2013 Ekim Anneleri

Bebeginizin cinsiyeti ne olacak?

• Kizimiz geliyor

OY: 139 43,7%
  • Oglumuz geliyor

OY: 173 54,4%
  • Ikiz kizlarimiz geliyor

OY: 2 0,6%
  • Ikiz ogullarimiz geliyor

• Ikiz bir kizimiz bir oglumuz olucak

• Ankete Katılan
    318
benimki sezeryan olacak doktor tahmini 15-20 ekim arası dedi doğuma.bende ona göre aldım raporu.doğumdan 3 hafta öncesi 30 eylül gibi izne ayrılmak niyetindeyim.

benimde 5 haftam 7 ekimde olacak o zaman alıcam normal istiyorum bakalım hayırlısı artık

tamam aslında aynı şey,bana da öyle yaptılar.. şeker değerlerine bakıp insüline başlamana ya da diyetle devam etmene karar veriyolar.. bana ilk verdikleri şeker cihazı bozukmuş az daha insüline başlayacaklardı biliyomusun boşu boşuna :KK43: son iki gün başkasının şeker makinasıyla ölçüm yapıp karşılaştırdım değerleri baya fark vardı doktora söyledm de tekrar başka cihazla devam ettim diyete.. şimdi kontrol altında şekerim.. insüline gerek görülmedi gebelik boynca diyete devam ve sonrasında tekrar glikoz yüklemesi yapılana kadar bu diyete devam edicem.. umarım sende de diyet yeterli olur da insüline gerek kalmaz..

ay bu dr larda bi alemler Allahtan cihazın bozuk olduğunu fark ettiler bide fark etmeselerdi booşuna insüline başlıcaktın, bende sanırım diyetle devam ederim die düşünüyorum 140ın altında değerlerim. bir sonraki şeker yüklemeni ne zmana yapacaklar? bana öle bişey demedilerde

aynen o an beni strese sokan kişi yanımda olsaydı var ya o halimle napardım bilmiyorum gözüm dönmüştü resmen...
kımseyıumursamayalım dıyoruz ama zrluyorlar resmen ınsanın sabrını kımse bukadın hamıle demıyor buda bzıden kaynaklanıyor bence ıkı kurusluk ınsanlara cok fazla deger verıyoruz sonra boyle tepemıze cıkıyorlar neyse surda 1 ayımız kaldı allahın ıznıyle bebeklerımız gelınce hersey daha farklı olucak ıns

selam kızlar nasılsınız ben kötüyüm dün akşamdan beri bileğim çok ağrıyor sardım ama hep aynı neolduğunuda bilmiyorum doktoruma sordum kas gevşetici sürsem die sakın kullanma dedi ama bu ağrı bitiriyo beni:KK14:

hareket etmedi kuzu cuma ve cumartesi günü saat 10 a kadar bekledim gecede uyuyamadım hareket etmesini bekledim tık yok benim kıpır kıpır olan kuzumda...iyice strese girdim ki benim bir kaybımda var zaten bu korku ilk günden itibaren vardı bende birşey olacak korkusu..doktorumu aradım mide bulantın var mı dedi ki vardı iki gündür de midem de bulantı..çıkartıyordum sürekli durma bir dakika çık gel dedi...zaten doktorumu gördüm kürtaj olduğum gün aklıma geldi sinir krizi geçirdim içeride..iyice fenalaştım..doktorum da kokrtu...yarım saate anca kendime geldim sekreteri bir yandan doktorum bir yandan panikledi..neyse minnakımı gördüm kalp atımını duydum ya çığlık çığlığa ağladım ki doktorumun yüzüne baktım onun gözünden bile yaş süzüldü...sonra nst.ye bağladı sana şaka yapmış dedi annesi..beni özlemiş beni görmek istemiş numaracı dedi..

