2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

kizlar sigarayla ilgili bisi soylimi siize hani paketlerde erken doguma sebeb falan diyoya belki kimse inanmiyo

1 ay once erken dogum yapti dunurumuzun gelini siraga icerdi oda eside hep bebek 1 kilo dogmus
ingilterede allahtan bebegi yasatiyolar 1 ay olmus bebek kuvezde 800 gram almis tek daha bebegine dokunamamis
bebek 2 kiloyu gecmeden kuvezden cikarmayiz demisler gecen annemle konusum cok sigara icermis
kendinizi bebeginizi cok dusunun kizlar sonra uzulmeyin
bende esimde hic sigara icmedik kizimi 40 hafta 3 gunde normal dogurdum kilosu 3750 di kziim 2 yasinda
hic hasta olmadi allah insallah hicte hasta etmez insallah komsum sigara iciyodu hep bebegi hep hasta

bunlari anlatim gordugum icin duydugum icin kizlar benim annemde sigara iciyomus bende 7 aylik dogumluyum 1 kilo 600 gram

Allah kızını sana ve eşine bağışlasın canım minik bebişini de öyle güzel yazmışsın:KK42:

nerdeyse sigara yararlı diyecekmişsin be arkadaşım.
ben çocuk yolunda çok uğraştım. 2 sene hamile kalmayı bekledim. hamile kaldım kaybettim. hele ki bu süreçten sonra karnı burnunda alış veriş merkezlerinin kapı önlerinde karnı burnunda sigara içen kadınların yanına gidip avazım çıkası kadar bağırıp hakaret edesim gelirdi.kendine acımıyosan karnındaki cana da mı acımıyorsun diye, biz bulmak için ne acılar çekiyoruz, bazıları da kolay bulup böyle düşüncesizce zarar veriyorlar.
kusura bakmayın sert oldu ama malesef bu konuda düşüncelerim bu kaadr sert. belki etkilenirsiniz de bırakmanıza bir yararı olur.

valla doğru bunlar teselliden başka bir şey değil sonuçta bu irade meselesi bırakamıyorum diyene bilmiyorum ama gerçekten bırakmak istemiyor gibi geliyor..

aramıza yeni katılanlar hoş geldiniz bebişleriniz hayırlı olsun.sigara konusu konuşulmuş hemde baya bi kızlar hiç sitres yapmayın sadece isteyin yeter sigarayı bende içiyordum tıryaki derecesinde hemde ama bıraktım sizlerde bırakabılırsınız kendinize güvenin inanın bana siz o kadar güçlüsünüzki bununda üstesinden gelirsiniz.akşam karar verin yarın sabah yeni bi hayata başlayacagınıza inanın buna sabah kalktıgınızda derın derın nefes alın sıgara istediğinizde bol bol su için çok faydasını göreceksiniz.mümkünse sıgara içen arkadaşlarınızla görüşmeyin geçiçi bir süre için uzak durun.bir haftanın sonunda o kadar güzel bir hayat sizi bekliyor olacakkı bu gün duydugunuz vicdan azabı yarın yerını gurura sevince bırakacak kendınıze güvenin ve başardığınızda benin sizlere yazdıgım gıbı sizde çevrenizde sigara içenlere tavsiyelerde bulunacaksınız.ben sizlere güveniyorum sizlerde kendinize güvenin

Sana katılıyorum canım ben de aynı. Ben de 8 senedir içiyordum, daha önce de bırakma denemelerin olmuştu ama bu sefer öğrenince netti kararım dayandım ve hiç içmedim. Sonra belki bulantımın başlaması ve tiksinmem de iyi oldu. Ama sonuçta içmeyince ölünmüyor içmemek için strese girseniz de kendinizi zorlayın derim ne var 1 ay strese giriver, sonra zaten bünyen istemeyecek

ben çocuk yolunda çok uğraştım. 2 sene hamile kalmayı bekledim. hamile kaldım kaybettim. hele ki bu süreçten sonra karnı burnunda alış veriş merkezlerinin kapı önlerinde karnı burnunda sigara içen kadınların yanına gidip avazım çıkası kadar bağırıp hakaret edesim gelirdi.kendine acımıyosan karnındaki cana da mı acımıyorsun diye, biz bulmak için ne acılar çekiyoruz, bazıları da kolay bulup böyle düşüncesizce zarar veriyorlar.
kusura bakmayın sert oldu ama malesef bu konuda düşüncelerim bu kaadr sert. belki etkilenirsiniz de bırakmanıza bir yararı olur.

