2013 Ekim Anneleri

Bebeginizin cinsiyeti ne olacak?

• Kizimiz geliyor

OY: 139 43,7%
  • Oglumuz geliyor

OY: 173 54,4%
  • Ikiz kizlarimiz geliyor

OY: 2 0,6%
  • Ikiz ogullarimiz geliyor

• Ikiz bir kizimiz bir oglumuz olucak

• Ankete Katılan
    318
ayyy canım varya okurken tüylerim diken diken oldu ağlayacaktım sanki. benimde bi kaybım var ve bende çok korkuyorum azıcık hareket etmese ne oldu dıye kurmaya başlıyorum kafamda. şimdide çok canımı yakıyo son iki gündür felaket ama ben razıyım canımın acısına. yeterki bizimle olsun minnaklar

aynen kuzum o günden sonra değil gece uykusuzluğum ne sancı ne sızı ne uykusuzluk hiç biri umrumda değil dedim..tek benimle olsun..tek tepik atsın iyi olduğunu bileyim çekerim o acıyı da sancıyı da dedim..şikayet mi asla ağzıma almam...

evımzı temzıledık kahvemızı yaptık teyzelerımız napıyor bı bakalım dedık oglusumla:KK8:

kuzum minnakımın kıyafetlerini yıkadım üüledim kendi kıyafetlerimi yıkadım yerleştirdim derken haftasonu hep bu şekilde geçti birde cumartesi hastanedeydik..biraz sıkıntımız vardı..çok şükür minnakımda da bişi çıkmadı..ama beni çok korkuttu..böyle olunca giremedim..

hareket etmedi kuzu cuma ve cumartesi günü saat 10 a kadar bekledim gecede uyuyamadım hareket etmesini bekledim tık yok benim kıpır kıpır olan kuzumda...iyice strese girdim ki benim bir kaybımda var zaten bu korku ilk günden itibaren vardı bende birşey olacak korkusu..doktorumu aradım mide bulantın var mı dedi ki vardı iki gündür de midem de bulantı..çıkartıyordum sürekli durma bir dakika çık gel dedi...zaten doktorumu gördüm kürtaj olduğum gün aklıma geldi sinir krizi geçirdim içeride..iyice fenalaştım..doktorum da kokrtu...yarım saate anca kendime geldim sekreteri bir yandan doktorum bir yandan panikledi..neyse minnakımı gördüm kalp atımını duydum ya çığlık çığlığa ağladım ki doktorumun yüzüne baktım onun gözünden bile yaş süzüldü...sonra nst.ye bağladı sana şaka yapmış dedi annesi..beni özlemiş beni görmek istemiş numaracı dedi..
serap gecmıs olsun canım gecen ayda ben aynını yasamıstım ne hıssetıgını cok ıyı anlıyorum canım benım doktorda bana kızmstı nıye gelmedın hemen kendını strese soktun dıye:KK20::KK20: cok korktum aklıma hemen felakat seneryoları gelmeye basladı:26::18: sımdı bırazcık hareket etmese hemen gıdıp tatlı bıseyler yıyorum tek hareket etsınde canımı yaksın oglusum o korkuyu allah kımseye yasatmasın hepımzın bebıslerını bze bagıslasın rabbım
:21::21:
bebişerin kıyafetlerını granul sabunla yıkayan anneler tortubıraktımı ben aldım ama daha yıkamaya geçmedım
ben de granul sabun kullandım tortu felan bırakmadı zaten okadar cok koymadım deterjanı zaten temız yenı kıyafetler onun ıcın fazla koymaya gerek yok

kız nasıl dayandın 2 gunn ben 2 saat bekleyınce neler cekıyorum kucagıma alıncaya kadar da bu korku hep olacak sankı bende de canım ya neysekıı sorun yok

ya canım stresliydim bazı olaylar yaşandı..bende strese bağladım ama gece boyunca da gözüme uyku girmedi elim karnımda sabaha kadar dön o taraf dön bu taraf yaptım..en son dayanamadım..doktorumu aradım zaten ağlıyorum...o da korktu bişi oldu diye çık gel bir dakiak bekleme dedi...

ayy cnm çok geçmiş olsun, gerçekten okurken bile çok etkilendim,zaman yaklaştıkça oluşabilecek sorunlarda farklılaşıyor, allah hepimize çektiğimiz emeklerin karşılığı olarak yavrularımızı sağsalim kucağımıza almayı nasip eder inş.

amin canım..sağ salim kucaklarımıza alalım...sona yaklaştıkça streste artıyor...

