2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

sağol cnaım pisler 20 dkka önceden kapımı kapanır yaaa :KK50: 100,00 tlm boşa gitti :KK50:

ağız burun salya sümük birbirine giriyor :KK43:
Bizdede ara sıra burun tıkanmasıve boğazda balgam var ilaç içemediğindende uzun zamandır devam ediyor, kaç kere gittik doktora birşeyi yok diyor serum fizyolojik kullanıyoruz sadece.
herkese mrb temmuz teyzelerimiz nasılsınız

Merhabaaaa biz oğluşumla iyiyiz sizzz nasılsınızzz? :))

herkese merhaba hanımlar bizde iyiyiz çok şükür...büyüyoruz gittikçe dahada tatlı oluyorlar allah emanet olsunlar...

ağzı açık bir kapta su koy odaya, biraz yumuşatır havayı..

cnmm işe yarıyor bence bizde de var geçen kış klima yaktık ve onu sürekli kullandık açmadıgımızda biizim bile bogazımız kuruyodu. 2 gündür bende ufo kullanıyorum ama onda öle bii sorunumuz yok gibi ama buhar makinesine açacagım yine de. bir daha kalorifer yakmaya başlamadık. havalr aşırı soğuk degil şimdilik diye.

Onun yerine kalorifere suluk taksanda olur cnm, ağzı açık kapta su olması yeterli cenanın dediği gibi. Hatta bir arkadaşım(eşide doktor) kettle da su kaynayıp onu şöle odada bir gezdiriyordu buharı yayılsın dıye yeterli oluyor demişti

sağolun kızlar ben de su falan koydum ama yine de içim rahat etmedi doktora götürdüm "çok geniz akıntısı var burnu dolmuş,evde grip olan var mı " dedi acil'de aspiratörle açtırdı iliadin ve peditus şurup verdi.bugun oğlum daha kötü oldu gribe yakalanmış meğer sadece kuruluk değilmiş.ağlıyor bütün gece ayaktaydık çok halsiz ve hiç gülmüyor.o kadar üzgünüm ki,bugune kadar hasta olmadan gelmiştik şimdi nasıl oldu anlamıyorum dışarı bile çıkmıyorduk doğru dürüst ev de soğuk değil..:KK5:
uçağımı kaçırdım nasıl olduysa otobüs arabada değil koca uçak diye benle dalga geçiyorlar .:KK9:

kızımda çok hasta herkesde var sanırım:KK43:
kıyamam yaa inşallah düzelirler hemen:KK5:

benim oğlumunda burnu tıkalı ve balgamını atamıyor.dr.deniz suyu verdi.

daha önceki srum fizyolojik etki etmedi.soguk buhar makinası var.ayrıca evdeki hava kuruda değil

sürekli nemlendiriyoruz.gece hiç uyumadı yavrum.geçmiş olsun hepimize:KK5:

geçmiş olsun kızına canım.eşimin arkadaşı 8 saat önceden havaalanına gitmiş ama kaçırmış uçağı uyuya kalmış orda:KK9:

o naısl becermiş benden daha becerikliymiş :KK52::KK1::KK1:

Bizdede ara sıra burun tıkanmasıve boğazda balgam var ilaç içemediğindende uzun zamandır devam ediyor, kaç kere gittik doktora birşeyi yok diyor serum fizyolojik kullanıyoruz sadece.

geçmiş olsun cnaım bugun benimki bayağpı balgam çıkardı inmşallah düzelir serum fizyolojik açmıyor yaa sprey al dedi doktor sanmam oda açmaz

benim oğlumunda burnu tıkalı ve balgamını atamıyor.dr.deniz suyu verdi.

daha önceki srum fizyolojik etki etmedi.soguk buhar makinası var.ayrıca evdeki hava kuruda değil

sürekli nemlendiriyoruz.gece hiç uyumadı yavrum.geçmiş olsun hepimize:KK5:

deniz suyunu burnuna sıktıktan sonra ,elinle burnunu burun deliklerinin üzerinden sık- bırak , sık- bırak iyice etki etsin içeriye o zaman sümükler akmaya başlıyor:KK52:

slm kızlar bebeğim 3,5 aylık ve bir kaç günden beri sl mememi emmiyor. sıra sol memeye gelince ciyak ciyak bağırıyor ve kendini geri atıyor:KK43:( bu neden olabilir acaba bileniniz var mı??? bende sol taraıma bir yastık koyuyorum ve sağı emer gibi hiç istifini bozmadan emziriyorum ama çok zor oluyor:KK43:( gece uykusunda memeyi emiyor ama uyanıkken yok mümkün değil... sağı emiyor soldan şakır şakır süt akıyor çünkü çok doluyor. pompayla çeksem de bebeğin emdiği gibi olmaz biliyorum... bir müddet sonra sütüm azalıp kesileceğinden ve bebeğimi besleyemeyeceğimden çok korkuyorum:KK43:(( lütfen yardımcı olun kızlar, neden???

