2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

ayyy hele maydonozu ilk 2 ay deli gibi limon sıkıp sıkıp yiyordum arsi :KK37:
adaçayınıda çok sık olmasada arada içiyorum bazen ıhlamurda içiyorum

hahahah sinay :)
bazı bitki çayları içilebilir çok olmamak kaydı ile
ıhlamur içiom bende hasta olunca olmaya yakınken fln :)

hep diyordum hamile kalmadan en az 6 ay önce sigarayı bırakıcağım diye olmadı:KK25:Yeni evliyim hemen hamile kalacağımı düşünmemiştim.Çok şükür rabbime ki meleğimizi bize verdi:nazar:.Çok içmiyorum demek mazeret değil ben her nefes çektiğimde vicdan azabı çekiyorum:KK25:

kısmet bölemiş :)

ben sigara kullanmıyorum çpok şükür eşim içiyor bırakıcam diodu bırakamadı cinsiyete kadar zaman verdim ona
yolda yanımdan yada önümden sigra içen biri geçince kötü oluom
ben yaşama yolculuk belgeselini izlemiştim orada bebek sigaralı ortamda olunca çok kötü bi yüz ifadesine bürünüyordu hep o aklıma geliyor benim bebemde bölemi oluo die :KK43:

merhaba herkese arkadaşlar..herkes iyidir inşaallah..
benim gibi mide yanmaları şimdiden başlayan var mı acaba, ilk hamileliğimde yalnızca son aylarda yaşamıştım..
sigara içen arkadaşlar umarım bırakabilirsiniz; hem kendi sağlığınız için, özellikle de miniklerin sağlığı için...

arkadaşlar 8. haftamdayım müthiş geniz akıntım var ve bu beni mahvediyor ağız içindede sürekli bi tükürük napmalıym nasıl başederim nekadar sürer bi bilgisi olan varmı bulantı yapıyor çok kötü

planlı bir gebelik de olsa maalesef bırakmak hiç kolay olmuyor....
biz 2,5 yıldır ugrasıyoruz bebek için bu arada bir de tüp bebek denememiz de var ... ama bırakamadık şimdi de içmiyorum ama zorluyor baya .gerçekten çok zor .. bunu içmeyen anlayamaz... ama içim de öle rahat ki şimdi tabi sigarayı bıraktım diye hiçbir problem olmayacagını garentilemiş olmuyorum ama allah korusun en ufak bir problem de de kendimi yerdim vicdan azabı çekerdim en azından bundan kurtulmuş oldum...
hiçbirşey bebişlerimizden kıymetli değil....

merhaba herkese arkadaşlar..herkes iyidir inşaallah..
Benim gibi mide yanmaları şimdiden başlayan var mı acaba, ilk hamileliğimde yalnızca son aylarda yaşamıştım..
Sigara içen arkadaşlar umarım bırakabilirsiniz; hem kendi sağlığınız için, özellikle de miniklerin sağlığı için...

2 akşamdır bendede var daha 8 haftalık ama valla korktum 9 ay nasıl biter dün doktordaydım gaviskon renni içebilirsin dedi artarsa bakıcam

Yeni öğrendiğim birşeyi sizlerle paylaşmak istedim.
Bende sigara içiyorum 28 yaşımdayım 14 yıldır resmen tiryakiyim.Ve 8 buçuk haftalık hamileyim.
Sigarayı bırakamıyorum. Bırakmayı denediğim zaman sinir stres sahibi oluyorum başıma ağrıllar giriyor.
Öğrendim ki sigarayı hamiler kalmadan en az 6 ay önce bırakmak gerekirmiş ki kanımız temizlensin.
Kanda dolaşan nikotin hamile kaldığın anda bıraktığın zaman günde birkaçtane içmenden daha zararlıymış.
Bazı doktorlar günde 10 taneye kadar izin veriyorlar. Ben davidofun 3 mg sini içiyorum. Tat falan aldığım yok resmen hava üflüyorum ama tiryakilik işte lanet olsunki yıllar evvel özentilikle başladığın bu meret şimdi beni bırakmıyor!!!
Vicdan azabı çekmiyor muyum elbet çekiyorum ama kendimi paralamamaya özen gösteriyorum. Çünkü kendimi üzmem beni daha çok strese sokacak, sigarayı bırakmam beni daha gergin stresli sorunlu bir insan yapacak. Her insanın vücudunun nikotine ihtiyacı varmış. Önemli olan abartmamak.

