2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar bı sey sorcam kanamanız oldumu sizin benım cumartesi gununden beri kanamam var tam kesılıyor kahverengıden beyaza donuyor gıbı oluyor sonra tekrar kırmızıları goruyorum allaha şukur bugun kesıldı gunde 3 tane poregestan alıyorum ara ara bel agrılarım oluyo benım gıbı olan varmı 5+3 de ve 5+6 da kese gorundu dr 2 hafta sonra gel kalp atıslarına bakalım dedı

canım benimde vardı kesildi 1 hafta sonra tekrar leke şeklnde geldi bugün hiç gelmedi. bend eprogestan alıyorum günde 3 defa. vajinal alıyorum ama daha etkiliymiş bilgin olsun. haftada 1 de progestan iğnesi vuruluyorum.

ah canım yaa doktoruna sor bakalım çok kötüyüm diye belki bi ilaç verir. arada hastaneye de gidebilirsin hamilelere böyle durumlarda serum veriyorlar

of ya daha simdiden böleyse daha 8 ay var napıcam ben ya eşimde yurt dısında yine akşam oldu canım cok sıkılıyo akşamları burdan konusunca rahatlıyorum braz saolun valla

bu gün ilk kez doktora gittim yumurtalıkta kist oluşmuş dedi başına gelen var mı? hamilelikte sıkıntı çıkartır mı:KK43:((

Merak etme cnm hiçbir sorun olmaz. Ben ilk hamileliğimde bebeğimi görmek için ultrasona gittiğimde dr.um maşallah nur topu gibi bir kistin var demişti. Hiç korkmamam gerektiğini çünkü doğumla bundan kurtulacağımı söylemişti. Nitekim de öyle oldu :KK66:

o zaman benım de muhtemelen olur:KK50:
cunku hem annem de hem kardeşimde var.bende de olur dıyorum,genetik olarak

Genetik mi bilmem cnm ama benim küçük ablamda ve bende hiç yok annem beş doğum yapmış olmasına rağmen çok az.Ama kızkardeşim ve büyük ablamda çok var.Sıkma canını olacaksa olur. Tek derdimiz bu olsun yani demi ama :p

Merak etme cnm hiçbir sorun olmaz. Ben ilk hamileliğimde bebeğimi görmek için ultrasona gittiğimde dr.um maşallah nur topu gibi bir kistin var demişti. Hiç korkmamam gerektiğini çünkü doğumla bundan kurtulacağımı söylemişti. Nitekim de öyle oldu :KK66:

ooohhhhhhh=)))günün en güzel ve rahatlatıcı haberi henüz 4+3 keseyi bulamamsı çok normal ama doktor benden daha çok panikledi bulamıyorum diye sonra da kist deyince çok korktum gerçi çok şükür keseyi gördüm =)

ooohhhhhhh=)))günün en güzel ve rahatlatıcı haberi henüz 4+3 keseyi bulamamsı çok normal ama doktor benden daha çok panikledi bulamıyorum diye sonra da kist deyince çok korktum gerçi çok şükür keseyi gördüm =)

Ah bu doktorlar... Bazıları hakikaten ruh halimizden hiç anlamıyorlar... Zaten panik var, heyecan var, korku var... Sen içini rahat tut cnm. Allah'ın izniyle hiç birşey olmaz. Hatta benim annem bana hamile kalmadan önce çok büyük bir kisti varmış. Dr. ya rahmini alacağız ya doğum yap demiş annemde 10 yıl aradan sonra beni doğurmuş :KK37:

ay senin üçüncü mü olcak softy benim hayalim de 3 çocuk[/QUOTE]
ewet suprız bı gebelık oldu ben bıraz daha bekleyelım jubılemızı yaparız demıstım ama hayırlısı buymus demekkı bı de jubıle yaparsak o zaman yandım ben:KK1:
allah bulantı ve kusma şikayeti olanların yardımcısı olsun çok zor ben en ağır şekilde yaşayanlardanım.ama içinizi ferah tutun bebekte beslenmeyle ilgili problem olmuyo ben hamilelik boyunca 50 ye yakın serum yemişimdir

bu kadar serumdan sonra kıloların ne alemde ben dogumda yedıgım serumlardan kılolarımı veremedım

Merhaba hamile arkadaslar bende araniza yeni katiliyorum.Bende 7 haftalik hamileyim muhtemel dogum 1 temmuz dedi doktor cok heyecanliyim ilk cocugum olcak.Onceleri hic bulanti kusma yoktu simdi basladi artik,istahimda yok,hicbirsey yiyemiyorum,basimda cok agriyo.Ama bunlara katlanicas tabi yeterki saglikli olsun bebeklerimiz degil mi? :)

