2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Yönetmeliği okumalısın bence orada sınıf öğretmenleri ve anasınıfı öğretmenleri süt izinlerini egitim öğretim saatleri dışında kullanacaklar yazıyor. Buda ne demek ders saati dışında demek. Şahsen ben kullanamıyorum

yönetmeliği siz okudugunuza eminmisiniz eğitim öğretim saatleri disinda.olacaksa bu nasil süt izni oluyor çalisma sattleri dışında da mi izin isticem mudurumden.5111 sayili torba yasayi okuyun 2004 yilinda yururluge giren sut izni yönet.okuyun süt izni 657ye tabi olan tüm devlet memurlarinin hakki hatta yasada anne saatleri kendi belirler gelmeyin bu türlü oyunlara

yönetmeliği siz okudugunuza eminmisiniz eğitim öğretim saatleri disinda.olacaksa bu nasil süt izni oluyor çalisma sattleri dışında da mi izin isticem mudurumden.5111 sayili torba yasayi okuyun 2004 yilinda yururluge giren sut izni yönet.okuyun süt izni 657ye tabi olan tüm devlet memurlarinin hakki hatta yasada anne saatleri kendi belirler gelmeyin bu türlü oyunlara

Oradaki süt izinleri 8-5 çalışan devlet memurları için geçerli aşağıya aynen kopyalıyorum.

''Verilmesi zorunlu olan mazeret izinleri

1) (Değişik: 21.07.2004/25529 RG) Memura doğum yapmasından önce 8 hafta ve doğum yaptığı tarihten itibaren 8 hafta olmak üzere toplam 16 hafta süre ile aylıklı izin verilir. Çoğul gebelik halinde, doğumdan önceki 8 haftalık süreye 2 hafta süre eklenir. Ancak sağlık durumu uygun olduğu takdirde, tabibin onayı ile memur isterse doğumdan önceki 3 haftaya kadar işyerinde çalışabilir. Bu durumda, memurun çalıştığı süreler, doğum sonrası sürelere eklenir. Yukarıda öngörülen süreler memurun sağlık durumuna göre tabip raporunda belirlenecek miktarda uzatılabilir. Memurlara, bir yaşından küçük çocuklarını emzirmeleri için günde toplam bir buçuk saat süt izni verilir. Süt izninin kullanımında annenin saat seçimi hakkı vardır.

2) Erkek memura, isteği üzerine eşinin doğum yapması nedeniyle üç gün,

3) Memura, isteği üzerine kendisinin veya çocuğunun evlenmesi, anne, baba, eş, çocuk veya kardeşinin ölümü halinde beş gün,

izin verilir.

Ayrıca, doğum yapan kadın memura, doğum yaptığı tarihten altı hafta sonra (doğumun sezaryenle olması halinde sağlık raporunda gösterilen dinlenme süresinin altı haftayı aşması halinde aşan süre dikkate alınmaz) başlamak ve günde birbuçuk saat olmak üzere altı ay süre ile süt izni verilir. Bu izin, eğitim-öğretimin aksatılmaması bakımından; okulöncesi ve sınıf öğretmenlerine eğitim ve öğretim saatleri dışında, diğer öğretmenlere ise çocuk emzirme durumları göz önünde bulundurularak derslerinin günün belli saatlerine konulması suretiyle kullandırılır.''

bende senin gb süt izni hayalleriyle geçirdim koskoca yazı ama yok ne yazıkki

Son düzenleme:
merhbalar

öncelikle herkese iyi bayramlar

kızımı emziriyorum ama günde 2 defada mama takviyesi yapıyordumi her seferinde 3-4 ölçek kadar. ama kızım 2 gündür mamayı almıyor kesinlikle. anlamadım ne oldu. sütüm yetiyormu onuda bilmiyorum sanki az geliyor gibi. zayıflayacak diye korkuyorum.

