2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

benim oğlum biraz yaramaz olduğundan 2.yi hiç düşünmedim.ta ki geçen seneye kadar.oğlum 7 yaşında şuan.size tavsiyem naçizane, arayı çok açmamak daha iyi sanki.3-4 yaş ideal.2.yi geç yaptığıma pişman olmuştum ben.Allah herkese gönlüne göre versin kızlar...

benim oğlum biraz yaramaz olduğundan 2.yi hiç düşünmedim.ta ki geçen seneye kadar.oğlum 7 yaşında şuan.size tavsiyem naçizane, arayı çok açmamak daha iyi sanki.3-4 yaş ideal.2.yi geç yaptığıma pişman olmuştum ben.Allah herkese gönlüne göre versin kızlar...

bende senin gibi düşünüyrum valla benimde büyük oğlumla küçük oğlanın arası tam 7 yaş 3 ay sen ne gibi zorluklar yasıyosun aynı şeylerimi merak ettim

şu sitede benim gibi 5 ay kusan var mı bilmem... o hamileliği nasıl yaşadım bi ben bilirim bi kocam bi de komşular:) hayat boyu unutmam yaşadıklarımı ama yine çekmek pahasına yine kalıcam inşallah. yakın yaşlarda iki çocuk sahibi olmak da tabi ki kolay olmucak! bi de fazla aradan sonra iyice soğuyo insanlar sonra bizden geçti bi çocuk neyime yetmiyo diye öyle kalıyolar ve seneler sonra kimle konuşsam ikinciyi yapmadığına pişman. hele ki bu kişi tek çocuksa kardeşsizliğin hesabını soruyo ailesinden (bence haklılık payı gayet fazla). dikkat edin de planlarınız tutsun her istediğimizde çocuk sahibi olcaz garantisinin bulunmadığını da unutmamak lazım.
doğrusun arkadaşım.
bu sefer istedik oldu ama her zaman Rabbim nasip etmeyebilir..
o yüzden arayı fazla açmayı istemiyorum, benim için 3-4 sene sonra bir kardeş istiyorum bebeğime. :KK16:

ben hamile olabilirim hamilelik güzel birşey ama biri yerime doğursun çocuğuda veririm :KK9::KK37:

hamileiliğmin keyfini çıkaramadım çok güzel birşeymiş :KK9:

ben birdaha çocuk istemiyorum tek olsun muhteşem olsun

Slm kıZlar uzun zamandır giremiyorum. Bebişler büyümüş 2. Bebekler bile düşünülmeye başlanmış bile bakıyorum:))

benim kızım da büyüyor işte. İşe başladım çok koşturuyorum nete hiç vaktim kalmıyor. Ben sınıf öğretmeniyim 2 derste bi eve geliyorum emzirip gidiyorum. Bizde süt izni olmadğı için zaman sıkıntı oluyo. Kızıma annem bakıyo gözüm arkada kalmıyo. Sonra okuldan gel bebekle ilgilen yemek yap temizlik derken bayılıveriyorum resmen yatağa. Çok zor çok yoruluyorum ama kızımı kucagıma alınca hepsi gidiyor. Sizden kimse işe başlamadı galiba??

Slm Kızlar; benim kızımın yüzünde kırmızı kırmızı kabarıklar oluyor ve sürekli kaşıyor.. doktor egzama dedi krem verdi kullandık geçti, ancak tekrar başladı.. başka bir doktora götürdük sütten olduğunu söyledi.. bundan dolayı çikolata,şeftali gibi alerji yapacak hertürlü yiyecekten uzak durdum ama halen aynı.. bilmiyorum ne yapacağım.. bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim..

