2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Ben de aranıza yeni katıldım. Minik bir kızım var... :) 31 Temmuz 2012 de 11:35 de aramıza katıldı ve Dünyamıza ışık getirdi.... 36 haftalık ve 2. 750 gr doğdu. İlk ay çok güzel kilo aldı 1 aylıkken 4 kg oldu sonra kilo alımı azaldı ve 2. ay sadece 400 gr aldı. Mama vermek istemedim, şimdi bu ayda daha kontrole gitmedik ama 3 aylık olmasına bir hafta varken 4 kg 800 grdı. Yani 3 haftada 400 gr almış... Yine öyle çok iyi bir kilo artışı değil... Gece hiç uyanmadan uyuyor... Çok mutlu bir bebek... Gülücükler saçıyor... Motor gelişimi de gayet iyi... Merak ettiğim bişey var süt yetmemesine rağmen neşeli huzurlu olur mu bir bebek... Yani bebeğime sütümün yetmeme ihtimali var mı sizce?

ben artık 4. ayı dolunca yavas yavas ek gıdaya gecmek istiyorum canım. aile hekimi de öyle önerdi. tabi kontrole de baglı. evdeki tartıyla elbiselerle 6400 cıkıyo. şöyle iyi gibi ama bakalım doktorda nasıl cıkacak.
ne güzel senin emzirmeler düzenliymiş. benim iş saatleri pek düzenli olmaz. emzirmeler de düzensizleşecek galiba. bide süt biriktiremiyorum simdi ya. zaten zor yetiyo sütüm(

bugun neredeyse hiç emmedi sağıp sağıp biberonla verdim oda zorla. bide mememi ısırmaya başladı sizdede oluyormu bu? çok fazla salyası var elini de çok emiyor ama diş çıkarma ihtimali de yoktur gb geliyo. dişi kaşınıyo da ondan mı ısırıyo anlamadım. canımda çok sıkkın. doktor yoktu doktora görünemedik bugun. ama sağlık ocağına gittik 5950gr olmuş. her ay ortalama 800gr almış yani. ama hemşireler ısrarla ek besine sakın geçme sen yine koşa koşa emzir diyolar. bi ay daha beklicem bakalım. boyu da 65cm. bilmiyorum normal mi? ama şuan canım çok sıkkın. 4. ay aşımızı da olduk. ateş falan yapmadı ama eve gelince baya bi huysuzlandı ağladı yavrum.

Benim kızımda ısırıyor arada emerken.. ısırma kızım diyorum.. sanki anlıyormuş gibi daha çok ısırıyor ucunu çekip bırakıyor.. acayip canım yanıyor.. diş çıkınca kim bilir nasıl ısırır bu fındıklar..

dün acayip ısırdı bende istem dışı bagırdım birden. nasıl agladı kuzum dudagını büke büke. gözünden yaş geldi. tabi ben mahvoldum. artık parçalasada memeyi sesimde çıkmıyor. kibarca yalvarıyorum:18:.

ben sadece emziriyorum. iki kez anneme bıraktım, onun haricinde sağıp vermedim.
o yüzden bi öğünde ne kadar içiyor tam bilmiyorum.:44:

maşallah bebeğinee. küçük doğmasına rağmen ilk ayda kendini toplamış..
biz her ay bir kg alsın istiyoruz ama olmuyor.. benim kızım da 3. ayda 500 gr aldı. ilk iki ayda birer kilo almıştı..
sütün bebeğine yetmese huzursuz olur, ağlar.. neşesi de olmaz, uykusu da..
bence evham yapma..