Değil sigara başka bi durum bile olsa kimsenin kimseye hakaret etmeye hakkı yoktur. Herkes kendinden mesüldur. Herşeyin zamanını güzel rabbim kararlaştırır. Bekara karı boşaması kolay denirye hani buda öyle bişey. Sigara içeyen içenin halinden anlayamaz. Kimse sigaranın iyi bişey olduğunu savunmuyor. Ben tiksinebilmek için neler neler yapıyorum. Sigarayı bırakabilenlerede takdirle yaklaşıyorum helal olsun darısı başıma diyorum. Ama herkesin iradesi kuvvetli olucak diye bişey yok. Herkesi anlayıp saygı duymak lazım hakaret etmek değil. Ben temmuzda evlendim eşim korundu hep bie kere korunmadan ilişkiye girdik ondada hamile kaldım. Ve Allahın bana bahşettiği bu lütufa elimden geldiği kadar iyi bakmaya çalışıyorum Günde birkaç sigara içiyorsam içmek zorundaysam onu başka yollarla telafi etmeye çalışıyorum meyveler sebzeler elimden geldiğinde faydalı beslenmeye çalışıyorum

Hayırlısı olsun.
Sigaranın zararlarını 5 yaşımdan beri biliyorum şükürler olsun.
Ama demekki ben sizin gibi iradeli değilim ve demekki sizin gibi bebeğimi düşünmüyorum...
İlikine katılırım ama
BİR ANNE YANİ BİR ANNE ADAYININ BEBEĞİNİ DÜŞÜNÜP DÜŞÜNMEMESİNİ SİGARAYA BAĞLAMAK SAÇMA.
8 buçuk haftalık hamileyim. Umarım bende sizler gibi bırakabilirim! Ama maalesef şuan bu mümkün değil.
İçmeye devam ediyorum.
Kendime ''bok iç'' diyorum ama ben bu zıkkımı içiyorum.
Doktorumlada konuştum. Gerekli bütün bilgileri aldım.
Allah tiksintisini versin bırakayım yoksa iradem MAALESEF YOK BENİM!

AMA BEBEĞİMİ NASIL İSTEDİĞİMİ YA DA NE KADAR DÜŞÜNDÜĞÜMÜ SİGARAYLA BAĞDAŞTIRAMAZSINIZ.

Ama bebeğiniz olmuyor diye sigara içen insanlara tepki göstermeniz bence çok yanlış. Siz düşünceli anne olursunuz, sigara içmeyen anne olursunuz.
Ben bırakamayan aciz bir anne adayıyım.

Ve bence ''sigara içen bebeğini düşünmeyen kadınlar hamile kalıyor, biz bu kadar çırpınıyoruz olmuyor'' diye isyan edeceğinize bence dua edin.
Benim sigarayı bırakabilmek için dua ettiğim gibi...

Allah'ın bir bildiği vardır. Bir zamanı vardır.
Umarım tez zamanda sağlıkla hamile kalırsınız.
:nazar:

geçmiş olsun canım ... misafir işi zor gerçekten bende kimse gelmesin dıye dua ediyorum nerdeyse ... kayınvalidem gelmeyi düşünüyormuş eşime bu ara gelmesin dedim o da bozuldu mu bilmem ..

canım ya gerçekten çok zor bide hergün olunca dahada zorlaşıyo.ben kayınvalidemlere söylemedim bile eşimin bacağının kırık olduğunu.yoksa çıkıp gelirler ve3gün kalmadan gitmezler.kış günü hem misafir hem kayınvalidemler hepsini bi arada düşünmek bile istemiyorum.bozulmamıştır inşallah eşin bazen onlarada üzülüyorum nasılda arada kalıyorlar.gelin diyemiyo gelmeyinde diyemiyolar.....herkez yerinde sağ olsun.
.