Ay serap geçmiş olsun ne kadar korktuğunu tahmin edebiliyorum okurken gözlerim doldu eşimin işyerinde olmasam ağlayacam ha şimdi.Benim de ödüm patlıyo kıpırdamazsa bişey olursa diye cuma günü kontrolümde kordonu boynuna dolanmış çarpıntısı varmış bebeğimin çok korktum ben de ama doktor bişey olmaz dedi.Sona yaklaştık iyice ya hazırlıklar yaptık hayaller kurmaktan kıyafetleri sevmekten öldük eşlerimizle birlikte ,mutluyuz ya bozulur diye çok korkuyoruz.Allah'ım bizi korkutmasın inşallah sağ salim kucağımıza alalım hayırlısıyla inşallah içini ferah tut

selam kızlar nasılsınız ben kötüyüm dün akşamdan beri bileğim çok ağrıyor sardım ama hep aynı neolduğunuda bilmiyorum doktoruma sordum kas gevşetici sürsem die sakın kullanma dedi ama bu ağrı bitiriyo beni:KK14:

geçmiş olsun canım allah şifa versin inşallah,son zamanlara geldik ya benim de belim çok fena topal gibi yürüyorum az kaldı geçecek inşallah

selam kızlarrr biz geldikkkkkk, sağlık ocağına gittik devit3 verdi. bana biraz geç verdi gibi geliyo ama bilemedim. cuma günü kendi doktorumda kontrolüm var, ona sorup öyle başlamayı düşünüyorum. belkide geçen ay verecekti ama hemşiremize ulaşamayınca başka bir hemşire kontrolleri yapmıştı. 0 yüzden güvenemiyorum pek..
Siz neler yaptınız bakalım ?

geçmiş olsun canım allah şifa versin inşallah,son zamanlara geldik ya benim de belim çok fena topal gibi yürüyorum az kaldı geçecek inşallah

benim daha çokta var ben sizden gerideyim canım.kemiklerim mi güçsüzleşti anlamadım ama çok vitamin kullandırtıyor doktorum ah sağlıcakla doğursak böle ilaçta kullanamıyorum röntgen falanda çektiremiporum gerçi doğursamda sütümden geçer korkusuyla ilaç kullanamam gene

a.s canım, benim birkaç gün önce bileğimde bi sancı vardıki sorma, onun acısından uyandım gece. elimi oynatmaya çalıştım ama acısı bu kezde elimin üstüne ve parmaklara doğru yayılmaya başladı. hiç böyle bişey yaşamamıştım. şimdi de kollarımda özellikle dirsekten aşağısında bi güçsüzlük hissediyorum arada. netten araştırdım hemen, el bileklerinde şişme oluyomuş, bilek kemiğinin orada bi yerde fazla su tutulmasından dolayı. bu da acı sancı uyuşma hissizlik gibi şeylere yol açıyomuş. karpal tünel sendromu olarak geçiyo. yengemde anlatırdı ben yemek yerken ikide bir elimi sallardım, bazen parmaklarımı hissetmezdim felan diye.. öyle bişey olabilir seninde..

selam kızlarrr biz geldikkkkkk, sağlık ocağına gittik devit3 verdi. bana biraz geç verdi gibi geliyo ama bilemedim. cuma günü kendi doktorumda kontrolüm var, ona sorup öyle başlamayı düşünüyorum. belkide geçen ay verecekti ama hemşiremize ulaşamayınca başka bir hemşire kontrolleri yapmıştı. 0 yüzden güvenemiyorum pek..
Siz neler yaptınız bakalım ?

hoş geldiniz devit3 ü sağlıkocağından bana ilk kontrolümde verdiler fakat doktorum kullanmama izin vermedi zaten sağlıkocağında doktoruna sor demişlerdi bana sordum ve hiç kullanmadım ben canım

a.s canım, benim birkaç gün önce bileğimde bi sancı vardıki sorma, onun acısından uyandım gece. elimi oynatmaya çalıştım ama acısı bu kezde elimin üstüne ve parmaklara doğru yayılmaya başladı. hiç böyle bişey yaşamamıştım. şimdi de kollarımda özellikle dirsekten aşağısında bi güçsüzlük hissediyorum arada. netten araştırdım hemen, el bileklerinde şişme oluyomuş, bilek kemiğinin orada bi yerde fazla su tutulmasından dolayı. bu da acı sancı uyuşma hissizlik gibi şeylere yol açıyomuş. karpal tünel sendromu olarak geçiyo. yengemde anlatırdı ben yemek yerken ikide bir elimi sallardım, bazen parmaklarımı hissetmezdim felan diye.. öyle bişey olabilir seninde..

