2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Normal olarak bebeğin ense kalınlığı, gebelik haftası ilerledikçe artar. Genel olarak 3 milimetrenin üstü patolojik kabul edilir ve bu durumda fetus özellikle Down sendromu açısından ileri değerlendirmeye alınır. Ense kalınlığı ölçümü, son yıllarda gebelik takiplerine girmiş bir yöntemdir, ama yapılması belirli bir deneyimi gerektirir.

Değişik araştırmalarda sadece belirtilen zaman diliminde fetal ense kalınlığının ölçülmesi ile Down sendromlu bebeklerin %40-70'inin saptanabildiği ortaya konmuştur. Ancak bu bebeklerin annelerinin, ileri yaş gebelikleri ya da daha önceki gebeliklerinde kromozom anomalili bebek doğurma öyküsü nedeni ile incelemeye alınan zaten yüksek riski gebeler olduğu akılda tutulmalıdır.

Evet canım dünki dr da 1.6 değilde 1.7 veya 2.00 olabilir sapma olabilir kesin değil dedi ama bide şöyle bi durum var benim satım 10 ekim ama her zman 15 de olurdu o ay erken oldum ondada belirsizlik var bunuda söyledim dr a bundanda 2 lin yanlış çıkmış olabilir dedi 2 seçenek varmış birisi emin değilim diye birde ense kalınlığı iyi net ölçülmediyesede problem çıkarmış bu testlerde

Kilona kadar herşey net olmalıymış

gözün aydın neclat:119:

:KK16:teşekkürler canım darısı seninde başınaa

aminn:KK8:

Evet canım dünki dr da 1.6 değilde 1.7 veya 2.00 olabilir sapma olabilir kesin değil dedi ama bide şöyle bi durum var benim satım 10 ekim ama her zman 15 de olurdu o ay erken oldum ondada belirsizlik var bunuda söyledim dr a bundanda 2 lin yanlış çıkmış olabilir dedi 2 seçenek varmış birisi emin değilim diye birde ense kalınlığı iyi net ölçülmediyesede problem çıkarmış bu testlerde

Kilona kadar herşey net olmalıymış

o zaman 3lüde daha net anlaşılır tatlım ama aklından sıkıntıları uzak tut lütfen bebeğin de hisseder senin üzüntünü, amniyosenteze gerek bile kalmayacak bak görüceksin bebişin de doğunca böyle taklalar atacak:emir_bebek::emir_bebek:

bence senin bebeğin gayet sağlıklı canım hiiç moralini bozma hep olumlu düşün bebeğin de gerilmesin:KK19:[/QUOTE]

İnşallah canım şu 3 lü bi çıksında 10 gün var daha cumada zekai tahirde aynı testi yaptıracağım inşallah ancak o zaman kafamdaki soru işaretleri kalkacak

Birde dr lar internetde yazdığından çok farklı konuşuyorlar mesela ben dün sordum burnu bellimi organları elleri parmakları her yeri bellimi diye bin defa soru sordum kadın bana ya onlara çok takılma bazı bebek çabuk gelişir bazısı geç gelişir dedi onlar kesin sonuç olamaz en kesin sonuç sadece amniyo diyor offf eşimde bebişi gördü yok bizim erkek çok sağlıklı maşallah diyor kıpır kıpırmış ellerini çırpıyormuş maşallah ya ben çok göremedim yan yattığım için

aminn:KK8:

o zaman 3lüde daha net anlaşılır tatlım ama aklından sıkıntıları uzak tut lütfen bebeğin de hisseder senin üzüntünü, amniyosenteze gerek bile kalmayacak bak görüceksin bebişin de doğunca böyle taklalar atacak:emir_bebek::emir_bebek:

İnşallah canım inşallah hepimizin bebişi sağlıklı olsun herkezin Allahım bebişi olmayanlarada bebiş versin inşallah sağlıklı

Ya ben anlamıyorum nerden anlıyolar omuriliğin açık olduğunu? Kanda çıkcak bişe diil haftasının falan yazılmasıyla çıkcağınıda hiç sanmıyorum ultrasonda görülür öyle bişe olsa tek tek görünüyodu benim minnoşun omuriliği maşallah bi gariplik olsa dr derdi bence bilgisayar ne bilcek ya değerleri girip yaptırıyoz ama saçma geliyo bana en iyisi ayrıntılı ultrason ben yönlendirdikleri özel hastaneye değilde tıp fakültesine giderim diyorum hem daha ucuz hemde en nitelikli hastane fakülte belkide hiç gitmem çoğu kişi gitmiyomuş dediğim gibi burda bi dr.da var öyle ultrason önce ona giderim zaten bişe çıksada doğmadan önce tedavisi yokki kendimi üzdüğümle kalırım.