Bebeklerin bazıları meme ayirt edermiş benimkide yapiyor arada özellikle yanımda birileri varsa sag mememi istemez solda daha güvende hissederlermis kendisini annesinin kalp atislari duyduğu için...Ama seninki solu istemiyorsa vatdir bi sebebi canim ya çok tazyikli gliyordur süt birden basınç uygulagi için ememiyordur yada başından falan tutup zorluyorsan istemez memede yara catlak varsa belki olabilir ve en önemlisi sen o memeyi verirken endişeli ve gerginsen hisseder ve emmez.Cocuklar ilginç.otda krmndileide huzurlu olmak istiyor annelerinide huzurlu olsun istiyor.Sen az isikli loş sadece ikinizin olduğu bi ortamda emzirmeyi dene bakalim cnm tabi önce sen rahat ol

merhABA kızlar avent niplette aldım,bilgisi olan varmı emzirme döneminde kullanıyomu bebegım 100 günlük ve sol gögsümün ucu az olduğu için almıyor ve ben sureklı sağıyorum kesılecek dıye sutum cok korkuyorum niplette yüksüğün içi süt doluyor yüksük çıkmıyor oyle süt içinde duruyor ama ben tedırgın oldum süt dısarı gögüs pedine akmadıgı ıcın sorun olurmu gogsumde.avent kelebek sılıkon gogus ucu aldım onuda almıyor bebegım..nıpletten baska kurtarıcım yok sanırım...

ya kızlar benim kızım minik doğdu ve kilo alımı da hep sınırda. ayda 700 gr falan aldı hep. 3 aylıkken 5150gr dı. yinede çok mecbur kalmadıgım sürece mama vermemeye çalıştım. sütümü hep zorla artırıyorum. sürekli bişeyler yemem gerekiyor. yarın 4. ayımız doluyor bakalım hem aşıya gidicez hemde doktora görünelim diyoruz. bakalım kaç kilo olmuş. hep söylüyorum zorla emziriyorum hoplata zıplata. bazen emmediğinde sağıp veriyorum 2 saatte bir 75-100cc ancak içiyor. çok az değilmi? bu yüzden yarın doktora götürüyorum bakalım ne diyecek? sizinkiler ne kadar sürede kaç cc içiyor?

o naısl becermiş benden daha becerikliymiş :KK52::KK1::KK1:

geçmiş olsun cnaım bugun benimki bayağpı balgam çıkardı inmşallah düzelir serum fizyolojik açmıyor yaa sprey al dedi doktor sanmam oda açmaz
geçmiş olsun canım ya havalara dikkat etmek lazım bu aralar çok tehlikeli. bu arada çok tatlı olmuş maşallah allah bağışlasın annesi ya:nazar:

ya kızlar benim kızım minik doğdu ve kilo alımı da hep sınırda. ayda 700 gr falan aldı hep. 3 aylıkken 5150gr dı. yinede çok mecbur kalmadıgım sürece mama vermemeye çalıştım. sütümü hep zorla artırıyorum. sürekli bişeyler yemem gerekiyor. yarın 4. ayımız doluyor bakalım hem aşıya gidicez hemde doktora görünelim diyoruz. bakalım kaç kilo olmuş. hep söylüyorum zorla emziriyorum hoplata zıplata. bazen emmediğinde sağıp veriyorum 2 saatte bir 75-100cc ancak içiyor. çok az değilmi? bu yüzden yarın doktora götürüyorum bakalım ne diyecek? sizinkiler ne kadar sürede kaç cc içiyor?

