2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

herkese günaydın arkadaşlar:KK3:

bende aranıza yeni katılanlardanım dün haöile olduğumu kan testi ile kesinleştirdim idrar testinde silik çizgi çıkmıştı
değerim 464 çıktı sat 14 ekim 4+5 hamile gözüküyorum bu akşam doktora gideceğiz kısmetse
ilk doktora gittiğiniz doktor alttan mı baktı karından mı ??

bende aranıza yeni katılanlardanım dün haöile olduğumu kan testi ile kesinleştirdim idrar testinde silik çizgi çıkmıştı
değerim 464 çıktı sat 14 ekim 4+5 hamile gözüküyorum bu akşam doktora gideceğiz kısmetse

canım ben ılk doktora gıttıgımde degerım 501 dı ve usten baktı erken oldugu ıcın kesyeı gıremedık 7 gun sonra tekrar gıttıgımde yıne usten baktı ve keseyı gorduk :) benım doktorum suan altan bakmayı tercıh etmıyor

canım ben ılk doktora gıttıgımde degerım 501 dı ve usten baktı erken oldugu ıcın kesyeı gıremedık 7 gun sonra tekrar gıttıgımde yıne usten baktı ve keseyı gorduk :) benım doktorum suan altan bakmayı tercıh etmıyor

bende bu akşam gideceğim canım bakalım bende görebileceğini sanmıyorum bakalım ama genede gitmek istiyorum baksın

günaydın herkese:)doktordan geliyorum bebişimin kalp atışlarını duydum:KK16:
7mm olmuş bebişiim:KK55: kesemiz de 2,5 cm miş,yalnız bana 6+3 haftalıksın dedı ama nasıl olur 2 hafta önce 5 haftalıktım,şimdi 7 olmam gerekıyordu.bi sürü tahlıl verdi,1 ay sonra bu tahlilleri yaptır gel dedi.bu arada 3 kilo da almışım

günaydın herkese:)doktordan geliyorum bebişimin kalp atışlarını duydum:KK16:
7mm olmuş bebişiim:KK55: kesemiz de 2,5 cm miş,yalnız bana 6+3 haftalıksın dedı ama nasıl olur 2 hafta önce 5 haftalıktım,şimdi 7 olmam gerekıyordu.bi sürü tahlıl verdi,1 ay sonra bu tahlilleri yaptır gel dedi.bu arada 3 kilo da almışım

canım cok sevındım kalp atışını duymana 6 haftalıktan duyor demek sevındım valla . ya benımda sata gore 5+3 olmalıydım ama dun drum 4 haftalıksın demıstı yanı olabılır oyle seyler sonucta adet bıterkenden hamıle kalmıyosun :) bende 2 hafta sonra tekrar gıdecyım sımdıdn ıstedı tahlılerı bır suru tahlıl yazdı dr gıtmeden once yapıp gıdeceyım :) kısmetse kalp atısını da duyacayım:nazar::nazar:

günaydın arkadaşlar

bende şimdi doktordan geldim ilk girdiğimde keseyi göremedi ya sıkışıp gel yada alttan bakayım dedi bende sıkışıp gelirim dedim.sıkıştım gittim yine göremedi bu kadar zamanda sıkışmak mümkün değilmiş.biraz daha bekledim artık patlamak üzereydim tekrar girdim yanına çok şükür gördüm miniğimi 2 hafta sonrada kalp atışları inşallah

günaydın arkadaşlar

bende şimdi doktordan geldim ilk girdiğimde keseyi göremedi ya sıkışıp gel yada alttan bakayım dedi bende sıkışıp gelirim dedim.sıkıştım gittim yine göremedi bu kadar zamanda sıkışmak mümkün değilmiş.biraz daha bekledim artık patlamak üzereydim tekrar girdim yanına çok şükür gördüm miniğimi 2 hafta sonrada kalp atışları inşallah

hayırlı olsun canım :):nazar::nazar:

merhaba hanimlar
keyifler iyidir umarim bugun benden 1 damla kan geldi acik renk.
bende hastaneye gittim igne vurdular ve serum yadim 3 gun olucakmis bunlar
ins gecer. kalp atislari vardi bebegin ama cok kisikti ses kucuk sanirim ondan
ya bu arada su ultrason kaginin ustunde yazan SDV 3.3 ne demek bilen varmi?
kesenin capi filan mi acaba??

