2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

benimde ağrım oluyor, hep sağ alt tarafta oluyor. büyüme ağrısıdır diye düşünüyorum. ama arada da korkuyorum. özellikle gece uyurken yada çok oturduğumda oluyor.

benimde ağrım oluyor, hep sağ alt tarafta oluyor. büyüme ağrısıdır diye düşünüyorum. ama arada da korkuyorum. özellikle gece uyurken yada çok oturduğumda oluyor.
ben de daha önce sormuştum. aynı şeyi ben de yaşıyorum. evet özellikle gece uyurken giriyor.. bazen de ayakta, bazen de otururken.
ben de korkuyorum. ama bi kaç kişide daha olduğunu anlayınca biraz rahatladım. zaten doktor da normal demişti

çeçmişi okudum kızlar şimdi kaç gündür giremiyordum çok halsizdim bide okulun son haftası olduğu için testler sınavlarla dolu bi hafta geçirdik yanlızda yapmıyo oğlum ödevlerini fenalık geldi artık bi görseniz sinir küpü oldum 3günde...sadece hafta sonu 30 sayfa türkçe ödevimiz vardı ama aklım hep sizlerdeydi hepiniz iyisinizdir inşallah salı günü bende cinsiyet için gideceğim inşallah öğrenirim artık.ama önce sağlığı önemli tabiki.

evet canım bende de var aynısı korkuyorum yine başa döndük diyorum karnımda agrılar sncılar huzursuz oluyorum hepimiz ALLAHa emanetiz

Son düzenleme:

Valla hamile kalmadan önce bende içiyordum ama bebeğimin gelecegini öğrendiğim gün bıraktım bırakın hamileyken içmeyi emzirirken bile icmem. Valla irademe güvenmeseydim bırakana kadar cocuk düşünmezdim.. Minicik bebeğimin minicik ciğerlerini nasıl zehir doldururum lütfen kızlar birakamiyosaniz bile 3e düşürün (yemek arkası sigarası)

Keske dedigin kadar birakmak kolay olsaydi ben gunde 1 paket iciyordum simdi en fazla 4 tane bi ara 1 haftadan fazla icmedim ama nasil stres gerginlik anlatamam ins en kisa zamanda birakiriz ama konusuldugu kadar kolay olsa tiryaki diye bisey olmazdi unutmayin yargilamak kolay olani

Ya aslında yargılamak için söylemedim burada ben kendi başarımdan soz ediyorum bende ginde 1 paket içiyordum bende tiryakiydim hatta esim 1,5 sene önce bıraktı ben birakamamistim ama Minigimi öğrendiğim an bnm için bitti... Tekrar icmem demiyorum Büyük konuşmuyorum ama emzirirken bile icmemmm

cok ıyı yapmısın canım bırakarak sıgayayı ben hıc ıcmedım nasıl oldugunu bılmem
ama bazı arkadaslar bırakamıyosa yargılıcak dılız bızım dunurun gelını sıgara ıcerdı durmadan bebegı 7 aylık dogdu 2 aydır kuvezde daha 800 gram almıs yavrucak
kucagına alamadı daha belkıde o kız bebegını benım annemde sıgara ıcıyomus bende 7 aylık tam 1kılo 300 gram dogmusum kızlar mınık meleklerı dusunup yenın su zehrı

bu arada canım nasılsın mınık prenses nasıl oglusum bı dogsun kızına talıp olucaz
Benım karnım her gun dahada bı cıkmaya basladı canım senınde oylemı kasınıyo yaglanmadan yatmıyorum hıc bırde benım sıpayı gunde bır kac kez hısedıyorum sende hıc hısetınmı prensesı aynı gun kotrole gıtmıstık bıda ne zaman cagırdı doktor senı canım
bana 27 ocak gel dedı ama ben 6 subat gıbı gıdıcem esım ızın alcak ozaman hem kocaman olmus olucaz 19 hafta falan

Öncelikle sigara içen annelerimizin biran önce sigarayı bırakmalarını temenni ediyorum..Elbette tiryakiler için bu zor olabilir ama en azından sigarayı bırakma merkezlerine çocuğunuz için gidebilir bırakmak için mücadele edebilirsiniz,artık tüm sağlık ocaklarında ve hastanelerde sigarayla savaş bölümleri açıldı.İlk oğlumda hamile olduğumu öğrenir öğrenmez bırakmıştım..10 yıl önce emzirme döneminden sonra tekrar başlamıştım..ama şükürler olsun ki 5 yıl önce bıraktım ve artık dumanından bile tiksinir hale geldim..Elbette bırakmak zor sigarayı hiç içmemiş kişiler için bırakın demek size kolay gibi görünebilir...Kolay değil ama şunu düşünün; bebeğiniz doğduğunda ciğer hastası olabilir,astım ve solunum yollarında sorun olabilir bu riskleri göze alıyorsanız içmeye devam edin!!!! Sevgiler...

Canım iyiyim teşekkürler prensesim de iyi umari
Sen senin prensesin ve minik paşan da iyisinizdir:) bugün karnımı oksarken pitpitpit tarzında bı hareketler hissettim sonra eşimde o noktaya parmak uçlarını koydu o da hissetti 20-30 saniyelik birseydi sonra Minigim içeride bir hareketlendi sorma teyzesi :)))) ben de 28 ocak gibi gidicem canım doktorum başka bı doktora kalbi ve beyini için yönlendirdi 3 hafta ara ile o doktora gidicem sonra tekrar kendi doktoruma donucekmisim... Meleksen son gittiğimde verdigi ultrason resminde bir dizini yukarı kaldırmış bir elide arkada keyif yapıyordu bnm prensesim bayildimmmm resmen kuzuma
Eeee 19 haftada anne karnındaki yolculuğun yarısını tamamlamış olucak pasacik:)))

Sigara konusunda da Allah herkese akıl fikir vermiş vicdan vermiş herkes ölçüp biçsin ona gore karar versin ne diyim...sen iç iç senin ve bebeğinin iyiliği için birileri bisey söyleyince yargılamak olsun.. Kimse sizi yargılamak için söylemiyor burada ben kimseleri yargilamiyorum arkadaslar bnm haddime düşmez burada birilerini yargılamak iyi geceler herkese

kzlar şuan hamileyim daha yeniyiz dr cumartesi gidicem gebelik haftasını hesapladığımda 5 hafta 2 gnlk çıkıyor son adet 9 aralık ama şöle bşi var 9 ve 19 aralık kadar eşimle birlikte olmadık19 ile 31 arası çalışmalar oldu 31 aralıkta kan testi yaptırdım negatif çıkmıştı snraki hafta 5 ocakta yaptırdım beta hcg 186 çıktı pozitif geçtiğimiz perşembe günü ağrım var diye dr gittik kese gözüktü bebek yoktu daha beta hcg 1296 çıktı sizce kaç haftalık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…