2013 Ekim Anneleri

Bebeginizin cinsiyeti ne olacak?

• Kizimiz geliyor

OY: 139 43,7%
  • Oglumuz geliyor

OY: 173 54,4%
  • Ikiz kizlarimiz geliyor

OY: 2 0,6%
  • Ikiz ogullarimiz geliyor

• Ikiz bir kizimiz bir oglumuz olucak

• Ankete Katılan
    318
bana kızmıyon dimi:KK54:alınmıon dimi, şimdi bu hamişlik psikolojisiyle bana alınma sakın şaka yapıyorum he ona göreeee:KK37:

belden aşağısını uyuşturdular.ama ben bir ara uyudum zaten hissetmiyorsunuz.önemli olan sonradan anesteziyi atmak.

hissedilmiomu..bilmiom ama genel bayılsam ii olcak
1 karış aklım var zaten onuda doğumda yok etmiim demi=)

Tatlim öncelikle iğneden korkman normal çünkü vajililerde genelde ortak bi özelliktir,bende de var..hamileligimde bi kac kere olmak durumunda kaldim ama gormen lazim nerdeyse yataga baglicaklardi beni dört döndüm korkudan:KK9:esim ellerimi falan tuttu kurbanlik koyun gibi..Canimda pek bi tatli :KK17:sonda olayini dogum yapacagim hastanede hemsireye sordum,korkma seni bayilttiktan sonra takariz dedi,öyle yapmazlarsa taktirmam zaten,altima yaparim daha iyi:KK52:

valla aynen altıma yapmayı düşünüormm...
bi insan benim kadar korkak olamaz diodum ama bi üstad görüorm karşımda haaaaa:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
peki çıkarken acırsaaaaaa sonda al sana psikolojisi bozulmuşş bi manyak yani bennnnnnn:KK52::belli mi sizin tarihh gün yani

aynen kuzular bizleri düşünüyo ki o zaman bunalıma girmeyelim diye...alıştırıyolar minnaklar evin ortasında dört döneceğğmiz günler olacak kızlarrrrr
ayy düşünmek bile çok güzel yaaa, yok gazıydı yok uykusuydu derken heder olucaz :KK16: ağladımı niye ağlıyo sustumu niye susuyo, uyusa neden çok uyuyo :KK9::KK9:

cullu geç karşıma kız...

[video=youtube;inC5joI7jdk]http://www.youtube.com/watch?v=inC5joI7jdk[/video]

cnm aslen sivaslıyım ama 17 yıldır Antalyadayım sendemi antalyadasın yoksa :KK34:

ben de alayım dedim doktorum erken doğum kasılman var sakın uyarma göğüs uçlarını dedi..yumuşadımı uçları? acı filan yoksa 35. haftamdan sonra ben de alayım diyorum fiyatı ne kadar? bi de zeytinyağıda iyi geliyo dediler deneyen varmı acaba

cnm sen baya ilerlemişsin maaşallah..artık kesmen gerek bence zaten sonrası oluruna kalmış benimki de 34. hafta bitince kescekmiş..ben yenmeme rağmen hala sıkıntı yaşıyorum birlikte olurken..doğum sonrası travma olabilir dedi doktorum onu göze alamam bir daha..

cnm valla çok şükür bir problem yok yumuşacık gögüs uçlarım ekstra bi acım falanda yok ama ben açıkçası dr a sormadan başladıım senide yanlış bilgilendirememyim.gerçi bende henuz kasılma falan bişeyde yok en son dr a gitiğimde bebek baya yukarda dedi yarın tekrar gidicem öğlen bakalım büyümüşmü ve durumu ne öğrenicem inş :)

amin cnm hepimiz için hayırlısı olsun inşallah.. şu cuma günü bi gelseydi, 1 ay çok uzun geliyo doktorumu görmek bile rahatlatıyo ya :KK1:
bi dahaki kontrolden sonra muhtemelen 2 haftada çagırcak canım :KK34:
öyle canım bıdıkım büyüyo 2500 gram olmuştu cumartesi günü minnakım...napıyonuz bakayım...

iyi geçiyor kuzum bugün accık stresli geçti ama gırgır şamata yerindeydi...ben artık şikayet falan etmiyoru kuzu isterse canımı ne kadar yakarsa yaksın saat 3 e kadar uyuyamadım ama varsın uyuyamayım ama minnak kuzum benimle olsun...be uykusuz kalırım kuzum için..

