2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

kızzzzzzzzzzzzzzzzzz haklısın valla ama ağır gelir biraz ara ver :KK50:
valla dün kafam bozuldu evden çıkacam çıkamadım bi türlü .. ya kusuyor ya ağlıyor ya altına ediyor:KK9: bunlar büyüyünce tam rahatladık derken yeni bebek gelip tekrar ev hapsine devam etmek daha korkunç geliyo bana

kızlar bugün kızım düştü çok panik oldum. ana kucağındaydı diğer odaya taşıyacaktım sapını kaldırayım dedim ne oldu anlamadım yüzüstü düştü bastı çılığı tabiikide. çok korktum. canım benim içim gitti. hep korkardım düşürmekten sonunda düşürdüm.birşey olmaz dimi. eşimde yanımda yok yalnızız dahada panik oldum.

of canım ne diyosun sen yaa ..dün akşam kayınvalidemlerde oğlum kanepede uyuyordu, eltim görmedi kafasına oturdu hemen kalktı ama ben az kalsın baygınlık geçirecektim kendimi zor tuttum kızı yolacaktım nerdeyse yavrum bir ağladı ki içim gitti o an annelik ne demekmiş anladım :KK14:

valla dün kafam bozuldu evden çıkacam çıkamadım bi türlü .. ya kusuyor ya ağlıyor ya altına ediyor:KK9: bunlar büyüyünce tam rahatladık derken yeni bebek gelip tekrar ev hapsine devam etmek daha korkunç geliyo bana

of canım ne diyosun sen yaa ..dün akşam kayınvalidemlerde oğlum kanepede uyuyordu, eltim görmedi kafasına oturdu hemen kalktı ama ben az kalsın baygınlık geçirecektim kendimi zor tuttum kızı yolacaktım nerdeyse yavrum bir ağladı ki içim gitti o an annelik ne demekmiş anladım :KK14:
koskoca bebeği nasıl görememiş yaaa tevbe tevbe..:KK20::KK20: kıyamam ben ona yaaa:KK14:

yasak mı,bilmiyordum..varsa eğer facede bulamıyorum grubu. beni eklerseniz sevinirim.adım oya didem gürtekin genli olarak geçiyor facede

canım benim ya, nasıl oturuyor o geri geri yürüyerek mi sinir oldum.

zaten annem diyorki allahtan düşüren senden başkası değil bizlerden biri olsaydı parçalardın herhalde, çünkü ben başkasının kucağındayken ağlamasına bile dayanamıyorum hemen tepki gösteriyorum niye ağlıyor diye.

arkadşalar nereden cikardiniz sınıf öğrt. süt izni olmadığını biz devlet memuru degilmiyiz 657 bağlı degilmiyiz sadece bu zamana kadarr böyle empoze edilmeye çalışılmış sınıf öğrt izin kullanamaz biz dogurmayalim o zmn,ya sal hakkımız

cok şaşırdım dikkatsizliğe bak ya Allah korumuş yine valla ben fena Kayardim eltime oyle bir durumda .okurken bile insan dehşete kapılıyor

arkadaşım ne gemiciği ne diyosun sen ben sadece bu paranın helal olmayacağını düşündüğüm için tavsiye de bulundum dikkate alırsın almazsın o ayrı sanki ben mi vermiyorum.bu kişinin kendi düşüncesidir.ha bende devleti kurtarmak için göreve başlamıyorum pararnın haram olduğunu düşündüğüm için yani burda sinirlenmen gereken kişi ben değilim anlatabildimmi konuşman biraz sert olmuş.ister rapor alırsın ister izin beni alakadar etmez sadece hatırlatmak istedim hepsi bu.....