canım sakın ol gorursun keseyı merak etme :) guzel hebrler alırsın ben ılk gıttıgımde goremedım kucuk oldugu ıcın gordugumdede mercımek kadardı eskıler mercımeyı fırına verdınız mı dıyorlardı ya nedenını sımdı anlıyorum :):nazar::nazar:
vay be hic oyle dusunmemisti:)
bnde dün pek iyi değildim akşam canım sıkıldı.. ama şimdi senin postunu görünce normal olduğunu gördüm..

benim sata göre 6+1 ama salı ultrasonda 4+5 di..bugün 4+6 bnde üzüldüm bnle satı aynı olan arkadaşımın 6+1 çıktı ve dün kalp atışlarını görmüş benim öle olmayınca üzüldüm ağladım akşam.. ama demekki normal baksana seninde öyle çıkmış.. ama ben yinede yarın başka bi doktora gidicem içim rahat etsin diye :KK49::emir_bebek::nazar:

canim uzulme. ben sata gore hesapladim olmadi iliski gunune gore bile tutmadi.
bugun 7+5 olmais laizm iliski gunune gore ama 7+0 cikti. ama cani icinde olsunda buyur ne olucak 1-2 haftadan.

:2:
merhaba hanimlar
keyifler iyidir umarim bugun benden 1 damla kan geldi acik renk.
bende hastaneye gittim igne vurdular ve serum yadim 3 gun olucakmis bunlar
ins gecer. kalp atislari vardi bebegin ama cok kisikti ses kucuk sanirim ondan
ya bu arada su ultrason kaginin ustunde yazan SDV 3.3 ne demek bilen varmi?
kesenin capi filan mi acaba??

canım yaa ıyı yapmıssın doktora gıtmekle. yat dınlen yorma kendını sdv nın anlamını bende bılmıyorum canım ya. ay inşallah en kısa suree hersey yoluna gırer:nazar::nazar:

Selam kizlar, aramiza yeni hamisler gelmis, hos geldiniz. sanirim ben temmuzun ilk annelerindenim. 8+4 oldum bu gun.
Her hafta yeni bir degisiklige ugruyor bunyem.gecen haftaya kadar kasik agrilarim varken, bu hafta migde bulantilarim ve yorgunluk basladi.
Cok guzel bir duyum aldim ve uyguladim kizlar, migde bulantilarina ayva cok iyi geliyor. Aksam 1 -2 dilim ayva yiyin, sabah daha rahat oluyorsunuz.
Ben insallah Ocakta gidecegim doktora, sabirsizlikla bekliyorum.

:2:

canım yaa ıyı yapmıssın doktora gıtmekle. yat dınlen yorma kendını sdv nın anlamını bende bılmıyorum canım ya. ay inşallah en kısa suree hersey yoluna gırer:nazar::nazar:

ins gecer gider canim ya, zaten 1 damlaydi ama yinede tedbir olsun dedim
aklima kotu seyler getirmiyorum.
cok minik bahar ya nasil buyuyecekki o aklim aklimiyor :)
cok firin ekmek yemesi lazim.

merhaba arkadaşlar ben 2011 temmuz annesiyim topiği görünce yorum yapamadan geçemedim ,,geçen yıl bende aynı heyecanları yaşamıştım 2011 temmuz anneleri olarak biz hiç kopmadık hala beraberiz inşallah sizde öyle olursunuz çok güzel paylaşımlar oluyo aramızda,,,,benim satım 10 ekimdi 22 temmuzda oğlumu kollarıma aldım,,,yalnız geçen yıl bu zamanlar feciii bulantı ve kusmalar yaşıodum o günleri hatırlamak bile istemiyorum hayattan soğumuştum ama değer biricik oğlum için,,,sizlere de sağlıklı mutlu hamilelikler dilerim bu günlerin tadını çıkarın yayılın arkadaşlar zira ben şimdi 5dk fırsat bulup da uzanamıyorum bile:KK66:))

