2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın kızlar nasılsınız ?? ben dün kendi doktoruma gittim keseye baktı daha kucuk 3 haftalık falan olması lazım yani sat a göre 5 haftalık ama kenıdısı 3 - 4 haftalık dedi. 2 hafta sonra gel belkı kalp atısını duyarız ama duymayabılırızde en gec 4 hafta ıcınde duyarız ama mutlaka dedi. bır sürü tahlıl yazdı 2 hafta sonra gıtmeden yaptırmamı istedi. ay birde su kalp atıslaını duysam daha rahatlıycam :nazar::nazar:

günaydın...ben iyim cnm çok şükür sen nasılsın... o heyecan hepimizde var kalp atışını duymak... allah nasip etsin inşlh.

gözünaydın tekrar cnm tahlillerinide yaptır.Biran önce... tsh çok önemli miş bebek için.

Benim ilk doğumumda çatlağım olmamıştı cnm sadece her duştan sonra vücut kremi sürmüştüm ama kızkardeşimin iki doğumunda da feci çatlakları oldu. İkincisinde dr.una ne kullanması gerektiğini sormuş dr.u bunun tamamen vücut yapısıyla alakalı olduğunu, iç karnı geniş olan insanlarda çatlama meydana gelmediğini ama dar olan insanlar ne kullanırlarsa kullansınlar mutlaka çatlak olacağını söylemiş. Yine de badem yağı sür istersen demişti. Oda sürekli badem yağı, çatlak kremi ve vücut kremi sürmüştü ikinci gebeliğinde ama ne yazık ki yine de daha fazla çatlak oluşmasını engelleyemedi.

Ben oğluma hamileliğimde hiç çatlağım olmadı baştan itibaren gül vazelini kullandım iç karnımda geniş olduğundan hiç atlamadım, umarım bunda da öyle olur, çatlak vücut yapısı ile de alakalı ancak su ve meyve tüketimi de çok önemli özellikle ilk gebeliği olanlar daha dikkatli olsunlar sonuçta bizim biraz da olsa karnımız esnedi, umarım hiç birimiz çatlamayız çünkü görüntüsü çok kötü ve geri dönüşü yok

kızlar bulantılarınız başladımı benım başlamdı zaten otekılerındede cok olmamiştı uyku halıde yok bendemı bı garıplık var yoksa erkenmı

Benim bu sabah bulantılarım var kahvaltımı yaprım ağzımda sulanma var böyle midem kalkıyor hafifden, bu arada ben öğlen bebişimi görmeye gideceğim inşallah güzel haberi veririm size.

Yeşim ciğim kendi tartımda tartıldım ben kilomu düzeltirmisin doktordaki tartıda sanırım sorun var ben kendi tartımı baz almak istiyorum kilomu 71 olarak düzeltebilirsen çok sevinirim..

günaydın...ben iyim cnm çok şükür sen nasılsın... o heyecan hepimizde var kalp atışını duymak... allah nasip etsin inşlh.

gözünaydın tekrar cnm tahlillerinide yaptır.Biran önce... tsh çok önemli miş bebek için.

evet onuda yazdı doktor zaten ıste dokotra gıtmeden once yapıcam. ay nasıl gecer bu ıkı hafta bılemıyorum kasıklarımda agrı oluyo zaman zaman korktuyor beni. ay akşam da yemek yedıkten sonra bir mide bulantısı tutu kı sorma az kalsın kusuyodum :) sende basladı mı bulantılar?

Normaldir böyle hissetmen bin bile iknci hamileliğim olmasına rağmen herkese söylemekten korkuyorum ya değilsem diye, bırak söylesinler ve tadını çıkartsınlar...

gulgun günaydın canım ben dün akşam gene hastaneye gittim kan tahlili için en son 13 kasımda yaptırmıştım 47.60 çıkmıştı dün akşam 298.20 çıktı herkes ikizmi acaba değerler çok yüksek diyo sence nasıl 15 i adet olmam gerekiyodu bu arada

Normaldir böyle hissetmen bin bile iknci hamileliğim olmasına rağmen herkese söylemekten korkuyorum ya değilsem diye, bırak söylesinler ve tadını çıkartsınlar...

