2012 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Canım hemşire 280 gr düşürmemiş olsa da bebeğinin aldığı kilo cok düşük bence günde iki kere değilde düzenli mama takviyesine başlamanız gerekiyor ayrica sütunu sağmayi denedinmi sagdigin sütun miktarina bakarak sorunun neden ileri geldigini anlayabilirsin sütunun miktari iyi ise doktorunla bu konuyu ertelemeden görüşmelisin

canım, biz burda ne desek yalan.. kaç yorum okudum hepsi farklı..
sana sorum düzenli doktor muayenesine gitmiyor musun? sadece sağlık ocağına mı gidiyorsun?.
bana kalırsa ilk aylar mühim, imkanın varsa özel bi doktora devam et. kontrol ve takiplerini o yapsın..
mesela, ilk 6 ay hep aynı doktora git

kızım 3860 gr doğdu. hastaneden çıkarken (2. gündü) 3860a düştü, yani 200 gr vermişti.
6. gün kontrolde 3700 gramdı.
35 günlükken muyanede 4600 çıktı. (ki, yarım saat önce sağlık ocağında 3750 gr çıkmıştı
demekki, her dijital tartı aynı tartmıyor.
sağlık ocağındaki hemşire tarttıktan sonra 50 gr da bez için düştü düşünün..)

kaba bi hesapla kızım, bir ayda yaklaşık 900 gr almış diyorum.
doktor sütün yarıyor, kilo alımı iyi dedi.
ben aylık minimum 500gr almalı diye biliyorum.
senin de iki ayın dolmasına on gün kalmış.
bence 24 ekimi bekleme, hafta başı doktora git.
senin için ilk olsun, takibini başlatsın..

ben kızımın günden güne büyüdüğünü gözle görüyorum. farkediyorum..
hele bir hafta görmeyen biri ne kadar büyümüş diyor.. peki sen bebeğinin büyüdüğünü farketmiyor musun?:44:

diğer yandan sağlık ocağındaki hemşire en kötü ihtimali en başta söylemiş sanırım..
kilo alımı ilk aylarda tabiki çok önemli, bu yüzden takibi de mühim.
ama baş çevresi ölçümü de önemli. bıngıldak erken kapanırsa mesela..
böyle bi durumda baş çevresi buyuyor mu diye bakıyorlar.
bıngıldak erken kapanırsa, beynin büyümesine mani olabilir çünkü.

netice-i kelam; sen bi doktora git bacım..

canım aynı yerde mi yapıldı bu iki ölçüm?
yukarıda da yazdım. yarım saat arayla yapılan iki tartıda kızım farklı kiloda çıktı.
birinde sadece bezi vardı, diğerinde doktor bezini de çıkarıp tarttı düşün..

bebeğini kaç öğün besliyorsun? anne sütü yetmiyordur belki.
mamadan ben de çok korkuyordum. ama ilk üç gün sütüm gelmeyince
öyle bi sarıldım ki mamaya. cünkü benim yerimi doldurmasa da tek kurtarıcım oydu.
üç gün mama verdim, dördüncü gün bıraktım..

eğer kontrollerinde kızının sınırın altında kilo aldığı kesinleşirse, mutlaka doktorun yönlendireceği
şekilde takviyeye başla derim.. bebeğinin besine ihtiyacı var, senden alamıyorsa mamadan alacak

Son düzenleme:

sürekli emdikleri ve uyumadıkları için süt birikmesine izin vermiyorlar bende de aynı sorun var. doktorda dedi senin bebek obur sütünü arttırmaya bak dedi.

sürekli emdikleri ve uyumadıkları için süt birikmesine izin vermiyorlar bende de aynı sorun var. doktorda dedi senin bebek obur sütünü arttırmaya bak dedi.

