2013 Ekim Anneleri

Bebeginizin cinsiyeti ne olacak?

• Kizimiz geliyor

OY: 139 43,7%
  • Oglumuz geliyor

OY: 173 54,4%
  • Ikiz kizlarimiz geliyor

OY: 2 0,6%
  • Ikiz ogullarimiz geliyor

• Ikiz bir kizimiz bir oglumuz olucak

• Ankete Katılan
    318
hoşgeldin kızzzz nası geçiyo günler örtmenimmmm:KK1: ay burdakiler hep bi şikayet halindeler yaa, nolcak böle bilmiyommm:KK60: şarkımı sölesem:KK24:şaklabanlık mı yapsam bunlara bilemedim hep mi mızmızlar yaa, anne olcaklar bide:KK35:

:KK9::KK9: çok şekersin yaa

slm canım öle bi sıkıntın varsa ve kötü olacağını düşünüyosan sez. ol madem öyle, korkan kişinin normal doğum yapması çok zor dedi benim doktorum, korktuğun için ıkınmayı vs yapmazsan sende bebişte sıkıntıya girer, korkarak normal yapıcam diyenlerin hepsi mecbur sez. oluyomuş o nedenle o korkuyu stresi çekmeye değmez, normal takıntısını anlamış değilim açıkçası, ne ile rahatsan onu yap, bunuda doktoruna açık açık söle, hayatımızda belki 2 yada 3 kez bu anı yaşıcaz güzel anıların olsun, içinden geleni yap derim dinleme doktoru bilmemneyi:KK34:

bende böyle düşünüyorum evet adı üstünde normali daha iyi ama olmazsa da üzüleceğimi sanmıyorum
şuan herkesin tek dileği bebeğini sağlıkla kucağına alabilmek o yüzden doğum şekline çok takılmamak gerekiyor

slm arkadaşlar
canım çok sıkkın
sizede anlatayım
ben vajınusmusttum
yendim ama sözde yendim
halen tam deil
dün doktor bana normal doğum yap sana ii gelir dedi
çok korktum
zaten sezeryandan da korkuorm iyice psikolojim bozuldu

Cnm drunun oyle demesine sasirdim,genelde vajililere pek n.dogum onermezler diye biliyorum :26:ayni durum bende de var,tam olarak atlatabilmis degilim,drumda sez. önerdi..beni de cevremdekiler deli ediyo,normal yap normal yap diye,ben istemezmiyim sanki,tabi sez.korkusu da var ama hangimizde dogum korkusu yokki zaten..dualrimizi edip gidicez artik Allaha emanetiz..Moralini yuksek tut cnm Allah baska dert vermesin, çok sükürki hamileyiz bu haftalara geldik ..:KK16:

a.slm serabımm hosgeldiniz sefa geldiniz :KK42: akıllı bıdıkkk büyüyo annesi, yesin yesin de beslensin kuzucuk :KK39:
öyle canım bıdıkım büyüyo 2500 gram olmuştu cumartesi günü minnakım...napıyonuz bakayım...

hoşgeldin kızzzz nası geçiyo günler örtmenimmmm:KK1: ay burdakiler hep bi şikayet halindeler yaa, nolcak böle bilmiyommm:KK60: şarkımı sölesem:KK24:şaklabanlık mı yapsam bunlara bilemedim hep mi mızmızlar yaa, anne olcaklar bide:KK35:

iyi geçiyor kuzum bugün accık stresli geçti ama gırgır şamata yerindeydi...ben artık şikayet falan etmiyoru kuzu isterse canımı ne kadar yakarsa yaksın saat 3 e kadar uyuyamadım ama varsın uyuyamayım ama minnak kuzum benimle olsun...be uykusuz kalırım kuzum için..