evet canım dirsekten aşağıda ağrı ki ne ağrı hemde.bazen geçiyor sanki ama bazen öyle bi bastırıyo ki...benim sadece ağrı canım hissizlik falan yok..ne yapmak gerek neden kaynaklanıyo acaba hamilelikten mi ödemlemi alakalı ki:26:

Serapcim cok gecmis olsun canım. Bende cuma gunu boyleydim. Kipirdamiyordu oğlum çikolata yedim deli gibi karnıma sesli klasik müzik falan dayadim saatler sonra harekete gecti cok sukur. İnsan deli oluyor. İki gündür çok hareketli maasallah.

kızlar birde ben gece uyandığımda sonra uyuyamıyorum.doktora sordum melisa çayı içicem uykusuz işe gelmek çok zor.
Bende uyaninca dalamuyirum. Dr izin verdi mı melisa çayına. Bizimki bitki çaylarına pek sıcak bakmıyordu.

Ters bir hareket mı yaptın acaba. Sürme dediyse sürme canım. Dinlen. Cok yorma bileğini.

Son düzenleme:
Selam cici anneler ben bugün işe başladım.Herkes izne çıkmaya başladı ben çalışmaya...:KK37:Öğretmen olduğum için yaz tatili yaptım şimdi bitti tatil 37.haftama kadar çalışabilir raporu aldım 2 hafta seminer çalışmalarına katılacam ki yaz tatilinde yanan doğum öncesinin 2 haftasını kurtarabileyim,malum 6 aya çıkacak diye ümit ettik doğum iznini ama pek ümit yok o yüzden 2 haftada 2 haftadır.Bebeğim 3 aylıkken işe gitme düşüncesi beni şimdiden üzüyor.Ben ona o kadar hasretken birlikte geçireceğimiz anların hayalini kuararken gelde işe git.:KK4::KK4:

hoş geldiniz devit3 ü sağlıkocağından bana ilk kontrolümde verdiler fakat doktorum kullanmama izin vermedi zaten sağlıkocağında doktoruna sor demişlerdi bana sordum ve hiç kullanmadım ben canım
bende emin olamadım cnm, en iyisi doktoruma sorup öyle kullanmak. bana doktoruna sor felanda demedi zaten, genellikle sağlık ocağı ile kadın doğumcunun kontrolleri aynı zamanlara denk geliyo. sağlık ocağında bişi dediler mi gidince doktoruma sorup öyle hareket ediyorum :KK1:
evet canım dirsekten aşağıda ağrı ki ne ağrı hemde.bazen geçiyor sanki ama bazen öyle bi bastırıyo ki...benim sadece ağrı canım hissizlik falan yok..ne yapmak gerek neden kaynaklanıyo acaba hamilelikten mi ödemlemi alakalı ki:26:
benim araştırdığıma göre tünel kemiği dedikleri yerde fazla su tutulup ödem oluşuyomuş. 0nun ağrısı da çeşitli şekillerde ortaya çıkıyomuş. istersen bi araştır. ben gebelik haftalarını takip ederkende okumuştum sanırım 33. haftadaydı o da :26:
Selam cici anneler ben bugün işe başladım.Herkes izne çıkmaya başladı ben çalışmaya...:KK37:Öğretmen olduğum için yaz tatili yaptım şimdi bitti tatil 37.haftama kadar çalışabilir raporu aldım 2 hafta seminer çalışmalarına katılacam ki yaz tatilinde yanan doğum öncesinin 2 haftasını kurtarabileyim,malum 6 aya çıkacak diye ümit ettik doğum iznini ama pek ümit yok o yüzden 2 haftada 2 haftadır.Bebeğim 3 aylıkken işe gitme düşüncesi beni şimdiden üzüyor.Ben ona o kadar hasretken birlikte geçireceğimiz anların hayalini kuararken gelde işe git.:KK4::KK4:
a.s örtmenim :KK53: Allah kolaylık versin işinde.. hiç üzülüp kendine dert etme cnm, Allah insana neler gösteriyo, varlıklarına şükürler olsun..

