2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

mrb hatocan, ben kısmetse 2014 şubat annesi olacağım, ama internette okuyup not almıştım madecassol + hametan karışımı işe yarıyor diye. doktora ya da eczacıya sorup kullanmak gerekir tabi.

offf offff ben çok evhamlı bir anne olcam galiba hiç istemiyorum aslında öyle olmak ama endişelerim gösteriyor ki pinpirikli olcam

Canim ayni sey benim de basima geldi.su an cok azalmis durumda acilarim.ilk olarak philips avent kelebek koruyucu silikon memeucu almalisin.ve emzirirken bunu kullanmalisin.acin oldukca azalacaktir.ikincisi aktardan balmumu al.yemek kasigina bir parca koyup ocakta erit goguspedinin tam orta kismina gdlecek sekilde dok sonra gogsune koy.ilk basta cok sicak olur biraz bekle dayanabilecegin isiya gelsin.bunu hergun uygula.bende ise yaradi umarim sende de yarar.lansinoh kullandim ilk gunden ise yaramadi.aglayarak emziriyordum neler cektim.cok sukur simdi iyiyim.insallah en kisa surede iyilesirsin.ben bebek uyanmasin emmesin diye dua ediyordum nerdeyse...

Kizlar doktordan geldim 2 tane 100 olan sanci vardi doktorum sancilarin cok olmasi gerektigini 5 dk araliklarla olmasi gerektigi soyledi. Bebegim kanala girmemis hala sancim falan olmazsa cuma gunu suni sanci baslatacakmis. Eger kanala inmemis ve acilma sezeryan isterim belkide bebegimde 3700 gr 53 cm. Bugun tam 40 haftaligiz

benım goguslerımde başlangıçta cok acıyordu lansıloh kullanıyorum ılk günden berı o cok acıyan hıs zamanla gecıyor. alışıyor bı sekılde. sımdı sadece ılk tuttuğunda cok acıyor sonra gecıyor. bende emzirmek ıstemıyordum ve ağlıyordum ama gectı geçecek merak etmeyın.
anne olmak cok zor doğurmayanlar hayatın tadını cıkarın

zeytinyağ sür, silmene de gerek yok. her emzirdiğinde bi pamukla sürersen rahatlatır.

ooohh maşallah annesi napcaksınız göbeğini değişik adetker var mı

ben istanbul üniversitesinde okudum arasın göbeğini de oraya gömeceğim :) annesini izinden gitsin yavrucak

nebil ismini çok severim ben agahında söylenişi çok güzel canım sen o diyenlere aldırma aras için kıl-yün demek bile demişlerdi bana yinede vazgeçmedim :)
senin hoşuna gittiyse koy bence canım keşke dememek için.

ayyyy arkadaşlar yaa iyiki bu kadınlarklubünü keşfetmişim sizler olmasanız bu 9 ay nasıl geçiçekmiş bilmiyorum buralar şuan sessiz ya nasıl canım sıkılıyo anlatamam

aynen canım ya hala fırsat buldukça geliyorum baksana halime :)
sende doğumunu yapınca artık rahatlayacaksın ondan sonra sayfa daha yavaş akar ama akar yinede inşallah :)

canım onu yıkaman gerekiyor bildiğim kadarıyla bebekte zaten kremli haliyle almayabilir memeyi
bende lansinohu aldım fayda etmedi
madecassolü sürüp memeyi açıkta bırakıyorum 10 dk boyunca sonra yıkayıp kuruluyorum
ıslak kaldıkça çatlaklar artıyor unutma sütün çok geliyorsa göğüs pedini sık sık değiştir
benim çok yara olduğunda makinayı aldım ve sütümü sağıp öyle verdim dinlendirdim biraz olsun
avent kelebek ucuda kullandım şimdi hem normal emziriyorum
çatlağı azarsa bu yöntemleri deniyorum
zamanla alışacaktır inşallah
geçmiş olsun canım

Canım kader arkadaşım, bnm bebek de daha kanala inmemiş 3600 falan kilosu sancilar hep 70-80-90-100 cikti dün ama hep öyleydi doktor da sanci değil onlar dedi catima baktı 2kez cok canım yandı ama hic acilmam da yok salı günü tekrar gitcem bnm de 40 haftam doldu ama 5gun gec yumurtlama payindan salı gününü bekliyorum o zamana kadar yine bir şey olmazsa 41.haftayi bekleyeceğim sezaryen istemiyorum çünkü sen neye karar verdin?