Mrb canim hosgeldin..sabah yazini okudum ve hüngür hüngür agladim.benimde 16 haftalik bi kaybim var tabi ben bilmeden onu 2-3 hafta tasimisim..buyuk bi travma yasadim cok sukur gecti gitti.Rabbim bu yavrularimiza uzun sağlikli ömurler nasip etsin.bende bazen hareketsiz oldugu zamanlar aklim cikiyo,doguma kadarda rahat edemicem sanirim..Allah ım hic birimizi evlatlarimizla sinamasin..Oğluşlarimizi da bize bagislasin..:KK16:
bende 3 hafta taşımışım canım..hatta doktor 2 günün var dedi iki gün içinde alınmazsa seni zehirlemek üzere dediydi...amin kuzum sağlıklı bir şekilde yavrularımızı kucağımıza aldığımız günler gelecek inşallah...

hoşgeldiniz canım aç bırakma oglunu annesi afiyet olsun
aç kalamıyorum ki kuzu direkt tepkiyi veriyo sıpa veriyo tekmeyi veriyo tekmeyi...:KK52:

yine sıcak bastııı, dün ne güseldi hava :KK5::KK5:
bende iyice sersemledim kafamı üstünde biri oturuyo sanki :KK1:

cullum yok mu bir angara havası koyuverdi accık döktürek...:KK76::KK76:

öyle canım bıdıkım büyüyo 2500 gram olmuştu cumartesi günü minnakım...napıyonuz bakayım...
oyy maşallahh cnmm :nazar: biz napalım can sıkıntısıyla uğraşıyoruz, bi yandan sıcak bi yandan sersemlik.. kafamı tutamıyorum, yatsam yatamıyorumda.. böyle karma karışık dolanıyorum ortalıkta napim serabım :KK1:

oyy maşallahh cnmm :nazar: biz napalım can sıkıntısıyla uğraşıyoruz, bi yandan sıcak bi yandan sersemlik.. kafamı tutamıyorum, yatsam yatamıyorumda.. böyle karma karışık dolanıyorum ortalıkta napim serabım :KK1:

dolanın dolanın minnaklar geldi mi totonuzun üstüne oturacaksınız ya da evin ortasında şimdi ki gibi dolanacaksınız...alıştırma kuzu bunlar alıştırma...

Cnm drunun oyle demesine sasirdim,genelde vajililere pek n.dogum onermezler diye biliyorum :26:ayni durum bende de var,tam olarak atlatabilmis degilim,drumda sez. önerdi..beni de cevremdekiler deli ediyo,normal yap normal yap diye,ben istemezmiyim sanki,tabi sez.korkusu da var ama hangimizde dogum korkusu yokki zaten..dualrimizi edip gidicez artik Allaha emanetiz..Moralini yuksek tut cnm Allah baska dert vermesin, çok sükürki hamileyiz bu haftalara geldik ..:KK16:

haklısın tabii
benim çevremdekilerde öyle normal yap dio içimi bilen yok
hani doğumda sonda takıolar mış ya şimdiden ondan bile korkuormmm
Mevla yardımcımız olsn
senn tarih belli mi
bayağı az kalmışş

hayırlısı olsu canım inşallah kendi doktorunla yaparsın dogumunu rahat rahat

hoşgeldiniz canım aç bırakma oglunu annesi afiyet olsun

cullucum ne yapalım en nazlı zamanlarımız:KK34:
kocana yap sen o nazı hehehehe:KK60: burda hepimiz nazlı olursa kim kimin nazını çekçek kız söle bakim, yok dimi bol bol naz yaparız ama nazı çeken yok :KK1: canım benim hamişlik kolay iş değil bunu yaşıyoruz ve görüyozda ama normal sıkıntıların harici çok önemli dertlerimiz olurki Allah hiçbirimize göstermesin zaten işte o zaman ne yapıcaz ay totomuz ağrısın, uykusuz kalalım, çarpıntımız olsun razıyız demicezmi, o nedenle halimize şükür, unutmayın hamiş olmak isteyipte bu sıkıntıları dibine kadar çekmek isteyen çok insan var etrafımızda:KK53:

