2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

TUĞÇEM inşallah 3'lü iyi çıkacaktır ikimizde güzel haberler alırcaz hayırlısıyla. Cinsiyeti öğrenmek tabiki istiyorum ama sağlıklı olsun yeter 2 haftaya kadar öğrenirim inşallah.

MELEKSEN güle güle kullansın bebeğin hepsi çok ciciler.

Hamile kalınca bir sürü hayallerim vardı mesela mutlaka klasik müzik dinleyecektim her anımın günlük resmini çekecektim bebişime hergün mektup yazacaktım hiç birini yapmadım yapamadım bu garip saçma testler moralimin içine ettiği için hiç bişeye hevesim kalmadı

aynen valla tugce bebegim nasıl diye dusunmekden onlar aklıma bile gelmio :S

Merhabalar,

Cuma günü bebişimin cinsiyetini öğrendim %70 oranla PRENSESİM olacakmış kızlar çoooookkk mutlu oldum...

gözün aydın neclat:119:

biz senle aynıyız sende de varsa :13:

evet arsimacım bende de oluyor. sen cinsiyeti öğrenmiş miydin? Ay aklımda tutamıyorum artık kimin nesi olduğunu bir daha bakayım listeye

Açık spına bifida neymiş ya inşallah temiz çıkar garip garip isimler veriyolar yaff bide bu testlere offfffffffff çıldıracam (

Tuğçem senin bebişin ense kalınlığı kaçtı canım?

İnşallah canım Allahın izni ile hepimizin testleri temiz çıkacak inşallah Rabbim kimseye böle acı vermesin bu şekilde denemesin evlat daha zormuş offf ben çok zor ağlarım normalde çok soğuk kanlıyımdır bebişim yüzünden sulu göz oldum çıktım birşey okusam görsem duysam ağlıyorum tamamen psikolojim bozuldu (

Normal olarak bebeğin ense kalınlığı, gebelik haftası ilerledikçe artar. Genel olarak 3 milimetrenin üstü patolojik kabul edilir ve bu durumda fetus özellikle Down sendromu açısından ileri değerlendirmeye alınır. Ense kalınlığı ölçümü, son yıllarda gebelik takiplerine girmiş bir yöntemdir, ama yapılması belirli bir deneyimi gerektirir.

Değişik araştırmalarda sadece belirtilen zaman diliminde fetal ense kalınlığının ölçülmesi ile Down sendromlu bebeklerin %40-70'inin saptanabildiği ortaya konmuştur. Ancak bu bebeklerin annelerinin, ileri yaş gebelikleri ya da daha önceki gebeliklerinde kromozom anomalili bebek doğurma öyküsü nedeni ile incelemeye alınan zaten yüksek riski gebeler olduğu akılda tutulmalıdır.

Arkadaşlar burda herkeze tek tek cevap yazamamış olabilirim cinsiyetini öğrenenleri tebrik ederim testleri temiz çıkanlara gözün aydın geçmiş olsun dilerim problem olanlarada inşallah güzel haberler dilerim gözden kaçırdıklarım olduysa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…