldı. her an her adım ürkmeyeyim diye anlatıldı. 'şimdi sırtına ilaç süreceğiz korkma. şimdi ayaklarını hissetmeyeceksin. korkarsan eğer söyle uyuturuz seni' telkinleri verilerek sohbet başladı. önüme perde geldi. bi 5-10 dk sonra kızımın çığlığını duydum:) yanağıma getirdiler sıcacık yüzünü. hemen öptüm ağzını:) karnımdan taş çıkmıştı sanki. o nasıl hafiflikti ya rab ! sonra bir anons 'Acil kan lazım. kanaması çok. rahim yırtılmış. hastayı unutun. eşini bulun' o an içim ürperdi. gözlerim meleğimi aradı. görmeden ölmim dediğim laf kabul mü olmuştu yoksa. ne yarım laftı.ne eksik duaydı. nolur olmasın mevlam dedim. Başımı geriye eğdim. cihaza baktım 7-3 tansiyon. başkada birşey görmedim. gerisi flu... kızım 11.20 de dünyaya geldi. ben odaya çıktığımda 13.00 sonrası yine kan takviyesi. ikimizde sağlıklıyız hamdolsun. Ancak en son kızımızı dr a götürdüğümüzde bir bey eşimin yanına gelerek 'abi slm. gecen sizin hn doğuma girince bizde bekliyorduk. aynı hoca ameliyat yapacaktı çünkü. bi anda panik oldu ortalık. hastanın kalbi durdu denildi. çok dua ettik ağladık. yenge nasıl' deyince şok olduk. Kalbimde durmuş meğer doğumda. doktor bunu neden demedi nasl demez şokunu atamadık üzerimizden. Hala daha sorma imkanımızda olmadı. işte böyle teyzeler. hastane günleri kalabalık bol çiçekli geçti:) evimiz hep kalabalıkta ikram izzet telaşasında hala devam ediyor. Allah doğum yapacak kardeşlerimin yardımcısı olsun. Sadece anın tadını çıkarın. kendinize iyi bakın. siz sağlıklı olun ki bebeğinizi iyi besleyin. selamlar

Okudum okumaz olurmyum az daha evde doguruyomusun.kizlar butun sorucaklarimi sormuslar merakimida gidermis oldun yeni dogum yaptin ama seni burda gormek cok guzel insallah bizde boyle rahat gine gelir basimidan gecenleri anlatiriz
daha varmi kizi soru yagmuruna tutmusun.bebek altini ne zaman kirletirese ozaman alirdir.buds genelliklie karnini doyurduktan sonra olur.bos mideden disari bisey cikmazki bunkadar basit bir soru
Cok gerginiim eve barka disariya sigamiyorummmmm

Rümeysa ben 6 aylık hamileyken bir rüya görmüştüm hatırladınmı? herkes doğuruyor bir ben kalıyorum diye neyseki günüm belli salı normal doğuma kalsam herhalde daha çokkk beklerim

deneyim yaşanarak ve sorup öğrenilerek oluyor. öyle birşey yok:)
gaz problemi 15 günden sonra başlayacak dedi dr daha yaşamadık. inş çok sıkıntı olmaz
eğer çişini bezde aşırı hissedilir şekilde yapmamışsa yedirdikten snra kaka yapacağını bildiğimden almıyorum.
yemesiyle yapması bir oluyor. ama zaten o sana al bezimi anne çığlıkları atıyor. o an onun rahatlığından başka birşey düşünmediğimden hesap kitap yapmadan isterse 100 tane ziyan olsun alıyorum :)
lohusa sendromu kaçınılmaz:) çok ağladım. en çok eşime sardım. kendimi yalnız hissettim. onunda yorulmasını istedimç şımarmak istedim ne bilim sıkıntılı günlerdi geçti şükür. kendine hep tekrarla 'bu günler gececek'

canım sorularını ben yanıtlayabilirim
gerçekten 40 yıllık anne gibi oluyosun herşey okadar kolay geliyoki bebek senin bebeğin olunca
altını değiştirdikten sonra emzirirsen bebek için daha iyi en azından emerken uykuya dalıyo rahat rahat uyur
lohusalık sendromu ben yaşamadım inşallah siz de yaşamazsınız bebeğin verdiği mutlulukla hiçbirşeye üzülmez oluyosunuz aksine okadar güzel bir duyguki inşallah en yakın zaman da sizler de bu mutluluğu tadarsınız

ay allahım hüngür hüngür ağlıcam, fena doldum. Hayırlı evlat olsun bebişin, hepşi bitti ve şana tadını cıkarmak kaldı. Tam okurken eşim aradı zor tuttum kendimi, şiir gibi yazmışşın arkadaşım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…