2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Evet evet aynen memeyi bırakıp etrafı inceliyo sinir ediyo beni. Bugun arkadaşlarla biraraya geldik aksama kadar ağladı canım çıktı gittiğime gideceğime pişman oldum. Yabani gb tanımadıgı birini görünce basıyo çığlığı. Çokmu küçük acaba kalabalıklar için?

yo bence alışmaları lazım ama yoğun olduğumuzdan dışarı çıkarmıyoruz kimseyi görmüyorlar yabaniyiz :KK1:

bu arada eski ayzdıkalrımızı okudum şeker yüklemesi ne yaptımız günleri off ne güzellmiş :KK1:

yo bence alışmaları lazım ama yoğun olduğumuzdan dışarı çıkarmıyoruz kimseyi görmüyorlar yabaniyiz :KK1:

bu arada eski ayzdıkalrımızı okudum şeker yüklemesi ne yaptımız günleri off ne güzellmiş :KK1:

Herşey bu günlere ulaşmak içindi dimi ne güzell

Son düzenleme:
arkadaşlar bende bir öğretmen olarak şunu belirteyim.rapor alan arkadaşlar aldığınız rapor sonuçta sahte.hasta olmadığımız halde rapor alıp devletten para almak ne kadar doğru olur sizce??sizin dersleriniz boş geçecek yada yerinize ücretli öğretmen gelecek devlet ikinize birden para ödeyecek ve siz bunu haksız bi şekilde almış olacaksınız.çalışmadan ve gerçekten hasta olmadan o para farklı şekilllerde çıkabilir Allah korusun.uyarmak istedim.dikkate alırsınız almazsınız o ayrı.
benimde kasım sonu bitiyo iznim ve bebeğim 3 aylık oluyor maddi sıkıntımız da var sadece bir aylık izin almayı düşünüyorum yaşadığım şehirde ailem yok mecbur bakıcıya emaet edicem inşallah.devletin bize sunduğu böyle bir hak var(ücretsiz izin) ve bizde bu koşulları kabul ederek öğretmen olduk.sonradan çıkmadı bu kurallar o yüzden rapor almadan önce bir daha düşünün derim.meleklerinize haram lokma yedirmeyin......

evet biz sırf bu sebepten rapor kullanmadık ben göreve başladım yaa ücretsiz izin yada görev ihtimali vardı bizim ödemeler ücretsiz izne müsaade etmedi bende başladım bir ay oldu göreve

Aslında düşünüyordum rapor kullanmayı ama bi deneyim olmazsa rapor alırım dedim okulum evime çok yakın ve kızıma da annem bakıyor. 2 saatte bir gelip emziriyorum uyuyor tam uyanıyor yine ben gelmiş oluyorum. Olan bana oluyor anlayacağın.
canım sınıfçıyken 2saatte bir nasıl geliyosun branş dersleri mi var? teneffüste değildir heralde:) benim evimde çok yakın şükür ama bi yabancının bakması (komşum ama yine de...) uyutabilir mi? ağlamasını benim kadar önemser mi? benim gibi bıkmadan oyun oynar mı onla? hayır. bunu bilmek zorluyo beni böyle bi aşk var mıdır günde binlerce öpüyorumdur her şeyim oldu harbiden... annen olduğu için ciddi şanslısın. annem olsa gözüm hiç mi hiç arkada kalmazdı.
Evet evet aynen memeyi bırakıp etrafı inceliyo sinir ediyo beni. Bugun arkadaşlarla biraraya geldik aksama kadar ağladı canım çıktı gittiğime gideceğime pişman oldum. Yabani gb tanımadıgı birini görünce basıyo çığlığı. Çokmu küçük acaba kalabalıklar için?

benim oğlum da kalabalığı sevmez fazla, bu aylarda öyle olduklarını duymuştum ve evde sadece bize alıştıklarından başkaları laf attığında ağlayı ağlayıveriyo çoğunlukla:KK43: bi de adam seçiyo galiba sarışınlara gülüyo esmerlere ağlıyo:KK1:

canım sınıfçıyken 2saatte bir nasıl geliyosun branş dersleri mi var? teneffüste değildir heralde:) benim evimde çok yakın şükür ama bi yabancının bakması.....

Aynen öyle valla tenefüdte geliyorum 20 dakikalık tenefste geliyorum 5-10 dk gec kalıyorum ama müdür sağolsun idare ediyor. Zaten 3. Derslere serbest etkinlik koydum. İdare etmeseydi izne çıkacaktım çocuklar en az zararla bu sekilde kurtarıyodu böyle oldu. Sonrada öğle paydosunda geliyorum. Birde çıkışta işte. Al sana 2 derste bir:))

