2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

benim koca 6.30da cıkıyo evden hiç kalkmadım suana kadar :KK1:
kalkmamı istemedi daha dogrusu cok erken diye.. sabah kalkıyo giyiniyo kahvaltılık bişiler alıyo beni öpüyo üstümü iyice örtüyo gidiyo :KK1:
dün kızdım azıcık sessiz ol cok ses yapıyosun diye :KK1:

bu arada önemli bilgi getirdim size...

HAMİLELİKTE BULANTIYI ÖNLEMENİN YOLLARI

Sevgili Anne Adayları, bulantı şikayetleriniz hafifse ayaktan ilaçsız tedavi denenebilir: Ayaktan ilaçsız tedavide amaç anne adayının bulantılarla kendisi başa çıkmasını sağlamaktır. Bu amaçla anne adayına şunlar önerilir:
•"Yatağınızın kenarında kraker ya da bisküvi benzeri gıda maddelerini hazır bulundurun. Sabah bunları yedikten sonra yataktan kalkın.
•Günlük öğününüzü üç öğünde değil beş ya da altıya bölerek alın.
•Sıvıları yemekler arasında alın. Yemekler esnasında fazla sıvı almayın.
•Midenize ve barsaklarınıza dokunan yiyeceklerden uzak durun
•Bu önlemlerle şikayetleriniz geçmezse doktorunuza tekrar başvurun."

canım bulantın var diye mibyiyemiyorsun? tam olarak nedir rahatsızlıkların?

sevgili luxxor hiş iştahım yo bebek aç kaldı mide bulantım hafif var ama daha çok midemde yanma ve ekşime var ya çok kötüyüm yemek görünce öğüresim geliyo sizde yok mu öle bişe...

anladım canım yaa genelde olan bişi sanırım ama bende yok henüz

tamam canim ben mesaj aticam simdi yoneticiye.

sen zaten ilk mesajı yazmışsın tatlım onu "düzenle" deyip oraya liste ekleyebilirsin yöneticiye bilgi vermek mi gerekiyor muş?

Benim de oğlumun adı Ali Kayra, Ali eşimin babasının ismi Kayra yı da ben çok beğendiğim için koydum, ikisi birlikte çok uyumlu söyleniyor, şimdi de kız olursa zeynep, dilara ve gülsima erkek de ise Yusuf Berat, Bilal isimlerini çok beğeniyorum erkekte çift kızda tek isim düşünüyorum..

Cnm Ali benim babamın ismi ama kayınpederim varken kendi babamınkini koymak doğru olmazdı. Kayınpederimin ismi ise Şaban. Kendi dedi zaten koymayın benim ismimi dalga geçerler çocukla diye. Daha uygun bir ismi olsaydı koymayı çok isterdim çünkü kendi babam gibi severim kayınpederimi. Bizde bu yüzden oğlumun adını Hakan Kaan koyduk. Hakan eşimin adı. Seslenirken Kaan'ı kullanıyoruz. İki isimli insanların bahtları çok açık olur diye duyduğumuz için öyle koyduk oğlumuza. Dilara ismini çok seviyorum. Ablamın kızının ismi :KK66: Dilara Sultan diye çağırıyor herkes. Kız yada erkek yine çift isim bulmaya çalışacağım bende. Kayra kesin gibi erkek olursa ama yanına uygun ne buluruz hiç bilmiyorum...

Kızlar ben ilk hamileliğimden tecrübelerimi paylaşayım sizinle;

1- Yüksek yerlere uzanmayın.
2- Uzanarak yada ayakta gerinmeyin. Gerinecekseniz bile bir ayağınızı toplayıp gerinin.
3- Yerden birşey alacaksanız leylek gibi değil dizlerinizi kırıpta alın.
4- Bacak bacak üstüne atmayın.
5- Yataktan dimdik kalkmayın. Yana dönüp önce ayaklarınızı yere basın, sonra kalkın.
(Bunları çok defa duydum. Çoğunda uygulamayı unuttum. Ben 1 aylık hamileyken tabi henüz bilmiyordum kardeşimin çeyizlerini taşıdık 5.kata asansörü çalışmıyordu henüz koşa koşa kan ter içinde. Evini temizledik camlarını kapılarını sildik. Gerine gerine. Allah yazmadı mı çok şükür olmuyor birşey ama yine de dikkat etmek gerek tabi)
Ayrıca sabahları yataktan dimdik kalkmamak mide bulantısını engellemek içinde kullanılan bir yöntem. Eğer yataktan kalkerken çok mideniz bulanıyorsa yatmadan önce başucunuza bir bisküvi koyun. Sabah yataktan kalkmadan önce yiyip, öyle kalkın.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Hatırladıkça paylaşırım sizinle...