benimki de minik doğdu. şimdi 3 bucuk aylık olmak üzere. 3 saatte bir emiyo. bazen memeyi tutmak istemiyo sağıyorum 100 cc ancak çıkıyo. mamada versem 90-100 içiyo. gecen ay kilo alımı cok az olmuştu. 300 gr:KK43:( bu ay ne olacak bakalım bende tedirginim bi de işe baslıycam. şu ilk 6 ay bi dolsaydı:KK43:(

benimki de minik doğdu. şimdi 3 bucuk aylık olmak üzere. 3 saatte bir emiyo. bazen memeyi tutmak istemiyo sağıyorum 100 cc ancak çıkıyo. mamada versem 90-100 içiyo. gecen ay kilo alımı cok az olmuştu. 300 gr:KK43:( bu ay ne olacak bakalım bende tedirginim bi de işe baslıycam. şu ilk 6 ay bi dolsaydı:KK43:(
Her kilo ölçümünde sinirlenip bi kaç gün mama veriyorum. Sonra tekrar sadece anne sütü veriyorum.. Ben işe başladım canım 1 ay oldu başlayalı. Korktugum gb olmadı şükür. 2 saatte bir gelip ( işim eve çok yakın) emziriyorum. Kızımada annem bakıyo. Hatta işe başlayınca emzirmelerim düzene bindi diyebilirim. Bende gün sayıyorum 6. Ay için ama bi yandanda yavaş yavaş versemmi ek besin diye düşünmüyo da değilim bakalım yarın sorucam doktora

canım benmki 3400 doğdu şuan 7500 olmuş bu ay 3,5 aylık işte 21günde 1020 kg almıştı doktor yavaşşş dedi mama veriyormusun dedi yok dedim
bende artık emziremiyorum göğüsleirm taş gibi oluyor ama şebeklik yapmam gerekiyor oda bayağı zor oluyor.

sabah mememden öğğ dedi :KK14:

ben günde 3 4 5 defa emziriyorum akşam bu aralar 96da yatıp 12 de kalkıyor emiyor tekrar yatıyor 4de kalkıyor emiyor tekrar sabah 7 buçuk gibi kalkıp emiyor kısacası 3 4 saatte bir emiyor :KK50: bana da az geliyor ama doktorum çokı çokkk normal dedi

selam kızlar ağustosun sonu eylül ün başlarında beklenen doğumu temmuz 11 de dünyay geldi kızım öykümm 1 kilo 900 gr takviye olarak mama veriyorum.doktorumuz tavsiye etti iştahsızlık sorunu vardı. merak ettiğim bazı konular var; bu aralar biberonu tutmakta zorluk yaşıyoruz şakrabanlık yapıyoruz 1 saatte zor tutuyor bu çabalarımız tutana kadar tuttmu güzel yiyyor maşalah:KK8: kızımız bize sadece sabahları gülüyor,agulaması yok denecek kadar az bide başını pek tutamıyor bunlar normalmidir acaba

canım benmki 3400 doğdu şuan 7500 olmuş bu ay 3,5 aylık işte 21günde 1020 kg almıştı doktor yavaşşş dedi mama veriyormusun dedi yok dedim
bende artık emziremiyorum göğüsleirm taş gibi oluyor ama şebeklik yapmam gerekiyor oda bayağı zor oluyor.

ben günde 3 4 5 defa emziriyorum akşam bu aralar 96da yatıp 12 de kalkıyor emiyor tekrar yatıyor 4de kalkıyor emiyor tekrar sabah 7 buçuk gibi kalkıp emiyor kısacası 3 4 saatte bir emiyor :KK50: bana da az geliyor ama doktorum çokı çokkk normal dedi
[/QUOTE

selam kızlar
benim bebeğimde 34 haftalık doğdu aksine emmek istiyor ama doyuracak kadar süt gelmiyo neler denediysem sadece kilo yaptı:KK50:
sütüm çok azzz 1,900 gram dünyaya geldi geçen ay 5,50 kiloydu doktorumuz tavsiyesi üzerine aptamil pre veriyorum

canım sana bi tavsiyem var, kesinlikle emzirmeyi azaltma
Allah sana süt vermiş yavrun da emiyor neden bu nimeti değerlendirmiyorsun?
doktorlar sadece ortalama değerler üzerinden çok kilo almış falan diyor ,ona aldırma. durmuyor emmek istiyor de.
sonra bir hasta oluyor iştahı kapanıyor, diş çıkarmaya,emeklemeye başlayınca zaten kilo kaybediyor zayıflıyorlar şimdi hiç kısma yemesinden.

benimki de çok iştahlıydı.. ama bende süt az,mama çok yiyordu. doktor da bana mamayı kıs dedi ben de azaltmıştım çocuk istese de vermiyordum.
3 gündür hasta,o iştahlı çocuk ağzını sıkı sıkı kapatıyor zorla veriyorum içmiyor hiç. öyle üzülüyorum ki bir iyileşsin kesinlikle kısmayacam yemesinden:KK14:

X