Geçen hafta eşim hemen 2. Çocugu yapalım hazır annen bizdeyken 2 si de çıksın aradan dedi. Hönnkkk!! Dedim :KK52:
heee, kolaydı.. erkeklere herşey kolay yaa!
bi nefes alalım di mi, yok1:63:

gece 12de yatıyor sabah 6 7,5da uyanıyor emiyor yarım yada 1saatlik uykularla ara gündüz genelde uyanık
emerken eryere bakıyrr emmiyor onada ağlıyor sallaya sallaya emziriyorum :KK9:
yada baktı yere arkamı dönüyorum ama o bakacak birşey buluyor

yani hiç dert etme genelimiz aynı :KK9:
bizimki de etrafa bakmaktan emmiyor bazen.
hele kırmızı bi bluzum var, eğer onu giymişsem mümkün değil emmiyor..
gözlerini şaşı yapıp öyle bakıyor :KK60:
bi yerden bi ses gelsin, bi tıkırtı.. hemen kafayı çeviriyor sesi arıyor. buluyor da kerata:KK1:
sanki bunu çağırmışlar, ismini sesleniyorlar.. :KK9:

heee, kolaydı.. erkeklere herşey kolay yaa!
bi nefes alalım di mi, yok1:63:

bizimki de etrafa bakmaktan emmiyor bazen.
hele kırmızı bi bluzum var, eğer onu giymişsem mümkün değil emmiyor..
gözlerini şaşı yapıp öyle bakıyor :KK60:
bi yerden bi ses gelsin, bi tıkırtı.. hemen kafayı çeviriyor sesi arıyor. buluyor da kerata:KK1:
sanki bunu çağırmışlar, ismini sesleniyorlar.. :KK9:

evet canım. erkeklere göre herşey çok kolay ama gel yap bakalım desen yan yan sıvışırlar hemen..
:KK20:Allah nasip etmedikçe 2. çocuğu hemen istemiyorum..:KK19: vücudumun biraz dinlenmesi lazım. doğum kolay birşey değil sonuçta.. birde kızımı sütten kesmek istemiyorum.. en korktuğum şey o..

benim kızımda emerken hem etrafı izliyor, hemde seslere kulak kabartıyor..
:KK1::KK1: işte o an ısırasım geliyor her yerini.. :KK16::KK16:

arkadaşlar bende bir öğretmen olarak şunu belirteyim.rapor alan arkadaşlar aldığınız rapor sonuçta sahte.hasta olmadığımız halde rapor alıp devletten para almak ne kadar doğru olur sizce??sizin dersleriniz boş geçecek yada yerinize ücretli öğretmen gelecek devlet ikinize birden para ödeyecek ve siz bunu haksız bi şekilde almış olacaksınız.çalışmadan ve gerçekten hasta olmadan o para farklı şekilllerde çıkabilir Allah korusun.uyarmak istedim.dikkate alırsınız almazsınız o ayrı.
benimde kasım sonu bitiyo iznim ve bebeğim 3 aylık oluyor maddi sıkıntımız da var sadece bir aylık izin almayı düşünüyorum yaşadığım şehirde ailem yok mecbur bakıcıya emaet edicem inşallah.devletin bize sunduğu böyle bir hak var(ücretsiz izin) ve bizde bu koşulları kabul ederek öğretmen olduk.sonradan çıkmadı bu kurallar o yüzden rapor almadan önce bir daha düşünün derim.meleklerinize haram lokma yedirmeyin......

Bu konu hakkında konuşmalara bende daha once katılmıştım.Saglık bakanligi bas bas kamu spotu altında en az altı ay anne sutu ile besleyin diyor.Dogum sonrası izin 6 ay olsaydida böyle şeylerle ugrasmasaydik.Avrupa birliği süreci diye herseye entegrasyon var,bu kadar hassas bir durumda 3 saatlik süt iznini bile mülki idari amirler verirken yokuşa sürüyor.Ayrıca ogretmen olarak oğluma gemicikler alacak durumum yok!Devlet dedigin insanın manevi duyguları,dini unsurları ile gemiciklerini yürütüyor.Ayrıca ogretmen olarak gorevimi fazlası ile yerine getiriyorum,vicdanen rahatım!Acaba hakkım olanı devlet bana veriyor mu?İnsanca yaşayarak yeni nesilleri yetistirebiliriz.En az 6 ay anne sutu diyorum,o yuzden bu benim vicdanım degil devletin vicdanına kalmış birsey!

Bu konu hakkında konuşmalara bende daha once katılmıştım.Saglık bakanligi bas bas kamu spotu altında en az altı ay anne sutu ile besleyin diyor.Dogum sonrası izin 6 ay olsaydida böyle şeylerle ugrasmasaydik.Avrupa birliği süreci diye herseye entegrasyon var,bu kadar hassas bir durumda 3 saatlik süt iznini bile mülki idari amirler verirken yokuşa sürüyor.Ayrıca ogretmen olarak oğluma gemicikler alacak durumum yok!Devlet dedigin insanın manevi duyguları,dini unsurları ile gemiciklerini yürütüyor.Ayrıca ogretmen olarak gorevimi fazlası ile yerine getiriyorum,vicdanen rahatım!Acaba hakkım olanı devlet bana veriyor mu?İnsanca yaşayarak yeni nesilleri yetistirebiliriz.En az 6 ay anne sutu diyorum,o yuzden bu benim vicdanım degil devletin vicdanına kalmış birsey!