Kızlar benim bazen kasıklarıma falan yada karnıma kasılma gibi sancılar giriyor dün gece yatakta oldu kramp gibi bazen dolmuştada oluyor aniden bağırıyorum sizlerede oluyormu

Ya ben anlamıyorum nerden anlıyolar omuriliğin açık olduğunu? Kanda çıkcak bişe diil haftasının falan yazılmasıyla çıkcağınıda hiç sanmıyorum ultrasonda görülür öyle bişe olsa tek tek görünüyodu benim minnoşun omuriliği maşallah bi gariplik olsa dr derdi bence bilgisayar ne bilcek ya değerleri girip yaptırıyoz ama saçma geliyo bana en iyisi ayrıntılı ultrason ben yönlendirdikleri özel hastaneye değilde tıp fakültesine giderim diyorum hem daha ucuz hemde en nitelikli hastane fakülte belkide hiç gitmem çoğu kişi gitmiyomuş dediğim gibi burda bi dr.da var öyle ultrason önce ona giderim zaten bişe çıksada doğmadan önce tedavisi yokki kendimi üzdüğümle kalırım.

beni deli edende o canım üçlü testin sonucunu görmeden önce ulturasonda dr gayet iyi haftasıyla bir gidio herseyi guzelce olusmus dedi :S

Canım benim herşey kader Allah eğer bişey yaşatacaksa bu ilk ikinci üçüncü fark etmez mutlaka yaşatır sağlam verir ilerde yaşatır kader ben çok üzülüyorum ama bir tarafdanda böyle düşünüyorum buda bi sınav inşallah başarılı geçeriz ve sapasağlam sağlıklı bebişlerimizi kucaklarımıza alırız

Canım benim herşey kader Allah eğer bişey yaşatacaksa bu ilk ikinci üçüncü fark etmez mutlaka yaşatır sağlam verir ilerde yaşatır kader ben çok üzülüyorum ama bir tarafdanda böyle düşünüyorum buda bi sınav inşallah başarılı geçeriz ve sapasağlam sağlıklı bebişlerimizi kucaklarımıza alırız

inşallah canımmm hepimizin bebekleri sağlıkla kucagımıza alırız

bence senin bebeğin gayet sağlıklı canım hiiç moralini bozma hep olumlu düşün bebeğin de gerilmesin:KK19:

İnşallah canım şu 3 lü bi çıksında 10 gün var daha cumada zekai tahirde aynı testi yaptıracağım inşallah ancak o zaman kafamdaki soru işaretleri kalkacak

Birde dr lar internetde yazdığından çok farklı konuşuyorlar mesela ben dün sordum burnu bellimi organları elleri parmakları her yeri bellimi diye bin defa soru sordum kadın bana ya onlara çok takılma bazı bebek çabuk gelişir bazısı geç gelişir dedi onlar kesin sonuç olamaz en kesin sonuç sadece amniyo diyor offf eşimde bebişi gördü yok bizim erkek çok sağlıklı maşallah diyor kıpır kıpırmış ellerini çırpıyormuş maşallah ya ben çok göremedim yan yattığım için[/QUOTE]
ama amniosentezin de riskleri çok canım ya hem anne hem bebek için, bence yaptırma ama yine de sen bilirsin. Yani Allah göstermesin kimseye ama yüzde 100 diyemeyecekleri için hiç bir şeye insan güvenip de ana karnında canına kıymayacağına göre bebeğinin, o zaman boşu boşuna yavrucağa zarar vermenin de anlamı var mı bilemiyorum mesela ikilisi 1:12 mi 1:21 mi çıkıp 3lübü de öyle çıkmasına rağmen sapasağlam bebek doğuran da olmuş geçen burada birisi örnek vermişti onun gibi yani
Kızlar benim bazen kasıklarıma falan yada karnıma kasılma gibi sancılar giriyor dün gece yatakta oldu kramp gibi bazen dolmuştada oluyor aniden bağırıyorum sizlerede oluyormu