gulgun günaydın canım ben dün akşam gene hastaneye gittim kan tahlili için en son 13 kasımda yaptırmıştım 47.60 çıkmıştı dün akşam 298.20 çıktı herkes ikizmi acaba değerler çok yüksek diyo sence nasıl 15 i adet olmam gerekiyodu bu arada

canım evet bır ıhtımal ıkızın olma ıhtımalı var benım gecıkmemın2 gunu 501 cıkmıstı ve oyle demıslerdı ama ıkızım olmadı :)

günaydın hamişler
nasılsınız ?
beklemek ne kadar zormuş yaa, önümüzdeki hafta kalp atışını duymak için gideceğim ama zaman geçmiyor...
bende bulantı falan yok , sadece kasıklarımda hafif ağrı ve vajınal akıntı var onun haricinde hiçbirşey yok sizler de de öle mi ?

günaydın hamişler
nasılsınız ?
beklemek ne kadar zormuş yaa, önümüzdeki hafta kalp atışını duymak için gideceğim ama zaman geçmiyor...
bende bulantı falan yok , sadece kasıklarımda hafif ağrı ve vajınal akıntı var onun haricinde hiçbirşey yok sizler de de öle mi ?

günaydın canım evet zor senın bır haftan var benım de 2 haftam :) bende ara ara bulantı oluyor ama genelde geceleri. kasıklarımda agrı da oluyor zaman zaman vajınal akıntım da var :)

günaydın canım evet zor senın bır haftan var benım de 2 haftam :) bende ara ara bulantı oluyor ama genelde geceleri. kasıklarımda agrı da oluyor zaman zaman vajınal akıntım da var :)
ee aynıyız seninle canım , bende 5+2 yim ama önümüzdeki hafta gitmeyi düşünüyorum bir ihtimal duyarız diye....bir de korkuyorum aslında o yüzden sık sık gitmek istiyorum...
bulantı dısında bende de diğerleri mevcut ...

ee aynıyız seninle canım , bende 5+2 yim ama önümüzdeki hafta gitmeyi düşünüyorum bir ihtimal duyarız diye....bir de korkuyorum aslında o yüzden sık sık gitmek istiyorum...
bulantı dısında bende de diğerleri mevcut ...

canım evet sat a gore 5+3 um ama ultsonda gore kucuk bebıs o nedenle 2 hafta sonra gel belkı duyarız dedı doktor ama en gec 4 hafta ıcınde mutlaka duyarız da dıye ekledı bakalım hayırlısıyle duyalımda zamanı onemlı deıl :nazar::nazar:

benim 4 gün var ultrasona girmeme uyuyamıyorum artık endişeliyim inşallah görürüm keseyi sağlıklı bir gebelikdir.:KK14::KK14::KK14::KK14:

benim 4 gün var ultrasona girmeme uyuyamıyorum artık endişeliyim inşallah görürüm keseyi sağlıklı bir gebelikdir.:KK14::KK14::KK14::KK14:

canım sakın ol gorursun keseyı merak etme :) guzel hebrler alırsın ben ılk gıttıgımde goremedım kucuk oldugu ıcın gordugumdede mercımek kadardı eskıler mercımeyı fırına verdınız mı dıyorlardı ya nedenını sımdı anlıyorum :):nazar::nazar:

canım evet sat a gore 5+3 um ama ultsonda gore kucuk bebıs o nedenle 2 hafta sonra gel belkı duyarız dedı doktor ama en gec 4 hafta ıcınde mutlaka duyarız da dıye ekledı bakalım hayırlısıyle duyalımda zamanı onemlı deıl :nazar::nazar:

Kesinlikle hayırlısıyla olsun da gerisi önemli değil.... benim gittiğim dr keseyle ilgili hiçbirşey demedi ne gelişimi hakkında ne büyüklüğüyle ilgili hiçbirşey o yüzden gitmek istiyorum bakalım ...betahcg mde baya yüksek seyrediyordu ikizmi diye de aklıma gelmiyor değil :))

Günaydıın ben iyiyim sen nasılsın ?

bnde dün pek iyi değildim akşam canım sıkıldı.. ama şimdi senin postunu görünce normal olduğunu gördüm..