Umarım aynı ehemmiyeti ücretli çalışan öğretmen arkadaslar icinde gosteriyorsundur; çünkü bizimle aynı koşullarda çalışıp ful aldığımız ek dersin karşılığı kadar bir ücret alıyorlar.Onlarin bu durumuna sessiz kalmak,hak yemek ve haram kavramlari icin cok iyi bir ornekSen hatırlatma olarak soylemissin ama bunun gereksiz olduğunu söylemek isterim; cunku bir cok arkadas eminim gorevini fazlası ile yerine getiriyordur.Şahsen ben çalıştığım zaman fazlası ile isimin hakkın veren bir ınsanım.O yuzden dogum sonrası yasal izin 6 ay olsaydı,medeni ülkelerde ki gibi,bende böyle şeylerle uğraşmasaydım.Kıssadan hisse ben verdigim emegi helal ediyorum.Hepimiz artik anneyiz,haram yedirmenin ne kadar 'sert' bir kelime olduğunun umarım sen farkindasindir.Ayrıca öğretmenlik maneviyatla yapılan bir meslektir...Manevi tüm kavramlara hem anne hem ogretmen olarak saygım var...

ben özel okulda sınıf öğretmenıyım. kızım 1,5 aylıkken okula basladım. sut ıznım yok. okulum vermıyor. allahtam okuldan 3 gun saat 4 te, 2 gunde 5 te çıkıyorum.
kızımı cok sukurkı annem bakıyor. bu nedenle içim çok rahat.

bugun keyfım çooooook yerınde. 6 gun tatıl... kızımla mis gibi...

devlette calısıyor olsaydım bende tum şartları zorlardım izin için...

arkadşalar nereden cikardiniz sınıf öğrt. süt izni olmadığını biz devlet memuru degilmiyiz 657 bağlı degilmiyiz sadece bu zamana kadarr böyle empoze edilmeye çalışılmış sınıf öğrt izin kullanamaz biz dogurmayalim o zmn,ya sal hakkımız

Yönetmeliği okumalısın bence orada sınıf öğretmenleri ve anasınıfı öğretmenleri süt izinlerini egitim öğretim saatleri dışında kullanacaklar yazıyor. Buda ne demek ders saati dışında demek. Şahsen ben kullanamıyorum

:KK53:
Allah muhafaza.. kücücük bebek, gözümde canlandıramıyorum bile..

Son düzenleme:
a
kızlar bugün kızım düştü çok panik oldum. ana kucağındaydı diğer odaya taşıyacaktım sapını kaldırayım dedim ne oldu anlamadım yüzüstü düştü bastı çılığı tabiikide. çok korktum. canım benim içim gitti. hep korkardım düşürmekten sonunda düşürdüm.birşey olmaz dimi. eşimde yanımda yok yalnızız dahada panik oldum.

Cok geçmiş olsun benim bebegimde düştü uzun süre o soku atlatamiosun durmadan aklina gelio uzuluyosun ama bu herkesin başına gelebilir bunla gecmis olsun Allah beterinden korumuş diyerek teselli buluyorsun...hepimizin meleklerine kazasiz belasiz günler diliyoru

Umarım aynı ehemmiyeti ücretli çalışan öğretmen arkadaslar icinde gosteriyorsundur; çünkü bizimle aynı koşullarda çalışıp ful aldığımız ek dersin karşılığı kadar bir ücret alıyorlar.Onlarin bu durumuna sessiz kalmak,hak yemek ve haram kavramlari icin cok iyi bir ornekSen hatırlatma olarak soylemissin ama bunun gereksiz olduğunu söylemek isterim; cunku bir cok arkadas eminim gorevini fazlası ile yerine getiriyordur.Şahsen ben çalıştığım zaman fazlası ile isimin hakkın veren bir ınsanım.O yuzden dogum sonrası yasal izin 6 ay olsaydı,medeni ülkelerde ki gibi,bende böyle şeylerle uğraşmasaydım.Kıssadan hisse ben verdigim emegi helal ediyorum.Hepimiz artik anneyiz,haram yedirmenin ne kadar 'sert' bir kelime olduğunun umarım sen farkindasindir.Ayrıca öğretmenlik maneviyatla yapılan bir meslektir...Manevi tüm kavramlara hem anne hem ogretmen olarak saygım var...