bende sizdendim arkadaşlar.. yaşadıklarınızı öle iyi anlıyorum ki.. nerdeyse günde 1 paket içiyordum yıllardır, güya hamileliğimi öğrendiğimde zaten içemem vicdan azabı çekerdim yada bulantm olur diyordum.. ama hiç öle olmadı...gebeliğimi öğrendim bırakmaya çalıştım ama hiç başaramadım kendimden nefret ediyordum eşimden utanıyrdum hiç bişey demediği halde..bu pztsiye kadar içtim hemde öle 1-2 taneyle bırakamıyordum .hiç bulantım kusmam da olmadı , dua edıyordum resmen bulantım kusmam olsun da tiksineyim şu illetten diyordum olmadı.. şimdi 4 gündür içmiyorum çok şükür , ilk 2 gün iyiydim ama 2 gündür rüyalarımda görüyorum akşamları da acayip sinirliyim, eşime bagırıp çağırıyorum , ağlayıp duruyorum... ama yine de bu çok büyük birşey benim için hiç bu kadar içmemişliğim olmamıştı..sağolsun eşimde bıraktı benimle birlikte ama yanılıp alıp gelse hemen içerim o haldeyim yani...
sizin yaşayacaklarınız bu kadar olmayacak belki gerçi olsa da vicdan azabından daha büyük olmasa gerek..... bırakın arkadaşlar... o vicdan azabını yaşamıyorum artık.. bu çok güzel bence...

inşallah bizlerde bırakırız her sigara içtiğimde bir sürü pişmanlık yaşıyorum ama bu pişmanlık en uzun 3 saat sürüyo sonrası tekrar sigara....

canım göndereyim sana ne kadar istiyorsan... yufkacılara baktın mı canım ...

arasın bulunmaz aramazsın gözüne gözüne girer

Değil sigara başka bi durum bile olsa kimsenin kimseye hakaret etmeye hakkı yoktur. Herkes kendinden mesüldur. Herşeyin zamanını güzel rabbim kararlaştırır. Bekara karı boşaması kolay denirye hani buda öyle bişey. Sigara içeyen içenin halinden anlayamaz. Kimse sigaranın iyi bişey olduğunu savunmuyor. Ben tiksinebilmek için neler neler yapıyorum. Sigarayı bırakabilenlerede takdirle yaklaşıyorum helal olsun darısı başıma diyorum. Ama herkesin iradesi kuvvetli olucak diye bişey yok. Herkesi anlayıp saygı duymak lazım hakaret etmek değil. Ben temmuzda evlendim eşim korundu hep bie kere korunmadan ilişkiye girdik ondada hamile kaldım. Ve Allahın bana bahşettiği bu lütufa elimden geldiği kadar iyi bakmaya çalışıyorum Günde birkaç sigara içiyorsam içmek zorundaysam onu başka yollarla telafi etmeye çalışıyorum meyveler sebzeler elimden geldiğinde faydalı beslenmeye çalışıyorum

Aynı şeyi düşünüyoruz...
Bende nefret ediyorum ama elimde değil şuan kesemiyorum. Denedim. Ki hala hergün deniyorum!
Ama ben sigara içiyorum diye anneliği haketmiyorum anlamına gelmiyor sanırım!
Bence evlat sahibi olmadan şu tarz düşüncelerden kendinizi arındırmanız gerekiyor nacizene tavsiyem.
Kınamamak gerekir insanları.

Bakın düşük yaptım siz kıymet bilmiyorsunuz yamışsınız!
Emin olun her anne kadar belki daha fazla düşünüyorum ben evladımı.
Allahım birdaha yaşatmasın size ve kimseye bu acıyı.

