2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar elevit içiyormusunuz sizde ben akşamları içiyordum gündüze çevirdim sanırım mide bulantısı yapıyor ya sizede yapıyormu?

kızlar merhaba , ikili test sonuçlarınızı aldınızmı değerleriniz kaç çıktı.Benim değerim 1:450 çıktı.doktor anormale çok yakın olduğunu söyledi.İçimi koca bi karanlık kapladı

Canım merhaba..
İkili test sonuçları değerlendirme kriterleri çok farklı diye biliyorum.Bu konuda iyi yada kötü yorum yapmak pek bize düşmez.
Öncelikle gönlünü ferah tut.Başka bir doktorla daha görüş ikili test zamanı geçmeden,doktorum güvenilir diyorsan ikili testlerin sonuçlarının çok doğru sonuç vermediğini birçok doğum yapan anneden duyduk.9 ayı zehir etmenin bir anlamı yok.
Ben ikili testi hiç yaptırmayan anne adayları içerisindeyim.Herşeyin hayırlısı demeli,Rabbime bu konuda dayanmalı..

kızlar elevit içiyormusunuz sizde ben akşamları içiyordum gündüze çevirdim sanırım mide bulantısı yapıyor ya sizede yapıyormu?

Elevit+gyno ferro sanol içiyorum..Mide bulantılarım çok fazla oluyordu.Gece yatarken içmeye başladığımdan beri rahatım.Doktorumda gece içmende bir sakınca yok demişti.

Evet ya Elevit benimde midemi bulandırıyor.Artık gündüz içiyorum.Bide bugün demir ilacına başlayacağım.Oda mide bulantısı yapıyormuş.

Canım merhaba..
İkili test sonuçları değerlendirme kriterleri çok farklı diye biliyorum.Bu konuda iyi yada kötü yorum yapmak pek bize düşmez.
Öncelikle gönlünü ferah tut.Başka bir doktorla daha görüş ikili test zamanı geçmeden,doktorum güvenilir diyorsan ikili testlerin sonuçlarının çok doğru sonuç vermediğini birçok doğum yapan anneden duyduk.9 ayı zehir etmenin bir anlamı yok.
Ben ikili testi hiç yaptırmayan anne adayları içerisindeyim.Herşeyin hayırlısı demeli,Rabbime bu konuda dayanmalı..

Çok sağol canım içime su serptin.Her şeyin hayırlısı...

İnşallah öyledir canım. 14+2 haftalığım tekrar yaptırabilirmiyim acaba?

bildiğim kadarıyla 11 ile 14. haftalar arası yapılıyo 16. hafta da 3lü test yaptırabilirsin ama o zamana kadar kafana takmaki bişey yoksa eğer bebişin boşa etkilenmiş olmasın
sonuçta hepimiz Allah a emanetiz içini ferah tut

gunaydin anne adaylari nasilsiniz

ccanim ben gecen aksam tv de izledim down sendromu anlatimini
yasa bagli diye anlatilar ne kadar yas buyukse riskte o kadar cok diye
1.250 alti riskikli diyodu orda daha cok aanlatimli seyler vardida aklimda dil suanda
bence canini hic sikma haziran annesinede boyle oldu
bebekten su bile alcaklardi baska doktorlara giti bebeginde bisi yok diye dediler

kızlar merhaba , ikili test sonuçlarınızı aldınızmı değerleriniz kaç çıktı.Benim değerim 1:450 çıktı.doktor anormale çok yakın olduğunu söyledi.İçimi koca bi karanlık kapladı

canım hangisinde 1:450, yani yaşa göre falanda var çünkü... ayrıca 1:300 ün altındaysa riskli olyor....

Bende akşama çeviricem hapı ya...birkaçgün daha denicem gündüz.önümzdeki haftadan itibaren çevireyim bari.

Mrb kızlar forumun bulantılı anne adayı geldi:p Moral veren herkese çok teşekkürler dün itibariyle 5 kilo vermiş durumdayım hayırlısı Allah'tan diyecek bir şey bulamıyorum artık...
2'li test sonucu kötü olduğunu düşünen arkadaşın yaşı kaç acaba? Bir de sonuç kağıdında "cultoff değerinin altında" (negatif) diye bir bilgi var mı, ayrıca ense ve baş-popo ölçümleri de anormal mi diye sorcaktım. Bence hiç canını sıkma en nihayetinde bizim elimizden gelen bir şey yok aciziz, 3'lü testte daha ayrıntılı ve pozitif bir cevap alacaksındır inşallah bence onu bekle bir daha 2'li yaptırma zaten hem zamanı geçmiş gibi görünüyo hem de az kalmış 16.haftaya. Bana doktorum 1/100 de olsa herkesin bir oranı vardır dedi ki bu yaşa bağlı olarak fazla çıkıyo ve ense kalınlığı da 3mm'nin üzerinde olmadıkça normal kabul ediliyor dedi doktorum.

Gunaydinlar herkeseee

Kizlar cogu arkadasimiz ikili test sonucunu alip bazilarimizi endise bile kaplamis.
Ben ikili test yaptirmadim, ben azrbaycandayim, burda ikili testi pek bilmiyorlar sanirim.
Ultrasona girdim ama hicbir sey soylemediler.
Haftaya Turkiyeye gidecem, o zaman 16. haftalik olucaz, 3.lu testi yaptirabilirim.

Kizlar kafaniza takmayin, o kadar cok ikili test konusunda karmasaya sahit oldum, yegenimin degerleri de hep anormal cikmisti, 3 doktor da ayni seyi soylemisti, Allaha cok sukur her sey normal dunyaya geldi, simdi 8 yasinda :)
Oncelikle sakin olun arkadaslar, baska doktorlara gidin, icinizi hep ferah tutun, Allah yardimcimiz olsun hepimizin
Bu endiseleri artik omur boyu duyacagiz, anne olmak boyle birsey sanirim.

Allah herkesin yardimcisi olsun insallah

slm hanımlar nasılsınızz ? benim daha ikili testim yapılmadı haftaya cuma kısmetsee hem cinsiyetinide öğreniriz dedi dr um.heyecan hatsafhada...

canım 2 li teste çok takılma benim ilk hamileliğimde 1/250 yüksek risk çıktı. amniyosentez yaptırdık o normal çıktı. 2 li test sadece bir oran veriyor kesin bir sonuç değil. ikili testi iyi olup bebeği sorunlu olanda oluyor, sonuçta yüksek risk çıkıp bebeği gayet sağlıklı olanda çok. usg ölçümleri iyi mi önemli olan onlar, bu teste göre bir yargıya varılmaz. arkadaşım yeni doğum yaptı 1/243 çıkmıştı doktoru amniyosentez dedi o yaptırmayacağım dedi, geçen hafta çok sağlıklı bir bebek doğurdu.

canım 2 li teste çok takılma benim ilk hamileliğimde 1/250 yüksek risk çıktı. amniyosentez yaptırdık o normal çıktı. 2 li test sadece bir oran veriyor kesin bir sonuç değil. ikili testi iyi olup bebeği sorunlu olanda oluyor, sonuçta yüksek risk çıkıp bebeği gayet sağlıklı olanda çok. usg ölçümleri iyi mi önemli olan onlar, bu teste göre bir yargıya varılmaz. arkadaşım yeni doğum yaptı 1/243 çıkmıştı doktoru amniyosentez dedi o yaptırmayacağım dedi, geçen hafta çok sağlıklı bir bebek doğurdu.

canım nasıl gidiyor hamileliğin, umarım herşey yolundadır:))

X