2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlarr merhaba ben geldim 3 eylul günü suyum geldi gece saat 23:55'te oglumu kucagima aldim 3900 kg dogdu artik yanimda gercekten muhtesem bi duygu anne olmak geceleri uyunuyo ama olsun herseye deger daha detayli anlatacam daha sonra dogumu mu sizlere allah sizleride bir an once evlatlariniza kavuştursun insallah dualarim sizinle :))

selamlar herkese umarım herkes iyidir...
pzt annem geldi çok şükür kavuştuk sonunda bu yüzden kaç gündür giremedim. anneannemiz birsürü ciciler getirmiş bize, bitmiş olan çamaşır ütü işimiz yeniden başladı ve onları da bitirdik şükür annemle çantalarımıza son bir çeki düzen verdik ve valizimiz bir boy büyüdü ama sonunda hazırız.
dün kontrolüm vardı herşey yolunda. doktorum karnımı eliyle muayene etti ve çok büyük bir bebek değil dedi olsun ben onu beslerim büyüyünce muayene etti ve geçen hafta 1cm bile olmayan açıklığım 3cm olmuş.galiba yürüyüşten oldu.çünkü geçen haftadan beri hemen hemen hergün günde 1 saat yürüdüm hatta bigün abartıp 2 saat yürüdüm.
bana hiç doğmayacakmıış gibi gelen oğlum yavaş yavaş yola çıkmış geliyor galiba bu duygu yerini karnımın boş kalacağı, ve saatlerce olsa izlemekten bıkmayacağım hareketlerini şimdiden özleme hissine bıraktı muayenede çok canım acıdı ve ben nasıl doğum yapacağım diye kara kara düşünmeye başladım :18: allah hepimize kolay doğumlar nasip etsin.
2gündür bel ve kasık ağrılarım baya arttı doğumum çok yakınmış gibi hissediyorum hadi hayırlısı bakalım

canım gözün aydın annene kavştun sıra oğlunla kavuşmaya geldi
oda belirtileri göstermeye başlamış zaten bence bu gece doğuma gitceksin içime öyle doğdu

Ne guzel acilma olmus ben o kadar yuruyup hareket etmeme ragmen gecen hafta acilma yoktu yumusama vardi. Alttan muayenede kasmayin kendinizi illaki aciyacak ama 1 dk bile surmuyor sadece bisey farkettim ilk cati muayenemde doktor baktiginda kemiklerime dokundugunu hissettim gecen haftaki cati muayenemde ise kemikleri hic hissetmedim sanki karnima kadar soktu elini ve acidi sonra yumusama baslamis diyince kemiklerden anladim demek ki kemikler yumusayinca acilma basliyor

neden almadın canım yaa cinsiyet tedirginliği mi var erkek olursa die ortak renk mi aldın

cinsiyet tedirginliği yok canım :))
cinsiyetini öğrenmeye ilk gittiğimizde bize gereken pozu vermişti ve doktorum bu kesinlikle kız demişti.
ben hep beyaz ve toz pembe tonlarında kıyafetler aldım. koyu pembe kıyafeti bile yok
ama sarılı, yeşilli, turunculu, mavili renklerde istiyorum tabiki

Canım Allah kavuşturmuş bebişini sana. Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin
ayrıntıları bekliyoruz tabiki müsait olduğunda

Allah anali babali buyutsun:))) normal dogum mu? Agrin yokmuydu, nisanin gelmedenmi suyun geldi

Benim hiç çatıma bakılmadı. doktorum suyun sancın geldiğinde hastaneye gelirsin o gün bakarız doğumun olur zaten dedi

her neyse yarın zaten sezeryan oluyorum :)))

sizler hep yazıyorusunuz ya öyle bir etkilenmişim ki geçen hafta RÜYAMDA ilk doktorum bana çatı muayenesi yapıyor. elini sokuyor hiç bir şey hissetmiyorum. sonra ooooooooooooo maşallah diyor bir bakıyorum elini kolunu resmen dirseğine kadar sokmuş. çok ama çok rahat doğum yaparsın sen diyor :)))))))))))))))))))
adam resmen rüyamda kolunu soktu :)))))))))))))))

canlarım doğum yapan varsa tebrik ediyorum canı gönülden. benim minnak kızım 15 günlük 5100kg oldu:) Bu da minik kızımın halay çeken resmi :)))

:))))) hadi bakalim hayirli haberlerini bekliyoruz yarin insaallah kucagina alacaksin bebegini. Sen mi sezeryan istedin

merhaba kızlar bende 28 agustos sabahı oğlumu sezeryanla dünyaya getirdim çok tatlı bir oğlum oldu darıısı sizin basınıza:)

Kizlar bende dogum yaptim.gece bir gibi suyum geldi oglen 12.10 da normal dogumla bebisimi kucagima aldim.dikislerim var biraz agri yapiyor.5cm kadar sanci cekmeden geldim desem yeri var.5cm sonra suni sanci verdiler.

kizar cuma gunu hastaneye gittim ve aksam 10 da dogum yaptim cok sukur ikimizinde sagligi yerinde bugun evimize geldik

gözleriniz aydın olsun arkadaşlar. allah analı babalı büyütsün, sağlık sıhhat versin. darısı bizlere inşallah.

canım hakkında hayırlısı. biz birşey istiyoruz ama hakkımızda hayırlısı olsun herşey için. üzülme sezeryan olacağın için önemli olan bebişine sağlıkla kavuşman. hadi bakalım 1 günden az vaktin kaldı

canım geçmiş olsun aras a, inşallah geçmiştir..doğduktan sonrada başka dertler başlıyor galiba.önemli bişey olmasında. bizde hala beklemedeyiz..