Genetik mi bilmem cnm ama benim küçük ablamda ve bende hiç yok annem beş doğum yapmış olmasına rağmen çok az.Ama kızkardeşim ve büyük ablamda çok var.Sıkma canını olacaksa olur. Tek derdimiz bu olsun yani demi ama :p
doğru haklısın hayatım,tek derdimiz bu olsun,ama çatlamasa daha iyiydi sanki:)
Merhaba hamile arkadaslar bende araniza yeni katiliyorum.Bende 7 haftalik hamileyim muhtemel dogum 1 temmuz dedi doktor cok heyecanliyim ilk cocugum olcak.Onceleri hic bulanti kusma yoktu simdi basladi artik,istahimda yok,hicbirsey yiyemiyorum,basimda cok agriyo.Ama bunlara katlanicas tabi yeterki saglikli olsun bebeklerimiz degil mi? :)

hoşgeldin persa,doğum tarihlerimiz aynı,bana da 1 temmuz dedı doktor:)benım de şu ara başladı mide bulantısı,hatta şuan midem kaynıyor.ama daha hiç çıkarmadım

destiny 555// aynen bende oyle bulanti var ama daha kusmak yok.Bu hafta basladi bulantilar bende.Tabi bas agrisida var.Bu bulantilar yuzunden yemek yiyemiyorum yani zorla ekmek sadece yiyebiliyorum ve su iciyorum az geciyo gibi ama sadece bes dakikalik.Allah kolaylik versin canim hepimize.

canım bulantın var diye mibyiyemiyorsun? tam olarak nedir rahatsızlıkların?

sevgili luxxor hiş iştahım yo bebek aç kaldı mide bulantım hafif var ama daha çok midemde yanma ve ekşime var ya çok kötüyüm yemek görünce öğüresim geliyo sizde yok mu öle bişe...

olma mı olma mııııı!!! her hangi bir yiyecek adı duymaya poşetine bile tahammülüm yok ama ilginç midir bilmem kusma da yok.

Cnm benimde 36 hafta kontrolüme gittiğimde drum çocuk ters ilk doğum kolay kolay dönmez bu çocuk haftaya gel sezeryan günü belirleyelim dedi. Eşim sevinçten delirdi ben üzüldüm çünkü normal doğumu çok istiyordum. Bir iki gün sonra annemlerde otururken öyle bir hareket etti ki blop diye de bir ses annem bile duydu. Döndü bak görürsün dedi. Yok anne dedim dönmezmiş ilk doğumda.37.hafta 1 Nisandı eşimle gittik tekrar. Eşim sevinçten ağzı kulaklarında 5 inde yapalım ben daha fazla bekleyemeyeceğim falan diyor. Ultrasona bir girdim drum dedi olacak şey değil dönmüş kaan. Eşim şok tutturdu ben kendimi hazırladım sezeryanla alalım diye Allahtan dr.um benim tercihimi bildiği için yok dedi. Dönmüş artık bekleyeceğiz ben sezeryana karşıyım. Çokta sürmedi zaten 38.hafta yani 7 Nisanda normal doğumla geldi bebeğim :))... Hayırlısı böyleymiş ablam Belçika'da doğum yaptı. Normal doğum diye çok diretmiş dr.u.9-10 saat uğraştılar. En son pedegog gelip siz napıorsunuz bebeği kaybedeceğiz demiş alalacele aldılar sezeryana ama yiğenim ne yazık ki pisliğini yutmuş. İki ay hastanede yattı kuzum. Uzun süre sol tarafı için fizik tedaviye gitti. Tüm bunlar drun normal doğum diye diretmesinden kaynaklandı. Herşeyin hayırlısı yani cnm. Netice itibari ile bir sezeryanın var zaten cnm ben senin yerinde olsam ikinciyi de sezeryan tercih ederim.
anladim canim ama eger suni sanci almadan 8 saat icinde dogabilirse oyl ebir hakkim varmis. elbetteki diretmiyorum . ilk bebegimdede his diretmedim cunku benim karnim cok minikti benimde aklim kesmedi donecegine. 6 aylik karin gibi duruyordu
dr bile ben boyle 9 aylik karin gormedim dedi. dusuk kiloyla hamile kalmistim dogum zamani 62 ydim:)
ama tabii gonlum normal dogumda sinirlari zorlamadan sansimi denicem
arkaşlar çatlak olmaması ıcın bır sey kullanıyomusunuz,benım annemın fecı dogum çatlagı var,kardesımın de oyle,benım de olur dıye tahmın edıyorum.ya da doktora mı sorsam
bende baslasam iyi olucak karnim kasinmaya baslai kasidigin yerde catlak oluyormus:KK43:
merhaba arkadaşlar bende yeni üye oldum 26 aylık bir kızım var be beş haftalık hamileyim
ayirli olsun bilgilerini ver listeye ekleyelim seni
bu gün ilk kez doktora gittim yumurtalıkta kist oluşmuş dedi başına gelen var mı? hamilelikte sıkıntı çıkartır mı:KK43:((
benim bildigim o kist amile kalmayi engeller ama sen kalmissin. dr abir sor bakalim ne diyecek merak ettim bende.
hayirli olsun canim. bilgilerini ver ekliyim senide listeye.
cogaliyoruz maasallah

ya kizlar bu arada ben bu bebisi nasil hesaplasam sat tutmuyor adete 3-4 gun kala dollenmis normalde 26 gunde 1 benim adet
ben iliski gunu yumurtlamam oldu diye tamin ediyorum akiinti gelmist cunku .
6-7-8 ekim yumurtama gunumdu normalde o gunleri adetin 12-13-14 gibi kabul edersem sat 24 eylule geliyor normalde 14 eylul
ben acaba 24 eyule goremi hesaplasam yoksa dr ultrason olcumlerine goremi? neticede oda biraz ufak cikiyor net degildir hem dimi?