serap gecmıs olsun canım gecen ayda ben aynını yasamıstım ne hıssetıgını cok ıyı anlıyorum canım benım doktorda bana kızmstı nıye gelmedın hemen kendını strese soktun dıye:KK20::KK20: cok korktum aklıma hemen felakat seneryoları gelmeye basladı:26::18: sımdı bırazcık hareket etmese hemen gıdıp tatlı bıseyler yıyorum tek hareket etsınde canımı yaksın oglusum o korkuyu allah kımseye yasatmasın hepımzın bebıslerını bze bagıslasın rabbım
:21::21:
aklıma neler gelmedi ki kuzu..hastane evimin karşıısnda o iki dakikalık yol var ya bana 2 saat gibi geldi hastanenin resmen kapısıyla kavga edecem neden açılmıyor diye..gitti içeride hasta var çıkmasını bekliyorum ama beni gör ağlıyorum..herkes bana bakıyor millet de sancım var zannediyo...köşeye çekildim iyice koyuverdim kendimi..doktoru da görünce iyice kendimden geçtim..ay ne bilem geçti gitti ..sıpam şimdi dört dönüyo içimde...rabbim o hareketlerden noksan bırakasın bizleri...

merhaba kızlar,,,
ben de bugün heyet rapaoru aldım da eşim verdi
okulum bi şey demedi.aldı raporu..inşallah bi sorun çıkmaz
aslında şuan tam 35 haftalık oldum..çalışamaz da alabilirdim ama böyle kısmet oldu...
doğum da eylülül son haftası olcak inşallah
inşallah bi karışıklık çıkmaz...

aklıma neler gelmedi ki kuzu..hastane evimin karşıısnda o iki dakikalık yol var ya bana 2 saat gibi geldi hastanenin resmen kapısıyla kavga edecem neden açılmıyor diye..gitti içeride hasta var çıkmasını bekliyorum ama beni gör ağlıyorum..herkes bana bakıyor millet de sancım var zannediyo...köşeye çekildim iyice koyuverdim kendimi..doktoru da görünce iyice kendimden geçtim..ay ne bilem geçti gitti ..sıpam şimdi dört dönüyo içimde...rabbim o hareketlerden noksan bırakasın bizleri...

çok geçmiş olsun cnm umarım sağ salim alırsın kucağına yavrunu hayırlısıyla,,,
yeni gördüm yazını,,,

oyy kuzum ya bızı strese sokuyorlar olan bebıslerımıze oluyor neyse cok sukur oglusun ıyıymıs allah kımseyı korktuguna ugratmasın

gecen gun benım oglan sola yerlestı vurdukca vuruyor artık agrıdan aglıyacaktım esım geldı oglum ceksene ayagını nıye annenı uzuyon felan dıye kızmaya basladı bende karısma benım ogluma ıstedıgı kadar tepıklesın ben onun tepılerınden guc alıyorum sanane felan dedım esım de garıbım ben senı dusundum canın yanıyor dıye dedım ne halınız varsa gorun ana ogul suclu ben oldum dıyor:KK9::KK9:

iyi günler hanımlar.nasılsınız.genelde sıkıntılar hepimizde aynı.alllah sağlık versin bebişlerimize.Bizimde bugun dr kontrolumuz vardı.Bebeğimiz başı 3 hafta önden gidiyormuş.dr.bizi biraz korkuttu.2 hafta sonra tekrar gel bakalım olmalı başka yere sevk ederim dedi.telaşlanma genetikde olabilir dedi.söylemesi kolay tabiki.2 hafta geçmez artık bu durumu yaşayan varmı hanımlar.

yavaştı salaklar bide sabahın 11 i daha düşün mağaza boş yani normale göre, bide iki kasa açmışlar birinde sorun çıktı 15dk çözemediler, işiniz uzunsa başka kasa açın dedim kabul etmiyolar daha erkenmiş ( bu arada kasa sırasıda artıyo tabi ) bide klimaları çalıştırmamışlarmı yada çalıştırmışta yetersizmi çözemedim tam, başladım bağırınmaya " buraya ya hamişler yada bebekleri olanlar geliyo hem hızlı olcaksınız hemde burası serin olmak zorunda bu yaz sıcağında, sizimi beklicem ben ayakta zor duruyorum diye " onlarda tamam hemen hallediyoz falan havasına girdiler ama yine ek kasa açmadılar sadece sorunlu müşteriye askıya alıp işlemlere devam ettiler:KK1:

kuzu zaten cumartesi doktordan a ccık olumsuz bişi duysaydım buna sebep olanın benim elimden çekeceği vardı...eşime de dedim gözüm döndü tutamazsın beni dedim...çok şükür ki bişi çıkmadı mevlamdan bulsun dedim oturdum...ki değil yanından geçmek ismini bile ağzıma almamaya çalışıyorum..
ah kıyamam yaa, neyse canım atlattın, bundan sora hatırlama bile o olayı insan bazen hatırladıkça yada başkalarına anlattıkça tekrar aynı siniri yaşıyo:KK54:

:KK9::KK9::KK9: gözümde canlandı koca göbüşle yolma sahnesi :KK9::KK9::KK9:
:KK60: şimdi bende kendimi bida gördüm orda delirmişken:KK1:

ayyy canım varya okurken tüylerim diken diken oldu ağlayacaktım sanki. benimde bi kaybım var ve bende çok korkuyorum azıcık hareket etmese ne oldu dıye kurmaya başlıyorum kafamda. şimdide çok canımı yakıyo son iki gündür felaket ama ben razıyım canımın acısına. yeterki bizimle olsun minnaklar
evet cnm haklısın stres yapmamak lazım. ben ağlarım canım birşeye sıkılsa olmadı eşimden çıkarırım sinirimi. kıyafetlerini yıkayp ütüledikçe gelecegını daha iyi anlıyorum. sağ salim alsaydık bı kucağımıza. sol kasıkta yer etti benimki fecı can yakıyo
az kaldı canım sabret, hayırlısıyla gelcek bebişler inşallah, sora bu kafamıza taktıklarımıza amaan ne salakmışız dicez:KK1: benimkide çok acıtıyo ama serabın cumartesisini düşündükçe vursun aman yeterki vursun diyom şimdi:KK9:

oyy kuzum ya bızı strese sokuyorlar olan bebıslerımıze oluyor neyse cok sukur oglusun ıyıymıs allah kımseyı korktuguna ugratmasın

gecen gun benım oglan sola yerlestı vurdukca vuruyor artık agrıdan aglıyacaktım esım geldı oglum ceksene ayagını nıye annenı uzuyon felan dıye kızmaya basladı bende karısma benım ogluma ıstedıgı kadar tepıklesın ben onun tepılerınden guc alıyorum sanane felan dedım esım de garıbım ben senı dusundum canın yanıyor dıye dedım ne halınız varsa gorun ana ogul suclu ben oldum dıyor:KK9::KK9:

aynen o an beni strese sokan kişi yanımda olsaydı var ya o halimle napardım bilmiyorum gözüm dönmüştü resmen...

kızlar birde ben gece uyandığımda sonra uyuyamıyorum.doktora sordum melisa çayı içicem uykusuz işe gelmek çok zor.

ah kıyamam yaa, neyse canım atlattın, bundan sora hatırlama bile o olayı insan bazen hatırladıkça yada başkalarına anlattıkça tekrar aynı siniri yaşıyo:KK54:
az kaldı canım sabret, hayırlısıyla gelcek bebişler inşallah, sora bu kafamıza taktıklarımıza amaan ne salakmışız dicez:KK1: benimkide çok acıtıyo ama serabın cumartesisini düşündükçe vursun aman yeterki vursun diyom şimdi:KK9:

geçti gitti kuzu benden uzak olsunlar nereye yakın olurlarsa olsunlar diyorum şimdi...ya şikayet etmek yok bundan sonra varsın uyutmasınlar varsın tepikleyip canımızı yaksınlar ama ne olur bizimle olsunlar bırakmasınlar diyorum ben başka da bişi demiyorum..

Slm kızlar herkese bişey sorcam sizlere bu doğar doğmaz bebeğin ayak izini çıkartıyolar ya hamura ne düşünüyosunuz bu konuda benim arkadaşlarım hep yapmış bende böyle bi albüm almayı düşünüyorum üzerinde bebeğin ayak izi olsun

onlar benimde çok hoşuma gidiyor, hem el hemde ayak izi için yapmayı planlıyorum :)

kızlar birde ben gece uyandığımda sonra uyuyamıyorum.doktora sordum melisa çayı içicem uykusuz işe gelmek çok zor.
izin verdiyse iç canım, bendemi içsem acep, :44:uyanınca uyuması zor oluyo benimde, bi evi turluyom önce bişiler atıyom ağzıma sora yatıyom ama tabi en az bi 20dk öle geçiyo sora sağa sola dönmeler bir ara uyuyorum işte ama kaç dk geçiyo bilmiyom, bebişlere hazırlık yapıoz biz artık normal uyanıp tekrar uykuya dalamamak:KK1:

X