masallah bebisin kilosuna.bi avazda kurtulursunuz insallah saglikli gime

O cikanlar sanci degil ise ne oluyomus ..bebek saglikliysa sabrin da var sa son haftaya kadar beklemk iyi olur diye dusunuyom.bi avazda kurtlursunuz insallah saglikli gine

Devlet hastanesi 6 eylul beklenen dogum tarihi demisti bu doktor 8 eylul son tarihin dedi. Eger nisan su falan gelmezse cuma gunu gel suni sanciyla baslatalim dedi. Kanala inmemis daha hareketliyimde neden boyle oldu bilmiyorum hakkimizda hayirlisi. Adet agrim var ama cok degil Kasilmada var ama daha inmemis eger cumaya kadar bisey olmazsa acilma yoksa bebegim daha inmemisse sezeryan isterim belkide kararsizim vede beklemek canimi sikiyor artik

masallah bebisin kilosuna.bi avazda kurtulursunuz insallah saglikli gime

O cikanlar sanci degil ise ne oluyomus ..bebek saglikliysa sabrin da var sa son haftaya kadar beklemk iyi olur diye dusunuyom.bi avazda kurtlursunuz insallah saglikli gine

Amin cumlemizi insaallah canim

Beklemek zaten mahvediyor insani 9ay bekledim ama 9 gün bekleyemiyorum öncelik bebeklerimizin sağlığı tabi benim tanıdığım herkes suni sancı alma diyor doktorum da dedi eger acilma sanci hic olmazsa bebek de inmezse suni sancınin pek yararı olmaz dedi ben suni sancı almayi düşünmüyorum ama belli de olmaz sen 41. Haftayi da bekleyecek misin

Bugun tam 40 haftaligiz 30 kasimdi sat. Ama doktorum 8 eylul son dedi eger pazar gunune kadar bisey olmazsa gunum bittigi icin cuma gunu gel suni verip baslatalim dedi. Ama sancim acilmam hic biseyim olmazsa sezeryan isterim ben bide suni alip acilmazsa niye bekleyeyim

slm hanımlar
sizi hep takip ediyorum ama yazmak buğüneymiş
buğün doktor kontrolümüz vardı çatı muayenesi yaptı çatım darmış ve makatla bebeğin çıkacağı yer çok yakın dedi :)
bebek çok iri değilmiş zorlarız normal doğumu dedei ama ben hem normal hem sezeryan acısı çekmekten korkuyorum normalı deneyip olmayıp sezeryana alınmasından korkuyorum 1 hafta sonra tekrar gel bakalım dedi kesin kararı o zaman verecekmiş kafam karıştı iyice ne yapacam hiç bilmiyorum

Güzel insanlar öncelikle sizleri tanıdığım için çok mutlu olduğumu belirtmek isterim. Fikrini , duasını ve vaktini ayıran herkese kucak dolusu selamlar sevgiler. Hakkınızı helal edin. Allah nasip ederse bir sonra ki gebelik maceramızda kavuşmak ümidi ile. Selamlar Saygılar

Canim benim masaallah bebegin cok tatli tombik:))) bizede dua et

Songülcüm bende seni tanıdığıma çok memnun oldum arada bir gel buralara sensiz olmaz bu arada tatlı kızının maşallahı var benim için kokla onu benimde 4 gün sonra doğumum var benim gibi bekleyen arkadaşlara sende dualarını eksik etme canım sevgile kal...

Doktoruna güveniyorsan, gözü kapalı diyeceği şeyi kabul edeceksin. Bu yola artık girdin, dönüşü yok doğum şekli nasıl olursa olsun, sen dua et normal de olsa, sezaryen de olsa inşallah ikisi de kolay ve sorunsuz olsun diye..

Eğer doktorun sezaryen derse moralin bozulmasın çünkü sezaryen de artık çok rahat. Normal doğum derse o da seni korkutmasın, artık epidural denen şey var; o konuda da sıkıntı yaşamazsın. Yeter ki sen ve bebeğin sağlıklı olsun. Zaten bebeğini kucağına alınca emin ol, bütün sıkıntını unutacaksın

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…