:KK45: ıspanak yiyeceksen börekle deil yumurtalı yada nomal ye dedi doktor
boşa karbonhidrat alma

dönem dönem var
hergn çamaşır değişiyorum bazen çok gelio bazen normal
günlük ped kullanmakta ii deilmiş

Bende günlük pedin çok sağlıklı olmadığını duydum ve bıraktım.Gerçi pratik ve kolay oluyordu ama..Onun yerine havlu kağıt kullanıyorum.Düzenli olarak değiştirince herhangi bir mikrop kapma olasılığıda azalıyor.

selam kızlarr..
size bişi sorcam aranızda akıntı problemi yaşayan varmı.. yumurta akı gibi.. renkli yada renksiz..

ben de elme suyu gibi oluyor ama normalmiş, hergün değiştiriyorum bazen 2 defa, mikrop kapmasın diye. ama akıntının sebebi rahmin kendisini temizlemesiymiş canım.

Ne güzel hastalanmıyorum orkidden kurtuldum diyordum ki günlük ped koymak zorunda kalıyorum kimi zaman.
O akıntılar normalmiş.
Ama rengi farklı ve kokuluysa, kaşıntı yanma falan eşlik ediyorsa doktorunla görüş derim ben.

canım günlük pedler sağlıklı değilmiş, iççamaşırını sık sık değiştirmek daha iyiymiş.

kizlar sigarayla ilgili bisi soylimi siize hani paketlerde erken doguma sebeb falan diyoya belki kimse inanmiyo

1 ay once erken dogum yapti dunurumuzun gelini siraga icerdi oda eside hep bebek 1 kilo dogmus
ingilterede allahtan bebegi yasatiyolar 1 ay olmus bebek kuvezde 800 gram almis tek daha bebegine dokunamamis
bebek 2 kiloyu gecmeden kuvezden cikarmayiz demisler gecen annemle konusum cok sigara icermis
kendinizi bebeginizi cok dusunun kizlar sonra uzulmeyin
bende esimde hic sigara icmedik kizimi 40 hafta 3 gunde normal dogurdum kilosu 3750 di kziim 2 yasinda
hic hasta olmadi allah insallah hicte hasta etmez insallah komsum sigara iciyodu hep bebegi hep hasta

bunlari anlatim gordugum icin duydugum icin kizlar benim annemde sigara iciyomus bende 7 aylik dogumluyum 1 kilo 600 gram

kızlar biraz önce yine içtim paketin geri kalanını da arkadaşa verdim, artık içmicek misin dedi, öyle br tercih hakkım yok içsem mi içmesem mi diye dedim. bundan sonra sizlerin de destekleriyle içmemeyi planlıyorum, bunun başka çaresi yok. sigara içmeyince yaşanan şiddete gelince, ben içtiğim için o kadar çok stress yapıyorum ki içmesem sürsün sürsün 1 hafta sürsün bu stres benim içtiğim için yaptığım kadar çok olamaz asla...

sigara konusunda şu kadar içilebilir, stress olacaksa içilmeli falan gibi yaklaşımların her ne kadar doğru bulmasam da şuan bu halde olmamın bir numaralı sebebi olduğunu düşünüyorum. bebek erken gelmese de, sağlıklı kilosunda doğsa da sonra çok sıkıntı çekeceğini düşünüyorum. hayatım boyunca kendi kendimi suçlayacağım, suçlamayı geç canımdan bir parça olan savunmasız yavrumun benim yüzümden acı çektiğini düşünmek istemiyorum. bebişim doğsa ve biri yüzüne sigarasının dumanını üflese nasıl hissederim diye düşünüyorum ve görüyorum ki benim yaptığım çok daha kötü.

annem bana hamile kaldığını öğrenince bırakmış, doğduktan sonra yeniden başlamış ve hala benden özür diler sen küçükken senin yanında sigara içtim beni affet der, ben ne kadar kötü bir anne olacağım diye düşünüp durmak istemiyorum.

bana o kadar çok faydanız oldu ki bugün buraya çekinmeme rağmen iyi ki yazmışım bu derdimi, biliyorum akşam canım isteyecek o zaman marketi aramadan önce sayfayı açıp size danışacağım ve biliyroum inşallah online olursanız bana destek olup beni vazgeçireceksiniz.

bebişim adına bize destek olan tüm teyzoşlarına sonsuz teşekkür ederim.