Hepsine katılıyorum tecrübe ile sabittir, bilgiler için teşekkürler.

kızlar 2.bebişi bekleyenler siz tecrübelisiniz bilgilendirin bizi dogum konusunda :26:
normal nası-sezeryan nası-epudral ne :KK53:
ben cok cahilim bu konuda valla :KK53:

kalkmamı istemedi daha dogrusu cok erken diye.. sabah kalkıyo giyiniyo kahvaltılık bişiler alıyo beni öpüyo üstümü iyice örtüyo gidiyo :KK1:

Sevgili Anne Adayları, bulantı şikayetleriniz hafifse ayaktan ilaçsız tedavi denenebilir: Ayaktan ilaçsız tedavide amaç anne adayının bulantılarla kendisi başa çıkmasını sağlamaktır. Bu amaçla anne adayına şunlar önerilir:
•"Yatağınızın kenarında kraker ya da bisküvi benzeri gıda maddelerini hazır bulundurun. Sabah bunları yedikten sonra yataktan kalkın.

valla ben alıştığım için kalkıyorumm kocam da yat diyo ama uykum olursa yatarım zaten..bnde ara ara sadece baş dönmesi var onun haricinde bi şikayetim yok çok şükürrrrrrrrr :nazar:

canım teşekkürederim kesindir dimi eşimle ablam herkeze söledi onlar inandı ben hala acaba diyorum :KK43:((
Normaldir böyle hissetmen bin bile iknci hamileliğim olmasına rağmen herkese söylemekten korkuyorum ya değilsem diye, bırak söylesinler ve tadını çıkartsınlar...

kızlar 2.bebişi bekleyenler siz tecrübelisiniz bilgilendirin bizi dogum konusunda :26:

Ben de normal doğum çok istedim son ana kadar dr um olmaz bebek inmedi sancıların başladı dese de ısrarla normal doğum dedim hatta 9 ay takip eden doktorumu bırakıp normal doğum için başka hastaneye yattım, ama dr um doğur bilmiş 9 saat sancı artı suni sancıya rağmen bebiş inmedi doğum kanalına ve kalp sesleri düşünce ben her iki acıyı yaşadım ve sezeryan oldum, şimdi sorsan yine normal doğum ister yine de sezeryan olurum her ikisini yaşamak da ayrı ama normal doğumdan yanayımmm, hiç korkmayın sancısını çektim sadece ama Rabbim kolaylık veriyor ama ben mecbur sezeryan olacağım...

bi de bulantı için bir dilim limon yemek öneriliyormuş

ya ben acayip tırsıyorum doğumdan:KK52:

kızlarr içinizdee üsküdar altunizade civarında oturan varmı? ben şuan tuzlada oturuyorum ama taşınıcaz altunizade teraflarına ve doktor araştırması yapmam lazım.. bilginiz varmı buradaki doktor ve hastanelerden ?

canım ben altunizade'de oturmuyorum ama medical park göztepe'de mehtap yazıcıoğluna gidiyorum. memnun kaldım ben. hamileliğim öncesinde de acıbadem hastanesine gitmiştim. ikiside altunizade'ye yakın. tercih edebilirsin

Cnm ben normal doğum yaptım çok rahat bir doğumdu. 06:25 de doğumum gerçekleşti.Dr.um tşk ederim çok rahat bir doğumdu dediğinde dedim bu kadar mıydı asıl ben tşk ederim. Saat 13:40 evimde pijamalarımı yıkamış balkona asıyordum annemler geldi.Kayınvalidem ve oğlum yorgunluktan uyuyorlardı :))...Annemden fırça yedim ne işin var senin lausa lausa balkonda nazara geleceksin diye :KK66: O kadar rahat geçti yani cnm. Umarım bu da öyle olur. Allah bir avazda nasip etsin inşallah hepimize...

ya ben acayip tırsıyorum doğumdan:KK52:

Ben de çok korkuyordum cnm. Netice de canından can çıkıyor ama Allah öyle bir yardım ediyor ki. İçinizi ferah tutun, bol bol dua edin. İnanın kucağınıza aldığınızda aklınızda ne korku kalıyor ne acı :))

canım strese girme ne olur her şeyin hayırılısı olsun iyi düşün lütfen:KK19:

ayyy onun adını temmuza kadar hatırla mutlaka mavicim:KK9:hepimize lazım olacak

aman da aman Allah bağışlasın canım inşallah sağ salim doğdukları günü de görürüz:nazar:

canım ya geçmiş olsun ballı limonlu sıcak su yapıp iç tatlım
saol canım,greyfurtla portakalı sıktım karıştırıp içtim,terletmiş beni,ayağa dikildim resmen

nasıl bir his acaba ay bu hafta umarım ben de görürüm:KK31:

