2013 Ekim Anneleri

Bebeginizin cinsiyeti ne olacak?

• Kizimiz geliyor

OY: 139 43,7%
  • Oglumuz geliyor

OY: 173 54,4%
  • Ikiz kizlarimiz geliyor

OY: 2 0,6%
  • Ikiz ogullarimiz geliyor

• Ikiz bir kizimiz bir oglumuz olucak

• Ankete Katılan
    318
kesinlikle öyle cnmcım, dünyaya yeni bi can getiriyoruz o kadar da olsun.. dediğin gibi Allah başka sıkıntı vermesin..
Kimseye çekemiceği yükü vermez Rabbim.. :KK16:

ben yınede cok korkuyorumm belkıde bır kere gıttıgm dr yuzunden bılmıyorum canım ama ben sezeryana karar verdım cuma randevum var gunum alıcam 9 ekıme ozaman kadar kendı gelırse olur ama dıgr turlu normal yapamıcam ben:KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50::KK50:

a.slm cnm hoşgeldin... bende sıkıldım fazlasıyla.. :KK31:

hoşgeldin cnm, hayırlı olsun cicileriniz, güle güle kullansın bebişin:emir_bebek: Kasılma ve sancılar bende yeni başladı, özellikle dün gece çok feci oldu ilk defa.. Allahım yardımcımız olsun.. Ben ankaraya annemlerin yanına gittiğimde mecburen başka bi doktora gitmek zorunda kaldım, devlet hastanesindeydi. Gittiğim doktordan inan hiçbişey anlamadım sadece baktı cinsiyet söyledi, değerleri yazdırdı geçti.. Acile gittiğimde de başka bi dr denk geldi, o da baktı inceledi ama bana bişey anlatmadı normal dedi geçti.. 0ysaki bi dünya şikayetle gitmiştim hastaneye.. Baktım olacak gibi değil ıspartaya kendi doktorumun yanına geri döndüm. şükür ki öyle bi insanla karşılaştım, gözüm kapalı güveniyorum diyebilirim.. Doktorlar malesef insanı çileden çıkarıyolar. Bana apandist olabilir dediler ama kendi dr.um korkma bu sadece kramp dedi düşün artık farkı.. Sen devlete mi gidiyosun şuan ?

çok sağol cnm evet iyi oldu ya moralim düzeldi kayınvalidem dışında canımı sıkan bişey yok bu halimize de şükür..ben özele gidiyorum cnm doktorum çok iyi aslında.. ama kasılmalarımı hafife aldı gibi geldi ondan emin olmak istedim..ciğer geliştirici vurdularmı dedi yeni doktor ben de hayır dedim. bence de gerek yok zaten 33. haftandasın dedi..rahatladım yani..yalnız bende vajinusmus sornu vardı kendi doktorum doğum esnasında panik olursan bebeği de kendini de riske atarsın dedi açıkçası göze alamıyorum normali epidural olsaydı isterdim ama..her doktor farklı bişi diyo ya

baska doktorlara gorunmek ıyı oluyor bazen ıyı yapmıssın canım psıkolojık olarakk rahatlamıssın buda kasılmarı azaltabılır bence cunku psıkolojımız cok etkılıyor.bende eger doktorum dogumla ılgılı normal dogum olmaz felan derse baska doktorada gıdıp tegıt ettırecem dokruma guvenıyorum ama yınede ıcımde suphe kalsın ıstemıyorum...aldıklarında hayırlı olsun canım gule gule kullanın.
uyguna almıssın canım bende butıkbebeden almsıtım ama fıyatını hatrlamıyorum:KK31:

evet cnm en azından rahatladım bi de şu kasılmalar hafiflese artık belime vuruyor ağrıları dayanılmaz oluyor

harıka haberlerle gelmışsın canım dr dannn adına sevındım haydı artık uzulme hiç bişeye
bebişin için aldıklarınıda sağlıkla gıydır ınş. canım

harıka haberlerle gelmışsın canım dr dannn adına sevındım haydı artık uzulme hiç bişeye
bebişin için aldıklarınıda sağlıkla gıydır ınş. canım

çok sağol cnm inşallah vaktinde alırız bebişleri kucağımıza.bi de kasılmalarım geçse artık acı veriyor :KK50:

Elifnil sevindim senin adına gerçekten bebişin de iyiymiş bak her şey yolunda sen de artık cok üzme kendini kv salla canım takma bak bebeğine odaklan farklı bi doktora gitmekle ii yapmışsın ne kadar olumlu seyler söylemiş bak. Ben de bu cuma kontrole gitiiğimde doğum yöntemleri konusunda detaylı bilgi alacağım normal istiyorum ama cevremdekıler bana epiduralli normal doğumu öneriyolar biraz araştırdım anestezi ekınbının cok ii olması gerekıyomus ve doğum sonrası bas ağrısından bahsediliyo onun dısında konforlu doğum diye tanımlıyolar bilemedim tabı benım kız hala dönmediği için belki de dönmeyecek mecburi sezeryan olacak kısmet bakalım:KK49::KK49::KK49:

:KK9::KK9: bencede mantıklı, ya da bez bağlasak da kalkmamıza gerek kalmasa :KK1:

aynen zizagım, bana diyolar sen hareket etmesende bebişin hareketlerinden bile yorulursun diye acaba olabilir mi bilemedimki :26: gerçi bebişler nerden baksan 2şer kilo, bi o kadarda suyu eşi vs derkennn epey bi ağırlık oluyo karında. bi de bizim aldığımız ufak tefek kilolar da eklenince yorgunluk kaçınılmaz gibi duruyo...

aslında normal doğru diyosun karnımızda iki kiloluk bi vatandaş genelde kıpırdama durumunda buda bizi yoruyor ve sanırım benim bebeğimin artık tam kilo alma dönemi onu beslicem diye vucudum halsiz kalıyor olabilir

merhaba kızlar mesaj alıntıladım ama başka mesajlar çıktı hayret..neyse bu ara kasılmalar herkestemi var? benim iyice arttı..33+1 im bugün..içim rahat etsin diye memorialda çok övülen bir doktora daha gittim harika bir doktordu maddi durumum elverse ona devam ederdim..mesela benim kendi doktorum epidural doğum önermiyordu ama bu doktor çok şaşırdı nasıl önermez ben kadın olsam kesinlikle epidural isterim dedi..benim doktorum kasılmalardan dolayı sürekli yatcaksın dedi ama diğer doktor sürekli yatma bunalıma girersin bebek için de iyi değil arada bir kalk yürü evde bebek gelişimi için hareket önemli dedi..daha gençsin dedi..kasılmalar için son aylarda daha da artıyor ama günde 10 kez filansa korkma dedi bende ne 10u her 10 dk.da bir geliyo dedim..27.haftadan beri kasılmam var dedim..6 haftadır yatıyorsun doğum sancısı olsa senş 6 hafta değil 6 gün yatırmaz 1 2 günde başlar doğum yatsan da kalksan da hiçbişey durduramaz doğumu dedi..sen de rahat ol dedi. ultrasonda ben 32+5 tim oraya gidince ultrasonda 34 haftalıktı gelişimi. kilosu da 2.150 gr. çıktı haftada 400 500 gr.alıyor iyi besliyorsun doğsa da bişi olmaz merak etme dedi rahatlattı beni..ayrıca adalat ve nidilat tarzında ilaçları çok kullanmamamı söyledi..ilacın bebeğe yan etkisi olur dedi..oysaki doktorum hiçbir yan etkisi yok demişti.:44:ben de buna dayanarak bari bebek alışverişi yapalım dedim..araba da var..ilke bebe var antalyada indirim vardı oraya gittik. oturdum ben herşeyi önüme getirdiler ama saat 3-4 gibi dayanamadım artık ağrılara eve döndük bebeğin eksiği kalmadı şükür..haftaya da kendi ihtiyaçlarımı alıcam inş. kasılmalarım hala var..geçmicek eminim artık ağrı da hissetmeye başladım.inşalah zamanıda gelir bebişlerimiz