İnsan vücudu her içtiği sigaranın %50 sini alıyor ve bu kana karışıyor. Ki bunu atman en az 6 ay... Bol bol yoğurt yiyeceksin, ille benim gibi içmeden duramıyorsan en hafif sigarayı bulup içiyormuş gibi yapacaksın. Bazıları var ki: SEN NE BİÇİM İNSANSIN BEBEĞİNİ ZEHİRLİYORSUN ÖLDÜRECEKSİN falan gibi cümleler kurup canımı sıksa da takmamaya çalışıyorum. İnsan evladının kötülüğünü ister mi?
Benim annemde beni sigara içerek doğurmuş. Gayette tombalak bir bebekmişim ve şükürler olsun astım ya da benzeri hastalıklarım olmadı.
Teyzem 2 oğlunu sigarayla doğurdu. İkiside sağlıklı ve ikiside bırakın sigarayı kapalı paketi bile iğrendikleri için eline almazlar.

Daha çok böyle örnekler var...

Sigara lanet pislik ve zararlı bir meret!
Önemli olan bu pisliği içerken bile telafi edebilmek en aza indirgeyebilmek.
Kafaya takıp daha da kendini gerip üzmemek.
Allah yardımcımız olsun.

Ve şunuı unutmayalım asıl zarar hiç sigara içmeyen bir kadının hamile kaldıktan sonra sigarayı aşerip başlamasında. Çünkü vücudunun tanımadığı nikotinin kanına bulaşıp bebeğe zarar verme oranı çok daha fazla. İçen insanların vücudu nikotini tanıyor ve bağımlı.

Herşey Allah'tan belki bunlar tamamen züğürt teslellisi ama şunu unutmamak lazım ALLAH ne isterse o olacaktır.

Ben balkondan atlasam bile ecelimiz gelmediyse Allah ömür yazdıysa bana ve bebeğime hiç bişi olmaz.
Ama Allah bu kadar dediyse o kadardır.
Ondan eğildim kalktım, sigara içtim, düştüm kalktım vs... Bunlarla pek kafayı yormamalı, kendimizi STRESTEN uzak tutmalıyız.

RABBİM HEPİMİZE SAĞLIKLA BEBİŞLERİMİZİ KUCAKLARIMIZA ALMAYI NASİP ETSİN. :nazar::nazar::nazar:

ayyy hele maydonozu ilk 2 ay deli gibi limon sıkıp sıkıp yiyordum arsi :KK37:
Adaçayınıda çok sık olmasada arada içiyorum bazen ıhlamurda içiyorum

doktorum banada maydanoz suyu, ada çayı, asitli içecekler yok demişti daha ilk gidişimde bende hiç içmedim bazı bitki çayları hasta falan olursak ıhlamur, patatya gibi içebilirsin demişti ama maydanoz yeme demedi suyunu içme dedi salatada falan yiyiyorum ben

slm kızlar, inşallah hepiniz iyisinizdir. bayabir kaynatmışsınız. gelellikle de sigara üzerine.
bence içen annelere ya da hamilelere içme demek bile yanlış geliyor bana ama yine de duramıyoruz konuşuyoruz. herkes neyin ne olduğunu biliyor.

bizim bebişimle ctesi randevumuz var. doktora sormak istediklerimi küçük bir not defterine yazıyorum :) dün folic plus'ım bitti. bu gün folbiol aldık doktorun yazdığı buydu. sanırım bu daha az mide bulantısı yapıyor.

akşama da ne yemek yapsam hala karar veremedim :KK43:

yazdıklaırnla ılgılı haklı olabılırsın belkı ama bence bunlar tamamen tesellı.Evet hamıle kadın aserebılır sıgaraya doktorlarında ızın verdıgı dogru neredeyse gunde 5 taneye kadar ızın verıyor ama ınsanın sadece psıkolojısınde bıtıyor bence olay.Ben tam tıryakıydım alkolle bırlıkte ıctıgım sıgaranın haddı hesabı yoktu.Içtıgım alkolunde haddı yoktu esımle bır oturusta sıseler devırıp paketler bıtırıyorduk.Hamıle kaldıgımı ogrendıgım gece kafam korkutuktu sarhostum.Ertesı gun doktora gıdınce 2 tane sıgara cıtım ve sonra ne sıgara ne alkol agzıma sırmedım krız gecırr gıbı oldum ama baska yone yoneldım.Aynı zamanda herkezın bebegı saglıklı olucak dıe bısey yok benım annemde sıgaryla dogurmus benı ve ben anemı hastası olarak dogdup ılerıkı yasta lösemiden tedavı gordum bebegıme gecıcek dıe ödum patlıyor.Tamam tıryakılık anlıyorum ama yapılmaması gerekenlerın basında gelıyor.Yapmayın Bişey kaybetmessınız.Sigara içen ınsanlarla muhattap olmayın bıle bence İçerken onlardan uzak durun yaklasmayın.eskıden kadınlar 10 kılo tasıyarak doguruyolarmıs ama sımdı ole dııl artık deısıyo hersey ve saglık bos bısey olmaya basladı.bebegınıze sahıp cıkın( onlar ıcın yapmayın)..

slm kızlarrrr,

bi haftadır taşınma telafım vardı iş yerinde o yüzden ancak yazabilme fırsatı buluyorum, ara ara yazılanları cepten okudum ama topik almış başını gidiyo, hepsini okuyamadım :) inşallah keyifler yerindedir.

Biz bugün doktordaydık, sonunda pıt pıtlarımızı duyduk, allahım herkese nasip etsin inşallah :) hatta keseye göre 7+2 olmamız gerekirken bugün 7+5 olarak ölçtü doktor.
yanlız aklıma takılan bişey var, doktorum hiçbir kan tahlili yaptırmadı, üç hafta sonra gel dedi, 11. haftada bütün tahlillerini birlikte yaparız, bi kaç kez kan vermek zorunda kalmazsın dedi. sizin doktorlarınız tahlilleri hangi haftalar yaptı?

slm kızlar, inşallah hepiniz iyisinizdir. bayabir kaynatmışsınız. gelellikle de sigara üzerine.
bence içen annelere ya da hamilelere içme demek bile yanlış geliyor bana ama yine de duramıyoruz konuşuyoruz. herkes neyin ne olduğunu biliyor.

bizim bebişimle ctesi randevumuz var. doktora sormak istediklerimi küçük bir not defterine yazıyorum :) dün folic plus'ım bitti. bu gün folbiol aldık doktorun yazdığı buydu. sanırım bu daha az mide bulantısı yapıyor.

ne yemek yapıcagını buldugunda yaz :KK76: bende karar veremedım :KK43:(

Aynısını bende yaptım 20 maddelik hem de:) Ama doktor bana önce sen dur ben konuşayım sonra sen sor dedi:)
Sağolsun yazmadıklarımı, unuttuklarımı bile anlattı. Şükürler olsun çok çok iyi bir doktorum var.
İzmir'de yaşayan bütün hamile bayanlara, hamile kalmak isteyenlere, tüpbebek düşünenlere tavsiye edebilirim ihtiyaç anında...

Bence ISPANAK yap. Hiç sevmem ama hayatımda ilk kez yaptım ve afiyetle yoğurtla yedim:) Yarasın bebişkoya:):nazar:

ne yemek yapıcagını buldugunda yaz :KK76: bende karar veremedım :KK43:(

ya aslında ben de eşim de öyle bir sürü yemek sevmeyiz aynı anda. yani mesela bi çorba yanına bir yemek olabilir, ya da ne biliyim bi yemek bi pilav olabilir o tarz hep 2 çeşit ve az olur. allaha çok şükür hep fazla bile geliyor :KK1: hele bu aralar ben 2 kaşık yesem doyuyorum :KK70:

ne biliyim şimdide dünden şehriye çorbam var. yanına da dondurucudan bişeyler çıkarıyım yapıyım diyorum ama? patlıcanlı bişeyler olabilir ama inanki elim hiç gitmiyor mutfağa :KK43:

Aynısını bende yaptım 20 maddelik hem de:) Ama doktor bana önce sen dur ben konuşayım sonra sen sor dedi:)
Sağolsun yazmadıklarımı, unuttuklarımı bile anlattı. Şükürler olsun çok çok iyi bir doktorum var.
İzmir'de yaşayan bütün hamile bayanlara, hamile kalmak isteyenlere, tüpbebek düşünenlere tavsiye edebilirim ihtiyaç anında...