günaydın kızlaarr:KK54:

biraz önce kalktım caım hiç bişe istemedi .. midem bulanmıyo ama bi tuhaf:KK53:
bi elma yedim biraz bekledim düzeldi.. şimdi kahvaltı yapıcam :KK56:

yaa dün eşime brokoli yada karnabahar al dedim gitmiş bi avuç brokoli almış :KK53:
garibim kilosu almış başını gitmiş sadece bana almış oda :KK1:

canım cok sebze yemekleri istiyo benim..
annem dün bişe getirmiş (ismini vermiyim canınız ceker şimdi :KK53: ) çiğ getirmiş sen pişir istediginde ye diye..
onu öle çiğ çiğ çekti canım pişirmeden yedim :KK1:

kızlar annem sağolsun bana hamilelikte radyasyondan koruyucu karın bandı almış şu anda onu takıyorum Koruyucu Karın Bandı - Belly Armor | Belly Armor denemek için cep telefonunu sardık eşimin aradık ulaşılamıyor elektro manyetik tüm ışınları kesiyor

Süper ya hiç görmemiştim böyle birşey nasıl kullanımı rahaty mı canım?

Miray ismi çok güzel bir isim. Benimde çok hoşuma gidiyor. Benimde oğlumun ismini babası koydu. Bu seferkini sen koy diyor. Ben kayra ismini çok seviyorum. Erkek olursa Kaan'a uygun diye koyabilirim belki ama kız konusunda hiçbir fikrimm yok...

Kayra çok güzelmiş anlamı da güzel çok beğendim ben, bana hep oğlum olacakmış gibi geliyor önceden hep Toprak Tan isterdim oğlum olursa adını kız olursa da Ada Su ama şimdi emin değilim, isim bakıp duruyorum ama eşim Toprak Tan da Ada Su da güzel onları koyarız diyor. Kararsız kaldım :44:

Kızlar aklıma takıldı bileniniz varmı yada fikri olan varsa cevap verebilirmi?

hamile iken bacak bacak üstüne atmayın derler.şu aşamada daha çok yeni ya bizim acaba bir problem olurmu ben unutuyorum atıyorum ya masa başında farkında olmadan

İlk kez duydum böyle bişey ama ben TV falan izlerken uzanık vaziyette bacak bacak üstüne atıyorum eşim kızıyor sıkışırmış rahat edemezmiş mercimiz :KK76:

Kızlar ben ilk hamileliğimden tecrübelerimi paylaşayım sizinle;

1- Yüksek yerlere uzanmayın.
2- Uzanarak yada ayakta gerinmeyin. Gerinecekseniz bile bir ayağınızı toplayıp gerinin.
3- Yerden birşey alacaksanız leylek gibi değil dizlerinizi kırıpta alın.
4- Bacak bacak üstüne atmayın.
5- Yataktan dimdik kalkmayın. Yana dönüp önce ayaklarınızı yere basın, sonra kalkın.
(Bunları çok defa duydum. Çoğunda uygulamayı unuttum. Ben 1 aylık hamileyken tabi henüz bilmiyordum kardeşimin çeyizlerini taşıdık 5.kata asansörü çalışmıyordu henüz koşa koşa kan ter içinde. Evini temizledik camlarını kapılarını sildik. Gerine gerine. Allah yazmadı mı çok şükür olmuyor birşey ama yine de dikkat etmek gerek tabi)
Ayrıca sabahları yataktan dimdik kalkmamak mide bulantısını engellemek içinde kullanılan bir yöntem. Eğer yataktan kalkerken çok mideniz bulanıyorsa yatmadan önce başucunuza bir bisküvi koyun. Sabah yataktan kalkmadan önce yiyip, öyle kalkın.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Hatırladıkça paylaşırım sizinle...