aynen yaaa bütün gün uyumak bilmior... habire pışpışla ki uyusun.. günün hepsi onu uyutmaya çabalamakla geçio. ne yemek ne bişey. eşim gelince bişeyler yapıo da yiyoruz... ehaliyle dinlenmeyince süt de istedikleri gibi olmuo basıolar yaygarayı:))

ne güzel senin eşin sana yardımcı benim eşim hiç yardımcı olmaz sadece bebeği biraz tutar o kadar. neyseki hala annem var yanımda ama 10 gün sonra olmayacak. eşim birde annesini getirecekmiş, o da birşey yapmaz şimdiden düşüncesi bile beni bunaltıyor.(

bizde de aynı problem var canım. kanda normal çıktıysa sorun olmaz. 15 gün sonra baktır ihmal etme. gecmiş olsun...

bende sizin gibi düşünüp bikac gün günde 3 kez mama verdim. ama oğlum biberonu görünce memeyi çok zor almaya başladı. şimdi yine bıraktım mamayı. sık sık emziriyorum geliyo süt. mama kullanınca sütüm de azaldı. bence direnip emzirmek gerek. çünkü arastırdım biraz sağlıklı bi annenin sütü azalmazmış. direnin emzirmede deniliyo bende öyle yaptım. meme yumusak olsa da geliyo süt.

benimkide daha küçükken ilk mamayı biberonla verdiğimde memeyi almaz olmuştu. sonra annem kızdı kaşıkla yada şırıngayla verdik sonra tekrardan aldı memeyi. şimdi sorun olmuyor hem biberonu hemde memeyi alıyor alıştı. hatta mamayı zor veriyorum biberonu hemen almıyor çok aç olmalıki hemen alsın.

bundan önce doktorum tartmıştı.. amaşimdi sağlık ocağı... bende ilk üç gün mama vermiştim sütüm gelmedi.. ama bugnde mama verdim.

Bütün gün bebek pış pışladığımı yorgunluktan kırıldığımı gören bebek uyuyunca sende uyu diyor, ama biberonları kim kaynatcak, sofrayı kim kurup kaldıracak çamaşır ütü kim yapacak bunu diyen yok! Sanki evimde hizmetçiler uşaklar fır dönüyor!
Uykusuzluk zaten asabiyet yapıyor bende sütümün de azaldığını hissediyorum dinlenemeyince Allahım yardım etsin inşallah.

canım her sefer biberon kaynatmıyorum ben kaynatılmış suyla yıkıyorum

Günaydın herkese, aklıma bişey takıldı size sorayım bu biberon emzikleri ne kadar zamanda bir yenilenmeliydi, kutusunu attım hatırlamıyorum ne yazıyordu

Slm kizlar naber nasil gidiyor annelik? Arada okuyoru
m yazilanlari ama cogunu kacirdim heralde. Bebekler nasil? benim kizim hala cok gazli ugrastirip duruyo. Gazi cikana kadar cok huysuz. Gazi cikar cikmaz basiyor kahkahayi:)) 2 gundur su humananin kimyonlu rezene cayini veriyorum bakalim etkisi olursa paylasirim.

selamlar kızlaaaaar.. hepinize yorum ve tavsiyelriniz için teşekkür ederim.. kızımı son iki üç seferdir götürdüğüm doktor bugün acilde diye kalktık sabahtan acile gittik. ama doktorumuz yokmuş başka doktor varmış kısmet..

durumu anlattık. huzursuz uykusuz ve sağlık ocağı şu kilo ve şunu bunu dedi diye. doktor muayene etti. kulağına boğazına baktı. çıkarın üstünü. çıkardık. koydu tartıya. 4,190 gram geldi. Normal dedi. İki saatte bir emzireceksin gazını çıkaracaksın. ha deyinc eemzime dedi. kan ve idrar tahlili istedi. baş çevresini ölçtü. kan idrar ve baş çevresi normal çıktı.. bir şeyi yok dedi. eşim. sağlık ocağı öyle ddi diye günde 2 kez mama vermeye başladık dedi ( hatta dün üçkez verdim ne yalan söyliyeyim ) . Mamaya gerek yok. Çok aciliyet değil. Süt yetiyorsa eme bildiği kadar emsin dedi.
Neyse biraz rahtladım. Süt eğer aralıklı zamanlarda emerse oluyor. Mesela geceleri. uyuuduğu zaman oluyor. Gündüzleri mızmızlanırsa ve biraz kafamızı kaldıramassak nasıl olsun ?
Çarşamba mevlidimiz var. Cuma doktoru hastanede . Randevumuzu aldık. Gideriz ultsasonumuzu çektiririz.
Neyse müsadenizle ben sağlık ocağı içind ekimse yokken gaz döküp yakayım :)