Bence ISPANAK yap. Hiç sevmem ama hayatımda ilk kez yaptım ve afiyetle yoğurtla yedim:) Yarasın bebişkoya:):nazar:

olur aslında ama evde ıspanak yok. artık yarın alıp yaparım onu, iyi olur gerçekten de ne zamandır yememiştik :KK3: ayyyy aslında şöyle güzel bir ıspanaklı kol böreği olsa ne iyi olurdu :KK5:

aranıza yeni katıldım selamlar herkeze

hoşgeldin :KK71:

slm kızlarrrr,

bi haftadır taşınma telafım vardı iş yerinde o yüzden ancak yazabilme fırsatı buluyorum, ara ara yazılanları cepten okudum ama topik almış başını gidiyo, hepsini okuyamadım :) inşallah keyifler yerindedir.

Biz bugün doktordaydık, sonunda pıt pıtlarımızı duyduk, allahım herkese nasip etsin inşallah :) hatta keseye göre 7+2 olmamız gerekirken bugün 7+5 olarak ölçtü doktor.
yanlız aklıma takılan bişey var, doktorum hiçbir kan tahlili yaptırmadı, üç hafta sonra gel dedi, 11. haftada bütün tahlillerini birlikte yaparız, bi kaç kez kan vermek zorunda kalmazsın dedi. sizin doktorlarınız tahlilleri hangi haftalar yaptı?

ben de bugün yaptırdım, birçok değere baktırdı dr.um pazartesi bakacak bakalım, bi aksilik yoktur umarım..

yazdıklaırnla ılgılı haklı olabılırsın belkı ama bence bunlar tamamen tesellı.Evet hamıle kadın aserebılır sıgaraya doktorlarında ızın verdıgı dogru neredeyse gunde 5 taneye kadar ızın verıyor ama ınsanın sadece psıkolojısınde bıtıyor bence olay.Ben tam tıryakıydım alkolle bırlıkte ıctıgım sıgaranın haddı hesabı yoktu.Içtıgım alkolunde haddı yoktu esımle bır oturusta sıseler devırıp paketler bıtırıyorduk.Hamıle kaldıgımı ogrendıgım gece kafam korkutuktu sarhostum.Ertesı gun doktora gıdınce 2 tane sıgara cıtım ve sonra ne sıgara ne alkol agzıma sırmedım krız gecırr gıbı oldum ama baska yone yoneldım.Aynı zamanda herkezın bebegı saglıklı olucak dıe bısey yok benım annemde sıgaryla dogurmus benı ve ben anemı hastası olarak dogdup ılerıkı yasta lösemiden tedavı gordum bebegıme gecıcek dıe ödum patlıyor.Tamam tıryakılık anlıyorum ama yapılmaması gerekenlerın basında gelıyor.Yapmayın Bişey kaybetmessınız.Sigara içen ınsanlarla muhattap olmayın bıle bence İçerken onlardan uzak durun yaklasmayın.eskıden kadınlar 10 kılo tasıyarak doguruyolarmıs ama sımdı ole dııl artık deısıyo hersey ve saglık bos bısey olmaya basladı.bebegınıze sahıp cıkın( onlar ıcın yapmayın)..

İrade olayı sanırım birazda. Hem de uğraş...
Benim tek uğraşım tuttuğum bloğum, yazdığım yazılarım. Ve ben yazı yazarken daha çok sigara içiyorum diye yazmaya bile ara verdim diyebilirim.
İzmir'e taşındım gelin olunca 6 aydır İzmir'deyim. Burda kimsemiz yok diyebilirim, eşimin ve benim ailemde uzakta.
Alkolle aram çok yok. İçtimi iyi içerim ama öyle aramam ortamı olursa içerim. Ki alkol almıyorum almam da...
Sigara konusunda sıfıra inemeyeceğimi bilirim Allahım tiksindirsin diye dua edebiliyorum ancak ve düşündüğüm zaman maalesef irademe hakim olamıyorum.
Umarım herşey çok güzel olur.
Ki buna inanmak gerekir.
Benim tek eksiğim, yanlışım, kötülüğüm sigara ki, soluduğun hava bile sigaradan daha tehlikeli.

İşte böyle benim hikayem:):nazar:

selam kızlarr..
size bişi sorcam aranızda akıntı problemi yaşayan varmı.. yumurta akı gibi.. renkli yada renksiz..

X