sağol canım, gerçekten ilk gebeliği olmayanlardan öğrenecek çok şeyimiz var

Cnm ben normal doğum yaptım çok rahat bir doğumdu. 06:25 de doğumum gerçekleşti.Dr.um tşk ederim çok rahat bir doğumdu dediğinde dedim bu kadar mıydı asıl ben tşk ederim. Saat 13:40 evimde pijamalarımı yıkamış balkona asıyordum annemler geldi.Kayınvalidem ve oğlum yorgunluktan uyuyorlardı :))...Annemden fırça yedim ne işin var senin lausa lausa balkonda nazara geleceksin diye :KK66: O kadar rahat geçti yani cnm. Umarım bu da öyle olur. Allah bir avazda nasip etsin inşallah hepimize...

süper darısı başımıza inşallah bu doğumun da bölye kolay ve sorunsuz geçer canım :KK9:

canim o eskiden vardi simdi belli bir sure gecince onceden yazdigin mesaja mudahale edemiyorsun.
eski mesajlarini bir kontrol et o tus yok ilk birkac dk oluyor sonra kayboluyor en azindan bende boyle

canım bu topicin ilk mesajını sen yazıp yani topici sen açmış olduğun için sen ilk mesajı her zaman düzeltebilirsin. diğer mesajları düzeltme hakkımız sadece 30 dakika ile sınırlı topic sahibi ilk mesajı her zaman düzeltebiliyor diye biliyorum ben hatta benim de bir topiğim var düzeltiyorum devamlı. bir dene istersen.

arkaşlar çatlak olmaması ıcın bır sey kullanıyomusunuz,benım annemın fecı dogum çatlagı var,kardesımın de oyle,benım de olur dıye tahmın edıyorum.ya da doktora mı sorsam

Benim eşim çok araştırdı sağolsun, bodyshop'un kakaolu vücut kremi çok iyiymiş çatlak için ve şimdiden kullanmya başlamak gerekiyormuş ama kullananlarda hiç çatlak olmamış, bir de sarı kataron mu neydi tam hatırlayasmadım öyle bir yağ almış o da çok iyiymiş. ama bu kremleri hiç ihmal etmeden devamlı kullanmak gerekiyor, yengemin ilk hamileliğinde hiç çatlağı omamıştı devamlı kullandı kremlerini, 2.sininde 4-5 gün bir yere gitmişler kullanmamış ve o kadar süre yetti bir sürü çatlağı oldu. ayrıca çok su içmek gerekiyormuş çatlak olmaması için.

aaa bide ben rüyamda normal dogum yaptıgımı gördüm hemde hiç canım acımıyodu ama diyorum dikiş atarken acır kesin biraz..
bebişimi bile gördüm çok güzeldi simsiyah sacları vardı :KK16:

canım hayırlı olsun rüyan, ben de en çok dikişten korkuyorum ama herkes hissetmiyorsun bile onu diyor, inşallah bir sorun olmaz da normal yaparım dikişi falan da bir yerden sonra umrumda değil, sezeryan olan tanıdıklarımın hepsinde göbek var ve ne zaman üşütseler ağrıyor dikiş yerleri. artık bu bir tercih meselesi haline geldi zaten, Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah.

o zaman benım de muhtemelen olur:KK50:
cunku hem annem de hem kardeşimde var.bende de olur dıyorum,genetik olarak

Ben inanmıyorum genetik olarak olacağına, Tuba Ünsal'ı dinlemiştim geçen annesinde de kardeşinde de varmış çatlak ama o devamlı kremlerini kullanmış ve olmamaış hiç, benim de cildim çok müsait çatlamaya hatta var birsürü ama karın olayı başka aynaya bakınca ilk gördüğüm yer vücudumda o yüzden çok sıkı çalışacağım çatlak olmasın diye.

ah canım yaa doktoruna sor bakalım çok kötüyüm diye belki bi ilaç verir. arada hastaneye de gidebilirsin hamilelere böyle durumlarda serum veriyorlar

of ya daha simdiden böleyse daha 8 ay var napıcam ben ya eşimde yurt dısında yine akşam oldu canım cok sıkılıyo akşamları burdan konusunca rahatlıyorum braz saolun valla

sen de sağol canım, burada herzaman konuşacak birileri olur zaten kalabalığız baksana, eşin ne zaman dönecek canım?

canım sakın ol gorursun keseyı merak etme :) guzel hebrler alırsın ben ılk gıttıgımde goremedım kucuk oldugu ıcın gordugumdede mercımek kadardı eskıler mercımeyı fırına verdınız mı dıyorlardı ya nedenını sımdı anlıyorum :):nazar::nazar:

süpermiş ya hiç böyle düşünmemiştim bu deyim hakkında...