Son düzenleme:
kızlar bence boşuna kimse kimseyi yargılamasın sonuçta burda fikir paylaşımları yapıyoruz yani içen de oh olsun bebeğime demiyor neticede. Biz konuyu değiştirelim ki gerilmesin kimse:21:ben dayanamayıp bi bulantı hapı daha attım 3te iyiyim şimdi çok şükür

ben de elme suyu gibi oluyor ama normalmiş, hergün değiştiriyorum bazen 2 defa, mikrop kapmasın diye. ama akıntının sebebi rahmin kendisini temizlemesiymiş canım.

canım günlük pedler sağlıklı değilmiş, iççamaşırını sık sık değiştirmek daha iyiymiş.

kızlar biraz önce yine içtim paketin geri kalanını da arkadaşa verdim, artık içmicek misin dedi, öyle br tercih hakkım yok içsem mi içmesem mi diye dedim. bundan sonra sizlerin de destekleriyle içmemeyi planlıyorum, bunun başka çaresi yok. sigara içmeyince yaşanan şiddete gelince, ben içtiğim için o kadar çok stress yapıyorum ki içmesem sürsün sürsün 1 hafta sürsün bu stres benim içtiğim için yaptığım kadar çok olamaz asla...

sigara konusunda şu kadar içilebilir, stress olacaksa içilmeli falan gibi yaklaşımların her ne kadar doğru bulmasam da şuan bu halde olmamın bir numaralı sebebi olduğunu düşünüyorum. bebek erken gelmese de, sağlıklı kilosunda doğsa da sonra çok sıkıntı çekeceğini düşünüyorum. hayatım boyunca kendi kendimi suçlayacağım, suçlamayı geç canımdan bir parça olan savunmasız yavrumun benim yüzümden acı çektiğini düşünmek istemiyorum. bebişim doğsa ve biri yüzüne sigarasının dumanını üflese nasıl hissederim diye düşünüyorum ve görüyorum ki benim yaptığım çok daha kötü.

annem bana hamile kaldığını öğrenince bırakmış, doğduktan sonra yeniden başlamış ve hala benden özür diler sen küçükken senin yanında sigara içtim beni affet der, ben ne kadar kötü bir anne olacağım diye düşünüp durmak istemiyorum.

bana o kadar çok faydanız oldu ki bugün buraya çekinmeme rağmen iyi ki yazmışım bu derdimi, biliyorum akşam canım isteyecek o zaman marketi aramadan önce sayfayı açıp size danışacağım ve biliyroum inşallah online olursanız bana destek olup beni vazgeçireceksiniz.

bebişim adına bize destek olan tüm teyzoşlarına sonsuz teşekkür ederim.

Ah ne kadar güzel bu kararı verip arkasında durabilirsen...
Benim içinde dua et olur mu? Çünkü ben hergün bırakacağım diye güne başlıyorum ama sonrasında dayanamıyorum!:18:

kızlar bence boşuna kimse kimseyi yargılamasın sonuçta burda fikir paylaşımları yapıyoruz yani içen de oh olsun bebeğime demiyor neticede. Biz konuyu değiştirelim ki gerilmesin kimse:21:ben dayanamayıp bi bulantı hapı daha attım 3te iyiyim şimdi çok şükür

bulantı hapının ismi ne tatlım

kızlar bır haber okudum sımdı valla soklardayım turkeıde 21 yasındakı kız hamıle kalıyo aldırmak ıcın klınıge gıdıyor orda cocugu olmayan bır aıle yle konusuyo aıle okumus mimarmı oylebırsey. sen aldırma doğur 6 bın tl verırız demıs cocugu ustumuze alırız kız kabul etmıs ve doğum ıcın kıbrısa gelmısler. adam zekı kendı karısın kımlıgıne kızın remını yapıstırıp artık naısl yaptıysa sahte evrak hazırlıyo yanı kımlık kız doğurunca vezgecıyor bebegını satmaktan ve doktorlara olayı acıklıyor tabıı boylece olay duyuluyo soktayım ınsan cocugunu nasıl satmayı dusunur

Aynen yani oh yarasın bebeğime diye içmiyorum ben bu pisliği!!!
Allahım sana emanet diye içiyorum, istemeye istemeye içiyorum.
Ben bulantısız bir hamilelik geçiriyorum. Keşke bulantılarım olsa sigara beni kustursa...
Çünkü ben hayatımda 2 şeyden iğrendim ve kustum şimdi görmeye bile tahammül edemiyorum.
Şu sigara beni bi kustursa eminim derhal bırakıcam.

