2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

herkese hayırlı bayramlar..

son 1 aydır oglum beni deli ediyo, zar zor emziriyorm, zorla ayakta, hoplatarak, yada sağıp biberonla yada kasıkla yedirmeye calışıyorum.

ya memeyi bırakıp etrafı izlemeye baslıyo, ya aglıyo, kendini kasıyor emmek istemiyor. gunuzleri çok zorlanıyorm. bu şekilde sıkıntı çeken var mı? napsam biliyorm

Benim kızım da son zamanlarda emmek istemiyor.Ancak uyurken emzirebiliyorum.Uyumaya başlayınca emziği çekip memeyi dayıyorum.Eşim de kızıyor hatta, çocuk demek ki aç değil bırak diyor ama ben dayanamıyorum.Bir gün denedim 5 saat sonra ancak acıkıp ağladı.Benimki ayakta ve zıplatarak da emmiyor.Tek çare uyurken emzirmek.

Ay sorma canım ya bende de aynı zıplaya zıplaya koşa koşa yürüyerek emziriyorum. Uyuyunca oturuyorum. Ben olsun emsinde tek diye düşünüyordum. Gecen arkadaşlarla toplandık halimi gören güldü benimde çok zoruma gitti. Ama napim en azından ek besinlere geçinceye kadar böyle hoplaya zıplaya emziricem sonra ona bırakıcam emerse emer. Ben 2 şeye bağlıyorum bu durumu ya hakkatten tadını sevmiyor emmek istemiyor yada ( benimki çok gazlı bi bebek) zıplata zıplata emzirince bi yandan da gaz çıkarıyor ona bağlıyorum. Bakalım ek besine geçince ne yapacak
Valla canım emsinler de millet ne derse desin.Emzirmek benim için artık tam bir çile.Ne zaman emzirmek istesem kafanı çeviriyor, ağlıyor.Umarım en kısa zamanda bu durum geçer de rahatlarız.Sanırım benim kızım iştahsız olacak.:18:

son 1 aydır oglum beni deli ediyo, zar zor emziriyorm, zorla ayakta, hoplatarak, yada sağıp biberonla yada kasıkla yedirmeye calışıyorum.

ya memeyi bırakıp etrafı izlemeye baslıyo, ya aglıyo, kendini kasıyor emmek istemiyor. gunuzleri çok zorlanıyorm. bu şekilde sıkıntı çeken var mı? napsam biliyorm
bizde öyleyiz canım.. bazen ayakta geze geze emziriyorum.. yada hoplata hoplata veyahut saç kurutma makinasıyla.. ama en etkili olan saç kurutma makinası oluyor.. emzirmek işkenceye dönüştü iyice.. sanki çocuğu dövmüşüz gibi bas bas bağırıyor..:84:

neden konuyu kapattılar ya???:KK50:

İkiye bölündük diye kapatılmasını istemişler bazı arkadaşlarınız.. Kazende kapatmış..
:KK19:

'önce hamileydim şimdi anneyim' başlığının kapatılmasını sağlayan arkadaşa selamlar:KK3:
çok dert etmişti, neden iki başlık var diye.. parmağımızdan büyük bi yük kalktı sayesinde (!) ne külfeti varsa:KK19:

ben sprial takdırdım 6 aysonra çıkarttırcam iğne yada hap düşünüyorum çünki kanama çok oluyor ağrı çok dayanamıyorum artık
ben de şu iğne hakkında düşünmeye başladım.
aslında çok rahat, ekonomik ve kolay bi yöntem..
tabi doktorla konuşmak gerek bunu..
ama nette okudum, uzman tv de birkaç video izledim bazı yan etkileri varmış..
iğne, hormon yüklemesi. bu yüzden kilo yapıyormuş.
doğum kontrol hapı kullandığımda bir ayda 4 kg almıştım, o yüzden biraz düşünceliyim.. :44:

27-07-2012 dogumluuz çok şükür 3 aylık olduk ama kızlar ben hala adet olmadım dr. da gitmedim inş sorun yoktur kızlar bu arada benim sütüm yetmediği için ikizlerime mamada ver,yorım bi kızım biberona çok alıştı ona geneld sagıyorum 3 saatte b,r 80 bazen 70 çıkor herşey yiyiyorum HELVA KISIR REZENE DUT anca bukadar ben meyve püresi verdim elma robottan geç,r,rorum 30cc veriyorum ama bir ögün.sizler birsy veriyrmusunuz?
ben ek hiçbirşey vermedim. bir iki kez üzüm ve armut tattırdım.
bir iki damla suyunu emdi. ama pek hoşlanmadı :KK1:
alışkın olmamasına bağlıyorum..

geçen ay sadece 500 gr almasına rağmen doktor başka bi şey verme, sadece emzir, daha çok emzir dedi..
ben de 6. aydan önce ek gıda düşünmüyorum..

geçen ay sadece 500 gr almasına rağmen doktor başka bi şey verme, sadece emzir, daha çok emzir dedi..
ben de 6. aydan önce ek gıda düşünmüyorum..