Slm kıZlar uzun zamandır giremiyorum. Bebişler büyümüş 2. Bebekler bile düşünülmeye başlanmış bile bakıyorum:))

benim kızım da büyüyor işte. İşe başladım çok koşturuyorum nete hiç vaktim kalmıyor. Ben sınıf öğretmeniyim 2 derste bi eve geliyorum emzirip gidiyorum. Bizde süt izni olmadğı için zaman sıkıntı oluyo. Kızıma annem bakıyo gözüm arkada kalmıyo. Sonra okuldan gel bebekle ilgilen yemek yap temizlik derken bayılıveriyorum resmen yatağa. Çok zor çok yoruluyorum ama kızımı kucagıma alınca hepsi gidiyor. Sizden kimse işe başlamadı galiba??

rapor kullanmayı düşünmedin heralde... ben de öğretmenim aralığa kadar zorluyorum inşallah çünkü bakıcı bakıcak düşününce bile özlüyorum:KK14:

ben hamile olabilirim hamilelik güzel birşey ama biri yerime doğursun çocuğuda veririm :KK9::KK37:

hamileiliğmin keyfini çıkaramadım çok güzel birşeymiş :KK9:

ben birdaha çocuk istemiyorum tek olsun muhteşem olsun

rapor kullanmayı düşünmedin heralde... ben de öğretmenim aralığa kadar zorluyorum inşallah çünkü bakıcı bakıcak düşününce bile özlüyorum:KK14:

Aslında düşünüyordum rapor kullanmayı ama bi deneyim olmazsa rapor alırım dedim okulum evime çok yakın ve kızıma da annem bakıyor. 2 saatte bir gelip emziriyorum uyuyor tam uyanıyor yine ben gelmiş oluyorum. Olan bana oluyor anlayacağın.

aman Allah korusun!Dikkat ediyorum zaten çok da burnuna sokmamaya çalışıyorum...Kaş yapalım derken göz çıkarmayalım Allah korusun

Merhaba canim ben mayis annelerindenim.
ben aspiratörle temizliyorum çok iyi çekiyo.çengelli iigne tehlikeli olabilir.tel tokanin arkasiyla da yapiyorum bazen

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar bende bir öğretmen olarak şunu belirteyim.rapor alan arkadaşlar aldığınız rapor sonuçta sahte.hasta olmadığımız halde rapor alıp devletten para almak ne kadar doğru olur sizce??sizin dersleriniz boş geçecek yada yerinize ücretli öğretmen gelecek devlet ikinize birden para ödeyecek ve siz bunu haksız bi şekilde almış olacaksınız.çalışmadan ve gerçekten hasta olmadan o para farklı şekilllerde çıkabilir Allah korusun.uyarmak istedim.dikkate alırsınız almazsınız o ayrı.
benimde kasım sonu bitiyo iznim ve bebeğim 3 aylık oluyor maddi sıkıntımız da var sadece bir aylık izin almayı düşünüyorum yaşadığım şehirde ailem yok mecbur bakıcıya emaet edicem inşallah.devletin bize sunduğu böyle bir hak var(ücretsiz izin) ve bizde bu koşulları kabul ederek öğretmen olduk.sonradan çıkmadı bu kurallar o yüzden rapor almadan önce bir daha düşünün derim.meleklerinize haram lokma yedirmeyin......

arkadaşlar bende bir öğretmen olarak şunu belirteyim.rapor alan arkadaşlar aldığınız rapor sonuçta sahte.hasta olmadığımız halde rapor alıp devletten para almak ne kadar doğru olur sizce??sizin dersleriniz boş geçecek yada yerinize ücretli öğretmen gelecek devlet ikinize birden para ödeyecek ve siz bunu haksız bi şekilde almış olacaksınız.çalışmadan ve gerçekten hasta olmadan o para farklı şekilllerde çıkabilir Allah korusun.uyarmak istedim.dikkate alırsınız almazsınız o ayrı.
benimde kasım sonu bitiyo iznim ve bebeğim 3 aylık oluyor maddi sıkıntımız da var sadece bir aylık izin almayı düşünüyorum yaşadığım şehirde ailem yok mecbur bakıcıya emaet edicem inşallah.devletin bize sunduğu böyle bir hak var(ücretsiz izin) ve bizde bu koşulları kabul ederek öğretmen olduk.sonradan çıkmadı bu kurallar o yüzden rapor almadan önce bir daha düşünün derim.meleklerinize haram lokma yedirmeyin......