kızlar bır haber okudum sımdı valla soklardayım turkeıde 21 yasındakı kız hamıle kalıyo aldırmak ıcın klınıge gıdıyor orda cocugu olmayan bır aıle yle konusuyo aıle okumus mimarmı oylebırsey. sen aldırma doğur 6 bın tl verırız demıs cocugu ustumuze alırız kız kabul etmıs ve doğum ıcın kıbrısa gelmısler. adam zekı kendı karısın kımlıgıne kızın remını yapıstırıp artık naısl yaptıysa sahte evrak hazırlıyo yanı kımlık kız doğurunca vezgecıyor bebegını satmaktan ve doktorlara olayı acıklıyor tabıı boylece olay duyuluyo soktayım ınsan cocugunu nasıl satmayı dusunur

Maalesef burası Türkiye Hapsucum ve ben artık burda olan hiçbirşeye şaşırmamaya başladım.
Allah ıslah etsin...

Bu arada avatarlarımız aynıymış evet:KK1::nazar:

Ah ne kadar güzel bu kararı verip arkasında durabilirsen...
Benim içinde dua et olur mu? Çünkü ben hergün bırakacağım diye güne başlıyorum ama sonrasında dayanamıyorum!:18:

canım ben de öyle başlıyorum hergün gerçekten ama bu beni çok üzüyor çok stress oluyorum utanıyorum, yarın birgün karnım çıkınca ne yapacağım kimsenin yüzüne bakamam daha sı bebeğimin bir sorunu olursa bu sebepten olmasa da kahrolacağım, babam kanserdi onu kaybettim ve o zamanlar o kadar çok kızıyordum ki ona bizi sevseydi içmezdi ve kanser olmaz diyordum, bunları söylerken bebeğime buna yapmaya hakkım yok diye kahroluyorum.

bir de eşim hayatında hiç içmemiş benim yüzümden birşey olursa hiç suçu yokken eşime de üzüntüler yaşatabilme ihtimalinden de korkuyorum. beni bu bir ay boyunca içmekten vazgeçirmeyen şeyin bugün yarın diye ertelmemelerim olduğunu düşünüyorum, inşallah başarmak istiyorum, dilerim sen de ben de diğer içen arkadaşlarda başarırız bir an önce

kızlar bence de bu sigara konusunu bırakalım lütfen. eşim de içiyor, zaten akşamları yeterince tiksiniyorum, iyice için kalktı. herkesin aklı başında değil mi? içen de zararını biliyor sonuçta ! bırakmak isteyene yardım edelim tamam ama konu tamamen bu olmasın lütfen.

günlük ne kadar su içiyosunuz. bu aralar benim bulantılarım yüzünden 1 ltre bile içemiyordum. ama 2 gündürr filan 2 litreyi geçebiliyorum. sizde durumlar nasıl

canım ben de öyle başlıyorum hergün gerçekten ama bu beni çok üzüyor çok stress oluyorum utanıyorum, yarın birgün karnım çıkınca ne yapacağım kimsenin yüzüne bakamam daha sı bebeğimin bir sorunu olursa bu sebepten olmasa da kahrolacağım, babam kanserdi onu kaybettim ve o zamanlar o kadar çok kızıyordum ki ona bizi sevseydi içmezdi ve kanser olmaz diyordum, bunları söylerken bebeğime buna yapmaya hakkım yok diye kahroluyorum.

bir de eşim hayatında hiç içmemiş benim yüzümden birşey olursa hiç suçu yokken eşime de üzüntüler yaşatabilme ihtimalinden de korkuyorum. beni bu bir ay boyunca içmekten vazgeçirmeyen şeyin bugün yarın diye ertelmemelerim olduğunu düşünüyorum, inşallah başarmak istiyorum, dilerim sen de ben de diğer içen arkadaşlarda başarırız bir an önce

Eşinin içmemesi çok güzel senin için.
Benimki benim gibi tiryaki:KK43:

X