arkadaşım ben buraya laf yarıştırmaya gelmedim,ücretli öğretmenliği ben çıkarmadım,izinleri ben vermiyorum ,burada devletin veya hükümetin savunuculuğunu da yapmıyorum.
bende işimi hakkıyla yapıyorum sadece sana yönelik söylemedim burda bir sürü öğretmen var neden sen bu kadar üstüne alındın.herkes fikirlerini burda beyan ediyo ama herkes herkesin sözüne hak vermek zorunda değil.sen de benim dediklerime katılmayabilirsin görmezden gelirsin olur biter. amaaa benim buraya yazdığım şeylerin gerekli olup olmadığına kusura bakma da sen karar veremezsin.bu konuyla ilgili son msjımdır.lütfen bu konuyu daha fazla uzatıp hiç alakası olmayan yerlere getirmeyelim....

selam kızlar..bebişimle ugraşmaktan pek zaman ayıramaz oldum topiğe umarım herkes iyidir...ben bugün hafif pembemsi bir akıntı oldum azıcıkta kan gelmiş doktoruma ulaşamadım aranızda regl olmaya başlayan var mı? devamlı emziyorum bu kadar erken beklemiyordum doktorumda muayenede 6 aydan önce olmazsın diyordu üzüldüm eger o sancılı dönemler tekrar gelecek :KK43:

selam kızlar..bebişimle ugraşmaktan pek zaman ayıramaz oldum topiğe umarım herkes iyidir...ben bugün hafif pembemsi bir akıntı oldum azıcıkta kan gelmiş doktoruma ulaşamadım aranızda regl olmaya başlayan var mı? devamlı emziyorum bu kadar erken beklemiyordum doktorumda muayenede 6 aydan önce olmazsın diyordu üzüldüm eger o sancılı dönemler tekrar gelecek :KK43:

Hoşgeldin canım..
:KK3: Ben ne yazıkki adet oldum..:KK43: Hiç olmak istemiyordum aslında..:KK19:

arkadaşım ben buraya laf yarıştırmaya gelmedim,ücretli öğretmenliği ben çıkarmadım,izinleri ben vermiyorum ,burada devletin veya hükümetin savunuculuğunu da yapmıyorum.
bende işimi hakkıyla yapıyorum sadece sana yönelik söylemedim burda bir sürü öğretmen var neden sen bu kadar üstüne alındın.herkes fikirlerini burda beyan ediyo ama herkes herkesin sözüne hak vermek zorunda değil.sen de benim dediklerime katılmayabilirsin görmezden gelirsin olur biter. amaaa benim buraya yazdığım şeylerin gerekli olup olmadığına kusura bakma da sen karar veremezsin.bu konuyla ilgili son msjımdır.lütfen bu konuyu daha fazla uzatıp hiç alakası olmayan yerlere getirmeyelim....

Burası bir forum, bende düşüncelerimi açıklıyorum...Hazmedip edememen senin sorunun.Herkes düşüncesini,duygularını paylaşıyor!istediğin kadar yazabilirsin,Cevap hakkı dogan bir durum varsa 'forum' gereği cevap veriyorum!iyi günler!

doğumdan sonraki ilk adetin yoğun kanamalı olduğunu duymuştum.
ben henüz regl olmadım, 3,5 ay oluyor doğum yapalı, emziriyorum da..
ama ben adet olmayı özledim diyebilirim. :KK1:
neredeyse bir senedir olmuyorum :KK53:
sanki adet olursam, hamilelik konusunda daha emin olabilirim gibi geliyor..:44:

canım bende doğumdan 2.5 ay sonra adet oldum. bazılarında süt engellerken bazıalrında olurmuş.

doğumdan sonraki ilk adetin yoğun kanamalı olduğunu duymuştum.
ben henüz regl olmadım, 3,5 ay oluyor doğum yapalı, emziriyorum da..
ama ben adet olmayı özledim diyebilirim. :KK1:
neredeyse bir senedir olmuyorum :KK53:
sanki adet olursam, hamilelik konusunda daha emin olabilirim gibi geliyor..:44:

Canımcım eğer adet olursan artık hep adet olacakmıyım bu ay diye düşünürsün.. ben öyle oldum.. geçen ay oldum bakalım bu ay olacakmıyım diye düşünüyorum..:18: çünkü spiral yok.. prz kullanmıyor eşim..:KK17: geri çekilme yöntemini uyguluyoruz.. ben çok tedirginim o yüzden..:KK35: eşim spirale razı gelmiyor.. :KK19: onu razı etmeden de birşey yapamıyorum..:KK59:

X