bende emin olamadım cnm, en iyisi doktoruma sorup öyle kullanmak. bana doktoruna sor felanda demedi zaten, genellikle sağlık ocağı ile kadın doğumcunun kontrolleri aynı zamanlara denk geliyo. sağlık ocağında bişi dediler mi gidince doktoruma sorup öyle hareket ediyorum :KK1:

benim araştırdığıma göre tünel kemiği dedikleri yerde fazla su tutulup ödem oluşuyomuş. 0nun ağrısı da çeşitli şekillerde ortaya çıkıyomuş. istersen bi araştır. ben gebelik haftalarını takip ederkende okumuştum sanırım 33. haftadaydı o da :26:

a.s örtmenim :KK53: Allah kolaylık versin işinde.. hiç üzülüp kendine dert etme cnm, Allah insana neler gösteriyo, varlıklarına şükürler olsun..

şimdi baktım netten canım evet gebelikte oluyormuş:KK14: ve ameliyata kadar giden bir sorun..bu arada bebeğimi gene hıçkırık tuttu..yavrum ya kıyamıyorum yavruma

şimdi baktım netten canım evet gebelikte oluyormuş:KK14: ve ameliyata kadar giden bir sorun..bu arada bebeğimi gene hıçkırık tuttu..yavrum ya kıyamıyorum yavruma
niye üzülüyosun canımcım, bu tür sorunlar genellikle doğumdan sonra ödem atılmasıyla kayboluyomuş, bunada katlanıcaz ne yapalım :) benimki bugün pek hareketli değil yaa çok canımı sıkıyo. :KK50:

niye üzülüyosun canımcım, bu tür sorunlar genellikle doğumdan sonra ödem atılmasıyla kayboluyomuş, bunada katlanıcaz ne yapalım :) benimki bugün pek hareketli değil yaa çok canımı sıkıyo. :KK50:

aa doğumdan sonra kaybolurmu ki çok sevindim şimdik..benim kızımda gündüz pek hareketli olmuyor canım ben ne zaman yatmaya hazırlansam coşuyor resmen hele yattımmı ne şekile gireceğini şaşırıyor..cumartesi günü benm kızımda hareket etmedi süt içtim falan biraz oynar gibi oldu sonra gene hıçkırık tuttu rahatladım şaka yapıyormuş annesine :KK9:

aa doğumdan sonra kaybolurmu ki çok sevindim şimdik..benim kızımda gündüz pek hareketli olmuyor canım ben ne zaman yatmaya hazırlansam coşuyor resmen hele yattımmı ne şekile gireceğini şaşırıyor..cumartesi günü benm kızımda hareket etmedi süt içtim falan biraz oynar gibi oldu sonra gene hıçkırık tuttu rahatladım şaka yapıyormuş annesine :KK9:
evt cnm geneli doğumdan sonra kayboluyomuş. ben biraz karnımı salladım, meyve suyu ve kraker yedim, hareketlenmeye başladı biraz. şimdi arada bi kıpırdıyo şükür. çok alışmışım devamlı hareket etmesine, bi an korktum :KK16:

evt cnm geneli doğumdan sonra kayboluyomuş. ben biraz karnımı salladım, meyve suyu ve kraker yedim, hareketlenmeye başladı biraz. şimdi arada bi kıpırdıyo şükür. çok alışmışım devamlı hareket etmesine, bi an korktum :KK16:

ben alıştım artık nazlı olmasına hatta fazla hareket edince merak ediyorum neoldu diye niye çok hareket ediyor diye:KK9: nazlı kızım benim naz yapıyor annesine:emir_bebek::nazar:

bildiğim kadarıyla spinalde epidurelde farklı ama farkı anlat desen anlatamam :KK1:
spinalde baş ağrısı oluyormuş bende duymuştum onu

Bildiğim kadarıyla spinalde brlden aşağın tamamen uyusturuluyor. Epiduralde ise sadece ağrı hissi olmuyor.yani bacakların yine hareket halinde oluyor.

X