benim sata göre 6+1 ama salı ultrasonda 4+5 di..bugün 4+6 bnde üzüldüm bnle satı aynı olan arkadaşımın 6+1 çıktı ve dün kalp atışlarını görmüş benim öle olmayınca üzüldüm ağladım akşam.. ama demekki normal baksana seninde öyle çıkmış.. ama ben yinede yarın başka bi doktora gidicem içim rahat etsin diye :KK49::emir_bebek::nazar:

evet onuda yazdı doktor zaten ıste dokotra gıtmeden once yapıcam. ay nasıl gecer bu ıkı hafta bılemıyorum kasıklarımda agrı oluyo zaman zaman korktuyor beni. ay akşam da yemek yedıkten sonra bir mide bulantısı tutu kı sorma az kalsın kusuyodum :) sende basladı mı bulantılar?
bende bulantı yok daha cnm.ama kasık batmaları var birde akıntı :nazar: allaha emanet olsunlar

günaydınnnnnnnnnnnnnnnnnn:KK3::KK3::KK3::KK3:

güzel temmuz anneleri nasılsınızzzzzzzzzzzzzzz ?
günaydın cnm ben iyim sen nasılsın hiç sıkılma bebişlerin haftaları oynuyor illaki...
canım sakın ol gorursun keseyı merak etme :) guzel hebrler alırsın ben ılk gıttıgımde goremedım kucuk oldugu ıcın gordugumdede mercımek kadardı eskıler mercımeyı fırına verdınız mı dıyorlardı ya nedenını sımdı anlıyorum :):nazar::nazar:

aaa evet nevarsa şu eskilerde var gerçekten.bilmişlerde sölemişler :))

bnde dün pek iyi değildim akşam canım sıkıldı.. ama şimdi senin postunu görünce normal olduğunu gördüm..

benim sata göre 6+1 ama salı ultrasonda 4+5 di..bugün 4+6 bnde üzüldüm bnle satı aynı olan arkadaşımın 6+1 çıktı ve dün kalp atışlarını görmüş benim öle olmayınca üzüldüm ağladım akşam.. ama demekki normal baksana seninde öyle çıkmış.. ama ben yinede yarın başka bi doktora gidicem içim rahat etsin diye :KK49::emir_bebek::nazar:

canım ya olabılıyor tabıı yanı regl bıter bıtmez hamıle kalmadık ya daha kucuk tabıkı olabılır bebısımız :) ben salı gunu baska doktora gıttım o bana 5+3 sun demıstı kendı doktorum farklı soyledı ya bakıs acısına gore degısıyor galıba ama ıcın rahat olacaksa gıt baska doktora tabii. hersey yolunda gıtsın de ha 2 hafta once ha sonra sağlıklı olsun bebıslerımız de 9 ay sonra kucagımızda sağlıklı olsunlarda gerısı onemlı deıl :nazar::nazar:

bende bulantı yok daha cnm.ama kasık batmaları var birde akıntı :nazar: allaha emanet olsunlar

günaydın cnm ben iyim sen nasılsın hiç sıkılma bebişlerin haftaları oynuyor illaki...

aaa evet nevarsa şu eskilerde var gerçekten.bilmişlerde sölemişler :))

canımya cok ıyı ınsallah mıde bulantın olmazda valla zor. ama bebıs ıcın katlanılır yani :) bendede batma oluyo ama aksam cok fecı sancı gırdı cook korktum 3 dk da gectı ama.

evet dedıgın gıbı nevarsa su eskılerde var :)

canım evet bır ıhtımal ıkızın olma ıhtımalı var benım gecıkmemın2 gunu 501 cıkmıstı ve oyle demıslerdı ama ıkızım olmadı :)

teşekkürler canım bilmiyorum hayırlısı ve sağlıklı olsun gerisi önemli değil kurban olduğum mevlam her isteyene versin ben daha hissedemedim onu yada onları:)))))))

bende de kasık batmaları ve iştah artışı dışında bişi yok şimdilik :nazar: canım yaa dün valla canım sıkkındı ama şimdi daha iiyim yarın doktora gidince daha da ii olcam :) 11 de tüp bebek doktoruma randevu aldım ona gidicem :)

canım ya olabılıyor tabıı yanı regl bıter bıtmez hamıle kalmadık ya daha kucuk tabıkı olabılır bebısımız :) ben salı gunu baska doktora gıttım o bana 5+3 sun demıstı kendı doktorum farklı soyledı ya bakıs acısına gore degısıyor galıba ama ıcın rahat olacaksa gıt baska doktora tabii. hersey yolunda gıtsın de ha 2 hafta once ha sonra sağlıklı olsun bebıslerımız de 9 ay sonra kucagımızda sağlıklı olsunlarda gerısı onemlı deıl :nazar::nazar:

ya bnde öyle düşünerek kendimi teselli ediodum rahatlatıyodum ama dünkü arkadaşımla öyle olunca ne bilim aklıma takıldı acaba gittiğim doktor mu göremedi falan diye.. amann içim rahat etsin diye gidicem işte napiim ya :KK1:

sağlıkla hayırla kucağımıza alırız Allah ın izniyle inşallah :nazar:

X