Sahsen bende 6. Aya kadar bırsey vermeyı dusunmuyorum, gecen gun ananem eline küçük havuç verdi biraz yalandı durdu sadece. Dün tv de prof bir çocuk doktoru vardı, 4. Aydan sonrada başlayanlar oluyor ama tavsiye ettiğim 6. Aydan sonra dedi. Sütüm yettiği müddetççe emzirmeye devammm:)

canım benim oğlumda aynısı gündüzleri hiç doğru düzgün emmiyo uykusu gelince emmek istiyo o zamanda hemen uyuya kalıyo bende şaşırdım valla ne yapacağımı:KK36:

bayramda genelde babannesindeydik ne uyudu ne yedi zaten kombiyi açmamışlar buz gibiydi ev içim gitti yavrum orda durdukça kalabalık elden ele... bebeğimi biri kucağına alınca sürekli gözüm üstünde oluyo istem dışı hep bir kontrol çabasındayım oturtuyolarmı bir yeri acırmı diye:KK19:
birde bu yengeç burçları evden başka bir yerde rahat edemiyolar çok evciller her dışarı çıkmamızda daha ii anlıyorum..

ayrıca oğlum sürekli bir yerleri emme ısırma çabasında kucağımda çenemi kemirmeye çalışıyo uyanınca bakıyorum battaniyesine yapışmış gayretle emiyo sanki kırk yıldır aç:KK56: diş belirtileri sanırım ama eşimin ailesi sürekli aç bu çocuk açççç deyince bütün sinirlerim tepeme çıkıyo:KK20:

Son düzenleme:
slm kızlar ek gıdadan bahsedilmiş ben 4.aydan sonra vermeyi düşünüyorum sadece anne sütü verenler 6. aydan sonra geçebilirmiş ama ben doğdugundan beri mama verdiğimiz için ek gıdaya daha erken geçebilirmişiz çünkü zaten anne sütüne ek bişey veriyorum ek gıdada sorun olmaz bu sebeple diye düşünüyorum:44:

Sahsen bende 6. Aya kadar bırsey vermeyı dusunmuyorum, gecen gun ananem eline küçük havuç verdi biraz yalandı durdu sadece. Dün tv de prof bir çocuk doktoru vardı, 4. Aydan sonrada başlayanlar oluyor ama tavsiye ettiğim 6. Aydan sonra dedi. Sütüm yettiği müddetççe emzirmeye devammm:)

kuzumm geçmiş doğum günün kutlu olsun ben yazacaktım ki konu kapatılmış :KK19:

iki başlık kimi sinirlendirdi kimi rahatsız ettiyse o kişeye cevap vermeyeceğimmmmmmmmmmm sorularına :KK19::KK20:

bizim orda anılarımız vardııııı :KK47::KK47::KK47:

kuzumm geçmiş doğum günün kutlu olsun ben yazacaktım ki konu kapatılmış :KK19:

iki başlık kimi sinirlendirdi kimi rahatsız ettiyse o kişeye cevap vermeyeceğimmmmmmmmmmm sorularına :KK19::KK20:

bizim orda anılarımız vardııııı :KK47::KK47::KK47:

Sagol cnm tesekkur ederim:))
Valla ya konumuz gittii ne zarari vardiki iki basligin, isteyen oraya isteyen buraya her ikisinede yaziyorduk ne guzelll

herkese iyi akşamlar arkadaşlar:KK3:
iyi bayramlar:KK34:
çok sık giremesemde yazılanları takip ediyordum diğer konu kapanmış üzüldüm neyse burdan takip edeceğiz artık:KK30:

sizin bebişlerdede varmı bu salya ya bızım kızdada var doktor damakları dişe hazırlanıyor dedi bende 4 aylıkken çıkarmısım diş ama acaba diş mi yoksa
tükürük bezleri çalışmaya başladı ondan mı anlamadım gitti salyası olupda azalan yada biten varmı?