27-07-2012 dogumluuz çok şükür 3 aylık olduk ama kızlar ben hala adet olmadım dr. da gitmedim inş sorun yoktur kızlar bu arada benim sütüm yetmediği için ikizlerime mamada ver,yorım bi kızım biberona çok alıştı ona geneld sagıyorum 3 saatte b,r 80 bazen 70 çıkor herşey yiyiyorum HELVA KISIR REZENE DUT anca bukadar ben meyve püresi verdim elma robottan geç,r,rorum 30cc veriyorum ama bir ögün.sizler birsy veriyrmusunuz?

yaa melittacım ben hala adet olmadım dr. da gitmedim inş sorun yoktur bi kızım biberona çok alıştı ona geneld sagıyorum 3 saatte b,r 80 bazen 70 çıkor herşey yiyiyorum HELVA KISIR REZENE DUT anca zaten tek gögsümden 20 cc anca gunluk çıkıyor.aklıma geld,kçe yazıyorum sorularımı

27-07-2012 dogumluuz çok şükür 3 aylık olduk ama kızlar ben hala adet olmadım dr. da gitmedim inş sorun yoktur kızlar bu arada benim sütüm yetmediği için ikizlerime mamada ver,yorım bi kızım biberona çok alıştı ona geneld sagıyorum 3 saatte b,r 80 bazen 70 çıkor herşey yiyiyorum HELVA KISIR REZENE DUT anca bukadar ben meyve püresi verdim elma robottan geç,r,rorum 30cc veriyorum ama bir ögün.sizler birsy veriyrmusunuz?

bende 10 temmuz da doğum yaptım. kızım 3,5 aylık oldu bende hala daha adet olmadım.
sadece anne sütü veriyorum.

ben çok fazla olmamak şartıyla 1 haftadır arada yoğurt ve elma suyu verdim. başka şeylerdende tattırıyorum. ama çok az verdim. zaten bizim doktor 4.ayda ek gıdaya başlayacağız dedi. 2 hafta sonra yavaş yavaş başlarım. milupanın 4.aydan itibaren organiklerinden aldım ama doktora sormadan vermeyeceğim.

bende 27si doğurdum 2.adeetimi oldum. olmayanda var olanda. 6aydan önce emmese bile hiç bişe verme

İlk 6 ay sadece anne sütü oneriliyor, süt yetmediginde mama vermeyi anliyorumda niye erkenden basladin meyve pürelerine

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun Hatunlar..:KK16::KK16: Biz bu bayram evimizdeyiz.. Memlekete gitmedik kızım yüzünden.. arabamız olmadığı için otobüsle gitmek zorunda kalacaktık.. ben emzirmekte zorlanırım diye güvenemedik..:KK50: ememeyince huysuzlanıyor çünkü..:emir_bebek::nazar: o yüzden evimizde kaldık.. Tekrardan bayramınız mübarek olsun.. sizi ve bebeklerinizi öpüyorum..:KK54::KK54:

libyana eşin istemiyosa korunamıyosun diye bişey var mıydı yoksa ben yanlış mı hatırlıyorum acaba benim eşimde spiral taktırayım istiyo kendi hiç düşünmesin herşeyi ben yapayım przv sevmiyo geri çekilmede çook güvenli bi yöntem degil bildiğim bizde bazen öyle bazende öyle korunuyoruz ama spiral en saglamı sanki
Canımcım eğer adet olursan artık hep adet olacakmıyım bu ay diye düşünürsün.. ben öyle oldum.. geçen ay oldum bakalım bu ay olacakmıyım diye düşünüyorum..:18: çünkü spiral yok.. prz kullanmıyor eşim..:KK17: geri çekilme yöntemini uyguluyoruz.. ben çok tedirginim o yüzden..:KK35: eşim spirale razı gelmiyor.. :KK19: onu razı etmeden de birşey yapamıyorum..:KK59:

libyana eşin istemiyosa korunamıyosun diye bişey var mıydı yoksa ben yanlış mı hatırlıyorum acaba benim eşimde spiral taktırayım istiyo kendi hiç düşünmesin herşeyi ben yapayım przv sevmiyo geri çekilmede çook güvenli bi yöntem degil bildiğim bizde bazen öyle bazende öyle korunuyoruz ama spiral en saglamı sanki
Canım eşime çok ısrar ettim ama kabul etmiyor..:KK59: doğumu kolay bişey zannediyor heralde..:KK19: evet bana da spiral daha güvenli geliyor ama eş razı olmadığı zaman böyle şeyleri yapmak dinen doğru değil diye biliyorum.. :26:

sağlık açısından takdırmak gerek sonuçta doğum kontrolü gerekiyor
bakamayacığın bebeğin günahına girilmemeli eşin istemiyor diye. ... . . .

ben sprial takdırdım 6 aysonra çıkarttırcam iğne yada hap düşünüyorum çünki kanama çok oluyor ağrı çok dayanamıyorum artık

Ek gıdaya geçenler olmuş sanırım.Ben 6.aydan önce düşünmüyordum hatta k.validem eriğin tadına baktırmak istedi.İzin vermedim.Bir de ek gıdaya 5. Ay bitip 6.aya girdiğinde mi yoksa tam 6 aylık olduğunda mı başlamamız gerekiyor?