Kızlar bu mide bulantıları ortalama ne zaman başlıyor acaba? Bir de kaç haftalık olduğunuzu hepinizin dr. mu hesapladı, benim dr. keseyi görmediği için bişey hesaplamadı bana ama ben kaç haftalığımdır acaba, SATtan mı ovulasyon gününden mi itibaren hesaplıyorsunuz?

Bir de lütfen "düşük olabilir" falan yazmayalım arkadaşlar gerçekten benim kasıklarım falan çok ağrıyor mesela ama hiç aklıma böyle şeyler getirmiyorum, kanamam olsa da tabii ki dr.a sorarım ama sonuçta çoğu kişide olan birşey yerleşme kanaması ve tıbben de normal karşılanan bişey, normal olanı hamile kalan kişinin bebeğini dünyaya getirmesi diğer durumlar anormal o yüzden olmusuz düşünmek çok yanlış, hamilelikte annenin psikolojisi ruh hali çok önemli, boşuna kuruntu yapmaya gerek yok, biraz daha dikkatli olalım lütfen :KK16:

öncelikle hayırlı olsun canım
ben 4+3 iken gittiğimde betahcg 978 çıkmıştı ve karından görünmedi çok küçük oldugu için ,ben vajınal istediğim için baktı yoksa bakmayacaktı ben biraz sabırsız davrandım.. 4+6da da karından kesemizi gördük :))

günaydın kızlaarr:KK54:

biraz önce kalktım caım hiç bişe istemedi .. midem bulanmıyo ama bi tuhaf:KK53:
bi elma yedim biraz bekledim düzeldi.. şimdi kahvaltı yapıcam :KK56:

yaa dün eşime brokoli yada karnabahar al dedim gitmiş bi avuç brokoli almış :KK53:
garibim kilosu almış başını gitmiş sadece bana almış oda :KK1:

canım cok sebze yemekleri istiyo benim..
annem dün bişe getirmiş (ismini vermiyim canınız ceker şimdi :KK53: ) çiğ getirmiş sen pişir istediginde ye diye..
onu öle çiğ çiğ çekti canım pişirmeden yedim :KK1:

Günaydın sana canım, Allahtan annenin getirdiği çiğ olarak yenilebilen bişeymiş:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Ya kızlar aslında ben hamie olduğumu öğrenmeden önce diyet yapıyordum söylemiştim önceden de, hamile olduğumu öğrenince bıraktım sağlıklı beslenmeye çalıyşrum kendimce, ama dr. ile konuşacağım gidince belki keseyi falan da görmediğim içindir bilmiyorum ama kendimi çok da hamile gibi hissetmiyorum ve yemek yediğim için elimde değil çok canım sıkılıyor, evet yanlış bişey farkındayım ama elimde değil

Kizlar ben azerbaycandayim, burda bir kac defa doktora gittim, keseyi gorduk. su anda 8+5 olduk bebisimle. Ama daha sonra doktora gittigimde benden hicbir kan testi, idrar testi falan istemedi. Hamileligimi onayladi, keseyi gordum o kadar. Sanra bana 3 tane ilac verip gonderdi. Simdi sizin yazdiklarinizi okiyunca telaslandim, genetik testi falan...Ayrica 8+5 olmama ragmen kalp atislari icin bile beni cagirmadilar. Ilk basta bana bir kan testi yaptilar, ustelik de bayagi masrafli bir test, ama orda sadece kanimda mikrop var mi yok mu diye bakmislar. Bana hic hamilelik degerimi soylemediler, onlar bana sordu kac haftaliksin diye ben de kendi hesabima gore soyledim....
Kizlar simdi cok tedirginim...Ocak ayinda 3.5 aya yakin olacak bebisim ve ben ocak ayinda Turkiyeye gidecegim, sizce cok mu gec kalmis olurum...
Lutfen beni bilgilendirin

X