RUMUZ
KACINCI BEBEK
SAT
B.D.T.
DOGUM SEKLI
DOGUM
KILOSU VE BOYU
KILO
SEHIR
YAS
destiny555ilk24 Eylul01 Temmuz55Istanbul31
Nurgulceilk25 Eylul01 Temmuz58Istanbul24
LaMeilk16 Eylul04 Temmuzistanbul30
Gulden83ilk29 Eylul05 Temmuz53Kirklareli28
yesim832.bebek14 Eylul05 Temmuz53,5Y.disi28
DilaNaz2.bebek29 Eylul05 TemmuzSezaryanTokat31
meleksen2.bebek01 Ekim07 Temmuz
centaurilk01 Ekim07 Temmuz51Ankara29
eskistilk24 Eylul07 Temmuz55Istanbul26
minicigimm01 Ekim08 Temmuz57Antalya26
kardelen3510ilk03 Ekim10 Temmuz54Izmir27
kelebeketkileriilk04
Ekim
10 Temmuz62Manisa26
feyzabilalilk04 Ekim13 Temmuz58Erzurum22
hly7ilk05 Ekim13 Temmuz23
soffty3.bebek05 Ekim 13 Temmuz6030
topraksu_ilk07 Ekim13 Temmuz
melocan52ilk07 Ekim13 Temmuz60Ordu30
frozensilk07 Ekim13 Temmuz52Istanbul31
meltem8782.bebek07 Ekim13 Temmuz78Ankara26
gulgun2.bebek08 Ekim14 Temmuz75Manisa29
ERKUSHilk09 Ekim14 Temmuz57Istanbul
lonelinessilk07 Ekim14 Temmuz61Bursa27
mavigibi2.bebek09 Ekim15 Temmuz58Izmir28
bubailk09 Ekim16 TemmuzYdisi23
hapsuu(Bahar)ilk11 Ekim16 Temmuz42Kibris28
luxxorilk10 Ekim16 Temmuz52Ankara28
son_eceilk10 Ekim16 Temmuz55Ankara30
bilgiliilgiliilk13 Ekim19 Temmuz66Istanbul28
dora83ilk13 Ekim19 Temmuz58Ankara28
miniklerilk14 Ekim20 Temmuz60Bursa26
orjinalmorjinalilk16 Ekim22 Temmuz53Izmir28
ferzancailk17 Ekim23 Temmuz61Konya28
Gelincik2.bebek18 Ekim24 Temmuz4529

Kizlar listeye eklenmek icin bana ozel mesaj atin lutfen Arada kaynayabilir

soffty senide ekledim hayirli olsun 3. bebisin:nazar: isimleri nedir? kac yasindalar??[/QUOTE]

Günaydın kızlar :KK76:

anladim canim ama eger suni sanci almadan 8 saat icinde dogabilirse oyl ebir hakkim varmis. elbetteki diretmiyorum . ilk bebegimdede his diretmedim cunku benim karnim cok minikti benimde aklim kesmedi donecegine. 6 aylik karin gibi duruyordu
dr bile ben boyle 9 aylik karin gormedim dedi. dusuk kiloyla hamile kalmistim dogum zamani 62 ydim:)
ama tabii gonlum normal dogumda sinirlari zorlamadan sansimi denicem

Allah gönlüne göre versin inşallah cnm. Tabiki bambaşka bir duygu normal doğum. Bakalım bunda nasıl olacak. Benimde ilk hamileliğimde 65 kiloda sonlamıştı inşallah yine çok fazla olmaz... :KK49:

günaydın kızlar nasılsınız ?? ben dün kendi doktoruma gittim keseye baktı daha kucuk 3 haftalık falan olması lazım yani sat a göre 5 haftalık ama kenıdısı 3 - 4 haftalık dedi. 2 hafta sonra gel belkı kalp atısını duyarız ama duymayabılırızde en gec 4 hafta ıcınde duyarız ama mutlaka dedi. bır sürü tahlıl yazdı 2 hafta sonra gıtmeden yaptırmamı istedi. ay birde su kalp atıslaını duysam daha rahatlıycam :nazar::nazar:

ya çok anlamıyorum burayı özel mesaj göndermeye çalıştım yeşime listeye alması için ama göndermezsin diyor neden ki yeşimcim okursan bizide alırmısın sat 12 ekim su anda 5+1 im doğum tarihi 18 temmuz görünüyor ve 2. bebişim :)

X