Antalyalımısın canım sende

Elifnil sevindim senin adına gerçekten bebişin de iyiymiş bak her şey yolunda sen de artık cok üzme kendini kv salla canım takma bak bebeğine odaklan farklı bi doktora gitmekle ii yapmışsın ne kadar olumlu seyler söylemiş bak. Ben de bu cuma kontrole gitiiğimde doğum yöntemleri konusunda detaylı bilgi alacağım normal istiyorum ama cevremdekıler bana epiduralli normal doğumu öneriyolar biraz araştırdım anestezi ekınbının cok ii olması gerekıyomus ve doğum sonrası bas ağrısından bahsediliyo onun dısında konforlu doğum diye tanımlıyolar bilemedim tabı benım kız hala dönmediği için belki de dönmeyecek mecburi sezeryan olacak kısmet bakalım:KK49::KK49::KK49:
evet cnm napalım Allah bilir vaktini tevekkül ettim bekliyorum hayırlısı ne ise hakkımızdan o olsun..yan etkileri ıkınma sornu vs. olabiliyor demişti doktorum..ama diğer doktor da tam tersi dedi..kafam karman çorman oldu..bir buçuk yıl vajinusmus ile uğrştım normal doğum zor benim için..doktorum da doğum tekrar tetikler dedi..zaten erken doğmasın da bebeğim tek derdim o..sen de hayırlısını iste canım tek sağlıkları yerinde olsun..altı da kesiyorlar doğumda ne anladımki o zaman dedi annem..alttan keseceğine üstten kessin diyor doğum kesisini her haükarda yapıyorlar artık ne bileyim ya hayırlısı olsun hakkımızdan...

dün buradaydı sanırımm bı sorun yokkk galıba akşam gordum

ben akşam girmedim sanırım göremedim ağrım var diyodu ya kasılma filan..merak ettim cnm

evet telaş başlar yavaştan ama olabildiğince iyi şeyler düşünerek motive et kendini kuzum. ben geçende bi yazı paylaşmıştım, doğum yapmak diğer ülkelerde bi iş bi eylem olarak kabul ediliyomuş ve acısı sancısı o derece şiddetli hissedilmiyomuş. bizim ülkemizde pireyi deve yaptıkları için bizlerde acıya odaklanıyoruz ve olmıcak şeyleri bile düşünerek kendimize stres yaratıyoruz. 0 yüzden hep iyi düşünmeye çalış, Rabbim yardımcımız olsun :)

gerçektende öyle, eşim beni kaldırırken bebiş sağ tarafıma yığılmıştı, biraz hareket edince normale döndü. epey büyüdü maşallah diyo seviyo felan. gel bi de bana sor, asıl beni sev her yanım ayrı acıyo :KK9:
ewet canım okumuştum hatırlıyorum inşallah saglıkla zamanlarında gelsinlerde sancısından agrısından korkmuyorum ben nasılsa geçip gidecek dogumm sancıları
sana sonuna kadar katılıyorum yagmurum olumlu dusunmek lazım kendı kendımız olumlu motıve etmelıyız hem dogum yapacagımız zamanlar hepımızın en guzel gunu olucak bıraz agrı sancıda olsun allah baska sıkıntı vermesın :KK16::KK16:

amin canım

çok sağol cnm evet iyi oldu ya moralim düzeldi kayınvalidem dışında canımı sıkan bişey yok bu halimize de şükür..ben özele gidiyorum cnm doktorum çok iyi aslında.. ama kasılmalarımı hafife aldı gibi geldi ondan emin olmak istedim..ciğer geliştirici vurdularmı dedi yeni doktor ben de hayır dedim. bence de gerek yok zaten 33. haftandasın dedi..rahatladım yani..yalnız bende vajinusmus sornu vardı kendi doktorum doğum esnasında panik olursan bebeği de kendini de riske atarsın dedi açıkçası göze alamıyorum normali epidural olsaydı isterdim ama..her doktor farklı bişi diyo ya

evet cnm en azından rahatladım bi de şu kasılmalar hafiflese artık belime vuruyor ağrıları dayanılmaz oluyor

Mrb canim dr dan iyi haberler almana sevindim.bende farkli bi dr a gitmistim oda eger bunlar gercek sancilar olsaydi coktan dogurmustun demisti.nidilati bu h.sonu dr um kesecegini soylemisti bakalim cuma yine kontrolumuz var ne dicek.bende kullanirken cok tedirgindim ama napalim iste..
Bu arada bi ortak noktamiz daha varmis vajinismus olayi..bende bu yuzden sez.olucam.hakkimizda hayirlisi olsun inşaallah..