ya arkadaşlar ben daha hiç bhcg baktırmadım sadece idrar testi yaptım ilçedeyim hastanede de sadece idrar testi yaptılar öğretmen olduğum için haftaiçi hiç biryere kıpırdayamıyorum da anlamadım herkes bhcg ölçtürüyo sürekli içim bir tuhaf oldu yani
feyza ben idrar tahlılınde gebe oldugumu öğrenmıstım.doktor bı daha kan tahlılı yapma gereği duymadı.direkt ultrasona aldı keseyı gorebılmek ıcın.keseyı gorebılmek cok onemli,cunku dış gebelık mı değil mi onun tespit edilmesi gerekli,güzelim öğretmenım demişsin,yanı ben de öğretmenim bunun sevkı var raporu var nasıl doktora gıdemıyosun bebegınden onemlı mı,bir gununu ayırıver
aaaaayyyy kızlar heyecanlarınızı anlaıyorum geçen sene bu zamanlar yaşıyordum ve tadını çıkarın çok çabuk geçiyor sizde seneye 2013 temmuz annelerine yazacaksınız ve ben gibi çok çabuk geçti diyeceksiniz :KK31:
Allah hayırlı sağlıklı sıhhatli evlatlar nasip etsin hepinize benim de 4 aylık kızım var ve çok güzel bi duygu anne olmak,Rabbim hayırlısıyla sağlıkla kucağınıza aldığınız günleri göstersin öptük kızımla hepinizi:KK16:
hayırlı uğurlu olsun bebişleriniz ailenize huzur mutluluk getirsin..
amin inşallah,dediğin gibi kısa gecer ama hıc geçmeyecek gıbı:)
temmuz anneleri iştah durumunuz nasıl ???
benim aşırı değişkenlık gosteriyor.bi bakıyorum canım hıc bır sey ıstemıyor,bi bakıyorum her yerı yıyecek olarak goruyorum:)

Cnm ben normal doğum yaptım çok rahat bir doğumdu. 06:25 de doğumum gerçekleşti.Dr.um tşk ederim çok rahat bir doğumdu dediğinde dedim bu kadar mıydı asıl ben tşk ederim. Saat 13:40 evimde pijamalarımı yıkamış balkona asıyordum annemler geldi.Kayınvalidem ve oğlum yorgunluktan uyuyorlardı :))...Annemden fırça yedim ne işin var senin lausa lausa balkonda nazara geleceksin diye :KK66: O kadar rahat geçti yani cnm. Umarım bu da öyle olur. Allah bir avazda nasip etsin inşallah hepimize...

Maşallah herkesin senin kadar kolay olsun inaşşalh, hanımlar korkmayın ne kadar acı çekseniz evladınızı kucağınıza alınca o cennet kokusunu duyunca bütün acılar sıkıntılar son buluyorrrrrr, evlad her acıya değer.....

Allah cumlesine nasip etsin ins.
benim ilk dogum sezaryan oldu. 38 hafta bitmisti ve kizim tersti . belki 2 hafta daha beklesem donerdi bilmiyorum
Dr yeri daralmis zor dedi. bizde zorunlu sezaryan yaptirdik ama uhte kaldi icimde ins bunu normal yapicam zaten ydisinda yapmayi
dusundugum icin burda sezaryan sonrasi normal dogum yapiyorlar ins bu doner.
anladım canım yaa genelde olan bişi sanırım ama bende yok henüz

sen zaten ilk mesajı yazmışsın tatlım onu "düzenle" deyip oraya liste ekleyebilirsin yöneticiye bilgi vermek mi gerekiyor muş?
canim o eskiden vardi simdi belli bir sure gecince onceden yazdigin mesaja mudahale edemiyorsun.
eski mesajlarini bir kontrol et o tus yok ilk birkac dk oluyor sonra kayboluyor en azindan bende boyle
yatıp dınlenmek mı yapıyorum denılmez ıkı çocuk var onumde onları okula gotur getır ye iç taopla kaldır yaptıklarım bunlar agır iş yapmıyorum sadece bırde ilşki yasak ilaçlarımı alıyorum ıkı arabır derde yatıyorum
.seni cok iyi anliyorum bende bir kucuk yaramaz var onunla bile zorlaniyorum ustelik okulada gotmiyor krese gidiyordu hasta diye aldim.
ptesi tekrar baslaticam allhtan servisi var. ben goturmuyorum