benim de oluyor bazen

Ay omuriliği demişim omurgaları görünüyo yani. Dediğiniz gibi kızlar kısmetse ne varsa kaşıkta o çıkar 3'lü kötüyse amniyosentez o çıkana kadar olcak bebek 5 aylık sonra ben nasıl kıyarım kıpır kıpır çocuğa? Amniyosentezin bile yanıldığı oluyo nasıl taşırım vicdanazabını? Tek korkum herhangi bi tedbirsizlikten yok yere ölmesi Allaha emanetler. Öncedende dedim Allah korusun ama bişe çıksada ben doğururum Allahın verdiği canı ben almam sağlam doğup sonra bi kazada sakat olmıcağı ne malum? Yada diyelim aldırdınız ya bidaha anne olamazsanız? Tabiki kimse istemez evladı özürlü olsun Allah hepimizin evlatlarını korusun ama böyle varsayımlarla hareket etmem ben.

Ay omuriliği demişim omurgaları görünüyo yani. Dediğiniz gibi kızlar kısmetse ne varsa kaşıkta o çıkar 3'lü kötüyse amniyosentez o çıkana kadar olcak bebek 5 aylık sonra ben nasıl kıyarım kıpır kıpır çocuğa? Amniyosentezin bile yanıldığı oluyo nasıl taşırım vicdanazabını? Tek korkum herhangi bi tedbirsizlikten yok yere ölmesi Allaha emanetler. Öncedende dedim Allah korusun ama bişe çıksada ben doğururum Allahın verdiği canı ben almam sağlam doğup sonra bi kazada sakat olmıcağı ne malum? Yada diyelim aldırdınız ya bidaha anne olamazsanız? Tabiki kimse istemez evladı özürlü olsun Allah hepimizin evlatlarını korusun ama böyle varsayımlarla hareket etmem ben.

Evet bende kesinlikle katılıyorum sana 5 aydan sonra ne kalıyor ki zaten 6 aylık doğan bebekleri bile yaşatmıyorlarmı ruh bedene girmiş bi kere aldırırsam katil olurum ha gidip birini öldürmüşüm ha masum bi meleği öldürmüşüm nasıl dayanır zor zor zor :KK43:(

Allah korusun kendiliğinden ölür ona yapcak bişe yok öyle bişey olmasıda en büyük korkum ama ben kendi elimle kıyamam.
Allah hepimizin yardımcısı olsun iyi düşünelim iyi olsun herhangi bi problemimiz yoksa bebeklerimizde sağlıklı olur hayırlısıyla kendimize dikkat edelim elimizden geleni yapalım gerisi kısmet.

evet canım katılıyorum biz hayırlısını dileyip öyle düşünelim hayırlısı olsun hepimizin hakkında inşallah Allah ve melekleri yanımızda olsun

$orta-565163ecd4cf.jpg
$kızıma.jpg
$fotoğraf (1).jpg
$fotoğraf (2).jpg

Allah aldığımız cicileri sağlıkla giydirebilmeyi nasip etsin inşallah...

evet canım katılıyorum biz hayırlısını dileyip öyle düşünelim hayırlısı olsun hepimizin hakkında inşallah Allah ve melekleri yanımızda olsun

İnşallah ha bu arada arkadaşlar Allah hiç bir duayı yanıtsız bırakmıyor bu yüzden bütün dualar kabul olduğu için göreceksiniz hepimizin bebişi sağlıklı olacak inşallah temmuzdan sonra görüşürüz zaten mutlaka :))

kızlar tez zamanda iyi haberlerle gelin inşallah, kötü oluyorum okuyunca ne olur umutsuz düşünmeyin,umutla bakın güzel olacak inş.

Haklisin canim Allahin verdigini sadece Allah alir . Dedigin gibi artik icimizde hissedioz onu kotu bissey ciksa da basil onun canina kiyalim :s Allah kimseyi sevdikleriyle terbiye etmesin ....

X