bende 3 hafta taşımışım canım..hatta doktor 2 günün var dedi iki gün içinde alınmazsa seni zehirlemek üzere dediydi...amin kuzum sağlıklı bir şekilde yavrularımızı kucağımıza aldığımız günler gelecek inşallah...

aç kalamıyorum ki kuzu direkt tepkiyi veriyo sıpa veriyo tekmeyi veriyo tekmeyi...:KK52:
maşallah canım tepiklesin kuzular annişleri
[

kocana yap sen o nazı hehehehe:KK60: burda hepimiz nazlı olursa kim kimin nazını çekçek kız söle bakim, yok dimi bol bol naz yaparız ama nazı çeken yok :KK1: canım benim hamişlik kolay iş değil bunu yaşıyoruz ve görüyozda ama normal sıkıntıların harici çok önemli dertlerimiz olurki Allah hiçbirimize göstermesin zaten işte o zaman ne yapıcaz ay totomuz ağrısın, uykusuz kalalım, çarpıntımız olsun razıyız demicezmi, o nedenle halimize şükür, unutmayın hamiş olmak isteyipte bu sıkıntıları dibine kadar çekmek isteyen çok insan var etrafımızda:KK53:

ah canım benimmm, çok sağol, kız bu foruma bi ben yetmez:KK60: bu bebiş annelerinin hepsi bi nazlı bi nazlı anammm:KK52: ama olsun bende yapıyorum nazımı yapmıyo değilim, yerine göre kocişede saldırıyom o ayrı:KK1: bebişler görünce görcem ben kendimi ne naz kalcak ne niyaz hahaha, kurulu makine gibi olcak, emzir-altını temizle-gazını çıkar-yatır-arada bi uyan bakalım kusmuşmu bak falan ahahaha:KK60:

canım benim iğneden bile korkuyosan hiç düşünme derim, takma kafana, artık herşey gelişti, herşeyin kolayı var, en doğru kararı içinden gelen ses verir, önemli olan senin ne istediğin takma etrafındakileri okimi, rahatla bakalım daha var hem:KK54:

o senin şekerliğin :KK54: evet sana katılıyorum önemli olan sağlık, burda bi arkadaşımız var panikli biliyosunuzdur oda ilk doğumunda panik atak olmuş mesela, öle normal olacağıma olmayayım daha iyi, kızlar beden sizin bedeniniz, sağlık sizin sağlığınız siz karar verin ne istediğinize, normal istiyor ve yaparım diosan sonuna kadar destekçinizim ama yok tırsıyorum diyosanız kalkışmayın bu işe, birde şunuda aklınızdan çıkarmayın açılması 4cm olupta farkına varmayan ve 3 ıkınmada normal doğuran insanlar var, umarım normal isteyenlerin hepsi böyle doğum yapar inşallahhhhh:KK52:

evet evet aynen canım ne güzel yazmışın:KK9:

kız o karnındaki bebişin ağırlığı olmasın :KK60: kafanda sanıyon ama, ay kıyamam onlara yaa, ne kadar savunmasızlar, karanlık yerde, sıkış tepiş zaman doldurmaya çalışıyolar:KK54:

ay cullucum ne dogru dedin Rabbim başka türlü sıkıntı vermesin hamişiz olacak okadar dimi :KK34:
bana kızmıyon dimi:KK54:alınmıon dimi, şimdi bu hamişlik psikolojisiyle bana alınma sakın şaka yapıyorum he ona göreeee:KK37:

yok canımcım ne alınması kız mümkünmü sana alınmak çok hoşsun:KK54::KK54:

BENİMKİ zaten sezeryan olacak 2.kızım sezeryan la olmuştu gerçi 1 hafta baş boyun ve bel ağrısı çektim.başımı bağlayıp duvarlara vuruyordum anestezi etkisiyle bunlar olmuş.çok kötüydü doğumdan önce anestezi doktoruyla görüşecem aynı şeyleri bir daha yaşamamak için.
sen bence bi konuş bunu canım, çünkü anestezi sonrası bu şekilde şiddetli bi ağrı olmaması lazımmış, etrafımda sez. olanların hepsi çok memnun halinden, epidural normal yapanlarda öyle, hiçkimse başağrısından bahsetmedi, sadece bir tanesi çok hafif oldu ondada doktor gerekirse kullanabilmen için ağrı kesici veriyo bebiş emziriyo olmana rağmen bi tane içtim ve geçti dedi, öle olsa kimse olmaz anestezi:KK31:

ay ben sana ne diyimmm :KK9::KK9::KK9::KK9:
tamam hamileyim felan ama kafamla karnımı karıştırcak kadar unutkan olmadım daha şükür :KK9::KK9:
yaaa sen bida bi bak bence başın değil karnın hehehe:KK53::KK53::KK53: ya unutkanlık dedinde çok komik oluyoz be, elimdeki şeyi bi odada unutuyom sora a elimde bu vardı deyip evde dört dönüyom, hamişlik unutkanlığı bu demekki:KK9:

mevlam onların yokluğunu göstermesin kuzu...dur bakim hele bulabilirsem bir angara havası koalım döktürelim...ama göbükleri tuta tuta...:KK53::KK53::KK53:
amin canım amin, sağ salim gelsinler yanımızıda tüm sıkıntıları unuttursunlar bize minik sıpalar:KK53: ben işteyim ama eve gidim bu akşam açayım atayım göbeği, evde olanlar hemen açıyonuz netten bi ankara havası yada dürüyemin güğümlerini, yada gaydırı gubbak cemilemde olur, öle oynak bişiler hemen başlıyonuz göbek atmaya, aman fazla zorlamayında sora göbek atarken başka bi sıkıntı çıkmasın :KK1:

Slm kızlar geçmiş sayfalarda doğum izni hakkında 38. Haftada doğurursan 2 haftası yanar diye konuşulmuş böyle bişey yok yanlış yönlendirilmeyin açın yönetmeliği okuyun özellikle öğretmen arkadaşlarım bu önemli bi konu sizyönetmeliği bulamazsanız ben buraya kopyalayıp yapıştırabilirim

Kizlaaar ben geldim bi kac gündür giremedim gecmiside okuyamadim hepiniz iyisinizdir insaallah tabiiki bebislerde..
Bende bugün oglumu gördüm masaallah büyümüs kuzum :nazar: 2800gr olmus boyuda 47cm :nazar: rabbime sükür hersey iyiymis doktorum bugün pasami cok sevdi..dediki cok güzel bir karnin var cogu hamilenin böyle güzel bir karni yok :KK16: cok güzeldi ogluma kavusmak istiyorum artik kizlaaarr sabirsizlaniyorum

Slm kızlar geçmiş sayfalarda doğum izni hakkında 38. Haftada doğurursan 2 haftası yanar diye konuşulmuş böyle bişey yok yanlış yönlendirilmeyin açın yönetmeliği okuyun özellikle öğretmen arkadaşlarım bu önemli bi konu sizyönetmeliği bulamazsanız ben buraya kopyalayıp yapıştırabilirim

yanma falan olmaz cnm imkansız.eğer öyle bişey söz konusu olsaydı 35 haftam dolmak üzere ve hala çalışıyorum hemde ayakta uyuklayarak hiç kendimi sıkmazdım.şimdi tüm gayretim doğum öncesi kullanmadıklarımın doğum sonrasına eklenmesinde..inş. ayın 28 ine kadarda çalışabilir raporu aldım belkide kısmet ofisden giderim doğuma :)

yaaa sen bida bi bak bence başın değil karnın hehehe:KK53::KK53::KK53: ya unutkanlık dedinde çok komik oluyoz be, elimdeki şeyi bi odada unutuyom sora a elimde bu vardı deyip evde dört dönüyom, hamişlik unutkanlığı bu demekki:KK9:

zati durumum musait kendimle çelişmeye, sende gaz verdikçe ağırlık kafamda da olsa karnımda dicem diye korkuyorum :KK37::KK37:
hakkat kısss unutkanlık çok fena, bnm ilk başlarda kötüydü, pilavı unutmuşum birinde de çıtır çıtır olmuş, istesem kalıp olarak çıkabilirdi yani :KK1::KK1:

cullu geç karşıma kız...