Mrb cullucan:KK3: senin bu dediklerini yapmana gerek yok çünkü zaten çok tatlisin gerçekten .. sabah serap beni ağlatti ama kasiyer maceranda beni yerlere yatirdi..Umarim hep böyle pozitif olursun.Forumun senin gibi birine ihtiyaci var çünkü :KK34:
ah canım benimmm, çok sağol, kız bu foruma bi ben yetmez:KK60: bu bebiş annelerinin hepsi bi nazlı bi nazlı anammm:KK52: ama olsun bende yapıyorum nazımı yapmıyo değilim, yerine göre kocişede saldırıyom o ayrı:KK1: bebişler görünce görcem ben kendimi ne naz kalcak ne niyaz hahaha, kurulu makine gibi olcak, emzir-altını temizle-gazını çıkar-yatır-arada bi uyan bakalım kusmuşmu bak falan ahahaha:KK60:

nie atamıorm foto yaaaaa

aynen canm çok sıkılo zaten tırsık bi insanım iğneden bile korkuorumm
canım benim iğneden bile korkuyosan hiç düşünme derim, takma kafana, artık herşey gelişti, herşeyin kolayı var, en doğru kararı içinden gelen ses verir, önemli olan senin ne istediğin takma etrafındakileri okimi, rahatla bakalım daha var hem:KK54:

:KK9::KK9: çok şekersin yaa

bende böyle düşünüyorum evet adı üstünde normali daha iyi ama olmazsa da üzüleceğimi sanmıyorum
şuan herkesin tek dileği bebeğini sağlıkla kucağına alabilmek o yüzden doğum şekline çok takılmamak gerekiyor
o senin şekerliğin :KK54: evet sana katılıyorum önemli olan sağlık, burda bi arkadaşımız var panikli biliyosunuzdur oda ilk doğumunda panik atak olmuş mesela, öle normal olacağıma olmayayım daha iyi, kızlar beden sizin bedeniniz, sağlık sizin sağlığınız siz karar verin ne istediğinize, normal istiyor ve yaparım diosan sonuna kadar destekçinizim ama yok tırsıyorum diyosanız kalkışmayın bu işe, birde şunuda aklınızdan çıkarmayın açılması 4cm olupta farkına varmayan ve 3 ıkınmada normal doğuran insanlar var, umarım normal isteyenlerin hepsi böyle doğum yapar inşallahhhhh:KK52:

evet evet aynen canım ne güzel yazmışın:KK9:

yine sıcak bastııı, dün ne güseldi hava :KK5::KK5:
bende iyice sersemledim kafamı üstünde biri oturuyo sanki :KK1:
kız o karnındaki bebişin ağırlığı olmasın :KK60: kafanda sanıyon ama, ay kıyamam onlara yaa, ne kadar savunmasızlar, karanlık yerde, sıkış tepiş zaman doldurmaya çalışıyolar:KK54:

BENİMKİ zaten sezeryan olacak 2.kızım sezeryan la olmuştu gerçi 1 hafta baş boyun ve bel ağrısı çektim.başımı bağlayıp duvarlara vuruyordum anestezi etkisiyle bunlar olmuş.çok kötüydü doğumdan önce anestezi doktoruyla görüşecem aynı şeyleri bir daha yaşamamak için.

BENİMKİ zaten sezeryan olacak 2.kızım sezeryan la olmuştu gerçi 1 hafta baş boyun ve bel ağrısı çektim.başımı bağlayıp duvarlara vuruyordum anestezi etkisiyle bunlar olmuş.çok kötüydü doğumdan önce anestezi doktoruyla görüşecem aynı şeyleri bir daha yaşamamak için.

genel mi bayıldınız
spinale ii diolar ama onada ayık olarak ben duramam gibi gelio

haklısın tabii
benim çevremdekilerde öyle normal yap dio içimi bilen yok
hani doğumda sonda takıolar mış ya şimdiden ondan bile korkuormmm
Mevla yardımcımız olsn
senn tarih belli mi
bayağı az kalmışş