Bence uygun.kargoda bedava. Ben 15tlye almıştım

aldım gıttı canım :KK1: yanında 15 lıralık göğüs ucu kremı de aldım aslında ayvalı jel yapıcaz bız eger yara olursa 1 gunde gecırıyormuş ama ben bulunsun cantamda dıye kucuk bır kremde aldım

Antalyalımısın canım sende

cnm aslen sivaslıyım ama 17 yıldır Antalyadayım sendemi antalyadasın yoksa :KK34:

cnm ben 2 haftadır falan lansınoh krem kullanıyorum gögüs uçlarıma çok şükür ne acı var nede bişey.

ben de alayım dedim doktorum erken doğum kasılman var sakın uyarma göğüs uçlarını dedi..yumuşadımı uçları? acı filan yoksa 35. haftamdan sonra ben de alayım diyorum fiyatı ne kadar? bi de zeytinyağıda iyi geliyo dediler deneyen varmı acaba
Mrb canim dr dan iyi haberler almana sevindim.bende farkli bi dr a gitmistim oda eger bunlar gercek sancilar olsaydi coktan dogurmustun demisti.nidilati bu h.sonu dr um kesecegini soylemisti bakalim cuma yine kontrolumuz var ne dicek.bende kullanirken cok tedirgindim ama napalim iste..
Bu arada bi ortak noktamiz daha varmis vajinismus olayi..bende bu yuzden sez.olucam.hakkimizda hayirlisi olsun inşaallah..
cnm sen baya ilerlemişsin maaşallah..artık kesmen gerek bence zaten sonrası oluruna kalmış benimki de 34. hafta bitince kescekmiş..ben yenmeme rağmen hala sıkıntı yaşıyorum birlikte olurken..doğum sonrası travma olabilir dedi doktorum onu göze alamam bir daha..

selam bebişler nasılsınız? Ben okuldan geldim yemeğimi yedim çayımı içiyorum.ayaklarım ve bileklerim balon gibi oldu dünden beri,incecik çalı bacaklarım nasıl bu hale geldi hayretler içindeyim:KK53:.Gece uyanıp durdum sinirden ağladım yatakta kedi gibi.:KK43::KK43::KK43:
dün akşam yorulmuşum herhalde eşim bebeğimizin dolabını bitirmiş getirip kurdu altına yaptığı tarihi kazımış oğluşumuzun adını yazmış çok duygulandım,dolap da çok güzel oldu bitince koyucam resmini.

aslında normal doğru diyosun karnımızda iki kiloluk bi vatandaş genelde kıpırdama durumunda buda bizi yoruyor ve sanırım benim bebeğimin artık tam kilo alma dönemi onu beslicem diye vucudum halsiz kalıyor olabilir
büyük ihtimalle öyle cnm, zaten aramızda pek bi farkta yokmuş :) jaseminin biraz önce paylaştığına bakılırsa halsizleşilmicek gibi değil ki.. bedenimizde bebişle birlikte hacmi artan ne kadar çok şey varmış.. halsizlik bir de düzgün nefes alamamakla da alakalı kuzum. özellikle geceleri düzenli nefes alıp veremedikçe gündüz pestil gibi dolaşıyoruz, ben bi de kalbimin atış sesini duymaktan iyice deli oldum dilim dışarda dolaşmaya başlıcam heralde :KK9::KK9:
ewet canım okumuştum hatırlıyorum inşallah saglıkla zamanlarında gelsinlerde sancısından agrısından korkmuyorum ben nasılsa geçip gidecek dogumm sancıları

amin canım
amin cnm inşallah.. ben de doğum tarihinden korkuyorum ya, kendi doktorum izne felan çıkarsa başka doktorda zorlanırım çünkü hep ona odaklandım, nasıl olcak bilmiyorum. cuma kontrolüm var, gidince konuşucam bakalım. bayramdan önceki hafta felan olursa 38. haftamda oluyorum sorun olmaz diyorum ama tabi hayırlısı Allah bilir... :26:

kızlar yaptıgımız bışeyde yok ama halsızlık agırlık çok var tez zamanda kurtuluruz inş bu durumdan gerçekten hamılelık ne kadar zormuşş

X