nerede duydum hatırlamıyorum ama ilk aylarda doktorlar diyor ya,
iki saatte bir emzirin diye. bu dördüncü aydan itibaren artık geçerli değilmiş..
o günlerde günde 10-12 kez emzirmek gerekirken, 4 aydan itibaren günde 6-7 öğün beslenecekmiş.
o yüzden ilk aylardaki gibi iştahla emmiyor bu bebekler..
bana kalırsa aksi yönde kuvvetli bi düşünceniz yoksa beslenemedi, sütüm yetmedi diye mama vermeyin..
4 ay kontrolünüzde doktora danışın, ona göre davranın, gerekirse mama verilir gerekirse ek gıda..

bu arada benim zilli de karnı doyduğunda ısırıyor göğsümü.. öyle acıtıyor ki, bağırmışlığım da vardır..
o zaman ya o da korkup ağlıyor, ya da gülüyor sıpa

Son düzenleme:
bana yardımcı olan arkadaşlara çook teşekkür ederim. tek tek cvp yazamadım ama kızım artık sol memeyi alıyor...çok mutluyum demekki bir geçiş dönemiymiş dediğiniz gibi... arada sağı almıyor falan ama sonra geçiyor.. iyice şımarık oldular bunlar yahuuu:))) bu aralar deli gibi salya akıtıyor ve ellerini resmen boğazına kadar souyor sonra da öğürüyr :))) diş kaşıyıcı aldım ama tabi elinle tutsa bile zorlukla ağzının yolunu buluyor:) diş çıkarmak için erken bir dönem değil mi acaba diye de soruyorum kendi kendime... bu hafta rota virüsü aşısını yaptırıcaz doktora mutlaka sormalıyım...

bana yardımcı olan arkadaşlara çook teşekkür ederim. tek tek cvp yazamadım ama kızım artık sol memeyi alıyor...çok mutluyum demekki bir geçiş dönemiymiş dediğiniz gibi... arada sağı almıyor falan ama sonra geçiyor.. iyice şımarık oldular bunlar yahuuu:))) bu aralar deli gibi salya akıtıyor ve ellerini resmen boğazına kadar souyor sonra da öğürüyr :))) diş kaşıyıcı aldım ama tabi elinle tutsa bile zorlukla ağzının yolunu buluyor:) diş çıkarmak için erken bir dönem değil mi acaba diye de soruyorum kendi kendime... bu hafta rota virüsü aşısını yaptırıcaz doktora mutlaka sormalıyım...

Bugun doktora gittik kızlar. Telaşlanmana gerek yok dedi sadece iştahsız bi çocukmuş. Geceleri 6 saatte bi kalkıyodu 3 saatte bi emzir dedi. Ekbesine geçtim bugün itibariyle. Havucu püre yapıp sütümle seyreltip verdim bayıldı valla. Daha fazla vermemek için kendimi zor tuttum. 1 yemek kaşığı kadar verdim bakalım ne olacak.

canım boynunu incitmiş olabilir. eline biraz bebe yagı sürüp sağ boynunu sağ omzunu ov, eğer ağlıyosa boynu incinmiş demektir.
boynu incinen cocuk ememzmiş, onu masajla gevşetip sonra kundaklayıp 2 saat emzirmeden kıpırdatmadan tutman lazım ki iyileşsin

bizmki de acayp salyalı, ağlıyo sinirleniyo ısırmaya calışıyo herşeyi, damagını ovunca sakinleşiyo, diş huysuzlukları basladı sanırm

oyy geçici birşeydir inşallah canım üzülme annesi belkide naz yapıyordur inşallah geçer canım

sütün yetmese basar çığlığı hiç uyumaz

canım merak ettim noldu.Biz de benzer bişey yaşadık da senin neler hissettiğini çok iyi anlıyorum.

biri 2,5 yaşında biri 3 aylık iki çocuklu bi arkadaşım var..
sürekli çıldırma modunda.. hiç iyi değil.. tek başına iki çocuk, küçükken çok zor..

Son düzenleme:
Kızlar bebeğim 2 gün sonra 3 ayını doldurup 4 e girecek inşallah ek besine ne zaman geçmeliyim ve ilk neler verebilirim?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…