Tatlim öncelikle iğneden korkman normal çünkü vajililerde genelde ortak bi özelliktir,bende de var..hamileligimde bi kac kere olmak durumunda kaldim ama gormen lazim nerdeyse yataga baglicaklardi beni dört döndüm korkudan:KK9:esim ellerimi falan tuttu kurbanlik koyun gibi..Canimda pek bi tatli :KK17:sonda olayini dogum yapacagim hastanede hemsireye sordum,korkma seni bayilttiktan sonra takariz dedi,öyle yapmazlarsa taktirmam zaten,altima yaparim daha iyi:KK52:

iyi geçiyor kuzum bugün accık stresli geçti ama gırgır şamata yerindeydi...ben artık şikayet falan etmiyoru kuzu isterse canımı ne kadar yakarsa yaksın saat 3 e kadar uyuyamadım ama varsın uyuyamayım ama minnak kuzum benimle olsun...be uykusuz kalırım kuzum için..

bende 3 hafta taşımışım canım..hatta doktor 2 günün var dedi iki gün içinde alınmazsa seni zehirlemek üzere dediydi...amin kuzum sağlıklı bir şekilde yavrularımızı kucağımıza aldığımız günler gelecek inşallah...

aç kalamıyorum ki kuzu direkt tepkiyi veriyo sıpa veriyo tekmeyi veriyo tekmeyi...:KK52:

cullum yok mu bir angara havası koyuverdi accık döktürek...:KK76::KK76:
oyyy kıyamam te görün anne nası oluomuşşşş:KK42:uyuyamamış ama gıkı çıkmıyo helal sana canım benim:KK9:kız zaten şurda bebişler doğduktan sora hayranlıktan onlara bakmaktan yada ne bilim gece izlemekten uyuyamıcaz ama o zaman kimse şikayet etmez eminim:21: ayyy ben muhtemelen geceleri onu seyretmekten uyumam e gündüzde bebişi doğur yatır vs. derken bi bakmışız zombi olmuşuz:KK37:heee bi ankaranın bağları olaydı ne oynardık hee, göbek atamayanlar bile atar bu hamiş göbüşüyle ahahaha:KK9: göbeklerimi tuta tuta oynardık

kız o karnındaki bebişin ağırlığı olmasın :KK60: kafanda sanıyon ama, ay kıyamam onlara yaa, ne kadar savunmasızlar, karanlık yerde, sıkış tepiş zaman doldurmaya çalışıyolar:KK54:

ay ben sana ne diyimmm :KK9::KK9::KK9::KK9:
tamam hamileyim felan ama kafamla karnımı karıştırcak kadar unutkan olmadım daha şükür :KK9::KK9:

acaba doktorun yanlışımı oldu.bazıları sezeryan oluyor sonrası çok rahat ettik diyor bende niye öyle oldu anestezi doktoruyla görüşmem gerek.

oyyy kıyamam te görün anne nası oluomuşşşş:KK42:uyuyamamış ama gıkı çıkmıyo helal sana canım benim:KK9:kız zaten şurda bebişler doğduktan sora hayranlıktan onlara bakmaktan yada ne bilim gece izlemekten uyuyamıcaz ama o zaman kimse şikayet etmez eminim:21: ayyy ben muhtemelen geceleri onu seyretmekten uyumam e gündüzde bebişi doğur yatır vs. derken bi bakmışız zombi olmuşuz:KK37:heee bi ankaranın bağları olaydı ne oynardık hee, göbek atamayanlar bile atar bu hamiş göbüşüyle ahahaha:KK9: göbeklerimi tuta tuta oynardık

mevlam onların yokluğunu göstermesin kuzu...dur bakim hele bulabilirsem bir angara havası koalım döktürelim...ama göbükleri tuta tuta...:KK53::KK53::KK53:

X