Son düzenleme:
kızlar ben heycanımdan dun tahlıl yaptım ya vede baska doktor baktı ultla ve bebısı gordum esım dun 15 kasım resepsıyonunda doktorumu gormus ay kadına soylemıs heycanına yenık dustu gıttı tahlıl yaptırdı vede ult cektırdı dedı ay bugun de kendı doktorumdan randevum var valla nasıl bakıcam kadının yuzune bılemıyorum kızacak bana kesın :)
canım üzülme o doktorun da gönlünü alırsın yalandan yatıverirsin ultrasona,ayrıca salağa yatmayı da unutma:)

canim dogu afrika, tanzanya...
allah seni naapmasın ne işin var annem oralarda:)

maşşallahh maşallaaahhh :nazar:

henüz temmuzcular toplasamadık diye hazirandan bilgi topluyodum ama onlarda benden baya ilerideydiler :KK53:
artık burdayız o zmn..

ben daha yeni kahvaltı yapıtorum kalkalı 1 saat olmadı :KK1:
eee napıosunuz siz bakalım..
ohh maşallah yata yata buyutun siz göbüşleri:)) biz sabah ezanıyla düşelim yollara:)

kızlar annem sağolsun bana hamilelikte radyasyondan koruyucu karın bandı almış şu anda onu takıyorum Koruyucu Karın Bandı - Belly Armor | Belly Armor denemek için cep telefonunu sardık eşimin aradık ulaşılamıyor elektro manyetik tüm ışınları kesiyor
ilk defa duydum ha,benim ne anneden ne kocadan fayda yok valla:) gidem kendım alam:)
Kızlar aklıma takıldı bileniniz varmı yada fikri olan varsa cevap verebilirmi?

hamile iken bacak bacak üstüne atmayın derler.şu aşamada daha çok yeni ya bizim acaba bir problem olurmu ben unutuyorum atıyorum ya masa başında farkında olmadan
niyeki hayatım nolurmuş ki,ben hep bacak bacak ustune atarım,baska turlu oturamam kı
Hoşgeldin canım.
Benim hesapta bir problem var. Dr. 7 temmuz hesaplıyor bence yanlış. çünkü benim sat 24 eylül benden 1 hafta sonra gebe kalanlar 7-8 temmuz arası muhtemel doğum tarihleri.
canım evet senın hesapta bı problem var bence de,cunku benım de sat 24 eylül,ama doktorum muhtemel dogumuma 1 temmuz dedi

size arkadas gelincik kardesimizi yolluyorum ben gelemedim barik o gelsin guzel sohbetler hepinizeee

Allah cumlesine nasip etsin ins.benim ilk dogum sezaryan oldu. 38 hafta bitmisti ve kizim tersti . belki 2 hafta daha beklesem donerdi bilmiyorum Dr yeri daralmis zor dedi. bizde zorunlu sezaryan yaptirdik ama uhte kaldi icimde ins bunu normal yapicam zaten ydisinda yapmayi dusundugum icin burda sezaryan sonrasi normal dogum yapiyorlar ins bu doner.

Cnm benimde 36 hafta kontrolüme gittiğimde drum çocuk ters ilk doğum kolay kolay dönmez bu çocuk haftaya gel sezeryan günü belirleyelim dedi. Eşim sevinçten delirdi ben üzüldüm çünkü normal doğumu çok istiyordum. Bir iki gün sonra annemlerde otururken öyle bir hareket etti ki blop diye de bir ses annem bile duydu. Döndü bak görürsün dedi. Yok anne dedim dönmezmiş ilk doğumda.37.hafta 1 Nisandı eşimle gittik tekrar. Eşim sevinçten ağzı kulaklarında 5 inde yapalım ben daha fazla bekleyemeyeceğim falan diyor. Ultrasona bir girdim drum dedi olacak şey değil dönmüş kaan. Eşim şok tutturdu ben kendimi hazırladım sezeryanla alalım diye Allahtan dr.um benim tercihimi bildiği için yok dedi. Dönmüş artık bekleyeceğiz ben sezeryana karşıyım. Çokta sürmedi zaten 38.hafta yani 7 Nisanda normal doğumla geldi bebeğim :))... Hayırlısı böyleymiş ablam Belçika'da doğum yaptı. Normal doğum diye çok diretmiş dr.u.9-10 saat uğraştılar. En son pedegog gelip siz napıorsunuz bebeği kaybedeceğiz demiş alalacele aldılar sezeryana ama yiğenim ne yazık ki pisliğini yutmuş. İki ay hastanede yattı kuzum. Uzun süre sol tarafı için fizik tedaviye gitti. Tüm bunlar drun normal doğum diye diretmesinden kaynaklandı. Herşeyin hayırlısı yani cnm. Netice itibari ile bir sezeryanın var zaten cnm ben senin yerinde olsam ikinciyi de sezeryan tercih ederim.

canım bir şey sorcam,normal doğum yapınca cinsel hayatınızda bir problem oldu mu,yanı eşin şikayetçi falan oldu mu,anladın sen onu:)

X