çok sevindim.. insanın bebeği söz konusu olunca en ufak olumsuz bi şeyde dünyası kararıyor..
annelik böyle bi şey demek..

ben otuzlu haftaların başındayken devlet hastanesindeki bi asistan ultrasonda fl'nin 2 hafta geriden geldiğini söyledi.
doğumsal bi anomali olabilir, zeka problemi olabilir dedi. dünyam yıkıldı. nasıl eve geldim bilmiyorum.
hep gittiğim doktora gidine böyle bi şey olmadığını söyledi. ve şükür kızım sağlıkla doğdu.
sonra gidip paralayasım geldi o asistanı.. onu oraya koyup ölçüm yaptıranı..
deneme tahtası yapıyorlar insanı..

Gecmis olsun canim Allah (c.c) yavrularımıza sağlıklı uzun ömürler nasip etsin sana tavsiyem kontrollerini aynı doktorda devam etmen çünkü ölçümler hastaneden hastaneye ve Saglik ocaklarında farklılık gösteriyor demekki

herkese merhaba umarım herkes ve tüm bebişler iyidir
o kadar yoğun günlere geldik ki anca bebek bakımı ve kendi işlerimi yapabiliyorum :)nete girmek çok zor
bizimki delikanlı bebek ya gündüzleri uyumuyor desem yeridir :d kendni büyüdü sanıyor
böyle oluncada akşam üzeri full huzursuzluk :)
öyle böyle geçiyor günlerimiz
bazen çok emmek istiyor öyle olunca akşama st bitio :d 2 saatte bi emerse süt gene dha iyi

kendinize ve bebişere çok ii bakı

bende temmuzun 24 ünde anne oldum.inanılmaz bişey tarifsiz bir duyguymuş.hayatın tamamen değişiyo.ama böle değişime can feda.Allah bebişlerimize sağlık afiyet versin inşşş

Mrb cnm, aynen bende bebek ve ev işleri arasında koşturup duruyorum, bebişi ayakta sallarken cepten internete giriyorum ancak, o da olmasa herhalde sıkıntıdan patlarım
Benim sıpada gündüz çok hareketli, sadece bi öğle uykusu biraz uyuyo ama akşamları hep huzursuz dediğin gibi. Süt yetmiyor o zamanlarda bende dayanamadım veriyorum artık mama, sağlık ocağı çok verme falan diyo ama çocuk helak mı olsun, 30cc vercekmişim, benimkinin dişinin kovuğuna sığmaz

merhaba kızlarr.. herkes ve bebişleri iyidir umarım biz iyiyiz çok şükür ..... sağlık ocağına gittik bugün biraz ciğerlerinden hırıltı geliyordu birde burnu tıkalı gibiydi hapşurmasıda cabası ... çok şükür ciğerlerinde birşey yok burun tıkanıklığı içinde serum fizyolojik gibi bişi verdi doktor.gözümüzde çapaklanıp akıyordu onada bir damla vermişti çok şükür 2 güne geçiriyor.
oğluş dün gece odasında ve yatağında yattı pek seviyordu yatağını sallanmaktan hoşlanıyor anlaşılan .sabahta uyanmış dönencesindeki figürlere kahkahalar atıyordu.(1 tane telsiz edindik tabi)
şimdilik bukadar bizde.... işe başlayacağım gün hiç gelmesinnn........

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…