Tsk ederim cnm darisi sizlere insallah:))

Allah anali babali buyutsun:))) normal dogum mu? Agrin yokmuydu, nisanin gelmedenmi suyun geldi

Saol cnm:)) hayir hic agrim yoktu nisan falanda gelmedi direk suyum geldi durup dururken bacaklarimdan akmaya basladi aksilik bu yaa o anda disardaydim dogumum olana kadarda aktif olarak akti su hic durmadan

canım gözün aydın annene kavştun sıra oğlunla kavuşmaya geldi
oda belirtileri göstermeye başlamış zaten bence bu gece doğuma gitceksin içime öyle doğdu
çok sağol tatlım kavuştuk sonunda annemle nasıl özlemişim, gelir gelmez elim ayağım oldu sanki bende çok yakın hissediyorum oğlumun gelişini.bakalım hafta sonunu bulmaz gibi diyorum ama belli de olmaz bu bebişlere inşallah içindeki ses doğru çıkar

bu muayene 2. oldu ikisindede canım çok acıdı. aslında ağrı eşiğim yüksektir ama dün resmen ağladım muayenede annemde yanımda içi gitti kadının.. inşallah seninde açılman olmuştur canım gününde gelmiş zaten.. hayırlısı...

canlarım doğum yapan varsa tebrik ediyorum canı gönülden. benim minnak kızım 15 günlük 5100kg oldu:) Bu da minik kızımın halay çeken resmi :)))Eki Görüntüle 794533

canım kocaman ve 41 kere maşaallahhhhhhhhh kızına çok tatlı canım benim. öp benim yerime kızını.
bende esmerim eşimde esmer herhalde benim kızımda seninki gibi olacak. yarın doğurup göreceğim Allah'ın izniyle.

:))))) hadi bakalim hayirli haberlerini bekliyoruz yarin insaallah kucagina alacaksin bebegini. Sen mi sezeryan istedin

Canım ben hep normal doğum istedim burdan sezeryan isteyenlere tarih alanlarada hep kızıyordum. Çok büyük konuşmuşum ki dünki muayenemde plesentamda kireçlenme vardı ama dünkü muayenemdede plesentada yaşlanma çıktı ikisi bir arada vurdu yani bana.
bebek 1 haftada 100 gram almış fazlada almamış. doktorum doğumuna 7 gün kaldı plesenta yaşlanmış iyi durumda değil ve bebeği artık beslemiyor sezeryan olman lazım dedi. eşim ve ben tedirgin olduk. normal istersen her gün hastaneye gelmen gerekecek seni sürekli takip etmem lazım bebek için risk oluşabilir beslenmiyor artık dedi bizi ikna etti.
ptesi sezeryanım olsun dedim 4 gün 4 gündür diye ama cuma günü kendisi nöbetçiymiş ve nöbetçi olduğu için ctesi akşamına kadar hastanedeymiş yine bizi ikna etti :)))

bu yüzden yarın kendi isteğim dışında ikna edildiğim için sezeryan oluyorum. çok uzun anlattım kusura bakma :))))

Merhaba herkese.. Salı günü sabah dogdu kızım epidural spinal kombine sezeryanla. . Soranlara merak edenlere ve dualarini esirgemeyenlere çok teşekkür ederim. . Çok guzel bi duygu ve hiç bişey bu kadar özel deil.. ins çabuk zamanda kolayca atlatrsniz sizler de..

uzun zamandır yoktum evimde net olmadığı içinde yazamamıştım....biz iyiyiz çok şükür işten ayrıldıktan sonra hazırlıklarla uğraştım halada eksiğimiz var çalışan olunca dinleneceğimiz zamanda dahada çok yoruluyoruz korkularda başladı...doğum yapan arkadaşlar var Allahım hepsine uzun ömür versin...geçmişi okuyamadım....annemdeyim şuan...benimde geçen hafta gittiğimde 2.691 gr 49 cm di haftaya cuma randevum var ve çatı muayenesi yapacak...şuan herşey normal.....hepinizi öpüyorum herkese kolay doğum diliyorum .....

canım bebişin hayırlı uğurlu olsun. yarın bende sezeryan oluyorum genel anestezi istedim. sen epidural spinal olmuşsun.
nasıl geçti rahatmıydı, kaç dakika sürdü, şuan ağrın sıızn varmı

Bebegin kalp atislari 120/145 arasi oynadi bir kez 110 dustu sonra ekranda 0 yazdi doktorum nst yi gordu nstn tahlillerin iyi dedi haftaya nst icin tekrar gel dedj.2527 gr bebegim kilosunu cok begendi oyi bakmisin annesi dedi.11gun once 2500 du dedim.yanilma payi olabilir dedi.neddnse az kilo almis gibi gozuksede kafama takmiyorum nasipten otesi yok.verdigin bilgiler icin sagolasin insallah uygulayaagim.bugun epey yurudum ve bebegin baskisini cok hissettim.iste oyle bugunku haberleim

Oh! Bebeğin kalp atışları da çok iyi çıkmış. Kilosu da doktorunun diyorsa doğrudur. Ne güzel, bir sıkıntı, problem çıkmamışdarısı haftaya olsun ama madem ki bir tane de olsa 90 çıkmış, kendini yoracak şeyler yapma, bol bol otur, dinlen ve fazla da yürüme benim de yarın var kontrolüm; hayırlısı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…