Bende senin gibi düşünüyorum, ben bi kamu kurumunda sözleşme li çalışıyorum, 4 senedir yeri geldi gece 11lere kadar çalıştım, hafta sonu gel dediler gittim hiç birinde mesai ücreti yazmadilar, tabi bunun hakkını soracak merci Allah tır ama oğlumu anneme vb bırakmayacağım bakıcı içinde 6. Ay öncesi çok erken. Artık allah onları da beni de yargılayacak, inşallah hayırlısı olur.

Benim kız bastan aşağı problem valla. Gece uykusu iyi ama gündüz çok az uyuyo. Zorla emziriyorum evin içinde hoplata zıplata koşa koşa emzirmeye çalışıyorum. 6. Ay olsada rahatlasam biraz ek besinle. Benden başka böyle emziren yoktur heralde çok komik görünüyoruz yani:KK43: özellikle gece çok zor oluyo uykudan uyanıp koşa koşa emzirmeye çalışıyorum işkence gb hem çocuga hem bana

siz neler yapıyosunuz büyüttün mü bebişi

Hem meslektasiz hem bebislerin huyu ayni benimkide oyle gunduz uykusu kısa kisa bide bende evin icinde gezerek emziriyom bazen cok sinirlenio koşuyorum zipliyorum sonra memede uyuyakalio ama gece hic uyanmaz sadece emer.zor valla bide agir bayagi belim kopuo.

kızlar bugün kızım düştü çok panik oldum. ana kucağındaydı diğer odaya taşıyacaktım sapını kaldırayım dedim ne oldu anlamadım yüzüstü düştü bastı çılığı tabiikide. çok korktum. canım benim içim gitti. hep korkardım düşürmekten sonunda düşürdüm.birşey olmaz dimi. eşimde yanımda yok yalnızız dahada panik oldum.

canım korkacak bişey yoktur bence.her bebek birğün düşecek ve o ilk düşüş annenin yüreğini acıtacak..2 saat uyutma.fışkırır şekilde kusma ğözlerinde kayma aşı şekilde uykuya meyili varsa 112 arayıp durumunu anlat onlar sana yardımcı olur..

kızlar bugün kızım düştü çok panik oldum. ana kucağındaydı diğer odaya taşıyacaktım sapını kaldırayım dedim ne oldu anlamadım yüzüstü düştü bastı çılığı tabiikide. çok korktum. canım benim içim gitti. hep korkardım düşürmekten sonunda düşürdüm.birşey olmaz dimi. eşimde yanımda yok yalnızız dahada panik oldum.
çok geçmiş olsun ya.. :KK43:
inş bi şey olmamıştır bebeğine..
anakucağında da bağlamak gerek bebekleri..
ama üşeniyoruz heralde :100:

Son düzenleme:
düşebilir korkma sakın içini ferah tut çünkü bişey olmuş olsa ağlar ağlamıyosa sorun yok.bi yeri ağrısa acısa durmaz o.basar çığlığı.herkes düşürüyor benım annemde kardeşimi kanepeden düşürmüş bişey olmamış korkma sen

canım gecmiş olsun inşallah bebişine birşey olmamıstır bir sure uyutmamak lazım dıye bılıyorum basına darbe aldıgında bıde kusma oalyını takıp etmek lazım 24 saat içinde ay ınsallah bırsey olmadan atlatmıssınızdır

Bu konu hakkında konuşmalara bende daha once katılmıştım.Saglık bakanligi bas bas kamu spotu altında en az altı ay anne sutu ile besleyin diyor.Dogum sonrası izin 6 ay olsaydida böyle şeylerle ugrasmasaydik.Avrupa birliği süreci diye herseye entegrasyon var,bu kadar hassas bir durumda 3 saatlik süt iznini bile mülki idari amirler verirken yokuşa sürüyor.Ayrıca ogretmen olarak oğluma gemicikler alacak durumum yok!Devlet dedigin insanın manevi duyguları,dini unsurları ile gemiciklerini yürütüyor.Ayrıca ogretmen olarak gorevimi fazlası ile yerine getiriyorum,vicdanen rahatım!Acaba hakkım olanı devlet bana veriyor mu?İnsanca yaşayarak yeni nesilleri yetistirebiliriz.En az 6 ay anne sutu diyorum,o yuzden bu benim vicdanım degil devletin vicdanına kalmış birsey![/ar

arkadaşım ne gemiciği ne diyosun sen ben sadece bu paranın helal olmayacağını düşündüğüm için tavsiye de bulundum dikkate alırsın almazsın o ayrı sanki ben mi vermiyorum.bu kişinin kendi düşüncesidir.ha bende devleti kurtarmak için göreve başlamıyorum pararnın haram olduğunu düşündüğüm için yani burda sinirlenmen gereken kişi ben değilim anlatabildimmi konuşman biraz sert olmuş.ister rapor alırsın ister izin beni alakadar etmez sadece hatırlatmak istedim hepsi bu.....

Arkadaşlar merhaba.Hamileyken sürekli takip ediyordum ,sonrasında nete pek giremez oldum.Yaa kızlar 2012 şubat anneleri face de buluşmuşlar. Biz de öyl bir sayfa kursakmı??

X