birde haftaya işe başlayacağım sütümü sağıp bırakacağım günde bir öğünde 30 yada 60 cc kadar devam sütü vereceğim 4. aydada ek gıdaya başlayabilriz dedi doktor
herkes farklı şeyler söyliyip yapıyor kimi illa 6. ay kmide erken başlamak faydalı diyor onada kafam takılıyor siz nasıl yapacaksınız herhalde ev hanımı olsaydım ne devam sütü
nede ek gıdaya bu kadar erken başlamazdım ama bakalım ne olacak hayırlısı çalışan annelerin sorunları hiç bitmiyor galiba:KK31: neyse canları sağolsun

çok sık giremesemde yazılanları takip ediyordum diğer konu kapanmış üzüldüm neyse burdan takip edeceğiz artık:KK30:

sizin bebişlerdede varmı bu salya ya bızım kızdada var doktor damakları dişe hazırlanıyor dedi bende 4 aylıkken çıkarmısım diş ama acaba diş mi yoksa
tükürük bezleri çalışmaya başladı ondan mı anlamadım gitti salyası olupda azalan yada biten varmı?

birde haftaya işe başlayacağım sütümü sağıp bırakacağım günde bir öğünde 30 yada 60 cc kadar devam sütü vereceğim 4. aydada ek gıdaya başlayabilriz dedi doktor
herkes farklı şeyler söyliyip yapıyor kimi illa 6. ay kmide erken başlamak faydalı diyor onada kafam takılıyor siz nasıl yapacaksınız herhalde ev hanımı olsaydım ne devam sütü
nede ek gıdaya bu kadar erken başlamazdım ama bakalım ne olacak hayırlısı çalışan annelerin sorunları hiç bitmiyor galiba:KK31: neyse canları sağolsun

şeker portakalı selam,
hiç stok yapması izinliyken?

canım benim oğlumda aynısı gündüzleri hiç doğru düzgün emmiyo uykusu gelince emmek istiyo o zamanda hemen uyuya kalıyo bende şaşırdım valla ne yapacağımı:KK36:

bayramda genelde babannesindeydik ne uyudu ne yedi zaten kombiyi açmamışlar buz gibiydi ev içim gitti yavrum orda durdukça kalabalık elden ele... bebeğimi biri kucağına alınca sürekli gözüm üstünde oluyo istem dışı hep bir kontrol çabasındayım oturtuyolarmı bir yeri acırmı diye:KK19:
birde bu yengeç burçları evden başka bir yerde rahat edemiyolar çok evciller her dışarı çıkmamızda daha ii anlıyorum..

ayrıca oğlum sürekli bir yerleri emme ısırma çabasında kucağımda çenemi kemirmeye çalışıyo uyanınca bakıyorum battaniyesine yapışmış gayretle emiyo sanki kırk yıldır aç:KK56: diş belirtileri sanırım ama eşimin ailesi sürekli aç bu çocuk açççç deyince bütün sinirlerim tepeme çıkıyo:KK20:

evet canım benik kızımda ne zaman dışarı çıksak eve gelince ağlama krizine giriyor huzursuz doğru düzgün uyumuyor valla dışarı çıkmak istemiyorum o yüzden. Koruma içgüdüsüne gelince evet bende elimde olmadan sürekli kontroldeyim aslında ne güzel bebeklerimizi sevgi besleyen akrabalarımız var sevilmek çok güzel ama şu evhamda olmasa daha iyi olcak canı acırmı çok öptüler sulu öptüler :))

emzirme herkezde sorun inşallah düzelir hep böyle devam ederse kızım erken bırakır emmeyi diye düşünüyorum. Ben uyutarak emziriyorum ama çok zor dışarı çıkamıyorum misafirliğe gidemiyorum ortamı ayarlamak lazım uyuycakta emzircem tam bir iskence

Hoşgeldin şeker portakalı..
:KK3:
nerelerdesiniz yahu.. arada yazın da iyi olduğunuzu bilelim..
:KK34::KK1:
Benim kızımda çok salyalı oldu.. üstünü ıslatana kadar tükürük çıkarıyor..
:KK9:
Diş çıkarma belirtisi canım salya.. elini ağzına götürüyorsa emin olabilirsin diş çıkaracağına..
:emir_bebek:
Kızını öp benim yerime..
:KK54:

X