2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Mrb kızlar nasılsınız benim yorucu geçiyor ya kendimi çok halsiz hissediyorum okul ev üstüne kızımla uğraşmak.bir yandanda üzülüyorum kızımla yetrerince ilgilenemiyorum diye :18:

canım nasıl gidiyor hamileliğin, umarım herşey yolundadır:))

iyiyim canım. evdeyim hala raporluyum. 16.haftaya kadar yatacağım. en son geçen hafta salı doktora gitmiştim o zaman iyiydi. sen nasılsın. yazmıyorum ama sürekli okuyorum. senin haberlerini alıyorum.

slm kızlarr hayırlı cumalar olsun.nasılsınız bebişlernz nasıl ? kızlar benm göbüşümde çatlaklar olşmaya başlamış daha cok erken degilmi ya :44:

iyiyim canım. evdeyim hala raporluyum. 16.haftaya kadar yatacağım. en son geçen hafta salı doktora gitmiştim o zaman iyiydi. sen nasılsın. yazmıyorum ama sürekli okuyorum. senin haberlerini alıyorum.

canım iyi olmana çok sevindim.... oo hadi iyi istrahatler sanaa... bebişlerimiz iyi olsunda iş nasıl olsa yürür bi şekilde...
bende iyiyim çok şükür canım.. merakla cinsiyeti bekliyoruz bu seferde:))

slm kızlarr hayırlı cumalar olsun.nasılsınız bebişlernz nasıl ? kızlar benm göbüşümde çatlaklar olşmaya başlamış daha cok erken degilmi ya :44:

Canım bol bol su iç..Dün yazmıştım ama tekrarlayım..

1 Çorba kaşığı Fındık Yağı
1 Tatlı kaşığı Kayısı yağı

Daha fazla yapılıp cam şişede de saklanabilir.Karnımıza çimdikleme hareketi yaparak sürüyoruz.Çok faydalı olduğu söyleniyor.Ben en kısa zamnda başlayacağım.

saol canm benm bende ugulayayım kötü bi görüntü bu yaaa :)))

kızlar canım çok sıkıldı ya bu işverenler ücretleri asgariden gösterip zaten hakkımızı yiyorlar ve sadece 3 aylığına normal ücretim üzerinden yatırmasını istedim ki izinli olduğum süre içinde ssk dan normal maaşımı alabiliyim diye ne dese beğenirsiniz aradaki farkı sen ödersen yaparım bu kadar olur ya pes hamile hamile deli ediyolar insanı

kızlar testlern normal degerı kac oluyo
Canım benim bildiğim ense 2,5 civarı olursa dr.lar şüpheli yaklaşıyolar bide normalde değerler 1/1000 civarları hatta fazlası çıkıyo ama sınır 1/250 sanırım. Yaşın eşinin yaşı haftasıyla uyumu vs hepsi incelenip bi tahmin yapılıyo pek güvenilir olduğunu sanmıyorum 3'lü veya 4'lü daha düzgün bi sonuç vericektir hemen amniyosentezde yaptırma düşük riskinin stresinide yaşama. Bide kızlar bu testlerde çıkmayıp başka rahatsızlığıda olabilir bebişlerin allah korusun benim 2'li iyi çıkmıştı ama kötüde çıksa artık içimde hissettiğim kocaman olmuş bi cana kıyamam diyodum ona bakarsanız doğarkende bişe olabilir yada anlaşılmayan bi rahatsızlığı o zaman atıcakmıyız çocuğumuzu? Allaha sığınıp iyisini düşünün.

Mrb kızlar nasılsınız benim yorucu geçiyor ya kendimi çok halsiz hissediyorum okul ev üstüne kızımla uğraşmak.bir yandanda üzülüyorum kızımla yetrerince ilgilenemiyorum diye :18:

Aysun baktımda çizelgemizde haftamızda aynı:) Doğurmayada beraber gideriz artık inşallah:) Cinsiyet öğrenmeye ne zaman gitceksin ben çok sabırsızlanıyorum haftaya gitmeyi düşünüyorum.

iyide sen üzerini tamamladıktan sonra ne hayrı olacakki sana deli mi ne ... Üstelik sadece senin sigortanı yüksek gösterir ve sende birkaç ay sonra doğum iznine çıkarsan şirket incelemeye alınır patrondur aklına gelmiştir önce yükseltiriz kendi öderse sonra düşürürüm diye ama sonra çalışmaya devam edersen sigortanda düşüş yapamaz o zaman sırf doğum parası almak için bunu yaptığın anlaşılır ve artık bu konuyla ilgili hem şirkete hem sahsa mahkeme bile açılıyor. Ama ne bekliyosun canım bizimkide sigortaları asgari ücret gösteriyor fakat ben aradaki farkı elden veriyorum Aslında bazı şirketler söyle yapıyor ki bunu bizde yapmıyoruz normalde doğum iznine ayrıldığında devletten alacağın para maaşın 3/2 si ya kalan 3/1 i kendileri izinli olduğun sürede ödüyor bizim bi tanıdık vardı o öyle yapardı yani kul hakkıdır kalmasın üzerimde derdi adamcağız .

ya kızlar ben bu izin konusunu bir türlü anlayamadım. izine ayrıldıgında iş yeri sigortayı ödüyor ama maaşmı ödemiyor maaşı sgk danmı alıyosun nasıl oluyo bu iş

ya kızlar ben bu izin konusunu bir türlü anlayamadım. izine ayrıldıgında iş yeri sigortayı ödüyor ama maaşmı ödemiyor maaşı sgk danmı alıyosun nasıl oluyo bu iş

32.haftada ücretli (16 haftalık) izne ayrılıyosun sigortan ödenmiyor ama devlet iş göremezlik ödemesi veriyor. sigortaya yatırılan paranın 3/2 si olarak. ama bazı şirketler personeli mağdur etmemek için sigortasını ve maaşını ödüyor. o zaman sende devletten aldığın parayı şirkete veriyosun.
sonra 6 aylık ücretsiz izin hakkın var bu izinde ne sigortan yatıyor nede maaşın

evet canım işyeri senin sigorta primlerini ödüyor sen istersen toplu istersen iki seferde sgk dan doğum izni kağıdınla beraber gidip izinli olduğun süredeki maaşının 3/2 sini alıyorsun . tabi prim ödenme konusu da işyerinin insiyatifine bağlı

Son düzenleme:

ne saçma sgk gitsin işverenlerin peşine düşsün eksik bildirim yaptığı için şahsa ne diye dava açıyorki izinden dönünce çıkış - sonra tekrar giriş yaparak gene asgariden yatırmaya devam etmesinin bi sakıncası yok herkes bu şekilde yapıyor malesef sgk nın bu yüzden incelemeye aldığını firmayı duymadım hiç ama her türlü işverenein üç kuruş fazla ödemek işine gelmiyor işte ama dediğin gibi ince düşünceli patronlarda var ama sayıları çok az malesef sen peki sürekli mi aradaki farkı kendin ödüyorsun zor olmuyor mu?

canim benım kuzumun 1.3 ama kan olaynı blmyorum normalı kac oluyo

canım kanda yaşa ve ultrason ölçümlereni göre degerlendiriliyor.aslında pek saglıklı deil ortalama verilere göre hesaplamalar yapılıyor yaş ihtimali daha çok ön pilanda yani ortalama bi deger yok sadece 1/250 altı riskli oda 35 yaş üstü olanların degeri.asıl önemli olan bence ultrason ölçümleri seninkide gayet güzel

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…