Bu arada ben rapor derken ücretsiz izinden bahsetmiştim. Yanlış anlaşılmasın lütfen. Ayrıca ücretsiz izne ayrılmama sebeplerimden biri % 50 öğrencilerimin mağdur olmamaları için zaten. Başta denedim eğer olmasaydı ayrılacaktım ama çok şükür iyi gidiyo şimdilik

Son düzenleme:
rapor dediğin için bu konudan bahsettim bide yanlış anlama sadece sana yönelik yazmadım burda daha önce konusu geçmişti. işte psikiyatriden almayı düşünen arkadaşlar vardı özel hastaneler veriyomuş o maksatla dayanamadım da söyledim Allah kolaylık versin zor ama mecbur katlanıcaz :) senin gene evin yakınmış benim uzak bide süt izni neden vermediler onu anlayamadım

sonuçta 657 ye tabiyiz ve torba yasayla süt izni 3 saate çıktı

Memurlara süt izni var öğretmenlere yok. Yönetmelikte branş öğretmenlerinin ders programlarının emzirme için kullanılacak şekilde ayarlanması ana sınıfı ve sınıf öğretmenleri için ise eğitim öğretimi aksatmayacak şekilde ders saatleri dışında kullanması gerektiği yazıyo. Memurlar 8-5 calıştıkları için onlara süt izni var bize yok sınıf öğr. Yim ben:KK43:(

Memurlara süt izni var öğretmenlere yok. Yönetmelikte branş öğretmenlerinin ders programlarının emzirme için kullanılacak şekilde ayarlanması ana sınıfı ve sınıf öğretmenleri için ise eğitim öğretimi aksatmayacak şekilde ders saatleri dışında kullanması gerektiği yazıyo. Memurlar 8-5 calıştıkları için onlara süt izni var bize yok sınıf öğr. Yim ben:KK43:(

lya bende senin yerinde olsam başka çocuk doğurmam elalemin bebesiyle uğraş hem hemde kendininkiyle

valla sabır kalmaz :KK5:

Benim kız bastan aşağı problem valla. Gece uykusu iyi ama gündüz çok az uyuyo. Zorla emziriyorum evin içinde hoplata zıplata koşa koşa emzirmeye çalışıyorum. 6. Ay olsada rahatlasam biraz ek besinle. Benden başka böyle emziren yoktur heralde çok komik görünüyoruz yani:KK43: özellikle gece çok zor oluyo uykudan uyanıp koşa koşa emzirmeye çalışıyorum işkence gb hem çocuga hem bana

siz neler yapıyosunuz büyüttün mü bebişi

Benim kız bastan aşağı problem valla. Gece uykusu iyi ama gündüz çok az uyuyo. Zorla emziriyorum evin içinde hoplata zıplata koşa koşa emzirmeye çalışıyorum. 6. Ay olsada rahatlasam biraz ek besinle. Benden başka böyle emziren yoktur heralde çok komik görünüyoruz yani:KK43: özellikle gece çok zor oluyo uykudan uyanıp koşa koşa emzirmeye çalışıyorum işkence gb hem çocuga hem bana

siz neler yapıyosunuz büyüttün mü bebişi

gece 12de yatıyor sabah 6 7,5da uyanıyor emiyor yarım yada 1saatlik uykularla ara gündüz genelde uyanık
emerken eryere bakıyrr emmiyor onada ağlıyor sallaya sallaya emziriyorum :KK9:
yada baktı yere arkamı dönüyorum ama o bakacak birşey buluyor

yani hiç dert etme genelimiz aynı :KK9:

gece 12de yatıyor sabah 6 7,5da uyanıyor emiyor yarım yada 1saatlik uykularla ara gündüz genelde uyanık
emerken eryere bakıyrr emmiyor onada ağlıyor sallaya sallaya emziriyorum :KK9:
yada baktı yere arkamı dönüyorum ama o bakacak birşey buluyor

yani hiç dert etme genelimiz aynı :KK9:

Evet evet aynen memeyi bırakıp etrafı inceliyo sinir ediyo beni. Bugun arkadaşlarla biraraya geldik aksama kadar ağladı canım çıktı gittiğime gideceğime pişman oldum. Yabani gb tanımadıgı birini görünce basıyo çığlığı. Çokmu küçük acaba kalabalıklar için?

X