[video=youtube;inC5joI7jdk]http://www.youtube.com/watch?v=inC5joI7jdk[/video]
ayyy kanım kaynadı yaaa:KK52: işte olmayaydım ne döktürürdüm şimdik:KK53:

cnm valla çok şükür bir problem yok yumuşacık gögüs uçlarım ekstra bi acım falanda yok ama ben açıkçası dr a sormadan başladıım senide yanlış bilgilendirememyim.gerçi bende henuz kasılma falan bişeyde yok en son dr a gitiğimde bebek baya yukarda dedi yarın tekrar gidicem öğlen bakalım büyümüşmü ve durumu ne öğrenicem inş :)
kızlarımmmm, hamişlerim bak önceden yazdım bida yazıyomm, doktorunuza sormadan göğüs ucu kremi kullanmayın bu biiirrr, 36dan sora izin var bu kreme buda iki, çünkü göğüs uçlarının erken uyarımı erken doğum demek, benim doktor bizzat böle dedi, ben önümüzdeki hafta kullanmaya başlıcam bu kremi, 36 ya gelmeden kullanmayın diyom o kadar:KK52:

düşünsene ne tuhaf o gaz çıkardıkça biz mutlu olcaz...:KK52::KK52:
ay allam hemde ne mutlu olcaz ay pırt yaptı ay gark yaptı derken evde bi bayram havası:KK52:

hissedilmiomu..bilmiom ama genel bayılsam ii olcak
1 karış aklım var zaten onuda doğumda yok etmiim demi=)

valla aynen altıma yapmayı düşünüormm...
bi insan benim kadar korkak olamaz diodum ama bi üstad görüorm karşımda haaaaa:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
peki çıkarken acırsaaaaaa sonda al sana psikolojisi bozulmuşş bi manyak yani bennnnnnn:KK52::belli mi sizin tarihh gün yani

İşte o çıkış olayını sormayı unuttum :26:
Canim böyle dediğime bakma inan bana dr um deseki bebeğinin sağligi için normal doğurman lazım diye inan gözümü kirpmadan tamam derim,ben zaten düşügümde 8 saat sanci çekmiştim,az çok biliyorum tabi normal dogum sancisi kadar degildir elbet..
Ama ben daha cok bebegimi dusunuyorum kendimi kasip onada zarar veririm diye..
Evet benim canim çok tatllidir ama bebeğimin canı tabi ki daha tatlidir :KK34:
Normal veya sez.ikisininde kendine göre zorlukları var,Emin ol herkesten az değil korkularimiz :21:
Sez. İcin 23 eylul dedik ama netlestirmedik daha hayirlisi bakalim:KK16:

yanma falan olmaz cnm imkansız.eğer öyle bişey söz konusu olsaydı 35 haftam dolmak üzere ve hala çalışıyorum hemde ayakta uyuklayarak hiç kendimi sıkmazdım.şimdi tüm gayretim doğum öncesi kullanmadıklarımın doğum sonrasına eklenmesinde..inş. ayın 28 ine kadarda çalışabilir raporu aldım belkide kısmet ofisden giderim doğuma :)
hoşgeldin canım ayın 28inde izne ayrılırsan ocağın kaçında göreve başlaman gerekecek..

ankarada dogmuş büyümüş biri olarak hepinizi döktürmeye davet ediyorum hade bakem oturmayamı geldik:KK1::KK1::KK1:

ben iki tur attım nefesim kesildi minnak sesten rahatsız oldu herhalde...

bugün müdür yardımcısına soracaktım çok kalabalıktı ortam...

amin canım amin, sağ salim gelsinler yanımızıda tüm sıkıntıları unuttursunlar bize minik sıpalar:KK53: ben işteyim ama eve gidim bu akşam açayım atayım göbeği, evde olanlar hemen açıyonuz netten bi ankara havası yada dürüyemin güğümlerini, yada gaydırı gubbak cemilemde olur, öle oynak bişiler hemen başlıyonuz göbek atmaya, aman fazla zorlamayında sora göbek atarken başka bi sıkıntı çıkmasın :KK1:

ben attım göbük möbük....

Kizlaaar ben geldim bi kac gündür giremedim gecmiside okuyamadim hepiniz iyisinizdir insaallah tabiiki bebislerde..
Bende bugün oglumu gördüm masaallah büyümüs kuzum :nazar: 2800gr olmus boyuda 47cm :nazar: rabbime sükür hersey iyiymis doktorum bugün pasami cok sevdi..dediki cok güzel bir karnin var cogu hamilenin böyle güzel bir karni yok :KK16: cok güzeldi ogluma kavusmak istiyorum artik kizlaaarr sabirsizlaniyorum
hosgeldin cnm.. maşallah bebikinee :nazar::nazar::nazar: herşeyin yolunda olmasına çok sevindim,bu arada doğum konusunda kararınız ne?
biz hepbirlikte ite kaka idare ediyoruz şükür :KK1:

X