Ek gıdaya geçenler olmuş sanırım.Ben 6.aydan önce düşünmüyordum hatta k.validem eriğin tadına baktırmak istedi.İzin vermedim.Bir de ek gıdaya 5. Ay bitip 6.aya girdiğinde mi yoksa tam 6 aylık olduğunda mı başlamamız gerekiyor?

canım bişeylerin tadına baktırmak bebek için sakıncalı olmuyormuş..
:KK34: aksine bebek o tada aşinalık kazanıyor ve ilerde tattığı şeyleri yemekte zorlanmıyormuş.. benim dayımın hanımın 4 çocuğu var. o hep öyle yapmış.. çocukları yemek ayırmıyor şimdi. bende arada tattırıyorum muz, yoğurt reçel falan.. damağına sürüyorum.. kızımında hoşuna gidiyor..:KK16:

Son düzenleme:

canım bişeylerin tadına baktırmak bebek için sakıncalı olmuyormuş..
:KK34: aksine bebek o tada aşinalık kazanıyor ve ilerde tattığı şeyleri yemekte zorlanmıyormuş.. benim dayımın hanımın 4 çocuğu var. o hep öyle yapmış.. çocukları yemek ayırmıyor şimdi. bende arada tattırıyorum muz, yoğurt reçel falan.. damağına sürüyorum.. kızımında hoşuna gidiyor..:KK16:

Cnm bize Dr günde 2 kaşığı geçmeden tattır ki tat dokuları gelişsin dedi havuç suyu cam rendede meyve rendele süz dedi ben armut tattırdım yarın öğlen havuç deneyeceğiz ama muz 7. Aydan önce önerilmiyor havuç ishali de önlemek için önemliymiş

herkese hayırlı bayramlar..

son 1 aydır oglum beni deli ediyo, zar zor emziriyorm, zorla ayakta, hoplatarak, yada sağıp biberonla yada kasıkla yedirmeye calışıyorum.

ya memeyi bırakıp etrafı izlemeye baslıyo, ya aglıyo, kendini kasıyor emmek istemiyor. gunuzleri çok zorlanıyorm. bu şekilde sıkıntı çeken var mı? napsam biliyorm

herkese hayırlı bayramlar..

son 1 aydır oglum beni deli ediyo, zar zor emziriyorm, zorla ayakta, hoplatarak, yada sağıp biberonla yada kasıkla yedirmeye calışıyorum.

ya memeyi bırakıp etrafı izlemeye baslıyo, ya aglıyo, kendini kasıyor emmek istemiyor. gunuzleri çok zorlanıyorm. bu şekilde sıkıntı çeken var mı? napsam biliyorm

Ay sorma canım ya bende de aynı zıplaya zıplaya koşa koşa yürüyerek emziriyorum. Uyuyunca oturuyorum. Ben olsun emsinde tek diye düşünüyordum. Gecen arkadaşlarla toplandık halimi gören güldü benimde çok zoruma gitti. Ama napim en azından ek besinlere geçinceye kadar böyle hoplaya zıplaya emziricem sonra ona bırakıcam emerse emer. Ben 2 şeye bağlıyorum bu durumu ya hakkatten tadını sevmiyor emmek istemiyor yada ( benimki çok gazlı bi bebek) zıplata zıplata emzirince bi yandan da gaz çıkarıyor ona bağlıyorum. Bakalım ek besine geçince ne yapacak

Cnm bize Dr günde 2 kaşığı geçmeden tattır ki tat dokuları gelişsin dedi havuç suyu cam rendede meyve rendele süz dedi ben armut tattırdım yarın öğlen havuç deneyeceğiz ama muz 7. Aydan önce önerilmiyor havuç ishali de önlemek için önemliymiş

ben elma suyu denedim, yoğurt denedim. veriyorum tekrar tekrar istiyor.

X